Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki mikor mondta meg a munkahelyén, hogy terhes, hogy fogadták, és mikortól van táppénzen? fórum

Ki mikor mondta meg a munkahelyén, hogy terhes, hogy fogadták, és mikortól van táppénzen? (beszélgetős fórum)


1 2
46. Kriszti0327 (válaszként erre: 45. - Dalmi 1981)
2013. máj. 9. 16:29
Köszönöm és remélem Nálatok is minden a legnagyobb rendben lesz!
45. dalmi 1981 (válaszként erre: 42. - Kriszti0327)
2013. máj. 9. 08:13
szia Kriszti:)hát sajnálatos hogy igy reagált a fönököd:(de jól tetted h hivatalos formában közölted vele.igy aztán tényleg nem tehetett semmit:)lehet h nem terveztétek,de hidd el hogy ö lessz a mindened:)és jó egészséget kivánok!és köszi a tanácsot:)
44. Ede71 (válaszként erre: 42. - Kriszti0327)
2013. máj. 8. 21:46

igazad van, nem lehet a fönökben megbízni. viszont ha már terhességi táppénzen vagy, akkor a fönöknek nem sok választása van, mivel a táppénzes papíron egy speciális kód mutatja a tényt és a TB fizeti a táppénzt is.

mivel én a közszférában dolgozom, a helyzet egy kicsit más, és mivel már visszamenetelemkor tudatam velük hogy újra szeretnék babát és mivel 41 éves voltam, nem tudok még éveket várni.

43. Kriszti0327 (válaszként erre: 42. - Kriszti0327)
2013. máj. 8. 11:54
Bocsi,15. hétben,csak elírtam.
42. Kriszti0327 (válaszként erre: 35. - Dalmi 1981)
2013. máj. 8. 11:54

Kedves Dalmi!


Mi most vagyunk a 25. hétben,lassan egy hónapja nem dolgozom már.

Nos,a főnökömékkel jóba vagyok,de tudod,sose bízd a véletlenre a dolgot,és utánanéztem,hogyan is megy egy ilyen "terhesség bejelentése a munkahelyen".

Nálam is megbonyolította a dolgot,hogy a dokim végig kiírt táppénzre,mert én hajnali 4kor indultam melóba és este 8ra értem haza,pakolászós eladói munkakör volt,igaz,hogy csak minden másnap,de persze ez is megterhelő ilyenkor.


Én nagyon féltem,hogy mi lesz,hogyan fognak reagálni a főnökömék,mert egyáltalán nem terveztük a babát,és ezt ők is tudták,hosszútávon számoltak velem......


Én jobbnak láttam biztosra menni,és azt is olvastam,hogy mindenképp hivatalos formában kell bejelenteni a várandósságot-jelenleg csak ebben az esetben vagy védve!Ha csak szóban elhinted,ő hivatkozhat arra,hogy dehát ő nem tudta,és simán elbocsát.

Így írtam egy levelet nekik,párom,mint tanú azért aláírta,és csatoltam a doki véleményét a táppénzről (de a terhességről való "igazolást mindenképp csatolnod kell!),és ezt adtam át nekik.


És jó,hogy így tettem,mert képzeld el,akármennyire szívélyesek voltak velem mindig,puszi kapcsolat,stb,undorító beszólások közepette mentem el onnan táppénzre.Főnököm utolsó napomon megjegyezte,hogy ha most nagyon mocskos akarna lenni,akkor kibaszna.....Ezt szó szerint így mondta.Erre közöltem vele,hogy ebben az esetben véd a törvény,úgyhogy nem tudna kirakni...


De látod,nem szabad a véletlenre bízni a dolgot.

41. dalmi 1981 (válaszként erre: 40. - Ede71)
2013. máj. 8. 10:15
köszi szépen.remélem igazad lessz.irtam a munkahelyemre az irodistának,hogy mi lenne ha.... még nem válaszolt:(
40. Ede71 (válaszként erre: 37. - Dalmi 1981)
2013. máj. 7. 23:14

szerintem nem küldenének el, 3 műszak az nem veszélyes egy kismamára nézve? úgy tudom hogy a munkáltatónak meg kell oldani, hogy a kismama tudjon dolgozni, könnyített munka, ha nem megoldható akkor el kell engednie táppénzre.

nálunk dokitól függ hogy kiírnak vagy sem, van aki szerint a terhesség nem betegség, más meg inkább hogy levédje magát kis indokkal is kiír.

egyébként a nőgyógyász jvasolja a táppénzt és a háziorvos ír ki. szóval a nőgyógyásznak mond hogy 3 műszak, fáj a derekad, lábad stb, sok kismama van otthon táppénzen terhesség alatt.

39. Ede71 (válaszként erre: 38. - Buboka85)
2013. máj. 7. 23:09

szia, gratulálok a babához.

nekem szerencsém volt, 10 perc gyaloglás és cég autó vett fel, azzal mentem dolgozni du-án vissza. ha én vittem és hoztam a kisfiam a bölcsibe akkor reggel és du-án is kocsival a bölcsibe, majd letettem a kocsit és elmentem a cégbusszal melózni. a végén már nagyon fáradt voltam 10 perc gyaloglás 20 percig tartott, ráadásul tél volt és sok ruhát kellett felvenni (utáltam is.) a utolsó hónapokban a párom vitte a gyereket a bölcsibe, mert nem tudtam becipelni a pavilonba és du-án ki, már 12 kg volt ruha nélkül. de azért persze sokat emelgettem, mert nem volt más választás ha egyedóül voltam.

azt hogy mit enged a doki és mit nem, tőled függ. engem is ki akartak már félidőben irni, a korom miatt, terhességi cukrom volt, mindkettővel. mondtam a dokinak dolgozni szeretnék, én irodában számítógép mellett dolgoztam, közigazgatásban. szeretem a munkám és úgy gondoltam hogy inkább as meló, mint itthon untakozzam vagy lerágjam a körmöm az aggódás miatt.

38. Buboka85 (válaszként erre: 34. - Ede71)
2013. máj. 7. 13:41
De jó, hogy hallani még ilyet. :) Én holnap megyek uh -ra 12. heti, s utánna szeretném bejelenteni, nálunk még csak a párom és én tudom, a szülőknek is majd csak a holnapi után mondjuk el. Szerettem volna túl lenni a 12. heti vizsgálaton, már nagyon izgulok. Dolgozni első körben szeptemberig szeretnék, november elejére vagyunk kiírva, de ha megy akkor még október közepéig jönnék. Persze nagyon korán kell kelnem 4:20-kor és napi 1 órás gyaloglás, 1 órás buszozás, mire ide érek a munkahelyemre, így a védőnő azt mondta, hogy nagyon jó a hozzáállásom, de nem biztos, hogy engedni fogja az orvos. Remélem minden rendben lesz, az anyukám is végig dolgozott tesómmal, meg velem is. :)
2013. máj. 7. 12:54
értem:)hát az van h már csak 3 müszakba tudnék visszamenni,azt meg nem tudnám vállalni.de ha elmennék terhestáppénzre akkor is elküldenének szerintd?és köszi a tanácsokat:)
36. Ede71
2013. máj. 6. 22:57
szerintem amint megmondod hogy terhes vagy, onnantól védve vagy. persze vannak kivételek, ha a cég a tönk szélén van, felszámolás alatt stb. akkor úgyis mindenki megy.
2013. máj. 6. 15:27
azt szeretném kérdezni,h terhestáppénz alatt elküldhet a cég?
34. Ede71
2013. máj. 4. 21:18

nekem két fiam van, 2,5 és 3 hónapos, mindkettőt a 12. héten mondtam (a két gyerek között 1 évet dolgoztam) el a hírt, de tudták hogy babát szeretnénk nem volt újdonság.

az első fiammal október 1-ig dolgoztam és 21-én született, a második fiammal január 11-ig dolgoztam és 19-én megszületett ( ő korán jött 36+4 nap, de normál súllyal 3450 gr) szerencsére egészséges mind a kettő

33. Ede71 (válaszként erre: 32. - Dalmi 1981)
2013. máj. 4. 21:15

gyest nem kapsz táppénz mellett. a táppénz szabályok megváltoztak tavaly, ha veszélyeztetett terhes vagy és a nőgyógyász javasolja a táppénzre vételt, már csak a fizetésed 60%-a jár és rögtön a TB fizeti. a Tb-nél kellene érdeklődnöd hogyan tudod a gyest megszakítani és másnaptól táppénzre menni. még lehet hogy a munkáltatónál is tudsz érdeklődni a könyvelőnél, eseleg pár nap szabira mennél és onnan táppénzre.

a férjed esetleg igénybe tudja venni a gyest, ha max 6 órát dolgozik mellette.

2013. máj. 4. 10:54
sziasztok!segitene valaki?2és fél éves a kisfiam.de valószinü h terhes vagyok.gyes-t kapok.ha elmegyek táppénzre,akkor kapom a fiam után a gyest is?vagy ilyenkor mi a helyzet?elöre is köszi:)
2011. máj. 18. 12:15
Bár én nem voltam terhes a lányunkkal,mindenki tudta,hogy örökbe fogadásra várunk.Amikor megismertük a lányunkat,mindenki nagyon örült a munkahelyemen is,és szerencsére sikerült a beosztásomat úgy igazítani,hogy munka mellett látogattam őt(minden nap).Itthon pedig attól a naptól kezdve vagyok,ahogy hazahoztuk őt.
2010. ápr. 28. 18:21

Sziasztok!

képzeljétek, túl vagyok rajta, ma megmondtam odabent, és jól fogadta a fönök is meg a felettesem is, még gratuláltak is:)

de nincs időm megnyugodni, mert most meg nagyon görcsöl a pocakom...:(remélem nem lesz baj

2010. ápr. 28. 10:03

Lányok!

A kismamákat törvény védi. Nem megítélés kérdése, hogy emelhet vagy nem. A főnökség köteles áthelyezni olyan munkakörbe, ahol nem átrhatsz a magzatnak. Nem túlórázhatsz és kötelesek minden vizsgálatra elengedni (ha nem tudod munkaidőn kívül megoldani, pl labor délelőtt van csak). Ezek nem rendesség vagy nem rendesség kérdései, hanem a törvény adta jogaink. És nem miattunk, hanem a magzat egészsége miatt. Ezért aztán ne legyen lelki furdalásotok, nem szívességet kértek, csak éltek a jogaitokkal (persze, visszaélni sem illik). Ha a főnököd nem tud olyan munkát adni ami kímél, akkor nincs mese, fizetnie kell a fizetésedet, vagy megbeszélitek hogy elmész táppénzre.

Mellesleg akármilyen rendes is vagy a bejelentésnél, meg a várandósság alatt nem nagyon láttam még olyan céget, aki visszavesz. Illetve láttam, de csak szerencsével (pl. nálunk egy nyolcezer fős multinál azért van esélyed ha időben szólsz hogy visszajönnél, és találnak neked munkát). És ez nem is feltétlenül az ő hibájuk: 2-3 év alatt nagyon sok minden történhet. Az imént írta valamelyikőtök, hogy végre talált a főnöke valakit aki maradt a helyén, szerintem sem elvárható, hogy kirúgják, mert vissza akarok jönni GYESről. Én úgy gondolom, hogy a hosszú GYED/GYES-nek ez az ára. Főleg ha valaki több gyereket szül. Ugye nem tartanánk azt sem igazságosnak, ha fordított esetben minket küldenének el valahonnan, ahol mondjuk 5 éve húzzuk az igát, mert a 6 éve gyesen lévő kolléganő vissza akar jönni a helyünkre? Szóval szerintem ezért (mármint hogy majd visszavesznek) nem érdemes végiggályázni a várandósságot, mert úgyse tudjuk mi lesz 2-3-4-5 év múlva. Nálunk is főleg azokat vették vissza a saját pozíciójukba, akik egy évre maradtak csak otthon. Az ő helyükre eleve határozott szerződéssel vettek fel embert.

28. Anka71 (válaszként erre: 25. - 5e48d37001)
2010. ápr. 27. 20:46
Basszus, nem gondoltam volna:((
27. youlcsi (válaszként erre: 26. - 5e48d37001)
2010. ápr. 27. 20:42
a főnök/vezetés rendességét inkább nem kommentálnám...
26. 5e48d37001 (válaszként erre: 24. - Youlcsi)
2010. ápr. 27. 20:39
Ha rendes lesz a főnököd,akkor megcsinálják a határozott időre szólót az utódoddal.Akit utánam felvettek határozott időte vették fel csak szegény 3 napnál tovább nem bírta,és így még kb 3 ember utána már nem is követtem nyomon,szerintem a főnököm úgy volt vele mikor már talált egy állandó embert,hogy ezt megtartjuk és határozatlan időre vette fel.
25. 5e48d37001 (válaszként erre: 23. - Anka71)
2010. ápr. 27. 20:35
Sajnos,nem volt valami normális főnökség,kellett emelnem,de 10kg-nál többet nem voltam hajlandó,megmondtam,hogy nem és kész,amúgy elvárták volna.Közölte a főnökasszonyom,hogy ez nem betegség...no comment
24. youlcsi (válaszként erre: 22. - Anka71)
2010. ápr. 27. 20:24

vsz én is úgy leszek. a munkakörömet kötelező betölteni. törvény írja elő. így kérdés az elválásnál, hogy az utódom határozott időre jön-e vagy határozatlanra...

sajnos bárhogy is nézem, valószínű, hogy nem nagyon kell majd visszamennem :/

23. Anka71 (válaszként erre: 21. - 5e48d37001)
2010. ápr. 27. 20:23
Tudom, hülye kérdés, de amikor már tudták, hogy várandós vagy, de még dolgoztál, akkor nem emeltettek Veled semmit, ugye? (Már csak hogy ilyenkor belátóak azért?)
22. Anka71 (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2010. ápr. 27. 20:20
Na igen, nem mindegy, hogy váltok el. Én mondjuk tudtam, hogy a lépésemmel felégetek mindent magam mögött.
21. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2010. ápr. 27. 20:00

Szia!

Én akkor mondtam meg mikor az Uh-n már tökéletesen látszódott a pici.Kb 7. héten,mert a kereskedelemben sokat és van,hogy nehezet kell emelni.

12. héten mondtam meg,hogy még kb addig dolgozok ameddig a nári szabadságolások lezajlanak,hogy mindenki el tudjon menni nyáron pihenni.Ez 1 hónap volt még. A 16. héten mentem el szabira,kivettem az összes szabadságom ami 2 hét volt,utána a kezelőorvosom tápénzre javasolt.

Szóval hivatalosan 16 terhességi héttől nem dolgoztam táppénzre 18. héten mentem.

Én nagyon korrekt voltam,és mégsem vettek vissza,mert kit rugjanak ki helyettem? Végül is jogos,minden járandóságomat kifizették végkielégítés stb.

20. youlcsi (válaszként erre: 19. - Garfield66)
2010. ápr. 27. 19:54
szeretnék még dolgozni... de igazából csak azért, hogy legyen majd hova visszamennem (nem mindegy, hogy válunk el, várnak-e vissza). amúgy nem igazán szeretek ott dolgozni... de sajnos nincs más lehetőség errefelé az én végzettségemmel.
2010. ápr. 27. 18:48

Anka71!

bárcsak nekem is lenne ennyi bátorságom meglépni azt amit igazán szeretnék, amit igazán előnyösnek éreznék az egészségünk érdekében...én holnap jelentem be, én nekem már ehhez bátorság kell:)

Youlcsi, és ha minden rendben van akkor visszamész dolgozni még?

18. Anka71
2010. ápr. 27. 18:13

Én annak idején 5 hetesen tudtam meg, itthon csináltam tesztet. Aztán másnap elmentem nődokihoz, és táppénzre vetettem magamat.

Őszintén, nem volt egy szuper a munkahelyem, könyvelőiroda, idegeskedés, stressz. Emellett bejárni Pestre a tömött buszon, aztán a tömött helyijárat, a villamos, szóval én már előre eldöntöttem, hogy egy percig nem fogok dolgozni terhesen.

A főnöknő közönyösen fogadta, gondolom, nem hagytam benne mély nyomokat amúgy sem. Aztán persze a lányom három éves korában, amikor letelt a gyes, úgy mentem be, hogy már leszámolni (addigra itthon már megvolt a saját vállalkozásom).

17. youlcsi (válaszként erre: 16. - Garfield66)
2010. ápr. 27. 18:09

nem tudták eldönteni, hogy jó helyen van-e a babó, így méhenkívüli gyanúval befektettek. és görcsölök is nagyon, így azt beszéltük meg, hogy a 2hetes controll uh-ig tuti itthon maradok.


a főnökömnek pedig muszáj volt elmondani, h mi van, mivel napi munkakapcsolatban van az oszt.vez. főorvossal...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook