Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakás illatosítása.. fórum

Lakás illatosítása.. (beszélgetős fórum)


1 2
2015. jan. 26. 10:06
illatositan nem egeszseges,de a szelloztetes igen.
32. Ncilány (válaszként erre: 25. - Ildi992)
2014. aug. 9. 07:44

Mintha nem távolítanák el..

Sőt sok helyen sárgállik ;)

2014. aug. 8. 09:58

Moderátor 4-nek.

Kérem a válaszait minden estben az adott témához a kommenteknél nyiltan, ne belső üzenetben közölje.

Köszönöm :

A felhasználó Tűzvvirág.

2014. aug. 7. 17:17

Hoxa!

Kérem a hozzászólásomat az oldalon megjelentetni,olvashatóvá tenni, vagy megindokolni miért nem jelent meg.

Ehhez mint felhasználónak JOGOM VAN!

29. lilibe
2014. aug. 7. 17:09
Illatosított gyertyák nekem beváltak, használat nélkül is finoman illatoznak és a még gyakoribb szellőztetés. Mi is laktunk ilyen panel lakásban, ott egyértelműen a szőnyegpadló és a bútorok kárpitja áraztott furcsa szagot, hiába volt takarítva. De mivel albérlet volt, nnem tudtuk lecserélni laminált padlóra sajnos.
2014. aug. 7. 15:32

Te ki vagy?

26.sor.ooo---ooo.

2014. aug. 7. 15:29
Szia! Nem linkelteem be, bár azt sem tudom, hogy mi az a belinkelés. Meggírtam, és és mentés gombra kattintva megkellet volna jelennie.
2014. aug. 7. 15:28

semmifele muanyag illatszemetet nem hasznalok!

levendula-rozmaring olajat, tomjent, szegfuszeget, fahejat, fenyoagat, narancs-citrom-almahejat inkabb;

a lakas legyen festve,mazolva, lakkozva; n

nem feltetlenul illatozonak kell lennie;

irtozom az ilyen lakasoktol, ahol szinta pofan vagja az embert a tomeny illatszemet;

25. ildi992 (válaszként erre: 24. - Tűzvvirág)
2014. aug. 7. 15:22
Lehet, hogy egy oldalt belinkeltél? Sajnos azt eltávolítják.
2014. aug. 7. 15:09
Kedves HOXA nézz utána, miért nem jelent meg az oldalon az előbbi hozzászólásom itt a fórumban.
2014. aug. 4. 11:29
Autó illatosított szoktam használni. Annak érzem az illatát, sőt olyan erős, hogy sokszor hányingerem van, az erős illattól. Ház úgyebár nagyobb, így az erősségéből is veszít.
2013. nov. 26. 10:06
Még nem próbáltam, de ez után a cikk után, arra gondoltam, mi lenne ha pár darab citromot felvágnál és szépen díszként, vagy elrejtve láthatatlan helyre, a lakás különböző pontjaira raknád. Talán illatozna egy darabig, nem? A narancs illat, ha felvágom, mindig órákig a kezemen marad. Talán működik citrommal is, a lakásban. :)
2011. jan. 28. 18:52

Mérges illatok az otthonunkban


Egy új kutatás eredménye szerint a lakásillatosító termékek többet ártanak, mint amennyi jót tesznek. Mi is van ezekben, és hogyan küzdhetünk nélkülük a kellemetlen szagok ellen?

A lakásunk és az irodánk büdös. Legalábbis ezt sugallják a különféle illatosítókat népszerűsítő reklámok, amelyek szerint az ápolt otthonban sürgő-forgó háziasszony a legkülönbözőbb permetekkel teszi vonzóvá vagy legalább elfogadhatóvá a helyiségeket. A család tagjai és a vendégek pedig lelkesen szimatolják a változatos illatokat.


Természetes, hogy a kellemetlen szagok ellen tenni akarunk valamit, végül is időnk jelentős részét töltjük négy fal között, és fizetni is hajlandók vagyunk, hogy környezetünket kellemesebbé tegyük. A légfrissítők piaca világszerte növekszik, nem utolsósorban a jó marketingnek tulajdoníthatóan.


Mindazonáltal meg kell jegyeznünk, hogy az illatosított termékek nemcsak a vegyi anyagokra allergiás – növekvő számú – ember számára jelentenek problémát. A levegőillatosítók olyan vegyületeket tartalmaznak, amelyek vagy elfedni próbálják a kellemetlen szagokat, vagy szaglóérzékünket befolyásolják. Néhány közülük a szaglósejteket takarja be.


A légfrissítők hatását az elmúlt néhány évben kezdték el tudományosan vizsgálni. A kutatások során többek között azt találták, hogy az ilyen szereket rendszeresen használók között az asztma előfordulásának valószínűsége 50 százalékkal növekedett, továbbá azt, hogy a legtöbb ilyen szer akkor is tartalmazott hormonzavarónak tartott ftalátokat akkor is, ha címkéjükön a „természetes” vagy az „illatmentes” felirat díszelgett.


2008-ban a University of Washington kutatói publikáltak egy tanulmányt, amelyben a 6 legnagyobb forgalmú légfrissítőt értékelték. Ezek közel 100 illékony szerves vegyületet tartalmaztak, amelyek közül az amerikai szabályok szerint 10 volt mérgező anyag. Koreában 42 illatosított háztartási vegyszert elemeztek, és az összes tartalmazott acetont, etanolt, limonént, perklór-etilént, fenolt és 1-propanolt.


Kanadában a vizsgált illatosított termékek olyan ftalátokat tartalmaztak, amelyeket Európában a műanyag gyermekjátékok adalékanyagaként is tiltanak.


Miközben egyre többen kérdőjelezik meg az ilyen termékek biztonságát, nem mindenki ért ezzel egyet. A gyártó cégek szerint a készítmények biztonságosak, és megfelelnek az érvényes szabályozásnak, továbbá a potenciálisan ártalmas anyagok koncentrációja messze az egészségügyi határérték alatt marad, és ezért a fent idézett cikkek félrevezetőek.


Egyelőre nem fordult még elő, hogy egy gyártó visszahívta volna termékeit az üzletek polcairól, és kormányhivatalok sem bocsátottak ki figyelmeztetést.


A teljes cikk az öreganénikédponthu portálon olvasható.

20. anscho (válaszként erre: 20. - Milla02)
2010. máj. 5. 13:35
Na ennek utána járok én is. Panelban élünk...az alsó szomszédok bűze itt tetőzik nálunk a zárószinten! :(
19. 2ed619333f (válaszként erre: 18. - Bared)
2010. ápr. 27. 14:07

Van a vanish-nek kézi szőnyeg és kárpittisztitója. Én ha azt használom nekem annak az illata napokig belengi a lakást, és nagyon kellemes az illata.Bár én nem panelben lakom, és nincs ilyen gondom sem, de sztem ez ideig óráig elnyomja azt a jellegzetes szagot.

Vagy van az oriflame-nek most új terméke, otthon illatositó a neve, van francia hangulatú, az is nagyon kellemes.

18. bared
2010. ápr. 27. 13:27

oké..


akkor a félreértések elkerülése végett, mert nagyon kezd rossz irányba elmenni a dolog...


a lakásom nem büdös!!!


mindössze olyan ötleteket szerettem volna, amit használva mindig jó illatú a lakás...


ennyi a történet...


nem is értem rohadó, penészes kaja, fal stb, hogyan került a képbe.....

17. bared (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2010. ápr. 27. 13:25

nem gondolom... tapasztalat sajnos... nem büdös, csak jellegzetes szaga van, ha pl nem marad nyitva az ablak, mert mondjuk beesik az eső...

szép lakásom van, 4 éve vettem benne mindent újonnan, és tisztaságot tartunk... mondjuk én amúgyis nagyon finnyás vagyok a szagokra...


én is hadználok illóolajokat, próbálkoztam a gagyival, de már csak 100%-os n.turlandosat párologtatok...

16. emagdi (válaszként erre: 13. - Bared)
2010. ápr. 27. 13:16

nem lehet, hogy valahol valami penészedik v rothad? esetleg olyan helyen ahol nem látjátok (parketta alatt, tapéta alatt, fürdőben valahol stb).


egyébként egyáltalán nem kellene állott szagnak lennie, valami OKA biztos van, keressétek meg a gócpontot a lakásban.

15. emagdi
2010. ápr. 27. 13:14

szerintem ezeknek a párologtató szerkezeteknek nem igazán kellemes az illatuk, tekintve hogy mindben szintetikus anyagok vannak, ezeket küldi a levegőbe.

valahogy nekem forog mindtől a gyomrom, az összes szintetikus illatosítótól.

viszont a természetes illóolajok nagyon kellemesek, én a helyedben ezekkel próbálkoznék. (fontos, hogy természetes illóolaj legyen, ezekből is nagyon sok szintetikus kapható, de rá van írva az üvegre hogy mi van benne)


persze - ahogy már mások is írták alább - az egyéb szagforrásokat is fel kell számolni egy nagytakarítással:)


egyébként miért gondolod, hogy egy panellakásnak büdösnek kellene lennie? ezt nem is értem :)

14. bared (válaszként erre: 9. - Júlia*)
2010. ápr. 27. 13:14

idén festünk, takarítani hetente 2szer szoktunk, még a paplanokat is most mostam át, máskor nyáron szoktam..de ez inden évben visszatér, a barátnőmék 5 utcával arrébb laknak, nekik is ilyen..

próbáltam textilfrissítővel befújni pl ülőgarnitúra oldalát, anynit értem el vele, hogy a zseniliába beletapadt a por((

13. bared (válaszként erre: 4. - Tücke)
2010. ápr. 27. 13:11

rosszul fogalmaztam.. nem büdös van, inkább olyan tipikusan állott szag... ahogy jön a melegebb idő, mindig tipikusan ugyanolyan szag lesz őszig... kicsit poros, kicsit állott...(((

pedig takarítok rendesen, hidd el...

12. bared (válaszként erre: 2. - 84882672dc)
2010. ápr. 27. 13:09
nekem is ez van jelen pillanatban... a japán kertes nem vált be, a gyöngyvirágot nem szeretem, így most keresek bele valami kellemeset, mert az almás nem egy könnyű nyári illat((
2010. ápr. 27. 13:08

Bocsánat, nem akartam nyomatékosítani, de sikerült.

:-)

2010. ápr. 27. 13:07

:-)

Nagy takarítás, minden átmosása.

Ezt semmi nem helyettesíti.


Most értem a végére, nagyobbra sikerült, mint akartam, mert felborult egy vödör víz. :-(

/Vastag gyapjú szőnyeg, parketta./


Azt is ki kellett mosnom, amit máskor kánikulában szoktam.


Tisztasági festés?

2010. ápr. 27. 13:06

:-)

Nagy takarítás, minden átmosása.

Ezt semmi nem helyettesíti.


Most értem a végére, nagyobbra sikerült, mint akartam, mert felborult egy vödör víz. :-(

/Vastag gyapjú szőnyeg, parketta./


Azt is ki kellett mosnom, amit máskor kánikulába szoktam.


Tisztasági festés?

8. 6f731e9185 (válaszként erre: 6. - 84882672dc)
2010. ápr. 27. 13:05

thx:D


Még most sem jut eszembe a neve:D

7. ccd8b44456 (válaszként erre: 4. - Tücke)
2010. ápr. 27. 13:03
fura h asztmahoz nemjo neked a para en mi denutt azt olvSom h kell is egyik fiam es hugom asztmas mondtak dr kell a para nekunk
6. 84882672dc (válaszként erre: 5. - 6f731e9185)
2010. ápr. 27. 13:01
deszépen fogalmaztál :)
2010. ápr. 27. 12:59

nekünk olyan fújós lófasz van...

pff na milyen is??:)))


amit be lehet állítani h félóránként 18 percenként v 9 percenként fújjon...a fél órásra beállított kb 4-5 hónapig jó..és szerintem tartós is:)

4. Tücke (válaszként erre: 1. - Bared)
2010. ápr. 27. 12:59
Én panelban nőttem fel nekem soha nem volt ilyen gondom és én értem haza sokszor leghamarabb. A lépcsőházzal annál több problémám volt. De maga a lakás soha nem volt kellemetlen szagú max ha leégettem az olajat sütés közben:DDDDD és nálunk elég kevés zöld is volt mert asztmás vagyok és a párás levegő nem jó nekem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook