Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek gyulladás kezelése házilag fórum

Petefészek gyulladás kezelése házilag (beszélgetős fórum)


2013. máj. 29. 17:15

Itt leírtam a történetem a cisztáró és gyulladásról:


[link]

16. lilaeper (válaszként erre: 15. - Panni777)
2013. máj. 29. 17:15

Szia!


Miből gondolod hogy attól alakult ki nála a ciszta? Az egyébként is bármikor kiújulhat.


Üdv

2010. szept. 29. 23:56

Sziasztok!

Véletlenül tévedtem erre a fórumra, mert az egyik barátnőmnek is petefészek-gyulladása van (valószínűleg), és olvastuk, hogy sokan a cickafarok-kúrákat ajánljátok.

Vigyázzatok azonban vele, mert cisztát okozhat, ő sokáig itta és többször is kialakult nála ciszta... Szóval csak óvatosan vele!

Gyógyulást kívánok mindenkinek!

Panni

14. Lolita63 (válaszként erre: 1. - Dominojoci)
2010. ápr. 23. 19:50

Én elég sokat felfázok,ha mezítlábazok.

Nekem segít mindig a cickafarok tea.

Palástfű teát is tehtsz hozzá.Még szoktam csalánt és kamillát is adagolni hozzá,nekem tutti bejön.Amikor érzem,hogy kezdődik a baj ,azonnal ezeket a csodálatos gyógynövényeket használom.Nagyon gyógyszerellenes vagyok,a "boszorkány-konyhában "hiszek.Sok sikert!

13. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - Dominojoci)
2010. ápr. 23. 19:25

szia.

Jobbulást kívánok,de ne kisérletezz!Én sem vagyok bogyópárti de van amikor muszály bevenni.

12. Dominojoci (válaszként erre: 10. - Klára51)
2010. ápr. 23. 18:44
köszönöm szépen,ezt kipróbálom,bár egyszer ittam és szörnyű íze van,de ha ez használ,hát megiszom.
2010. ápr. 23. 18:33

Előre szólok bűn rossz íze van,de ne ízesítsdd,nekem mai napig is segít ha felvagyok fázva mindig kapok antibiotikumot,és attól meg hüvely gyulladást és akkor jön a cickafarktea és a mezeizsurlótea felváltva.


Próbáld ki és naturland terméket vegyél filterest 20 filter nincs 500 ft


Jó egészséget kívánok.

10. klára51 (válaszként erre: 9. - Dominojoci)
2010. ápr. 23. 18:31

Cickafark tea: 1 púpozott evőkanál teafüvet öntsünk le fél liter forrásban lévő vízzel, és hagyjuk állni pár percig.


Cickafark ülőfürdő: Áztassunk hideg vízben 100 grammnyi (teljes növény) cickafarkot egy éjszakán keresztül. Másnap -felforralás után- a fürdővízhez adjuk.


Cickafark tinktúra: Kell hozzá napos időben szedett cickafarkvirág, melyet üvegbe teszünk. Amit le kell önteni 38-40%-os alkohollal (vodka, whisky, pálinka). Ezután két hétig hagyjuk állni egy meleg helyen.

9. Dominojoci (válaszként erre: 6. - Klára51)
2010. ápr. 23. 18:28
mennyi cickafarkot kell tenni a vízbe,vagy inni esetleg?hogy hasson?
8. Dominojoci (válaszként erre: 2. - 16d1dd6891)
2010. ápr. 23. 18:28
Dalacin 300mg os,beszedem mert muszáj,de jó lenne hozzá valami természetes is,amivel rásegítek,mert 1-ével munkába állok,addigra el kellene múlnia.Szóval muszáj hamar meggyógyulni,ráadásul fáj is.
2010. ápr. 23. 18:26
Bocsika hibásan másoltam be de onnan olvasd hogy a cickafarkteát már.....
2010. ápr. 23. 18:25

y a lélek kimerül, szükség van egy kis külső segíts...

A tea, a világ egyik legnépszerűbb itala, és még elterjedtebb lehetne,...

My Lady fekete tea keverék Igazi fekete tea különlegesség. A f...

Teás érdekességek a nagyvilágból Tchaba, minőségi tea Dubaiból (20...



Legfrissebb cikkek:



Hagyma tea


Teában az egészség


Nátha elleni teák


Igyunk teát!


Rooibos tea


Kombucha tea


Csipkebogyó tea



A cickafark növényt már az Ókorban is ismerték, és ez az egyik legismertebb és legnépszerűbb gyógynövényünk. Tudományos neve "Achillea millefoilum", mely nevet a monda a szerint Achilles után kapta, aki cickafarkot használt megsérült sarkára, és katonái sérüléseinek a gyógyítására.


Sokféle betegségre nyújt segítséget, de mégis, elsősorban a női bajok jótevőjeként tartják számon. A cickafark tea fogyasztása segít számos női betegségen, például a menstruáció rendszerezésén, meghozatalán, vagy a változó korba lépett nők ezzel járó panaszain. Továbbá a nők termékenységi állapotára is igen jó hatással van.


A cickafark teás ülőfürdő enyhíti a petefészek gyulladásos megbetegedését, és megszünteti a fehérfolyást. Sőt ez az ülőfürdő sikerrel alkalmazható ágybavizelés gyógyítására gyerekeknél és időseknél egyaránt. Ilyen esetekben a fürdő mellé napi két pohár cickafark tea fogyasztását is ajánlani szokták.


További pozitív hatásai: étvágyjavító, emésztést segítő, kiváló fejfájásra és migrénre, erős vértisztító, fokozza a vérképződést, enyhülést hoz gyomorégés és gyomorvérzés esetén is. Szabályozza a veseműködést, jó irányba befolyásolja a máj működését, segíti a sebgyógyulást, csillapítja a vérzést, és a fogíny-, és szemgyulladásra is igazi gyógyír.

2010. ápr. 23. 18:24

Cickafarkra emlékeztem, megnéztem, valóban...

[link]

4. Álomvirág1 (válaszként erre: 1. - Dominojoci)
2010. ápr. 23. 18:24

Szia!

Én ilyen esetben nem kísérleteznék ilyesmivel, bár én sem szeretek gyógyszert szedni, de szó nélkül venném be a bogyókat.

Szerintem Te is tedd így.

2010. ápr. 23. 18:24
Cickafakteát igyál.
2010. ápr. 23. 18:22
milyen bogyót kaptál rá? csak kíváncsi vagyok.
2010. ápr. 23. 18:22

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni tudtok -e vmilyen házilagos gyógymódot,vagy gyógyteát,ill homeopátiás szert petefészek gyulladásra.Ma voltam dokinál,és közölte,hogy a jobb oldali petefészkem duplája a másiknak,annyira begyulladt,kaptam bogyót rá,de jobb szeretem a természetes dolgokat.Köszi előre is ha tudtok valamit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook