Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a párom nincs megkeresztelve, akkor is lehet egyházi esküvőnk? Én református vagyok . fórum

Ha a párom nincs megkeresztelve, akkor is lehet egyházi esküvőnk? Én református vagyok . (tudásbázis kérdés)

24. bambuc (válaszként erre: 26. - Zsákos néni)
2010. máj. 29. 18:00
Azért köszönöm
23. Katje (válaszként erre: 1. - Bambuc)
2010. máj. 7. 09:55

Lehet.

A református egyház felfogása szerint a házasság noha szent dolog, nem számít a szentségek közé, ezért polgári esküvő nélkül nem esketnek. Maga a szertartás nem is esküvő, hanem a házasságot megáldó istentisztelet. Amennyiben nem a lakóhelyetek szerinti illetékes lelkésznél szeretnétek az esküvőt tartani, be kell szerezni az illetékes református lelkipásztor elbocsátó levelét. A szertartás tervezett időpontja előtt legalább 1 hónappal kell bejelentkezni az adott plébánia hivatalban. A református egyház számára nem kizáró ok, ha a házasulandó felek különböző vallásúak, de a felek egyikének mindenképpen reformátusnak kell lennie. A bejelentkezéshez szükséges érvényes személyi igazolvány, az elváltaknak a válást igazoló hatósági okirat. A házasságmegáldó istentisztelet előtt be kell mutatni az anyakönyvvezető előtt kötött házasságot igazoló okiratot is. A szertartásnak nincs meghatározott díja.

22. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Bambuc)
2010. máj. 6. 13:40
"borcsika" itt a hoxán református lelkész. Ő biztosan válaszol konkrétan.
21. a14deb9047 (válaszként erre: 20. - 448f1a930a)
2010. máj. 6. 13:31
Igen, eléggé eltértünk az eredeti kérdéstől.
20. 448f1a930a (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2010. máj. 6. 13:22
Igen,és,ha mäst nem is legaläbb a korät tiszteld!Nem hiszem,hogy bärmi durvasägot mondtam volna,´ha zavar valami szóvä teszem.A topik nyilvänos,bär mär eléggé el van offolva!!!!!!!!
19. a14deb9047 (válaszként erre: 17. - 448f1a930a)
2010. máj. 6. 12:19
Szó szerint: "Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és minden erődből. Szeresd felebarátodat, mint önmagadat."
2010. máj. 6. 10:49
Nem értem, miért kell így eldurvulni??
17. 448f1a930a (válaszként erre: 16. - 7c1de072c3)
2010. máj. 6. 06:53
Félreértettél!Nem sérttettél meg,mert tulajdonképpen "hit hü ateista vagyok",csak van olyan egyhäzi tanitäs,hogy tiszteld felebarätodat!
2010. máj. 5. 16:50
ha rágódsz rajta, zavarni is fog...de a véleményemet elmondtam, és nem fogok ezért elnézést kérni
2010. máj. 5. 12:34
"Szo-szo!? A begyöpösödött vén kecske toväbbra is nagyon zavar.Miért kellett volna priviznem?
2010. máj. 1. 11:48
nyilván nekünk piszkosul laza papunk volt az összes, mert a kersztfiamnak a másik keresztanyja katolikus...és refomátusnak lett a kisrác megkeresztelve...és nem ugyanaz a lekész volt, mint aki minket adott össze!!!!
2010. máj. 1. 11:46

Nem ideillö a kérdés, de ti talán tudtok válaszolni. Ha én nem vagyok megkeresztelve, akkor ugye nem is kérhet fel senki keresztanyaságra?? :)

Csak tudni szeretném, nehogy kellemetlen meglepetés érjen egyszer, ha valki ezt akarná tölem :) . Elöre is köszönöm a válszt!

2010. máj. 1. 11:42
hat igen itt is az embertol fugg ha megerto a pap akkor jo de vannak szigoru papok akik nem engednek
2010. máj. 1. 11:37

Szerintem papja válogatja.Mi katolikusok vagyunk.

Barátnőmék is.

Nálunk is és náluk is csak a fiúk(férjek)voltak megkeresztelkedve.Ők más városba esküdtek.Az ő papjuk nem kérte hogy barátnőm keresztelkedjen,hanem írtak a helyi püspöknek egy levelet hogy a párja "felelősséget vállal" érte,és ha gyermekük születik őt megpróbálják a katolikus "rendek szerint nevelni".Vissza jött a válasz hogy engedélyezik így is az esküvőt hogy a barátnőm nincs keresztelkedve.A mi papunk azt mondta egyértelműen,hogy vagy keresztelkedek,vagy nem ad össze.Hiába mondtuk hogy tudjuk hogy van más lehetőség is.

2010. máj. 1. 11:33
nem tudom...ezt beszéljétek meg a lelkésszel! nálunk tisztában volt vele, hogy nem hívö, elmondtuk neki...azt mondta, akkor viszont nagyon szép töle, hogy belement az egyházi esküvöbe miattam...és a jegyesoktatásokat mindig úgy tartotta, hogy a párom észre sem vette, hogy épp a jóistenröl beszél neki...nálunk még külsö helyszínre is kijött, nekünk ott volt az egyházi esküvö, ahol a polgári, meg a lagzi
9. bambuc (válaszként erre: 5. - 7c1de072c3)
2010. máj. 1. 11:32

Reformátusat szeretnénk. A kislányom már 1 éves és csak úgy keresztelik meg, ha egyházi esküvőnk lesz. A párom szülei elvileg katolikusak, de őt nem keresztelték meg. A kislányomnak azért több esélye lesz velem református templomba menni mint vele:-)

Jó lenne, ha csak pár alkalommal kéne jegyesoktatásra járnunk, mert nem szeretném, ha meggondolná magát.

10-én beszélek a helyi lelkésszel, remélem megértő lesz.

8. 1e8f358d6a (válaszként erre: 7. - Johanna2)
2010. máj. 1. 11:31

így van. "Pogány" ember nem házasodhat templomban, valamilyen felekezethez mindeképpen tartoznia kell.


És hiába nem kérik e a keresztlevelet, van számítógépes adatbázisuk már évek óta, ott utána tudnak nézni.


Vannak olyan szerencsések, akiknek elég csak megkeresztelkedniük és a konfirmciót megússzák, mert megbeszélik a tisztelendő atyával. Nekem nem volt ilyen szerencsés, a mi tiszink szigorú volt.


De nem gáz, túl lehet élni. Ha valaki templomi esküvőt akar, ez a minimum...

2010. máj. 1. 11:27
de ha meg nincs megkeresztelve akkor ugyse hazasodhat valamek vallashoz kell tartoznia szerintem
6. 7c1de072c3 (válaszként erre: 4. - 1e8f358d6a)
2010. máj. 1. 11:27
jézus! ez nem semmi! Nálunk ilyen nem volt! Hírböl sem!!!!
2010. máj. 1. 11:26
Nem, ha református esküvöt szeretnétek, csak bementek a Parokiára, ott megbeszélitek a lelkésszel, hogy mi a helyzet, és 3-szor elmentek jegyesoktatásra...ennyi...az én párom még csak nem is hívö, ugyan katolikusnak van keresztelve, de még a keresztlevelét sem kérték el tölünk!
2010. máj. 1. 11:25

Nálunk ugyanez volt a szitu, csak az én oldalamról. A párom megvolt keresztelve, le volt konfirmálva, én egyik sem.


Így az esküvő esküvő előtt 2 hónappal meglettem keresztelve, utána hittan órákra kellett járnom és együtt konfirmáltam a kicsikkel. Így lehetett csak templomi esküvőnk.

2010. máj. 1. 11:24
de ha református, miért kéne elsöáldozni, bérmálni, stb????
2010. máj. 1. 11:23
nem csak ha meg van keresztelkedve,elsoaldozva es bermalva el kell menni egy paphoz o elmagyaraz mindent
2010. máj. 1. 11:20
Ha a párom nincs megkeresztelve, akkor is lehet egyházi esküvőnk? Én református vagyok .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook