Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rízses süti receptjét keresem! Alul vékony tészta, középen vastag rízses-túrós (?) massza, tetején gyümölcs és zselatin! fórum

Rízses süti receptjét keresem! Alul vékony tészta, középen vastag rízses-túrós (?) massza, tetején gyümölcs és zselatin! (tudásbázis kérdés)


10. k.tünde78 (válaszként erre: 8. - Masnesz)
2010. ápr. 30. 15:24
Persze,hogy csinálhatod torta formában,csak akkor az eredeti adagnál maradj.Eper helyett,pl a meggy is kiváló,de szerintem bármilyen bogyós gyümivel nagyszerű.
2010. ápr. 30. 15:15
Bármilyen gyümivel finom, és igen csinálhatod tortaformába is annak idején nálunk is volt ez a süti torta alakba is, amikor ilyen helyen dolgoztam.
2010. ápr. 30. 15:06

Hello!

Szerintetek ezt csinálhatom tortaformába? És epren kívül milyen gyümivel csinálhatnám?

7. k.tünde78 (válaszként erre: 6. - Sylvia81)
2010. ápr. 30. 10:19

Most legalább lesz okod kipróbálni,de a csatos tepsik álltalában a gázsütő méretnek felelnek meg,szóval szerintem pont jó lesz és szép magas.Ne ilyedj meg,hogy a kisült 6 tojásos piskótád esetleg vékony,mert a töltelék majd gyönyörűen megmagasítja és hát az a lényeg az egészben.

Különben jó nagyon,hogy felvetetted ezt a kérdést mert tudom mostmár Én is hogy mit süssek holnapra a kinderszelet mellé.Tehát rohanok a boltba hu-la-la tejszínért,minden másom van itthon:-))

6. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - K.tünde78)
2010. ápr. 30. 09:59

Köszi! Igen, ezt én is észrevettem.

A legjobb, hogy gőzöm sincs, mekkora a csatos tepsim. :DDD Még nem is használtam, most vettem. :)

5. k.tünde78 (válaszként erre: 4. - Sylvia81)
2010. ápr. 30. 09:56
Arra figyelj,hogy mindjárt kezd dupla adaggal,mert ami meg van adva az nagyon kicsi tepsihez való(20x30cm)
4. Sylvia81 (válaszként erre: 3. - K.tünde78)
2010. ápr. 30. 09:48

Jujj, köszi, mindjárt megnézem!

Amúgy felőlem lehet tejszínes is, annyi volt a tuti, hogy rízs van benne. :)

2010. ápr. 30. 09:46

Találtam neked valamit,ezt arecit variálhatod is,bár a korás szerintem nem túrós ha jól emlékszem hanem tejszínes,de ha ragaszkodsz a túróhoz tehetsz bele azt is,ha mindent összeraktál akkor a végén a tetejére pakolod a gyümiket amivel szertnéd enni és gyümölcskocsonyát öntesz rá(természetesen ügyelj arra,hogy ne csorogjon le róla a kocsonya lé,én vagy a tepsiben rakom össze és abban vágom fel,vagy van külön keretem hozzá amit aztán csak lehúzok róla.)


[link]

2010. ápr. 30. 09:07

Sziasztok!


Valahogy így néz ki küllemre a süti. :)

Nagyon-nagyon szeretem, bár igazából eddig csak 1 helyen láttam: Debrecenben a C--a hipermarketben. (Kicsit sajna messze van innét... :P )


Előre is köszönök minden segítséget!!!

2010. ápr. 30. 09:05
Rízses süti receptjét keresem! Alul vékony tészta, középen vastag rízses-túrós (?) massza, tetején gyümölcs és zselatin!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook