Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autisztikus spektrum zavarú gyereket nevel itt valaki? Milyen tünetei voltak/vannak 27 hósan? fórum

Autisztikus spektrum zavarú gyereket nevel itt valaki? Milyen tünetei voltak/vannak 27 hósan? (tudásbázis kérdés)


7. c95c921ae7 (válaszként erre: 4. - Sajert)
2010. ápr. 28. 17:58
Ez az autizmus most nagyon gyakran felmerül. Kicsit hamar mondogatják ezt némely szakemberek, holott az autizmus rengeteg tünettel jár általában, s egy két tünetet szinte minden gyereknél meg lehet figyelni bizonyos életkorban. Ilyen jellegű elmaradásokat pedig többféle dolog is okozhat. Pláne a mozgásfejlődés elmaradása, ami egyébként is elég szubjektív, hiszen ebben a korban még nagyon nagy a szórás. Gondolj bele, hogy van aki 10 hónaposan jár, van aki 16 hónaposan, s mindkettő benne van a normában. Hogy lehetne akkor egy év múlva ez a két gyerek ugyanott pl.? De a beszéd is ilyen. 1 évesen előfordul folyamatos beszéd-főleg lányoknál, másrészt 3 éves korra tesszük a folyékony beszéd kialakulásának határidejét, amit még mindig sok gyerek nem ér el. S közülük többnek semmilyen gondja nem lesz a későbbiekben.
6. diorissimo88 (válaszként erre: 4. - Sajert)
2010. ápr. 28. 17:38
A 2. hozzászólásban említett fórumon megtalálod az autizmusban érintett szülöket. Jómagam 2 autista kisfiú anyukája vagyok....
5. SF
2010. ápr. 28. 17:38
Nálunk az elmaradás csak bizonyos területen volt észlelhető (beszéd, beszédértés), a mozgásában, játékában érettebb volt a koránál.
2010. ápr. 28. 17:31

A fiam pont ma 27 hónapos. Voltam vele korai fejlesztőbe, és ott az ottani viselkedése, beszéde, mozgása, meg a kérdésekre adott válaszok alapján a hölgy ezt a "Diagnózist" említette. Mondta hogy vigyem el gyerekpszichiátriára, mert ők meg tudják állapítani, hogy tényleg az-e, illetve milyen mértékű.

Voltam már vele neurológusnál, ő nem mondott semmi ilyesmit, "csak" az elvárható normális élettani fejlődés hiányossága a diagnózis, illetve finom koordinációs zavar. A neurológus küldött el a korai fejlesztőbe.

Voltam a gyerekkel pszichopedagógusnál (azt se tudtam eddig, hogy van ilyen is), és megállapította hogy 21 hónaposnak felel meg mozgásilag, beszédileg, szocializációs szemszögből. Gondolkodásilag meg 24 hósnak felel meg. Az én megítélésem szerint a félév nagy elmaradás, de nem tudom megítélni rendesen.


Érdekelne, hogy van e itt hasonló cipőben járó szülő/hozzátartozó, esetleg szakember, akivel tudnék értekezni.

2010. ápr. 28. 17:30

[link]


itt az autizmus fórum

2. SF
2010. ápr. 28. 17:26

2,5 évesen fogadta először pszichológus (16 éve).

6-6 szót mondott 5-6 hétig, aztán elhagyta. Nem akart beszélni, éjjel órákra felébredt és játszott, nem figyelt a beszédre, nem is tűrte, ha beszéltünk mellette.

2010. ápr. 28. 17:24
Autisztikus spektrum zavarú gyereket nevel itt valaki? Milyen tünetei voltak/vannak 27 hósan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook