Ricinus olaj (beszélgetős fórum)


2011. jan. 13. 20:25

* Hozzászólás szerkesztése

* Hozzászólás törlése

* Hozzászólás jelentése

* Hozzászólás az előzmény idézésével


ruicinusolaj


HozzászólásSzerző: hollyka » 7 perccel ezelőtt

1) Eltünteti a szemölcsöket, mégpedig úgy, hogy este és reggel körülbelül hússzor enyhén dörzsöljük azokat ricinusolajjal, hogy az behatoljon a kinövésbe.

2) Bőrfekélyesedésnél a ricinusolaj szintén eredménnyel használható.

3) Az idősebb bábaasszonyok az újszülött nehezen köldökét ricinusolajjal kenik be.

4) Ricinusolajjal masszírozzák az anyák mellét, hogy növeljék a tejhozamot.

5) A szem vörösességét vagy irritációját egy csepp ricinusolajjal szüntetjük meg, mely egyben megkönnyebbülést is hoz.

6) Kisgyermekeknél a haj nem kielégítő növése esetén kétszer hetenként, lefekvés előtt ricinusolajos bedörzsölést alkalmaznak, és azt másnap reggel samponos mosással távolítják el. Ha a kezelés eredményeként a haj rendesen kezd el nőni., a bedörzsölést kéthetente vagy havonként folytatják.

7) A szempillák sűrűsödését és meghosszabbodását úgy érhetjük el, hogy hetenként háromszor lefekvés előtt ricinusolajjal kenjük be azokat, ugyanaz az eljárás alkalmazható a szemöldöknél is.

8) A vadászkutyák látásában zavarok állhatnak elő, ha magas fűben tartósan kénytelenek szaladgálni. Ilyen esetekben a ricinusolajos kezelés hozza rendbe a kutya beteg szemét.

9) Hörghurut (bronchitis) esetén a mellre két kanál ricinusolaj és egy kanál terpentin keverékét alkalmazzuk. A keveréket úgy készítjük, hogy felmelegített ricinusolajhoz adjuk hozzá a terpentint. A keverékkel bemasszírozzuk a beteg mellét és betakarjuk. Enyhébb esetekben este lefekvéskor, súlyosabb esetekben naponta háromszor alkalmazzuk.

10) Számos farmer házában a ricinusolaj állandóan kéznél van, azok, akik a népi gyógyászat gyógymódjait ismerik vágásokra, horzsolásokra vagy sebekre egy toll segítségével ricinusolajat kötnek.

11) A külsődleges aranyér ricinusolajjal kenve megpuhul és visszahúzódik.

12) Lábainkat túlterhelésük esetén hetenkét kétszer vagy gyakrabban lefekvés előtt ricinusolajjal bekenjük, bedörzsöljük, és rövid pamutharisnyát húzunk rá. Lábainkat másnap reggel pihenteknek érezzük, a fáradság érzése eltűnik és a láb bőre bársonyos. Tyúkszemek és bőrkeményedések puhításánál a ricinusolaj kiváló eredménnyel alkalmazható, megszünteti a fájdalmakat. Általában tyúkszemek specifikus gyógyszer


izületi gyulladások elleni szer, gombaölő szer, lágyító/puhító szer, oxitocin (többek között a szülés megindításában használják)

Aranyérbántalom esetében is alkalmazható, mint kiegészítő kezelés.


Ízületi gyulladás: Hagyományosan azoknál a személyeknél használják, akiknél az ama és a váta dósa keveredik. Ez úgy nyilvánul meg, hogy a csontok és az ízületek bedagadnak, deformálódnak, ami miatt fájdalom jelentkezik. A ricinusolajat általában külsőleg alkalmazzák, és csak olyan betegségeknél alkalmazzák belsőleg, mint az isiász, ízületi gyulladás, köszvény, valamint a paralízis.


Daganatok: Mindennemű lerakódás és kitapintható daganat esetében külsőleg szokták alkalmazni. Ilyen eseteknél forró borogatást kell alkalmazni a mellkas, máj, has, medence felületén. Bármilyen ciszta, gyulladás, tumor vagy daganat megjelenése esetén ezt az eljárást alkalmazzák.


Szem: A szem kezelésében a ricinusolajat úgy alkalmazzák, hogy a páciens szemébe öntik. Ezzel az olyan betegségeket kezelik, mint az árpa, kötőhártya-gyulladás, valamint ez a gyógykezelés a szembe jutott különféle szennyeződések eltávolítására is szolgál egyben.


Bőr: A szemölcsök, a bőr és a köröm gombás megbetegedései esetében nagyon hatékony ellenszer. Lágyítószerként használják az olyan bőr kiszáradását okozó betegségeknél, mint a pikkelysömör és az ekcéma.

ha érdekel keresd

2010. jún. 15. 19:29
van már ilyen fórum...
20. Csucs
2010. jún. 15. 19:29
Arra lennék kíváncsi, hogy mire jó és ,hogy, hogy kell használni, magába, vagy még keverni valamivel?
19. Jázmin1975 (válaszként erre: 21. - Anonima0611)
2010. máj. 3. 18:52

Köszönőm a válaszod.Akkor meg nyugodtam anak a jele ,hogy legalább hat.

Én nekem is nagyon kevés hajam van ráadásul meg vékony szálú is.Hetente egyszer elég fel kenni ugye?

Én nekem a mandulámtol hullt nagyon ki.-( Ki kellett volna már vetetnem 10éve orvos meg mondta.

Én meg azt hittem,hogy ha majd nem iszok-eszek hídeget akkor majd nem fog begyulladni.De sajnos még is idönként fáj.De nem merem kivetetni annyíra félek.

18. Jázmin1975 (válaszként erre: 17. - 5e48d37001)
2010. máj. 1. 07:51

Igen én is csak a tövére meg a végére szeretném kenni ugy volt tegnap este fel kenem de ma magyünk standolni és igy még sem kentem fel majd ma este.

Száraz hajra kell kenni vagy megmosottra?

17. 5e48d37001 (válaszként erre: 16. - Jázmin1975)
2010. máj. 1. 07:30
Én előtte áztatani szoktam egy kicsit ha tojással keverem a ricinust.Amúgy meg sokkal könnyebben kijön így a a hajamból,elég csak 1x megmosnom és lent is van.A tojássárgája megfogja a ricinust és nem mászik el az olaj a hajon.Vagyis ha csak a tövére terszed ott is marad és nem lesz az egész haj csupa olaj.
16. Jázmin1975 (válaszként erre: 15. - MoniccaXD)
2010. máj. 1. 07:27
Már rá jöttem,hogy nem nehéz ki mosni ha csak olajos de a tojásos ricinus olajat azt már biztos nagyon nehéz lehet nem?
15. MoniccaXD (válaszként erre: 13. - Jázmin1975)
2010. ápr. 30. 19:06
Szerintem nem nehéz kimosni a hajból, jó sok samponnal simán kijön :)
2010. ápr. 30. 15:09
Köszönöm széppen a tanácsaitokat.
13. Jázmin1975 (válaszként erre: 6. - MoniccaXD)
2010. ápr. 30. 15:08
Én is még csak kedden kezdtem el kenni,remélem nekem is fog hatni.Akkor csak akkor melegitem fel ha a hajamra kenem.Én még nem probálltam a hajra azt hallottam,hogy nagyon nehéz ki mosni belöle.Ma este fogom fel kenni és reggelig rajta hagyom.Köszönöm a válaszod.
12. Jázmin1975 (válaszként erre: 2. - Lolita63)
2010. ápr. 30. 15:05
Igen nőveszteni szeretném de azt sem bánnám ha dusítaná is.Hallottam,hogy valakinek még dusabb lett töle a szempillái.
11. huszka
2010. ápr. 29. 21:55
Köszönöm! :)
2010. ápr. 29. 21:14

Van már ilyen fórum, az ottani lányok nagyon szívesen adnak hasznos tanácsokat ebben a témában:


www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=56629

2010. ápr. 29. 21:14
Jah és tegyél a hajadra zuhanysapit vagy zacsit + törölközőt.
8. MoniccaXD (válaszként erre: 7. - Huszka)
2010. ápr. 29. 21:13

Én 2 kanál ricinusolajat + 1 kanál étolajat felmelegítek, rákenem a száraz hajra, rajta hagyom 2 órán át, és utána lemosom, sampon, balzsam... és ezt heti 2-szer.

De amúgy van erről néhány jó napló, pl Csigusz79 naplója... sztem érdemes elolvasni.

2010. ápr. 29. 21:09
Sziasztok..hajra hogy szoktátok felvinni? Javasolta a fodrászom, hogy hajmosás előtt csináljak ricinus olajas pakolást...de azt nem mondta, hogyan tegyem... Tudtok nekem ebben segíteni? :) Köszi
6. MoniccaXD (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2010. ápr. 29. 21:06
Szia! Ha felmelegíted, akkor folyósabb és könnyebb kenni. De ez sztem főleg akkor jó, ha hajra is használod. Ha csak szempillára, szemöldökre, akkor nem lényeg h meleg legyen... Én is használom, még csak pár napja, de a szempillámon már látszik, h nőtt.
2010. ápr. 29. 20:55
Én szempillára és szemöldökre használom melegítés nélkül. Szemmel jól látható a változás.
2010. ápr. 29. 20:49
Tényleg van ilyen és működik??? lehet kipróbálom én is :D
2010. ápr. 29. 20:46
nem kell melegíteni..én is csak úgy használtam,ahogyan van:) és szemöldökre és hajra is használom:)nekem bevált
2. Lolita63 (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2010. ápr. 29. 20:43
Növeszteni akarod?Szerintem nem fontos melegíteni.
2010. ápr. 29. 20:33
Én elkezdtem kenni a szempilláimat a ricinus olajal de hallottam fel kell melegiteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook