Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A laktóz intoleranciára szoptatott csecsemőnél nincs semmiféle gyógyír? fórum

A laktóz intoleranciára szoptatott csecsemőnél nincs semmiféle gyógyír? (tudásbázis kérdés)


2015. máj. 15. 20:37
Sziasztok. Az én picikémnél is ez a probléma, a doki szerint ez egy átmeneti dolog, meg fog oldódni, de most azért nagyon nagy szenvedés minden szoptatás... Colief cseppet ajánlott az orvos, ma kezdtük használni. Van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?
9. Betta76 (válaszként erre: 7. - Ganz)
2010. ápr. 30. 10:11

Nekem ugyanezt csinálta a gyerek, evés közbe vergődött és fájdalmasan nyögött, alig tudott enni, és alvás közbe is vörösödött és nyögdécselt szinte végig. Nekünk a hasmenés volt még plusszba ami a laktóz intolerancia tünete, sajnos nem is veszi észre az ember egyből mert a modern pelusok beszivják a hasmenéses kakiból a nedvességet és csak azt láttam eleinte hogy sokat kakil, azt hogy folyik is csak késöbb vettem észre mikor épp akkor kakilt egyszer mikor ki volt bontva, szinte vizes volt ami kifolyt belőle...

Azt irják a neten hogy ezt a laktóz intoleranciát kinőhetik 4 hónapos korra a babák de a gyerekorvosom azt mondta hogy inkább az a tapasztalat hogy 2-3 éves korra növi ki, ne éljem bele magam hogy 4 hónaposan elmúlik.

8. xti_
2010. ápr. 29. 13:55
ettől tartottam, az enyém is pont ezt csinálja :(
7. Ganz (válaszként erre: 5. - Xti_)
2010. ápr. 29. 13:16

Ja az alvást elfelejtettem leírni...

Míg elalszik vergődik és nyöszörög, ez kb. fél-1 óra nyugis alvás, és utána kezdődik a nagy vergődés...egy halat képzelj el a parton amihez még hangok is társulnak, a belek hangja...

Ilyenkor nem sír a drágám, de addig dobálja a lábait meg tépi az arcát, hogy felébreszti saját magát...és ezt nézem végig hónapok óta:(((

6. Ganz (válaszként erre: 5. - Xti_)
2010. ápr. 29. 13:09

Fél 1 perces szopi után elkezdünk vergődni a cicin...újjabban húzza a haját, a blúzom, tépi az arcát,sír vagy nyög,míg kisebb volt felhúzta a lábait,elvörösödött és nagyon sírt.

Evés közben többször is büfiztetem meg próbálom nyugtatni de hiába...

Azt olvastam, hogy a 4 h-nál fiatalabb babák ha ilyet csinálnak, vegyük le a ciciről, és hagyjuk kakálni, mert ők még nem tudnak egyszerre enni is meg kakálni is...

De mi 12-én leszünk 6 hónaposak.

Ha felmész az allergiainfo.hu -ra (csecsemő hasfájás almenüre)nagyon sok érdekes dolgot találsz.

Persze, nekem is azt mondták(gondolom neked is),6 hetes korára elmúlik, aztán majd 3 h korára...4 h korára biztos...aha...

5. xti_ (válaszként erre: 4. - Ganz)
2010. ápr. 29. 12:29
kérlek, írd le, mik a tünetek. nekem is kisbabám van (7 hetes), szeretném tudni.
4. Ganz
2010. ápr. 29. 12:03

Köszönöm a válaszokat.

Idáig sokan hülyének néztek, mondván, hogy csak a tápszeres babáknál fordulhat ilyen elő.

Nagyon szeretnék szoptatni, de már ideggel nem bírom(5 és fél hónapja) minden evés csak szenvedés..meg utána is...

2010. ápr. 29. 11:06

A magyarországon kapható laktáz enzim pótló tabletta nem adható csecsemőnek, mi angliából szereztünk egy cseppet ami születéstől adható, a neve: colief

Ha tudsz angolul meg tudod nézni a honlapját, ott rendelni is lehet belőle.

www.colief.com

2010. ápr. 29. 09:55
mesterségesen pótolni a hiányzó laktáz enzimet. mindig etetés előtt.
1. Ganz
2010. ápr. 29. 09:37
A laktóz intoleranciára szoptatott csecsemőnél nincs semmiféle gyógyír?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook