Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől pite a pite? fórum

Mitől pite a pite? (tudásbázis kérdés)


11. d@nu
2010. ápr. 28. 16:36
Igazán nincs mit. :)
10. beu79 (válaszként erre: 8. - D@nu)
2010. ápr. 28. 12:29

Bocsánat, de egy másik gépről írtam vissza hirtelen, így véletlenül més neve alatt sikerült válaszolnom.

Na szóval köszi a választ ,nagyon kielégítő volt.

9. mucus00 (válaszként erre: 8. - D@nu)
2010. ápr. 28. 12:26
Oké, köszi, ez egy tök jó válasz volt. :)
8. d@nu (válaszként erre: 6. - Beu79)
2010. ápr. 28. 12:06

Nem a zsiradék, ugyanis az ún. nehéz felvertek zsiradékkal készülnek.


A piskóta ún. felvert tészta, alapesetben liszt, cukor és tojás az összetevői. A tojás felverésétől, illetve a felvert tojáshabbal belejuttatott levegőtől egy laza szerkezetű, magas, könnyű tészta lesz az eredmény.


A pite általában egy omlós gyúrt tészta, ami liszt, és zsiradék (vaj) alapú, ehhez (receptje válogatja) szokás még tejfölt/tejet/vizet/tojást és cukrot tenni. A begyúrt tésztát általában két darabban nyújtják ki, a két tésztaréteg közé töltelék kerül, egyben sütik.

Te szerintem arra a "pitére" gondolsz, ami nem ez az omlós, hanem kevert tészta. A kevert, mint a nevében is benne van, nem felveréssel, hanem keveréssel készül. A piskóta (felvert) sok tojást tartalmaz, az adja a folyadékot a tésztájában. Ezzel szemben a kevert kevés tojást tartalmaz (vagy egyáltalán nincs benne), és a folyadékot zsiradékból (vaj, margarin, olaj) és egyéb nedvesítőkből kapja, pl. tej, joghurt, kefir, víz. A levegősségét pedig nem felvert tojásfehérje, hanem sütőpor adja.


Ennél jobban nem tudom leírni, nem vagyok cukrász.

2010. ápr. 28. 11:51
A piskóta kevert tészta, a pite pedig gyúrt omlós tészta.
6. beu79 (válaszként erre: 4. - Bigbri)
2010. ápr. 28. 11:42
Tudom hogy más a receptje, de mi a lényeges különbség? Én úgy tudom a vaj, vagy margarin vagy szóval valami zsiradék tartalma miatt.
2010. ápr. 28. 11:37

a piskóta levegősebb, hosszabb szó, a pite egy tömörebb tészta, ezért rövidebb a szó is :DD


Az angol pie-ből ered amúgy szerintem, a t-t, csak az értelmesség miatt tettük mi bele :)

Almás sütemény volt régen az almás pite :)

2010. ápr. 28. 11:35
A piskótának más a receptje, mint a pitének.
2010. ápr. 28. 11:33
Meg tudná valaki pontosan határozni mitől monjduk valamire hogy pite, és mi a különbség a pite és a piskóta közt? Elképzeléseim nyilván vannak, de szeretnék valami pontosabb meghatározást ezekre. Köszi!
2010. ápr. 28. 11:33
Szerintem a formájától, és összetételétől :) Általában a négyzet alakúra vágott, omlós tésztából készülteket hívják pitének.
2010. ápr. 28. 11:31
Mitől pite a pite?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook