Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 10 kérdés a lézeres látásjavításról fórum

10 kérdés a lézeres látásjavításról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 10 kérdés a lézeres látásjavításról

25. 06bfdda89d (válaszként erre: 3. - Avatar Jazmin)
2011. ápr. 4. 11:27

A természetes "romlás"(öregedés) maga "+"-os irányú.Pláne,ha az ember szeme eleve nem is egészséges ezirányba...Úgyhogy én azt gondolom,hogy illene beszélni arról,hogy ""+"-os szem" esetén az eredmény max.félév (anatómia...)és minden a régi!

Én azt gondolom illene...

"-"-osoknak szerencséjük van...

24. mohonc
2011. márc. 21. 15:05

Érdeklődnék, hogy mit jelent a 4D-s lézeres kezelés? A legutóbbi cikkben említették.

Köszönöm!

23. buschne (válaszként erre: 22. - Pviki)
2010. jún. 1. 15:36

Nagyon jó ilyen jó történetet hallani!

Köszi

22. pviki
2010. jún. 1. 13:30

Mi 5 éve csináltattuk a páromnak a szemét, aki kontaklencse nélkül, már nem is látott. 190 ezer volt szemenként, ez volt akkor majdnem a legdrágább eljárás, de ezt ígérték a legkevésbé macerásnak. 1 napig volt nyűgös, azt a napot majdnem végig aludta, 3 nap után már visszaállt dolgozni és nem fájt neki.


Azóta is nagyon jól lát, jobban mint én, nagyon örülök, ez volt életünk egyik legjobb befektetése.

21. Szilvamama (válaszként erre: 19. - Buschne)
2010. jún. 1. 08:05
Ezt mondtam én is, eljárástól függ ...
20. Krisztine2 (válaszként erre: 19. - Buschne)
2010. máj. 31. 20:18
így van:)
2010. máj. 31. 20:11

Csajok!


Az a lényeg, hogy az ár az eljárástól függően változik, a klinikák árai közt általában nincs nagy különbség.

Először úgy is el kell menni a vizsgálatra, mert valóban nem mindenkinél lehet bármelyeik eljárás.

18. Krisztine2 (válaszként erre: 17. - Szilvamama)
2010. máj. 31. 19:36

A látásjavító műtéti árak: Sasszem PRK 129.000 Ft.


Sasszem INTRALASIK 229.000 Ft szemenként.



Sajna nem én döntöm el melyiket szeretném...magas dioptriánál más a kezelés mint az alacsonyabbnál.Sok dolgon múlik,milyen állapotban van a szem stb...mindenkinél más.

De nem akarok vitázni:)

17. Szilvamama (válaszként erre: 16. - Krisztine2)
2010. máj. 31. 09:23
PRK: Optimum - 128 ezer, Optik Med - 129 ezer, Epi-LASIK: Optimum - 190 ezer, Optik Med - 227 ezer
16. Krisztine2 (válaszként erre: 13. - Szilvamama)
2010. máj. 29. 09:27

Szia.

Kértem tájékoztatókat a műtét ára-szemenként- 108 és 180ezer Ft körül van.Ez nagyon nagy eltérés....

15. Krisztine2 (válaszként erre: 14. - 800601)
2010. máj. 29. 09:25

Azért "válogatok" mert -11dioptriás a szemem,szóval nem "szépészeti beavatkozás" céljából szeretném műtetni:)

Megbízható helyet keresek,mert megvakulni semmiképp sem szeretnék:)

Köszi az infót,számomra ez kecsegtetően hangzik:)

14. 800601 (válaszként erre: 10. - Krisztine2)
2010. máj. 28. 23:09

szia!

én azért írok mert pl nem tudom mi az ami számodra olcsónak tűnik de én is az olcsóbbat választottam

aminek csak a gyógyulási ideje volt hosszabb szerintem ennyi volt a különbség.

ennek már 5 éve és annak ellenére műtettem meg hogy a szemészem minden évben azt mondta ne..

Csak épp már -7,5 ös volt és szerettem volna tudni milyen az élet szemüveg nélkül,csak egy kicsit.

Szóval Pesten meg is vizsgáltak és 0,5 öt ígértek.

Sikerült 4 évig annyi is maradt!

most 1 es szemüvegem van és a szemészem aki azt mondta ne menjek minden évben azt mondja hogy megérte..

a szemüveget is én kértem és nem is hordom állandóan.

Tehát ez volt az akkori legolcsóbb szemműtét.

üdv

13. Szilvamama (válaszként erre: 10. - Krisztine2)
2010. máj. 6. 09:38
Szia! Én is nézegettem a kilinikákat, mert szeretném megműtetni a szemeim. Olyan őrületes különbségeket én nem látok az árak között, az azonos műtéteknék 10-20 e. forint eltérések vannak. Nekem az a legnagyobb probélmám, hogy 200 km-re vagyunk Pesttől, és még az is külön kiadás, hogy odaa eljutni, meg szállás stb.
2010. máj. 6. 09:32

Sziasztok.Nekem 8 éve műtötték a szemem Szegeden. Otthoni szemészorvosom tanácsára először csak az egyiket. A műtét alatt az érzéstelenítés miatt semmit nem éreztem, de utána kb 4-5 napig fájdalomcsillapítókon éltem. Az eredmény nem lett 100%-os, kb fél dioptria rajta maradt, de csak az fölött végeznek korrekciós műtétet. 5 évig van garancia, kb 5 év után kezdett még jobban romlani. Most -1,5 dioptriás lencsém van rá, sajnos ritkán tudom hordani, mert bevérzik tőle a szemem, annyira dörzsöli.

A másik szememet végül nem műttettem meg, így az -4,5 dioptriás. A 2 szem közti nagy különbség miatt nem hordhatok szemüveget, úgyhogy általában 1 lencsével vaksiskodom. :(

11. buschne (válaszként erre: 10. - Krisztine2)
2010. máj. 4. 20:27

Szia!

Nézd meg a "Lézeres szemműtét" fórumot, ott eléggé kivesézgettük a különböző eljárásokat.

Rengeteg a tapasztalat is:)

2010. máj. 4. 20:13

Sziasztok.Már egy ideje nézegetem a klinikákat,hol mennyibe kerül a műtét.Szédületes hogy milyen ár eltérések vannak.

Ha túl "olcsó" akkor azon agyalok hogy miért csak annyi,ha meg túl drága akkor azon hogy mennyivel jobb?Mert a látásomról van szó...

Ha valakinek van tapasztalata írjon:)

2010. máj. 4. 16:03
Nekem februárban volt 5 éve,hogy Pécsett lézerrel műtötték a szemem.3-4 napig nagyon fájt.Olyan érzés volt,mintha homok lenne az ember szemében.Sajnos kb.fél éve érzékelem,hogy egyre rosszabbul látok,sokat hunyorgok.Nem szívesen hordanék megint szemüveget.Erre nincs valami garancia?Végül is úgy hirdetik,hogy ÖRÖKRE megszabadulsz a szemüvegtől.Egyébként 170 000 Ft-ba került 5 éve.Most nem tudom mennyi lehet.
8. buschne (válaszként erre: 7. - Pitypang)
2010. máj. 4. 11:22

Végre egy pozitív hozzászólás:)


Egyébként én is csak jókat tudok a műtétről-ill. a klinikáról, ahol én voltam- mondani, de hát én még igen fiatal műtött vagyok..., két és fél hónapos.

7. Pitypang (válaszként erre: 6. - Rasza)
2010. máj. 4. 09:56
Nekem is volt lézeres szemműtétem és nekem is nagyon fájt, még a gyógyszerek ellenére is. Viszont a látásom jó lett és nem bántam meg a szenvedés ellenére sem. Ez amúgy 5 éve volt Pécsen. A barátnőm tavaly volt valahol Budapesten, már teljesen más eljárással kezelték, mint anno engem. Neki csupa jó tapasztalata volt. Nem fájt a szeme utána egyáltalán, azonnal látott rendesen, stb. Vagyis a végeredmény jó lett nekem is és neki is, csak ezek szerint pár év alatt fejlődött annyit a dolog, hogy már tényleg nem szenvedés az első időszak sem. Én még mindig azt mondom, megérte. Gyűlöltem a szemüveget, de a kontaktlencsét is. Napi 10 órát lehetett viselni, de én 12 órát dolgoztam, plussz még reggel és este az az idő, amit munka előtt és után is még hordtam. Na meg nyilván mire végeztem a munkámmal, nem volt kedvem kikapni a lencséket és az okuláréval beülni kávézni egyet vagy akármi. Ráadásul irodai munkát végeztem, egész nap apró mütyüröket bambultam, többnyire a monitoron ugye. Én azt mondom, jó ez a lézeresdi és örülök, hogy már ilyen is van. Még ha fájt is a szemem x napig a műtét után. :)
6. buschne (válaszként erre: 5. - Ibi75)
2010. máj. 4. 08:40

Hát igen és így egyáltalán nem jó reklám az Optimumnak, sőt, annak is elmegy a kedve, aki idáig játszadozott a godolattal...

Nem értem, miért nem reagálnak egyetlen hozzászólásra sem.

Akkor vajon mi lehetett a céljuk ezzel a cikkel?

2010. máj. 4. 00:25
jaj, de rossz ilyeneket olvasni :(
2010. máj. 4. 00:13

Sziasztok!

Tíz éve nekem is volt egy lézeres szemműtétem.

Kb. két évig tökéletesen láttam. Azután egyre jobban és jobban romlik a szemem. Most már 4,5 szemüveget kell olvasáshoz és 2,5 szemüveget kell állandóan hordanom. Szerintem nem érte meg. Ez a két évi tökéletes látás egy kicsit drága volt.

2010. ápr. 30. 13:37
a lenyeg, hogy akinek egy even belul romlik, anak nem ajanljak. Illettve penzert dolgoznak, azaz megcsinalhatod (es most a kisbetu szoveg), lehet, hogy jovore ujjabb es ujjabb operaciora lesz szukseg mert meg nem allt meg a romlas
2010. ápr. 28. 14:55
15 dioptria + 2 cylinder megoldás?
2010. ápr. 26. 16:03
A lézeres látásjavítással gyorsan és fájdalommentesen szabadulhatunk meg szemüvegünktől vagy kontaktlencsénktől, az Optimum Látásjavító Lézerközpontban most ráadásul akár 25% kedvezményel! Cikkünkben az intézet 10. születésnapja alkalmából a kezeléssel kapcsolatos 10 leggyakoribb kérdést gyűjtöttük össze.

Ugrás a teljes írásra: 10 kérdés a lézeres látásjavításról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook