Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsesség fog kihúzása fórum

Bölcsesség fog kihúzása (beszélgetős fórum)


2015. márc. 16. 13:07
Sziasztok! Történetemet mesélném el Nektek! Talán találtok is benne a kérdéseitekre választ! Idén megfogadtam, hogy rendbe rakatom fogaim. Ebbe természetesen az elszuvasodott fájó bölcsességfog is beletartozott! Hosszas keresgélés után a neten, megtaláltam a legszimpatikusabbat, Vitalitás Fogászatot! Az orvossal való első találkozásomkor letörtem, mint a bili füle, ugyanis készhez kaptam egy kezelési tervet ( panoráma röntgen után), melyben 5 fog kihúzása állt!A jobb felső 4-est kellett kihúzni, és az összes bölcsességfogat! El kellett telnie 2-3 napnak, mire elfogadtam a tényt, elhanyagoltam fogaim, s most jött el az ideje, hogy rendbe tetessem! Az első és legfontosabb volt, hogy a fogkövet eltávolítsák, hiszen ebben rengeteg baktérium telepszik meg, csakis azután következhettek a húzások! Első alkalommal 2 fogat húzott ki! A jobb felső 4-est, mert régebben a gyökér eltört, a fog letört és nem lehetett már megmenteni, valamint a jobb felső bölcsességfogat! Az injekció icipicit volt csak fájdalmas, szájpadlásba is. Az egész pofám elzsibbadt, rá 5 percre már húzta is! Meglepődve vettem észre amikor a 2. gézlapot teszi be, és közli készen is vagyunk! Már akkor tudtam, hogy nagyon profi orvosra bíztam magam! Megnyugodtam! A 2. alkalomnál, már kicsit sem voltam ideges, akkor a bal felső bölcsességfogat vette ki, megint csak 2 perc leforgása alatt! A párom azzal a mondattal várt: "marha jó, hogy egy számot sem tudok végighallgatni! Majd következtek a problémás fogak! Bal alsó bölcsifog szuvas, fáj, középen lyuk tátong, ez feltárás lesz! Előtte CT-t kellett csináltatnom! Injekciók, megint 3-4 perc várakozás, s nekilátott! Annyira profi volt, hogy szét se esett a lyukas fog! Kimozgatta a helyéről és kiszedte! A jobb alsó bölcsifog lesz kemény! Szétesve ínyig, alatta ciszta! De nem félek már, mert nagyon jó kezekben vagyok! Az orvosom neve: Dr. Halász Attila, akit amióta ismerek, már nem félek a fogorvostól!
24. Anka71
2010. szept. 23. 09:02

Sziasztok! Kérdezni szeretnék. Lányom 14 éves, a fogait szabályozták, és ahogy látszik majd a röntgenen a bölcsesség fog, ki kell műttetni.

Most csináltattunk panoráma röntgent, a két felső böcsi látszik, az alsó nem. A dokinő szerint akkor nagy esély van arra, hogy alul nem is lesznek bölcsesség fogai.

Volt már valaki így? (Mert mondjuk marha jó lenne, akkor csak kétszer kellene szenvednie szegénynek, nem négyszer).

2010. júl. 1. 12:43

Sziasztok!

Nekem tegnap előtt volt a második bölcsességfog műtétem, most a bal-, régebben a jobb alsót húzták ki. Amikor a jobbat húzták, plusz érzéstelenítő kellett, mert éreztem amit csináltak. Maga a műtét 1 óra volt kb. Utána iszonyatosan fájt azt hiszem kb egy hétig, nagyon fel is volt dagadva és be is gennyesedett kicsit. Tehát a mostaninál felkészültem a legrosszabbra, és kellemes csalódás volt. Bár a műtét itt is 1 óra volt kb., ennél plusz két injekciót is kaptam, mert itt is éreztem mit csinálnak. De utána már semmit sem éreztem. Most vagyok a műtét utáni második napon, és semmi számottevő fájdalmam nincs. Egyedül annyi, hogy nagyon be van dagadva, de ezen kívül semmi más. Pedig ugyanúgy vízszintes helyzetben helyezkedtek el, szerintem ugyanannyit is fúrtak. Lehet, hogy azért, mert másodjára egy másik helyen huzattam? Mindegy,nem értem, miért nem fáj, de örülök neki nagyon :))

Ami nagyon fontos: erőltetni kell a szájnyitást, még ha nagyon is fáj.

Na jó lábadozást a lábadozóknak, a műtét előtt állóknak meg sok szerencsét! :)

22. Maresz 27 (válaszként erre: 21. - Pocy88)
2010. jún. 3. 15:01

sajnos nem képzelem be :-(

Tényleg zsibbad még mindig.És az érdekelne, hogy járt e még rajtam kívül valaki még így.

21. Pocy88 (válaszként erre: 20. - Maresz 27)
2010. jún. 3. 14:43

Nem lehet, hogy annyira vigyázol, hogy már-már beképzeled a zsibbadást? Nem megbántani szeretnélek, de én ilyen típus vagyok.

Egyébként lehet, hogy olyan adag érzéstelenítőt kaptál, hogy zsibbadhat még, de ha az orvos azt mondja, hogy nem baj, akkor ne is törődj vele, vagy próbálj meg a neten utána olvasni

2010. jún. 3. 14:41

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni.

Hétfőn kiszedték a jobb alsó bölcsesség fogamat, ezzel nem is lenne gond De azóta a szám jobb széle el van zsibbadva és az állam is. Felhívtam a dokimat szerdán, kérdeztem tőle hogy normális e még hogy zsibbadok. A válasza az volt hogy IGEN.

Na hát mondanom sem kell, hogy nem nyugodtam meg.

Esetleg járt már valaki így? Meddig fogok még zsibbadni?


Köszönöm a segítséget.Nagyon fontos lenne számomra.

19. dolly001 (válaszként erre: 15. - Nikike1988)
2010. máj. 1. 10:50
Igen röntgen kellett, de azt tényleg meg sem érzed:) BÁTORSÁG!!! Egy pillanat és túl leszel rajta aztán meg nevetsz az egészen, hogy minek féltél annyira!
18. Edis
2010. ápr. 30. 20:50
Nekem is varrták mind a kettőt. A felső kettőt csak simán kihúzták. Azok fájtak pár napig utána (2 napig), az operált nem, valószínű azért, mert ott nem volt tátongó lyuk, mivel össze volt varrva.
17. Edis (válaszként erre: 12. - Nikike1988)
2010. ápr. 30. 20:49
Nem gyulladt be, egyszerűen bedagadt a piszkálástól.
2010. ápr. 30. 20:17
Nekem konkrétan előtte nem volt, de akihez jártam nála voltak előbbi röntgenek, és a szájsebész helybe jött, én szorongattam a széket, mert azt mondták nagyon fáj, a sebész számolt, 1-2-3 azt hittem akkor fog hozzá kezdeni, erre ő megkérdezte nem akarom kinyitni a szemem? Én ennyi volt? És utána se fájt. Én varrat szedésre nem emlékszem, de a másik bölcsesség fogam ami nem kart kibújni csak megvágták az ínyem hogy könnyebben kibújjon. Lassan 10 éve lesz.
2010. ápr. 30. 19:10
nektek is volt előtte röntgen?
14. Nikike1988 (válaszként erre: 13. - Dolly001)
2010. ápr. 30. 19:09

szia


Remélem nálam is így lesz:)

egyébként 18án megyek úgyhogy még van kis időm bátorságot gyűjteni..

13. dolly001 (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2010. ápr. 30. 18:45

Szia!


Nekem is ki kellett műteni az egyiket (ki sem volt bújva) maga a műtét nem fájt az injekció után már nem éreztem semmit. Persze elég ijesztő volt a tudat, hogy a doki "vési" a fogam és darabokban szedi ki, de SEMMIT nem éreztem. Összevarrták és kész! Mikor kiment a fájd.csill. hatása na akkor nagyon fájt még aznap délután, de másnap már semmi. A varratszedést szintén nem is éreztem!! BÁTORSÁG!!

12. Nikike1988 (válaszként erre: 6. - Edis)
2010. ápr. 30. 16:09

bedagadt a fejed?:S

begyulladt vagy mi történt?:(

2010. ápr. 30. 16:02
tényleg és röntgen az minek kell?
10. Nikike1988 (válaszként erre: 8. - A9cd36dded)
2010. ápr. 30. 16:01

:(

igazából félig van kibújva még csak .

Nem fáj meg semmi de a doki szerint nem fog tudni kibújni úgyhogy muszáj lesz kihúzni:(

eléggé félek:(

9. Nikike1988 (válaszként erre: 5. - Pussszedli)
2010. ápr. 30. 15:59
ha az érzéstelenítő hat akkor elvileg nem lehet fájdalmas.Legalábbis ezzel nyugtatom magamat:)
8. a9cd36dded (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2010. ápr. 30. 15:58
Nekem a 2 alsót kellett kivetetnem(nyomták össze a fogsorom). 17 voltam az elsőnél, a doki 30 percig tépte a fogam(nem vágta fel, csak kampóval nekiesett), még csak kicsit volt kibújva. Azt mondta menjek 2 hét múlva a másikat is kiszedi. 3 évig nem látott... De aztán már nagyon fájt így visszamentem, többé nem bírnám ki, pedig most jön a felső is :( Nem akarlak elijeszteni, de nagyon nem jó. Viszont az egyik barátnőmnek így nem is vállalták, mert egyébként utána össze is kell varrni meg ilyenek(nekem ez szóba se jött), befektették kórházba és szépen kiműtötték, semmire nem emlékszik.
7. Nikike1988 (válaszként erre: 2. - Mia87)
2010. ápr. 30. 15:57
én is félek:S
6. Edis (válaszként erre: 5. - Pussszedli)
2010. ápr. 30. 15:55

Nekem nem fájt, sem a műtét alatt, sem utána. Nem mondom, hogy kellemes, de csak a hangok rosszak. Ha jól érzéstelenítenek, nem érzel semmit.


Nekem utána bedagadt a fejem és szép színekben pompázott, az már kevésbé volt kellemes, de ez sem biztos, hogy mindenkinek bebucul.

2010. ápr. 30. 15:54

Hello!

Igen felvágják, és aztán összevarrják:S elég fájdalmas, legalábbis nekem az volt. Utána 1 hét múlva varratszedés, addig pedig lehetséges, hogy antibiotikumot kell szedned, és semmi tejterméket sem szabad enni-inni. Én ezt az utasítást kaptam:)

remélem segítettem valamit:D

4. Edis
2010. ápr. 30. 15:53
Felvágják, igen
3. Edis (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2010. ápr. 30. 15:53

Szia!


Nekem két alsó fogamat operálták ki, mert évekig nem bírt kinőni, csak félig.

2. Mia87 (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2010. ápr. 30. 15:53
ez engem is érdekelne. Nekem is ki kellene műtetnem a két alsót. De félek :(
2010. ápr. 30. 15:51

sziasztok

Ma voltam fogorvosnál.

Felül a bal oldali bölcsességfogam miatt kaptam időpontot szájsebészetre mert azt mondta nem tud kibújni és ezért ki kell húzni...

Járt már valaki így?

Félig ki van bújva.Ilyenkor felvágják az ínyt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook