Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az a nehéz munkakeresés.......milyen a jó önéletrajz? milyen lesz az interjú?:) fórum

Az a nehéz munkakeresés.......milyen a jó önéletrajz? milyen lesz az interjú?:) (beszélgetős fórum)


8. falcngate (válaszként erre: 7. - Mya01)
2010. ápr. 28. 10:25
Igen,én is voltam már ilyenen és nem igazán értek vele egyet. Én nem alkalmazok ilyesmit, a cégkultúránkba ez nagyon nem férne bele....
7. Mya01 (válaszként erre: 5. - Falcngate)
2010. ápr. 28. 09:56
Épp tegnap voltam egy ilyen lekezelő interjún.Teljesen hülyének tudják nézni az embert,felháborító mennyire kihasználják sokan ezt a rossz helyzetet...
2010. ápr. 28. 09:54

Köszönöm a tanácsokat.

Rengeteget utána olvastam már......:) csak hát mégis, nehéz ez:)

2010. ápr. 27. 16:43

Ja az interjú...Öltözz alkalomhoz illően (ez attól függ, milyen munkára jelentkezel). Ne késs, vagy ha igen,MINDENKÉPP telefonálj oda és előre kérj elnézést. Próbálj ne nagyon izgulni és minden kérdésre válaszolni. Tudom, könnyű mondani... :) Lássák rajtad, hogy motivált vagy. Legyél kedves, mosolyogj. Az interjú után írj egy köszönő emailt, hogy fogadtak, így emlékezni fognak rád. ;)

Esetleg olvass utána neten az interjú technikáknak.Létezik olyan például, hogy direkt nagyon lekezelőek, ezzel is tesztelik a talpraesettségedet.

2010. ápr. 27. 16:39

Szia! Én HR-es vagyok. Az önéletrajzzal kapcsolatban egyetértek, hogy ne legyen se túl rövid, se hosszú. Átlátható legyen és kronológiai sorrendben írd a dolgokat. Nagyon fontos nálunk, hogy jól formázott legyen, ha doc fájlt küldesz.(pl.tabulátor sok space helyett, sortávolság megadása sok enter helyett)

Képet csak akkor tegyél bele, ha kb. vmi igazolványkép jellegű, nyaralásos fotót semmiképp.:) Helyesírási hiba se legyen benne!

3. Mia87 (válaszként erre: 1. - Évibabba)
2010. ápr. 27. 16:12
Szia! általában én tarok a cégnél munka meghallgatásokat. Az önéletrajz ne legyen hosszú, de fő szempontokat tartalmazza.. Telefonálgass oda, érdeklődj. Lássák hogy valóban szeretnéd a munkát. És jelenj meg a megbeszélt időpontra :) :) nekem volt olyan hogy behívtam egy személyt, késett egy órát, felhívott hogy közbe jött valami, adtam neki még egy lehetőséget. Másnap sem jelent meg, nem is telefonált, és a telefonját sem vette fel...
2. zsizsmizs (válaszként erre: 1. - Évibabba)
2010. ápr. 27. 16:08
Én eddig 3 különböző önéletrajzot írtam, de ahány HR-s vagy munkaügyis tanácsadó megnézte mindegyik rossznak találta. Átírtam, ahogy tanácsolták, erre megint nem tetszett. Szóval szerintem az önéletrajz ízlés kérdése. :)
2010. ápr. 27. 16:02

Sziasztok!


Biztosan van ilyen fórum......, nem nagyon néztem szét.

még két hét és megszűnik a munkaviszonyom.....már előre ráz a hideg a munakereséstől....:)

Szívesen olvasnék, tanácsokat, élettapaszalatokat, ötleteket..:)

Önéletrajz, interjú- milyen a jó, ki mire figyel? stb...

Köszönöm szépen!

Évi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook