Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért nem megy? :( fórum

Miért nem megy? :( (beszélgetős fórum)


1 2
2010. máj. 7. 08:54

Te spam vagy?

Az összes topikba ugyanezt a szöveget írod, már vagy húsz hozzászólásod van ezzel a szöveggel, ez egy fórum, miért írna neked valaki az emailcímedre.

2010. máj. 5. 10:44

Remélem senki szemét nem fogja szúrni a pár helyesírási hiba, sietek és nem olvastam vissza amit írtam.Szóval bocsi, tudok helyesen írni de néhány betű véletlenül lemaradt. Bár azt hiszem itt most nem is az a lényeg, csak van aki szeret belekötni ilyen dolgokba, tőlük elnézést kérek.

Ja az igazi zab alatt a zacskós préselt zabpelyhet értem, nem a cukrozott gabonapehelynek nevezett kalória bombát.

2010. máj. 5. 10:38
Sziasztok! Én is szeretnék a témához hozzászólni, lehet hogy hasznos tanácsokat is adhatok. Szóval röviden: mindkét terhességemet 55 kilóval kezdtem, mindig ennyi volta. 2. szülésem után 1 évvel döbbentem meg mikor a mérleg 76 kilót mutatott. Nem nagyon vettem észre, csak egy videófelvételen láttam magam, szörnyű volt. Az állandó szoptatás, két kisgyerekkel való törődés elterelte a figyelmemet, tudtam hogy több vagyok, de mivel előtte szinte magától lement, azt hittem most is így lesz. Utólag rájöttem hogy az étkezési szokásaim megváltozása miatt híztam egyfolytában. Szóval mindent kipróbálta, szteppaerobic-tól kezdve fogyókúrás tablettákig, mindent. 2-3 kilótól több nrm ment le és az is visszajött hamar. Így telt egy év, akkor azt mondtam:én fogyni nem tudok, de legalább egészségesen fogok élni.Minden félkész, előre gyártott kaját száműztem, a kenyeret is magam sütöttem.És elkezdtem fogyni, pedig szerintem ugyanúgy ettem. Ezen felbuzdúlva belekezdtem egy saját magam kreált "fogyókúrába". Összeraktam amiket olvastam,1-2 ötletet hasznosítottam. Így nézett ki nagyjából:Reggelire zabpelyhet ettem, a natúr,igazi zabot vízbe beáztattam kicsit, elkezdtem főzni,vége felé kis tejet adtam hozzá. Fahéjjal megszórva ettem, nagyon ritkán egy oici mézet tettem bele. Ez fontos, mert kell a rost és az energia is reggel.Aztán először 3 majd 4 órán keresztül semmit!! nem ettem, egész nap 3 majd 4 óránként ettem. Ebédre amit a családnak főztem abból próbáltam szénhidrát nélkül enni(pl. pörkölt salátával) vagy nagyon keveset ettem,vagy főztem magamnak lecsót,vagy csak levest ettem. Délután megint semmi, kora este ettem 6 körül:nyár lévén gyakran grilleztünk,így grillezett húst, grillezett zöldséggel,salátával, vagy rántott húst(nem vicc)uborkával, paradicsomma,paprikával, öntet semmi,vagy főtt virsli zöldséggel,vagy tonhalkonzerv zöldséggelvagy levest ettem.Ez azért jó mert ehettem rendes adagot és így reggel nem volta éhes, el tolódhatott a reggeli, és a többi étkezés is, így elég volt a 3-szori evés.NAGYON FONTOS:MINDEN NAP C-VITAMINT SZEDNI!Ez rengeteget segít a fogyásban higgyétek el! Én még almaecetsav kapszulát szedtem napi rendszerességgel.Csak üres teát ittam reggel, utána csak vizet. Mivel ettem és nem éheztem volt erőm a futáshoz, minden este futottam kicsit, egyre emeltem az időt,eleinte futás közben gyakran tempósan sétáltam, de ez nem gond. Vasárnap nem futottam. A többi este jó is volt kiszabadulni a 2 kicsi mellől egy kis időre.A lényeg:15 kilót fogytam 4-5 hónap alatt, de a változás nagyon látványos volt már az első hetekben, mivel a futás miatt a fenék-comb rész olvadt jól. A fogyókúra első 2 hete nehéz, ezért gyakran elvittem a kicsiket sétálni stb. hogy ne nyúljak otthon ételhez. Olyan is volt hogy ha nagyon megkívántam valami kalória dúsabbat akkor azt reggelire ettem meg,pl.a többiek előző napi ebédjének maradékát vagy gyümölcsöt. Hosszúra nyúlt,de remélem hasznos volt. Szerintem a legfontosabb a diéta mellett a C-VITAMIN!Ettől beindul a fogyás!
55. 8e163afeff (válaszként erre: 54. - Majdnemjó)
2010. ápr. 30. 18:34
De, de 500g-os csomiról van szó, hát, elmegy az egész nap:-)
54. Majdnemjó (válaszként erre: 53. - 8e163afeff)
2010. ápr. 29. 18:12
Milyen zabpehelyre gondolsz pontosan? Mert egy csomag 500 g,annyit még egy testépítő sem eszik meg! Vagy corn flakes? Nem hiszem..
53. 8e163afeff (válaszként erre: 51. - Nyárinő)
2010. ápr. 29. 11:51

de, szabad fogyinál virslit enni, viszont méregtelenítésnél nem, mert tele van adalékanyagokkal. És a legtöbbször azért nem fogyunk, mert nem méregtelenítettük ki a szervezetet - minden tele van salakanyaggal, nem működnek úgy a testi folyamatok, tehát a zsírégetés sem. Ezért gondolom, hogy ha méregtelenítenél, megindulna a fogyásod.

Ez a platós fogyókúra is erről szól, ennyi a lényege, egy cikkből másoltam ki:

"Ha sokat kell fogynia, egy komolyabb kúra megkezdése előtt mindenképp érdemes végigcsinálni ezt a meglehetősen szigorú diétát. Kortól függetlenül is remekül működik, hosszú távon is tarható.


Ennek a módszernek az a lényege, hogy az első három napon kizárólag csak zabpelyhet (tejben, ha lehet, rizs- vagy zabtejben áztatva) ehetünk. Legalább napi egy csomaggal ajánlatos elfogyasztani!


A következő három napon csak rizst (napi 20 dkg), majd csak gyümölcsöt, végül három napon át csak zöldséget lehet enni. A zöldséget lehet saláta vagy leves formájában is elkészíteni.


Ez a néhány napos szigorú méregtelenítés nem árt az egészségnek. Az utána következő diéta már automatikusan faragja le a felesleges kilókat. Reményt vesztett fogyókúrázóknak, vagy fogyókúrás plató kivédésére is alkalmas."

52. nyárinő (válaszként erre: 45. - Ministry)
2010. ápr. 29. 11:40

Legutóbb pár napja 62,5 voltam ma 62. De az a baj, hogy e között ingázik és mindig visszamegy. Voltam már 61,9 is, de két nap múlva megint 62. Arra gondolok ez víz. 60 alá nem tudom leküzdeni magam.

Centit nem mértem, de olyan nagy a hasam, hogy az élettől is elmenne a kedvem. :(

51. nyárinő (válaszként erre: 47. - 8e163afeff)
2010. ápr. 29. 11:37
Igen azt megköszönném. Norbi szerint a virsli (füstli) up.1es kódú. Azért ettem este. Ha salátával eszem akkor se szabad?
2010. ápr. 29. 11:11
Én is rengeteg kávét megiszom. Anélkül ki se bírnám.
49. Imo
2010. ápr. 29. 10:52
furcsa én napi 3x iszok tejeskávét (vagyis 3x 2 dl tej) és mégis megyeget lefelé a súlyom
48. puritan (válaszként erre: 47. - 8e163afeff)
2010. ápr. 29. 10:40
ajjajjj, bizony, a virsli sem jó, nem is néztem a naplóját...
47. 8e163afeff (válaszként erre: 36. - Nyárinő)
2010. ápr. 29. 10:32
Néztem a naplódat, és úgy látom, megvan a bibi: méregteleníts. A virsli stb. elfelejtve egy darabig, csinálj valami méregtelenítő kúrát, lehet gyümölcskúra, zöldségkúra, barna rizs kúra, a lényeg, hogy kitisztuljon a szervezeted. Én tudok egy olyan méregtelenítő kúrát, ami kifejezetten a fogyókúrás plató (fogyás megtorpanása) orvoslására van, de bármely méregtelenítő kúra jó. Ha gondolod, leírom a platós kúrát.
2010. ápr. 29. 10:30

Én most néztem itt neten éppen a magelánt.

Átvérés a diéta piacon cimszóval érdemes megnézni nem semmi.

45. Ministry (válaszként erre: 20. - Nyárinő)
2010. ápr. 29. 10:16

De megmérted magad a kezdetekkor?

Lehet, nem látszik, mégis fogytál.

Ha csak egy centi menne le valahonnan, az már erőt adna!

2010. ápr. 29. 10:14
Hát olyat kell vnni, ami nem génkezelt szójából van, elvileg kötelező ráírni, ha igen. Ez meg egyébként is elenyésző mennyiség..
43. puritan (válaszként erre: 41. - Majdnemjó)
2010. ápr. 29. 09:54
valamiért a szója nekem kimaradt az életemből...mintha rosszakat olvastam volna róla, de lehet, hogy nem jól emlékszem :)
42. puritan (válaszként erre: 38. - Nyárinő)
2010. ápr. 29. 09:53

este hét után már ne egyél semmit

lehet kevés tízórai és uzsonna akár...

41. Majdnemjó (válaszként erre: 39. - Puritan)
2010. ápr. 29. 09:51
én is így csinálom, nagy tejeskávés vagyok, de már megiszom a vizeset is. Én vettem szójatejet, aminek kávéban intenzív tejszínes íze van, fél dl belőle olyan, mint 1,5 dl tej. Drága, de egy doboz 1-2 hétre elég.Szal vizes kávé ki szójatejjel..
2010. ápr. 29. 09:48
na, de akkor esélyes vagy, hogy fogyj, én gimiben is min 54 voltam, így tdkp nem kéne csodálkozzak, hogy nem megyek le 56-57 alá, De attól még utálom, és nem tudom elfogadni. Ha 2 hét alatt lemegy 2 kiló (vért izzadva), 2 nap alatt visszajön. Viszont ha sokat eszek, akkor sem szaladnak fel rám a kilók, legalább is 57 kg felett...
39. puritan (válaszként erre: 32. - Nyárinő)
2010. ápr. 29. 09:46

én se hittem, kipróbáltam, bevált :)


azóta vízzel higítom a kávét és annyira utáltam eleinte, hogy a déli kávémat elhagytam...most csak reggel iszom, egész megszerettem a híg vízzel higított kávét (senki ne merjen röhögni)

38. nyárinő (válaszként erre: 37. - Puritan)
2010. ápr. 29. 09:46

:) :)

És miket egyek pluszba? Reggeli, ebédnél egyek többet?

37. puritan (válaszként erre: 29. - Nyárinő)
2010. ápr. 29. 09:44

tehát összegezve


-mozogj kicsivel többet (10-20 perccel)

-igyál kicsivel többet

-egyél kicsivel többet


egy hét múlva tessék beszámolni :)

36. nyárinő (válaszként erre: 31. - 8e163afeff)
2010. ápr. 29. 09:44
Én is ezt nem értem. Napi 35 percet gyaloglok+ heti 2x fél órát mozgok emelett. Olyan izomláz van a lábamba. Szerintem olyan keveset eszem, hogy a szervezetem mind elraktározza. Mit csináljak. :(
35. nyárinő (válaszként erre: 30. - Majdnemjó)
2010. ápr. 29. 09:42
Persze 18-25 éves koromig 50-52 kg voltam este ettem a hamburgert és karcsú voltam. Igaz szaladgálós munkám volt. Most 5 éve ülőmunkát végeztem, nem figyeltem, feljöttek a kg. Évek óta rajtam van ez a plusz kg!
2010. ápr. 29. 09:42
Ja, és ajánlom az almaecetet, sokat segít, olcsó, és hamar meg lehet szokni az ízét. Ha bio-t veszel, az kifejezetten finom szerintem, olyan kis "fröccs"-szerű ital lesz belőle:-)
2010. ápr. 29. 09:41
Ja igen, tényleg fontos, hogy sokszor egyél keveset!
32. nyárinő (válaszként erre: 26. - Puritan)
2010. ápr. 29. 09:41
Ezt én is hallottam, hogy tejet nem nagyon javasolják diéta alatt. Én napi 2x iszom a kávéval, ahol több a tej és este is megiszom 1 pohárral. De annyira kevés amit eszem, hogy meglepne, ha ettől nem indulna be. Nem tudom, tényleg nagyon bánt. Több, mint két hete semmi. Nem vártam csodát, de 1-2 kg igen és semmi. Tegnap a hasam(gyomrom) olyan nagy volt, hoyg majdnem elbőgtem magam és alig van bennem kaja. Az emésztésem gyors. (szerencsére)
2010. ápr. 29. 09:41
szia, nézd meg a testkontrollt, te már majdnem úgy eszel, de ez ad egy rendszert a testnek, és beindul a súlycsökkenés. Van itt is róla fórum, és molnarvanda naplója, abban benne vannak az alapelvek is bőven kifejtve. Ha még így sem menne, lehet, hogy vitaminhiányod van, a krómtabletta és az l-carnitin segít, de valahol itt, a hoxán láttam egy nagyon jó kis összefoglalót a fogyit segítő vitaminokról, keress rá. Szerintem ok, hogy annyit kellene mozogni, mint a többiek mondják, de te pl. sokaknál jóval többet mozogsz, akik pedig mégis fogynak, szóval szerintem azért ez tényleg nem okés, hogy nem mennek le a kilók. Én pl. semmit, de tényleg semmit nem mozgok, (ég érte a pofám, de hát ez az igazság), mégis fogyok. Szóval valahogy meg kellene támogatnod a szervezetedet, étkezési rendszerrel és vitaminnal.
2010. ápr. 29. 09:40

Szia!

Azt mondod, 5-10 kg felesleget érzel magadon. Voltál már hosszú távon olyan súlyú, mint a célod? (Nem írtad, hány kg vagy) És nem a tizenéves súlyodra gondolok. Lehet, hogy az alkatod nem olyan.. Mert én pl a két szülésem után szépen lassan leadtam 10-10 kilót, de további 3 már sehogy sem megy. Nem lehet mindenki 50 kg körül, a fene vigye el!

A mozgás, amit írsz, nagyon kevés. Heti 3-4 alkalom, legalább 1-1,5 óra, fele kardió, fele izommunka, mert hiába fogysz, ha idomtalan vagy. (én egy év alatt nem fogytam kilóban, de súlyzós edzéstől a derekamból kb 7 cm ment le!)

És legalább 1-2 nap számold ki, hogy mennyit eszel, 1300-1500 kcal körül kibírható és talán még eredményre is vezet. A kajafutáros cégeknek, előrecsomagolt kaják kalóriatartalmának ne higyj!

Ezek a dolgok váltak be nálam, hátha segíthettem. (ja, még valami: kb 7500 kcal elégetése jelent egy kg fogyást. Számolj!

Mondjuk 2400 kcal kell egy napra egy nőnek. Számold, hány kalóriát eszel, hányat dolgozol le, így nagyjából látod, mikorra várhatod a fogyást. Ez persze egyénenként változhat, de amíg számolsz, addig sem eszel.. : )) )

29. nyárinő (válaszként erre: 25. - Puritan)
2010. ápr. 29. 09:39
igen kizárólag natur joghurt
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook