Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hány hét után lehet kiengedni az újszülött kiscicákat? fórum

Hány hét után lehet kiengedni az újszülött kiscicákat? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 13. 16:56

Sziasztok!!!

Szeretnék segítséget kérni!

Találtam egészen pici, kb 2 hetes kiscicát, mára már 5-6 hetes lehet.Vigyázok rá, kiengedem az alagsorból de alapvetően még bent lakik, ott alszik, ott kap enni, inni. 3 hét múlva nyaralni szeretnék menni, több hétre. Hogyan szoktassam ki, illetve kb 11 hetesen nem pici ahhoz, hogy kint lakjon, elmegy máshova, ha valaki jön és kint ad minden reggel neki enni????

Abszolút nem élrtek a macskák szokásaihoz, valaki mondta, el se lehet vinni máshova kertes házba, hiszen elindul ide haza vagy elszökik, elmegy..Nem tudom, mit, hogyan tegyek, a nyaralásig még 3 hét hátravan, semmiképpen nem szeretném, ha úgy lenne , hogy egész nap be van zárva és valaki ad neki enni, hanem inkább kint lakna, persze, csak, ha ez biztonságos és nem fog elmenni. Egyáltalán, mikortól akkora egy kiscica, hogy ki lehet felügyelet nélkül is engedni, kandúr macskák, kutyák nem szedik szét????

Ezt a cicát jégesőben mentettük meg az út mellől, nagyon szeretem, de reménykedem, hogy sikerül valamilyen megoldást találni, emiatt nem szeretnék lemondani az eltervezett nyraalásról!

Köszönöm, ha segítetek!!!!

2008. okt. 29. 03:12
Az én idQmben 6 hetet kellett betartani, meg az elsQ oltásig.
2007. júl. 22. 19:23
Az anya cica elintézi, bízd rá őket. Nem hagyja,hogy elvesszenek.
10. janita
2007. jún. 11. 07:59
Amúgy már 4 hetesek.És négyen vannak.
9. janita (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2007. jún. 11. 07:57
Igen, bent születtel a lakásban.Az anyjuk itt gondozi őket, de már ki akarnak menni, csak féltem őket, nehogy elvesszenek.
8. emagdi (válaszként erre: 7. - Dee7182d35)
2007. jún. 5. 16:35

gondolom a lakásban születtek, és most a kertbe szeretné kiengedni őket....

legalábbis én így értelmeztem

2007. jún. 5. 15:50
Mi az hogy kiengedni?Be vannak zárva?Én sosem zártam őket,még a fajtatisztát sem.Esetleg egy akadály,amin véletlenül nem tud átmenni,sem kiesni,hanem ha határozottan menni akar,akkor tud átmenni rajta.
2007. jún. 5. 15:45

szerintem célszerű akkor, amikor már elkezdenek más táplálékot is enni, mint tejet (az anyjuktól).

ilyenkor már önállóan kell menniük wc-zni (az anyjuk már nem takarítja ki belőlük csak addig amíg csak anyatejet esznek).

ha kinti cicák lesznek, akkor esetleg ilyenkor már ki kellene engedni őket, hogy ott tudjanak wc-zni, illetve hogy az anyjuk meg tudja mutatni neki, hogy azt hogy is kell.

2007. jún. 5. 14:54
de amugy jobban ertek a kutyakhoz mint a macskakhoz! :DD de ennyit tuodk rola
2007. jún. 5. 14:47

szia

a kiscicakat egy kep nap elteltevel lehet atengedni masik szobaba, es masfel het utan mehetnek ki a szabadba,de celszerubb megvarni az orsofereg elleni oltast, es ne sokaig legyen kint a szabadban,4 hetesen meg orsofereg ellen kezelni kell,amit 12-14 hetes koraig kellismetelni,8hetesen meg az elso vedooltast adni neki,3-4 het mulva ismetelni!

2007. jún. 5. 14:44

Hová?

Szerintem akkor, amikor menni akar. Ne féltsd, az anyja vigyázni fog rá.

2007. jún. 5. 14:43

Sziasztok!

Nekem többször volt cicám, és mikor láttam azt, hogy az anya cica egyre kevesebbet van mellettük, akkor kiengedtem őket, ez általában 6-8hét.

szeretettel:Illike

2007. jún. 5. 14:40
Hány hét után lehet kiengedni az újszülött kiscicákat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook