Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, ha nem kakil a babám? fórum

Mit tegyek, ha nem kakil a babám? (tudásbázis kérdés)


2007. aug. 28. 18:07
Nekem mindkét fiam hasfájós volt.A nagyobbik kicsit szorott és tápszert is kapott.Mikor rendszeres lett a hasfájás a védőnő javaslatára kipróbáltuk az Infacol-t, ez egy szirup amit evés vagy szopás előtt kellett a szájába tenni.Nem volt keserű inkább narancsízű.Ettől aztán büfizett és durogatott akkorákat,hogy csak lestünk.Kissebbik fiam retenetesen sokáig volt hasfájós vele is ezt használtam egészen addig amíg csak szopott.Pedig nagyon odafigyeltem,hogy semmi olyat ne egyek ami neki árthat.Én ezt sok ismerősömnek ajánlottam éls nekik is bevállt.Azért szerettem és mertem használni, mert nem szívódik fel, hanem összegyűjti a kis levegőbuborékokat naggyá, amiknem feszítik a kis beleket hanem könnyebben kijönnek, alul vagy felül.Ja és utánna rendesen ki is szokott pakolni a pelusba.
14. dee
2007. jún. 7. 14:04

Ne izgulj anyuka!

Balázzsal nekem is voltak ilyen gondjaim.4 nap után kipakolt a gyerek kb.5 pelenkányit:)))

Próbálkoztam én is más tápszerrel is.Visszatértem a régihez.Mostmár se hasfájás,se szélgörcs.Mindennap van 1x kaki és kész.

Én langyos és nagyon halvány kamilla teát adtam neki.Naturban minden nélkül.Most babavizet iszunk a szomjúság ellen.Kérek szépen új képet Dávid babáról!!!!!Egy privit is megköszönnék.

Szia!!!!

2007. jún. 5. 14:08
Esetleg csinálj neki egy végbél lázmérést. Nekünk illetve a gyerekeknél ez , ha nem volt komoly székrekedés mindig bejött. És főleg így nem adsz neki semmilyen gyógyszert. Illetve jó még amit már írtak egy kis masszírozás. Gyógyszert is tudok ajánlani, de erről inkább a gyerekdokit kéne megkérdezni, vagy hívd ilyenkor a védőnőt, vagy a nagymamák is tudnak segíteni. Ők aztán tele vannak tapasztalt ötletekkel. A gyógyszer amit mondtam az már nagyobbacska gyerekeknek másfél év körülinek jó.
2007. jún. 5. 06:09

Sziasztok!

Drága Stella73!

Hasonló cipőben járunk:))) Nekem 7 hetes a kisfiam, első perctől kezdve tápszeres. MILDIBÉ 1-el kezdtük. 1 hét után kiderült, hogy attól fáj a hasa. Hypoallergén tápszert kaptunk és paparevines görcsoldó szirupot. Most is vannak görcsök, de jóval kevesebb. A maszirozás nem segített egészen a múlt hétig. Akkor voltunk a dokinéninél és ahogy megvizsgálta Petikét, attól megnyugodott. Nem is hittem, hogy lehet " ilyen erősen" is nyomkodni. Azóta én is igy nyomizom és a pukik megindultak.A kicsi bébid bufizik rendesen??? Nálunk aez a probléma fő forrása. Sok levegő marad bent. Hason altatomm, igy segít magán a fáj a hasa.

2007. jún. 4. 17:28
Tapszere is valogatja, ha nem megfelelo, lehet szekrekedes. A preventivek a legjobbak ilyen szempontbol, csak eleg dragak.
10. virgilius (válaszként erre: 9. - Stella73)
2007. jún. 3. 20:54

A tenyered élével lefelé gyűrjed a pociját, ha ebből érthető: a masszázst én így csináltam. :)

Ne aggódj :)

9. stella73 (válaszként erre: 8. - Virgilius)
2007. jún. 3. 20:48

Köszönöm LÁNYOK!

Most egy kicsit megnyugodtam.DE ha nem lesz az éjjel még vlimi akkor ténylegátmegyünk a dokinénihez,az nem árt.A masszirozást én is kipróbáltam.De előbb olyan keservesen sírt a babám,hogy már nem tudtam mit csináljak de idő közben pukkantott 2-3 mat és most nyugiban alszik az ölemben ,pedig már etetési idő lenne.

8. virgilius (válaszként erre: 6. - Stella73)
2007. jún. 3. 20:44
Értem, így már más. Tápszereseknél tényleg rendezett szokott lenni ez a dolog. Ma még biztos nem baj, hogy kimaradt, de holnap hívd fel nyugodtan a dokitokat. Legyen nyugodt éjszakátok :)
2007. jún. 3. 20:43
Én masszíroztam sokszor a pociját,ha több napig nem kakilt-bár akkor már nagyobb volt,de az a mai napig mindig segít.
2007. jún. 3. 20:38
A mi babánk már 1 hónapos de koraszülött baba.A jövö héten született volna.Most 3 hétig kórházban volt a baba és 5 napja van itthon.Ezért ez a sok aggodalom a részemről.
5. 0c97fbb607 (válaszként erre: 3. - Virgilius)
2007. jún. 3. 20:06
Ja igen,az is számit ,hogy mit eszik és mennyi idős!
2007. jún. 3. 20:06
Mi tápszeresek vagyunk és még egyszer sem maradt ki a kaki mióta itthon vagyunk.Csak kicsit aggódok,mint egy ujdonsült anyuka
2007. jún. 3. 20:00
Ha csak szopizik, akkor két nap után sem kell aggódni. Sőt egy hét is simán belefér. (A mi rekordunk ennél is több volt, és akkor sem volt gond.)
2. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - Stella73)
2007. jún. 3. 19:51

Azt hiszem,csak két nap után kell aggódni.

Főleg ha ez előtt úgy kitisztult a 4 szeri alkalomtól!

2007. jún. 3. 19:45
TEGnap még 4 szer de ma még egysze sem kakilt a kicsifiam mit tegyek???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook