Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan vegyem rá a kisfiam hogy kifújja az orrát? fórum

Hogyan vegyem rá a kisfiam hogy kifújja az orrát? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 1. 10:26

Engem a doktor néni tanított meg, mert arcüreggyulladást kaptam.

Ez mondjuk elég ösztönzés volt h megtanuljam, és ne legyek újra beteg.


befogta az egyik orrlyukamat és nagy levegőt lókellett vennem a számon majd a szabad orrlyukon kifújni. Élveztem h kijött a "cicakaka" a zsepibe és körbemutogattam a váróban... fúúúúúj...

sztem sok dicsérettel és biztatással, és meg kell mondani a kicsiknek h betegek lesznek, ha nem akarnak orrot fújni.

2010. ápr. 30. 22:30
Sziasztok. Mi ping-pong labdával tanultunk orrot fújni. Kisebb dobozból csináltam kaput és az volt a játékszabály, hogy csak orron át kifújt levegővel lehetett a labdát a kapuba juttatni. Játéknak is vicces volt! :)
2010. ápr. 28. 14:58
sziasztok domikam negy eves de ha kerem fujja nozijat nem az orran hanem szajan fujja :) ugyh marad a porszivo rem nem sokaig:)
2010. ápr. 28. 10:22

Az enyém 3 múlt, és nem fújja. porszívózzuk, ha kell. Majd megtanulja.

A nagyfiam másfél évesen fújta tök jól magától. A közepes meg kb három volt.


minden gyerek más. Majd megtanulja.

2010. ápr. 28. 09:34
már próbáltam ezeket, kivéve a lufit, és eccerűen az égnek se akarja kifújni . mondja h zsepit, mutatja az orrát, és csak oda tartsa azt elintézi ennyivel. dem ár nagyon zavar engem:-(
2010. ápr. 28. 09:32
utána jöhet nagy levegő,és orrodon fújd ki de csak nozidon:)nekem igy sikerült
2010. ápr. 28. 09:30
Az enyém sem akarta. Azt hitte az fáj. Mi a lufifújást játszottuk...lufi nélkül. Hogy orral hogy kell felfújni a lufit, vAgyis orron kifújni a levegőt. Közben vicces mozdulatokat csináltam neki, vicces fejet vágtam, előrehajoltam és a kezem széttártam meg ilyenek. Kacagta. Utánozott, aztán egyszercsak két hét után fogta a zsepit és kifújta az orrát magának.
2010. ápr. 28. 09:30

barackos illatos zsepivel,de van egy krém amit patikában lehet venni,attól el indul az orra,így zavarni fogja ;)

UNGUENTUM NASALE 10g orrkenőcs

2010. ápr. 28. 09:29
sziasztok, két éves múlt a kisfiam januárban, és még mindig nem tudja rendesen kifújni az orrát. Hogyan vegyem rá hogy fújja? a száját nyissa ki, és onnan ad hangot, és nem pedig az orrából. mondom neki, a száját csukja be, és orrból fújjon, de nem megy neki. egyik ismerősömnek a fia meg már tök szépen fújja a nóziát, de az enyém nem, és már zavar. ha sír, v ha megvan fázva, mindig törölgetni kell (max szívni, de az ritka):-( ti hogy tanítottátok a picúroknak nózit fújni?
2010. ápr. 28. 09:27
Hogyan vegyem rá a kisfiam hogy kifújja az orrát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook