Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni homlok- és arcüreggyulladás esetén? fórum

Mit lehet tenni homlok- és arcüreggyulladás esetén? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2008. szept. 18. 06:14
Allergiáról nem tudunk. Régóta van neki ez a probléáma. Néha előjön de most már a lámpa nem segít az antibiotikum nem segít.Pénteken megyünk 3d-s arcüreg ct-re talán majd kiderül de lehet,hogy nem.Ezért gondoltam,hogy írok hátha okosabbak leszünk!
47. a7baea197d (válaszként erre: 44. - Csesznák Gyula)
2008. szept. 17. 22:16
Nincs valami allergiája esetleg? Attól is fájhat az arcüreg. Feszít, és elviselhetetlen.
2008. szept. 17. 22:14
JAvasolták már itt többen a lámpázást, szerintem is nagyon jó. Egy egyszerűbb infralámpa is megteszi, és utána jól bugyoláld be az arcod, nehogy jobban megfázzon. Vagy még agyógynövényes gőzőlés is jót tehet: kamilla, borsmenta, leveldula.
2008. szept. 17. 21:59
Én 14 éves korom óta vagyok arc ill. homloküreg gyulladásos vagyis minden évben 3x-4x elöjön nekem a lámpázást használom olyankor és inhalálok kamillával vagy eukaliptuszal esetleg borsmentával csak az utóbbi nagyon erős.Ha nagyon nem jó egyik se doki és antibiotikum bár annak is kell egy pár nap,mig hat .
2008. szept. 17. 20:42

Üdv mindenki!

Segítsen vki!Ha tud!

A páromnak fáj az arcürege viszont a lámpá

zással méginkább fáj tehát vmi más lehet odabent!

Sumamed nem használ! Ja és az orvos azt mondja,hogy

nem arcüreggyulladás! Járunk továbbra is dokihoz de addig is hátha...

Köszi

43. lily3
2008. szept. 10. 08:50
Hallott valaki a Proetz-féle arcüregátmosásról?Esetleg voltatok már.Tapasztalatokra lennék kiváncsi.
42. ibolya1 (válaszként erre: 32. - Wandamaci)
2008. aug. 28. 13:09

Kedves Wandamaci!

Légyszi kérdezd meg anyukád, hogy téged mivel kúráltak ki, mert a kislányomnál ugyanez a helyzet... Köszi!!!!!

2008. aug. 15. 16:48
Szép napot. Tudja valaki milyen távolságról lehet az infralámpát használni? Találtam egy használati útmutatót, de az min. 80 cm. ir. Azt soknak gondolom.
40. dorry (válaszként erre: 39. - Lily3)
2008. aug. 8. 13:11

Szerintem lehet, de ezt csak szakember tudja pontosan megmondani!Menj be az fül-orr-gégészerte és érdeklődj!Szerintem csak magánrendelésen csinálják!legalábbis nálunk!

Egyszer megéri, mert azóta SEMMI bajom! Hihetetlen!

39. lily3 (válaszként erre: 38. - Dorry)
2008. aug. 8. 11:07
Lehet ezt a kezelést gyerekeknek is?Az én kislányomnak most nyáron van arcüreggyulladása.Már 3 üveg antibiotikumot szedett be,lámpáztuk is,inhaláltunk is,de még mindig olyan mintha náthás lenne,orr hangon beszél,de nem jön semmi.Nem tudom mit csináljak vele.
38. dorry
2008. aug. 8. 09:28

A Bioptron lámpa tényleg nagyon jó!DE nekem a LÉZERES kezelés hozott megoldást!Ahol lakom van egy magánrendelő, 6 alkalommal kellett mennem, és azóta (2 éve)SEMMI problémám!Pedig előtte ősztől tavaszig 2 hetente arc- és homloküreggyulladásom volt.

Ja 1 alkalom 1000 ft volt!Tehát 6000 Ft-ból megoldódot a problémám!

2008. aug. 8. 09:06

Már nagyon régóta van arcüreggyulladásom, sokszor kiújul, antibiotikum, de az csak enyhülést hoz, nem szünteti meg. A gyógyszertárban egy gyógyszerész javasolta, hogy forrásban lévő vízbe tegyek sót, csak síma egyszerű só is jó lesz, és lélegezzem be, de úgy, hogy nyitott szájjal, úgy hatékonyabb. Alkalmanként ez maximum 5-10 percig tarthat, és minden nap meg kell ismételni.

Azóta folyamatosan enyhül a gyulladás, és nem kell annyi orrcseppet sem használnom.

Nekem a lámpázás nem vált be, de ez az egyszerű és olcsó módszer annál inkább.

2008. aug. 4. 18:20
Sumamed nevű gyógyszer hatékony segítség homloküreggyulladásra, néhány nap alatt teljes a gyógyulás.
2008. ápr. 16. 07:29
Lámpázni!
2008. ápr. 15. 23:22
Aki nem hallot még róla és szeretne többet megtudni, írjon pivát üzit.
2008. ápr. 15. 23:20
Nekem már 3-szor volt felszúrva az arcüregem, de az orvosom ajánlott egy gyógymódot.Igaz picit drága,de egyszer kell érte pénzt kiadni utánna egy örök élet, és még az arcüreg sem okozhat problémát. Ez az Úgynevezett BIOPTRON lámpa. Gyógyászati segédeszközöket forgalmazó boltokban lehet kapni, sajna drága: 100000Ft.De utánna nem kell többet rá költeni. Amióta használom nagyon jól érzem magam.
2008. ápr. 15. 17:28
nekem ilyen volt asszem kb 1-1,5 évig és senki nem jött rá hogy mi a bajom...az alábbaik vtak nálam a tünetek:torok"köszörülés",a torkomban gombócot éreztem és "húztam az orrom" ez elég kínos szokás volt...már a mandulám is ki akarták szedni csak elmentünk egy normális orvoshoz az írt ki egy gyógyszert(sajna nem tudom a nevét...de ha érdekel vkit akk. megkérdem anyát)szal. ezt csöpögtetve kellett szedni és minden nap 1-2 szer anya főzött kamilla teát és 10-15 percig gőzölögtetnem kellett...utána jobb lett és szép lassan elmúlt...azóta nem szipogok.
2008. ápr. 2. 14:19
Próbáljatok konyharuhába sót tenni, azt felmelegíteni-legkönnyebb vasalóval-és azt az arcra, homlokra rakni, amíg ki nem hűl, aztán újra kell melegíteni. A só nagyon jó hatású!
2008. ápr. 2. 10:21
Antibiotikum mindenképpen rendszeres váltott orr fulyás orr spray pl: a stérimar szerintem jó
29. peták (válaszként erre: 28. - Lily3)
2007. nov. 27. 16:09

Végleges és Biztos megolás!

Hiába a sok antibiotikum, (ami csak a vérképet rontja)attól még a váladék vagy a genny bennt marad az arcüregben. Az egyetlen, megoldás hogy ki kell onnan szedni.Az én aranyos doktornénimet 10 évvel ezelőtt ismertem meg azóta tünetmentes vagyok. Ő egy nyugat-európában már használt módszer segítségével fájdalommentesen tisztítja ki az arcüreget. A módszer abszolút fájdalommentes. Egészen pici babáknál is alkalmazza.

Elérhetősége:


Dr. Somi Ildikó

fül-orr gégész

061/215-1380

Rendelője Budapesten a Tűzoltó utcában

és Cegléden található.

28. lily3
2007. nov. 3. 20:30
A 4 éves kislányomnak arcüreggyulladása van,antibiotikumot kell szednie+acc+orrspré.Infra lámpára én is gondoltam,meg a doki is mondta,de honnan tudjam hogy belobbant még jobban.Hétfőn mennék venni de azt se tudom hol lehet kapni(vidéken lakom).Vagy rendeljek interneten,itt sokféle van?
27. Zizisicc (válaszként erre: 26. - 2bc7365ec9)
2007. júl. 9. 23:10

Szia!

A 12.-ben írtam már néhány alternatív lehetőséget, de jók a tengervizes orrspray-k, ezüstkolloidot is használhatsz nem csak belsőleg, de orrcsepp helyett is, van homeopátiás orrspray v. orrcsepp, ill. homeopata orvos segítségével belsőleg is kezelhetnéd magad a bogyókkal.

26. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 25. - Zizisicc)
2007. júl. 7. 22:27
Mire gondolsz konkrétan?
2007. júl. 5. 21:49
Nekem nincs jó véleményem a szteroidos készítményekről. Ma már vannak sokkal jobb és veszélytelenebb lehetőségek.
2007. júl. 5. 18:52
Sziasztok! Nekem krónikus arcüreggyulladásom van a bal arcfelemen. Most egy szteroidus orrsprayt (Beconase) írt a doki. Volt olyan akinek segített a szteroidos spray? Nekem vannak kétségeim...
23. 2c0bd9b733 (válaszként erre: 17. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 11. 09:07
Vágom! Csak azt nem értem ha voltál dokinál mi értelme a kérdésnek. A doki gondolom elmondta h mit tegyél. Na mindegy! Jobbulást neked :o)
22. Yo-yo (válaszként erre: 21. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 10. 10:57

Helyes látogasd meg és kérd meg had legyen nálad egy hónapig.Fület, arc és homloküreget naponta többször kell lámpázni és rendszeresen.

Gyógyulást kivánok.

21. ec63a7fc29 (válaszként erre: 20. - Yo-yo)
2007. jún. 10. 09:40
Akkor meg kell h látogassam egy hétre anyut, neki van olyanja.
20. Yo-yo
2007. jún. 10. 09:26
Nekem nagyon komoly és vissztérő arcüreggyulladásom volt néha tartott vagy 9 hónapig.Bioptron lámpa remek th.-rá.a nagy teljesitményű. Érdmes kölcsönkérni vagy bérelni egyet.
2007. jún. 10. 07:51

Na, szépen vagyunk. Képzeljétek el, most indult be a bal oldali, így hát gyakorlatból mondom:

Fújni, fújni, fújni, melegíteni (akár hajszárítóval), Sinupret - ez abból a lyukból lazítja az "anyagot", s ha van orrcsepp. Remélem 2 nap múlva jobban leszek. Már most kicsit jobb, mint tegnap. ( Ez már csak 500 pzs-s nap ).

S mivel ez allergiásoknál gyakori dolog, úgy egyeztünk meg a doktornővel, hogy először ezek, s ha láz van, vagy elviselhetetlenül fáj, akkor ír fel gyógyszert, mossa ki, vagy műti meg.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook