Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért kék az ég? fórum

Miért kék az ég? (tudásbázis kérdés)

1 2
52. Scherlock (válaszként erre: 51. - Piroska52)
2018. dec. 29. 14:45
Igeeen💖
2017. jún. 18. 20:19
,,,szürke haja lebben az égen , kékitőt old az ég vizében,,, azért kék
50. ina87
2017. jún. 18. 18:04
miért zöld a fű?
2017. jún. 12. 17:40
Mert a tengerek, óceánok alja kék csempével van kirakva. Amik visszaverik a Nap sugarát, és ezért ragyogó kék eget látunk. ;)
48. Dodi44 (válaszként erre: 28. - Levander)
2017. jún. 11. 00:06

Szerinted helyes volt az, hogy bizonyos evben Wienna-ban a Mariahilfer straße egyes uzleteiben ki volt irva;

Magyarok ne LOPJATOK!

Manapsag, ahogy athaladsz Hegyeshalom utan, Wienna fele, hasonlo tabla van az ut mellett:

"Magyarok ne szemeteljetek!"


Az nem bantja a te onerzetedet?

-az en ismeretsegi koreimben nem ismerek olyant, aki elvenne a maset, vagy szemetelne...


Ugye ismered azt a mondast is, minden alltalanositas, alltalaban hibas!

Ha valakinek as ismeretei nem teljesek, vagy nem egyeznek a mi nezeteinkel, azert nem az, hogy hol lakik, vagy a "gagyi" nemzetisege a felelos, hanem egyedul O.

-ugye te is ugy gondolod ...

47. Dodi44 (válaszként erre: 3. - 5ab2bc2fa0)
2017. jún. 10. 21:15

"Ugyanez a jelenség rejlik a napnyugta vöröses fénye mögött is."

Az nem is ugy van!

Azert voros az eg alja, hogy Jezus figyelmeztessen, uzen nekunk, hogy holnap szeles idonk lesz!!!

Nem is beszelve arrol, hogy azert az uzenete mindig nyolc percet es par masodpercet kesik! (mint mindig a magyar vasutak)


;-)

46. Dodi44
2017. jún. 10. 21:06

Ertem en, hogy az gozgep!

De mi hajtja???

45. Dodi44
2017. jún. 10. 21:00

"A Földön az égbolt többnyire ragyogó kék, sőt még éjszaka, a Föld árnyékban lévő oldalán sem teljesen fekete. Tökéletes sötétség csak a teljesen zárt helyiségekben alakul ki"


Ezt a megallapitast azzal a tennyel is lehet bizonyitani, hogy nemely fejekben totalis sotetseg van.

E jelensegnek viszont az a lathato bizonyiteka, ha egy belurol sotet agyu egyennek a szemebe nezunk, a szeme kozepen belathatunk az agyaba! Es nezd meg azoknak az individualis egyeneknek a szeme kozepebe nezve mindig meglathatjuk a belurol talalhato es lathato sotetseget!

44. Dodi44
2017. jún. 10. 20:50

-mert el kell fogadnunk az igazsagot akar elolrol, akar hatulrol nezzuk, mindig igaz, hogy:


---Géza kék az ég!---

43. a9986bef96 (válaszként erre: 42. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 5. 22:30

Még ilyet...

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Tök jó fej vagy...

:)

2010. júl. 3. 10:02
Ejnye, ejnye miért kell valakit kigúnyolni? Ti mindent tudtok? Erre a kérdésre a válasz itt található: [link]
41. a9986bef96 (válaszként erre: 34. - Cypern)
2010. júl. 2. 17:18

Hát ez...:O Állati...:O

:DDDDDDDD

2009. nov. 22. 22:54
Én most nézem de nekem feketének tűnik...
39. Pirosalma (válaszként erre: 29. - Vizicsiga)
2009. nov. 22. 21:47
Egy fenét kék a levegő...A válasz a már megadott Rayleigh-szóródás (vagy rugalmas/koherens szóródás).
2008. nov. 30. 11:53

Gyermekszáj: :-)

Mert a Földanya egy hatalmas zafíron nyugszik.


Tényleges:

Ré /Napisten/ köntösének színe.

A Nap aurája.

Minden aranysárgának kék aurája van.


Akik látnak aurát, azoknak most aha élményük van, akik még nem látnak aurát, azok vágjanak ki nap sárga papírból egy 15 cm átmérőjű kört,

ragasszák 40X40-es fehér papírlapra.

Úgy kell elhelyezni falon, hogy a szemmagasságtól 15 fokkal feljebb legyen.


:-)

2008. nov. 15. 19:47

"Bácsi, kérem, mondd meg nékem, miért kék odafenn az ég?-kérdi tőlem egy szöszi kislány, ki alig múlt még négy.

Nem tudtam, hogy mit feleljek, miért kék odafenn az ég, ezért inkább annyit mondtam: -Azért kék, mert kék.

Elnevette magát erre a szöszi-szöszi kisleány, s kedélyesen igazított egyet masniján:

-Buta bácsi, nem is tudod, miért kék odafenn az ég, ha nem tudod, majd megmondom: azért mert ÍGY SZÉP!

Köszöntem és továbbmentem, s minden gondom messze-messze szállt, egy bőrlabda fülön talált, de mostmár az se fájt.

Örültem és boldog voltam, mert megtudtam miért kék az ég, s azt is tudom, miért boldog aki gyermek még!"


Ez egy régi tábori dal, van hozzá dallam is, de azt most nem szolmizálom le ide...:-)

2008. nov. 15. 19:39
Mert zöld a fű!
2008. szept. 10. 05:09

Hááááát nem tudod?

"Mért cikáznak a kis fecskék?

Hogy az eget kékre fessék"....:))))

(Bocs)

34. cypern
2008. ápr. 4. 15:10

sziasztok


A Földön az égbolt többnyire ragyogó kék, sőt még éjszaka, a Föld árnyékban lévő oldalán sem teljesen fekete. Tökéletes sötétség csak a teljesen zárt helyiségekben alakul ki. A Földdel szemben a Holdon sötétség van.


A Föld és a Nap közötti nagy különbség, hogy míg a Holdnak nincs légköre, a Földnek van. A légkörben pedig számtalan részecske (por-, füst, páraszemcsék) találhatók.


A Napból érkező színtelen, fehér fény a légkörben lévő részecskéken szétszóródik. A fehér fény a színkép színeinek – vörös, narancs, sárga, zöld, kék, ibolya, ultraibolya – keveréke.


Adott méretű részecske esetén annál nagyobb a szórás, minél kisebb a hullámhossz. A jelenséget Rayleigh angol fizikus vizsgálta először, és megállapította, hogy ez a kapcsolat nagyon erős, a szórt fény intenzitása a hullámhossz növekedésével rohamosan csökken.


A Nap irányától távolodva egyre több hiányzik a napfény vörös, sárga, zöld komponenséből a Rayleigh-szórás miatt. Ez legjobban felhőtlen égen, páraszegény, pormentes levegőben, kevéssel naplemente előtt látható – ekkor a legpompásabban kék az ég.


Az égboltot tehát azért látjuk világoskéknek, mert a tiszta, szórt színeknek a keverékeként ez a szín adódik.


Ha a szóró részecskék nagyobb méretűek, a felületükről visszavert fény fehér lesz. Ilyen például az apró vízcseppekből álló hófehér gomolyfelhő.


Egészen nagy részecskék már nemcsak visszaverik, hanem el is nyelik a fény jelentős részét. A nehéz, esetleg jeget is tartalmazó esőfelhők ezért haragos szürkék, feketék.

remélem kimerítő a válasz :)

2007. dec. 5. 04:46

A fízikai magyarázat adott lejjebb, a metafizikai is egy szintig...

Én viszont esténként szoktam beszélgetni azzal, aki kitalálta ezt az egészet - még szóban sosem vákaszolt ez igaz.

De nyugi, ha egyszer válaszol tuti bekattanok, de utána megírom Nektek is mit mondott :-)

32. 0260f21e84 (válaszként erre: 25. - 189e7a0266)
2007. dec. 2. 02:10
nahat:D en is igy tudtam :) deistenbizony
31. 8d784868d0 (válaszként erre: 27. - Levander)
2007. nov. 28. 13:31

hát ez azért elég profán megközelítése a dolgoknak....

ez nem egészen van azért így!

2007. nov. 28. 13:03
Nem a levegő kék, hanem a szemünk csak a napfényre kék, piros és sárga színű részecskéket képes érzékelni... :)
2007. nov. 27. 23:11

Sziasztok!

Én ezt nagyon egyszerűen megfogalmazva olvastam.

Amit Levander írt, az már elég tömör. Azok a részecskék a levegő részecskéi, és a levegő kék. Ez a legrövidebb válasz a londoni Science Museum egyik illetékese szerint, minen hosszabb magyarázat ugyanezt mondja. Épp most olvastam abban a könyvben, aminek az a címe, hogy Miért zöld a takony? Odáig még nem jutottam el...

2007. nov. 23. 14:42
óóóh most látom, hogy vki már előbb leírta... mindegy, én rövidebben írtam le :D amúgy én se tudtam addig, míg a tv-ben nem adtak rá választ... ezért kell nézni ismeretterjesztőket és nem más gagyi amerikai szart :P
2007. nov. 23. 14:40
Azért kék, mert az égen a legnagyobb részben azok a részecskék helyezkednek el, melyre a napsugár rávilításával a szemünk a kéket tudja érzékelni. A naplemente illetve felkelte pedig azért sárga-piros-narancs, mert akkor olyan szögben van megvilágítva az ég, amelyen a kék színt adó részecskék kívül helyezkednek, viszont a piros-sárga színeket tökéletes szögben megvilágítja. Éjszaka pedig ezért van sötét... :) Ennyi :DD
2007. nov. 14. 05:52
Mert a fecskék befestették.....)))))
2007. nov. 14. 01:52
Ó, én sokkal "okosabb" megoldást tudok: Az ég azért kék, mert visszatükrözi az óceánt, az óceán pedig azért kék, mert visszatükrözi az eget. Logikus. :-DDDDDDD
2007. nov. 13. 19:49
mért zöld a fű, mért szép a tavasz? egyébként fizika és kémia...
2007. nov. 13. 11:45
hogy miert teremtette a jo isten keknek az eget hat az ugy szep ahogy van
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook