Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fáradtság! Mit tehetünk ellene? fórum

Fáradtság! Mit tehetünk ellene? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 18. 10:34
Mondjuk relaxálás:)
2012. máj. 18. 10:32
én sok kávét iszom és sokat kerekezem
2012. máj. 18. 10:29
pihenni kell :)
17. f64f0d9a69 (válaszként erre: 16. - Gaby76)
2010. ápr. 27. 12:59

Az emberek többsége nem úgy él szerintem, ahogy szeretne.

Az sem mindegy hogyan fogyókúrázol.

A stressz pedig nagy vitaminfaló, kiüríti a szervezet raktárait,(ezért vettünk gyerekemnek lóadag vitamint, mert a kicsi ilyenkor kevés) ha nem jó a fogyi módszer akkor lehetnek gondok.

Idekopizom galád módon az egyik hsz-emet, amit orvosoktól tanultam és nálunk be is vált.

Igazából nem fogyókúrázni kell, hanem méregteleníteni a testünket. Ezt pedig úgy lehet, hogy azokat az ételeket esszük meg elsősorban amit a mi szervezetünk legjobban tud hasznosítani. Mert a többitől hízunk meg. A vércsoport szerinti étrend nem fogyókúra, csak beáll a helyes súly a jól megválasztott ételektől.

Nem olyan szigorú és lehet néha bűnözni, de a mérték nem a vödör. . .

Az író orvos, aki a vércsoport és a betegségek, élelmiszerek összefüggéseit kutatta évtizedeken át orvoscsoportjával, kórházban. Ő nem beszélt a vak világba, tapasztalataikat írta le.

Ebben az étrendben csak a vércsoport számít. A, B, AB, 0. Az RH faktornak ebből a szempontból nincs jelentősége. (legalábbis ezt még nem tudni, de majd egyszer. . . )

Dr. Bakanek György-től való kedvenc mondatom pedig így szól:

"Az elhízáshoz vezető út fogyókúrákkal van kikövezve!"

Azt hiszem ez így is marad még nagyon sokáig!


[link] vércsoport szerinti étkezésről tapasztalatok

16. Gaby76 (válaszként erre: 15. - M.Ria)
2010. ápr. 27. 10:38

Szia! Nagyon okos dolgokat írsz, rengeteg igaszság van benne. de szerintem ezek az érzések a legtöbb emberben benne vannak. Amikor lány voltam, nem arról álmodoztam, hogy 33 évesen egy iniatűr önkormányzati bérlakásban fogok élni, nem arról, hogy a szüleim rokkantnyugdíjasok lesznek és alig lesz egy nap nyugalmam, amikor hátradőlhetek tudván, hogy mindenki jól van. Mit tehetek ellene? Ne törődjek a körülöttem élőkkel, és akkor nem fog nyomasztani? Ez így nem működik. Bizony-bizony, nem azt az életet élem, amire vágytam, de azzal kell beérnem, ami van.

Mint írtam, szedek étrendkiegészítőket. Fogyókúrázom, 30 kilót fogytam az elmúlt évben. Sokkal könnyebben érzem magam, de ettől még kimerültebb vagyok, mint 100 kiló fölötti súllyal. A tüneti kezelésben az a jó, hogy ha nem vagy kimerült, akkor a többi problémát sokkal jobban tudod kezelni - én így gondolom

15. M.Ria
2010. ápr. 27. 08:05
Idegrendszeri kimerültségről is lehet szó,nem csak fizikai fáradságról.Túlnyomó esetben ez okozza a huzamos fizikai fáradság érzetét is.Idegesség,sterssz+sok munka,dohányzás,zsiros ételek, negativ gondolkodásmód stb.Ha ezek a dolgok jelen vannak az életetedben,ak. kérdezem én,mi az amivel fel töltöd nap mint nap a szervezeted? Hát ezekkel a nem éppen fittség fenttartási golgokkal.Az pedig logikus hogy amit beviszünk a szervezetünkbe,semmi más,csak ugyan az tud ki jönni is.Mindezek nélkűl az ember tud élni,de mi is az ami nélkűl nem: helyes táplálkozás,viz,vitaminok,és étrendkiegészitők.Ha mindezt felváltjuk az előbb felsoroltakkal,akkor ezt a szervezet jelzi,és mint tudjuk nem a tüneteket kell kezelni,hanem annak okozóját.Ha pedig túl sok ideig volt leépitve a szervezet,annak helyreállitása is legalább ugyan annyi időbe tellik,azaz hogy egy folyamatról van szó,aminek a határideje nam egyik napról a másik ig tart.Még az is meglehet hogy mind e mellett egy teljes életmód váltásra van szükség eggyes esetekben,ami nem éppen egyeszrű dolog,de el kell gondolkodni azon,hogy azt az életet éled- e amire mindég is vágytál? ha nem,akkor egy pár pillanatra,a gondolataidban éld át azt ez életet amilyet valójában szeretnél élni,egy kicsit nyugtatóbb hatással lenne a szervezetre?Hát körűlbelől ilyen jellegű dolgok is álhatnak az egyszerűnek vélt fáradság érzet mögött.Lehet hogy van aki nem ért velem eggyet,de én csak az irtam le amit saját magam tapasztaltam,és nem azt amit csak hallottam.De sok minden van még,pl. az hogy nem mindég csak arra kell figyelnünk amit amúgy is látunk,hanem ami a háttérben van,mert legtöbbször abban rejlik a megoldás.
2010. ápr. 26. 21:23

Fáradtság oka nagyon sok minden lehet, többek közt a szervezet elsavasodása is. Ezt sokféleképpen helyre lehet állítani. Lúgosító ételekkel,italokkal például. A zöldségek, gyümölcsök, és a citrom is nagyon hasznos, mert lúgosítja a szervezetünket.

Nagy dózisú multivitaminnal, mert ebben általában benne vannak a semlegesítő ásványi anyagok és fontos vitaminok.

Én is vettem ilyet magunknak és nagyon hamar segített.(felnőtt gyerekem inkább ezt választja, mint a diétát...)

2010. ápr. 26. 18:52

KI a szabadba, D vitamint szívni, zöldség és gyümölcs, nagyon sok:

és nem utolsó sorban zenét hallgatni!

12. reni79 (válaszként erre: 11. - Gaby76)
2010. ápr. 26. 12:21
Ezt olvastam.Amúgy vérszegény vagyok én is.Régen ferrocomp-ot szedtem.
11. Gaby76 (válaszként erre: 10. - Reni79)
2010. ápr. 26. 12:18
azt mondod, hogy egy jo kis marhapörkölt csodákat tehet? :-) mert akkor megyek olvasztani egy kis marhát
10. reni79 (válaszként erre: 8. - Gaby76)
2010. ápr. 26. 12:11
vörös husokban leginkább.Növények közt a paraj tartalmaz de csak kis mennyiséget
2010. ápr. 26. 12:09
zoldekben
8. Gaby76 (válaszként erre: 6. - Ccd8b44456)
2010. ápr. 26. 12:08
nálunk nincs gyermek, a vérnyomásom olyan határeset a normális meg a magas között, de semmiképpen sem alacsony. Vas milyen élelmiszerben található?
2010. ápr. 26. 12:07
Általában szerdára pihenem ki magam. akkor péntekig elvagyok, aztán megint jön a hétvége. Nem mondhatném, hogy agyondolgozom magam a kertben. Általában csak a tűznél ülök és ott sütök-főzök valamit. Parkosított kertről van szó.
6. ccd8b44456 (válaszként erre: 2. - Gaby76)
2010. ápr. 26. 12:06
en is allandoan faradt vok igaz ket pici gyerekem van es babaval min. 10 szer ebredek :) egyebkent marha alacsony a vernyomasom verszegeny vok vasat kene szedni! nalad nem lehet?!
5. Gaby76 (válaszként erre: 4. - Vanessa2006)
2010. ápr. 26. 12:05
Nem szoktam gyümölcsöket enni, de már sok éve nem, mert mindig fogyókúrázom. A gyümölcsben vitaminok vannak, azt próbálom multivitaminokkal helyettesíteni. na meg zöldségekkel, mert aokat szeretem és eszem is sokat.
2010. ápr. 26. 12:03
Talán sok gyűmőlcs meg kikapcsolodás nem a szűlői házra gondolok..
2010. ápr. 26. 12:02
Mostanában én is állandóan fáradt vagyok bármennyit alszom.Szedek vitaminokat és ez sem változtat semmin.
2010. ápr. 26. 12:00
Próbálkoztam vitaminszedéssel, de nem igazán vált be.
2010. ápr. 26. 11:59
34 leszek idén. Folyamatosan fáradt vagyok. Általában végigdolgozom a hetet, de itthon, mert vállalkozó vagyok, és itthon végezhető munkám van. Hétvégén rendszerint elmegyünk a szüleimhez a kertbe, csak este jövünk haza, ezért hétvégén se főzni, s mosni, se takarítani nem tudok. Hétfőn mindig úgy ébredek, amint aki átbulizott egymás után 2 éjszakát. Próbálok 8 órát aludni, néha sikerül, máskor meg nem. és az is megesik, hogy alvás után még fáradtabb vagyok! Mi segítene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook