Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9 hónapos kisfiam étkezését szeretném változatossá tenni. Mit adhatnék neki? fórum

9 hónapos kisfiam étkezését szeretném változatossá tenni. Mit adhatnék neki? (tudásbázis kérdés)


18. maya80
2008. jún. 28. 13:10

Én kicsi lányom kilenc hónapos, és ritkán adok neki üveges bébiételt, inkább én főzök. Nagyon szereti a krumplit mindenféle gyümölccsel + husival. Adtam már neki halat is, cápaharcsát. Azt is imádja!

Babapiskótát egy éves kor előtt nem ajánlott adni. És kenyeret sem.

17. vapi
2007. szept. 26. 12:33

Sziasztok!

Mi most lettünk 8 hósak és tejcsi mellett a főzeléket is imádja. Tök krumplival, paradicsomos krumli, répa,sütőtök, alma, körte, szilva, birsalma egy csepp fahéjjal.Hús, máj.Ízesítésnek: kapor, hagyma, fahéj, petrezselyem.Mindent meg eszik és mindenből sokat. Csak akkor kap üveges kaját, ha épp nem otthon vagyunk. Inkább főzök neki, valahogy azt jobban szereti...

16. Kedveske (válaszként erre: 15. - Lindike)
2007. szept. 22. 10:25

Én nem számolom a kalóriákat, és nem is szoktam mérni a gyerkőcöt. Havonta egyszer megyünk védőnőhőz ő leméri. Ott úgy is látni a gyarapodását, és ha kell a gyerekorvos meg tudja mondani hogy ez jó vagy nem.

Meg hát te is látod, hogy az a gyerkőc éhezik vagy nem :), gondolom nem úgy fest a tied sem, mint egy éhező etióp kisfiú.


Először én is agyon aggódtam magam a kajálásán, de rájöttem fölöslegesen stresszelem magunkat. Igyekszem változatosan főzni, minden nap gyümölcs, zöldség és minden nap más-más. Néha-néha szoktam neki adni Hipp, vagy Nestlé tejpépet is, azokba sok a vitamin (és egy csomó minden egyébb). azért mindíg van belőle tartalék, ha esetleg nem találom el a főzelékeket...gyorsan kész van és szereti. Natúrt szoktam venni, és abba még lehet tenni gyümit. Szerintem még mindig jobb, mint a keksz, vagy a babapiskóta.

15. lindike (válaszként erre: 13. - Kedveske)
2007. szept. 22. 09:18
köszi.én is így gondoltam.és így is tapasztaltam .vagy tátog vagy kifújja az ételt.csak én már 5,5 hónaposan elkezdtem a hozzáetetést,mert kevésnek gondoltam a szopit, és 2 hónap után meg időszerűnek tartottam a husit, meg a nagyobb adagokat,de látom más baba sem kap többet.még 5-6 szor szopik is, csak mindig túlaggódom, nehogy éhezzen.ezért dúsítanám az étrendjét akár keksszel is, meg mindennel,mert számolom a kalóriát és ugye 1 gyümölcs csak 50-70 kcal(kivétel banán),mennyiségre sok, de tápértékre kevés.így a zöldség+husi is 100 kcal, ha csak 2x eszik egy nap, akkor még mindig sokat kell szopizni, hogy a szükséges kb.800 kcal/nap meglegyen.7-8 hónaposan pedig ki tudja mennyi tejcsi van...szóval ezért érdekel más hogyan gondolja.
2007. szept. 21. 21:23

Sziasztok!

Tudjátok mit adok KisCsengénknek édesség gyanánt?

Extrudált kölest vagy bulátát vagy hajdinát. Csupa egészséges, bio cuccot. Imádja!

Ha meghallja a csomagolás csörgését már mondja is, hogy "hamm-mamm". :-)

Néha-néha egy-két darab Fornetti sajtos rúd, vagy Győri Kismackó. De nem rajongok érte, ha ilyen szemetet eszik. Én sem eszem ilyeneket. Apa viszont.... Na Ő más kérdés! Tőle látja TündérBabánk is ezeket az üres, töltelék kajákat... :-(

13. Kedveske (válaszként erre: 12. - Lindike)
2007. szept. 21. 21:21

Szia!


Az én fiam is hét hónapos, illetve hét s fél. Még szopik, de mellette eszik főzeléket is. Babapiskótát én nem adok neki, és egy jó darabig nem is akarok.

eddig általában egy fél bébi üvegynit evett meg, de ha valami a fogára való akkor abból egy egészet is bapakol, vagy néha többet. Nagyon ritkán kap üveges kaját, én főzök neki, csak ezekbe mértem az adagokat. Mostmár semmit nem mérek, ha elég neki úgy sem tudok belekanalazni semmit, ha meg nem kér, akkor tátog mint egy halacska. én még nem adtam neki husit, de a korának megfelelő zöldségeket igen. Többnyire kétfélét keverek, enyhe sós vízben főzöm őket és jól átturmixolom, majd melegen tálalom. ha valami savanyú, akkor egy kis szőlőcukorral édesítem, ha nincs akkor kristállyal (kövezzenek meg, ha hagyom!)

Szereti a gyümölcsöket is. Próbáld meg a husikat először valami édes gyümivel összturmixolni, pl banán, alma, barack, vagy édes zöldséggel, répa sütőtök. ha valami bevált maradj annál.

...és nálunk a titok a turmixolás!! Azóta eszi a főztömet, amióta mindent jól átturmixlom, ettől olyan habos lesz, és ezt szereti.

2007. szept. 21. 18:36

Sziasztok.az én kicsim 7 hónapos.lehet már neki babapiskótát adni?mikor adtatok először májkrémes v.margarinos kenyeret?kb.mennyi az átlagos adag a bébipapiból egy evésre?mi a picitek kedvence?

én sokat főzök neki(és egyébként jól főzök) de nem igazán szereti a bébihamit és nekem sem ízlik a 2zöldség+husi,ahogy javasolt elkészíteni.hogy csináljam? szoktam levest főzni és abból a zöldségek+husi, de az sem menő.mit adjak szerintetek???

2007. szept. 20. 21:55
Sokan azt hiszik ha teletömik a gyereket mindenféle baromsággal akkor az jó. A sütőtök és alma az már nagyon ócska szerintük.A mi gyerekkorunkba sem volt ennyi luxus cikk mégis egészségesek vagyunk, az almától, töktől és a a többi idény gyümölcstől . Inkább egy Rio Mare azt én is imádom mint helyette a Chio Chips.
10. Kincső 2 (válaszként erre: 9. - Tengericsillag)
2007. szept. 20. 21:51
Igy van.
9. tengericsillag (válaszként erre: 7. - Kincső 2)
2007. szept. 20. 21:01
Na persze,ez mindig így van ha nem veszek Kinder szeletet,pudingot,chipset,stb.a gyereknek akkor éheztetem,irigy vagyok.Azt nem veszik észre hogy gyümölcsöt veszek,sütőtököt sütök akár minden nap,vagy kiadok 400Ftot a Riomare halért.
8. Kincső 2 (válaszként erre: 5. - Mágika75)
2007. szept. 20. 20:26
Ez a fagyasztás jól hangzik. Van Aventes poharam és megpróbálom. Minek mindennap vesződni.
2007. szept. 20. 20:25
Jók a receptejeitek én is ezeket szoktam főzni. Én kenyeret adtam, vagyis a héját de nagyon fulladozott, nemigazán szereti.Felvágottat nem adok neki mert ki tudja mit tesznek bele. De viszont,csirkehúst és pici májat már adtam és halat is picit.Most már csak villával nyomkodom össze a főzelékeket, nem paszirozom hogy kicsit darabos legyen. Bár sokan a kezdetektől tesznek cukrot a teába és babapikótát is adnak. Én nem adtam és le is szoltak hogy éheztetem a gyerekem.
2007. szept. 20. 16:24

Jó ez a téma , nekem is 9 hónapos a fiam. Már szinte mindenevő, kivéve, fűszerek és cukor, só, sertéshús és lisztes dolgok.Csak durumtésztát főztem 1 szer neki túróval.Griz még nem volt.

Rántás helyett krumplival süritek még. Viszont napi 3 reszelt alma és sok sok gyümölcs. Tejbedarát szoktam néha adni. Vásárolok Hipp és Kecskemétit.

2007. jún. 11. 16:26

Szia kende1!

Én így csináltam/csinálom a baba-hamit:


Édesítéshez sárgarépa, banán, narancs, esetleg kukorica vagy zöldborsó

Sűrítéshez krumpli vagy karfiol

A zöldségek főzőlevével higítok

Én hetente 1szer főzök babásat és fagyasztom a hét többi napjaira. (Avent-es pohárban és 2 ill. 3dl-es műanyag edényben)

Nem használok semmilyen ízesítőt. Csak zöldfűszereket, petrezselymet legtöbbször.

A főzelékekbe (mielőtt turmixolok) 1-2 kiskanál olajat teszek, a kb 5-6 adaghoz. (hidegen sajtolt nagyon jó minőségű olivaolaj)

Amiket eddig adtam (6hónapos kortól, hetente 1 új íz bevezetve): brokkoli, cékla, cukkini, karfiol, krumpli, kukorica, lencse, paradicsom (hámozva, nyersen turmixolva), sárgarépa, spenót, sütőtök, zöldborsó, alma, banán, körte, narancs, őszibarack, sárgabarack, szőlő (magozva), szilva, csirke és pulykamell, rizs (vízben főzve, mint a tésztát, só és olaj nélül) és tészta.

2-3féle zöldséget turmixolok össze + a husi (5-8dkg/4-5adag).

A keményítő tartalmú zöldségeket ill. a cellulóz tartalmú zöldéségeket külön vízben főzőm, de a többit együtt. A husit a zöldségek megmaradt főzővizében párolom.

2007. jún. 11. 09:09

Szia!


Kifejezett recepteket most nem írnék, de 9 hónaposan már mindenféle főzelékfélét kipróbálhatsz. Persze attól függ, hogy eddig mit evett a fiad. Burgonya paradicsommal nagyon ízletes, bárnilyen gyümölccsel is keverheted a burgonyát. Persze nem aprómagvasakkal és a paradicsomot is paszírozd át. Adhatod sárgarápával a krumplit, vagy karfiollal, sóskával. SEMMIT NE SÓZZ!!!!! Minden főzelékhez adj húst. Szárnyas húsok vagy csirkemáj. 9 hónapos kor után már adható a tojás sárgája, de a tojásfehérjét ne add csak 1 éves kor után. A főzelékekbe már tehetsz egy kis rántást, vagy ha van tápszeretek akkor a tápszerrel csinálhatsz habarást.

Adhatod a boltokban kapható joghurtokat, natúr és gyümölcsjoghurtot. Adhatod a barackot túróval összetörve. Nagyon szokták szeretni. Elkészíthetsed te is a natúr joghurtot friss gyümölccsel összekeverve. Kenyeret és felvágottat is adhatsz neki. Vagy szikkadt kiflit a kezébe hogy hagy rágcsáljon. Bár ez attól függ hány fogacskája van. Azért kell szikkadt kiflit adni, mert az könnyebben elolvad a szájában mint a friss. Fulladásveszély miatt.

Adhatsz neki boltban kapható tejpépeket is, ha szereti a kisfiú.

Ne sózz és ha lehet ne is nagyon cukrozz semmit!

Remélem segítettem.

Üdv

2007. jún. 11. 09:02

Szia Kende1!


Nézd meg az üveges bébi ételek cimkéjét...

Én onnan veszek ötleteket, hogy mit is főzzek KisCsengémnek.

Tegnap pl. "bolonai" tészta volt: glutén mentes tésztát főztem, csirkemellet, sárgarépát és meghámozott, kimagozott paradicsommal pépesítettem.


Legyél kreatív! Tudod, hogy mit ehet és mit szeret a Kicsi fiad… 2-3 zöldségféle, egy kis husi, krumpli vagy tészta, zöldfűszerek… És már kész is az ebéd :-)

2007. jún. 4. 13:55

Szió!

Néz körül a babaszoba.hu oldalon és a babadolgok-G-Portálon sok jó receptet találsz.Szerintem nem mindent adhatsz neki.Az én kisfiam 11 hónapos de már régóta nem készítek neki külön azt eszi amit mi csak odafigyelek a fűszerezésnél.

2007. jún. 4. 00:05
9 hónapos kisfiam étkezését szeretném változatossá tenni. Gyümölcsös, husis, joghurtos....receptötleteknek nagyon örülnék. Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook