Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tudtok a zsurlóteáról? fórum

Mit tudtok a zsurlóteáról? (tudásbázis kérdés)


2017. aug. 18. 08:13
A zsurló tea kiváló csontritkulás esetén is..hajlékonnyá, rugalmassá teszi a meggyengült csontokat..
2009. jún. 10. 22:24
Maria Treben leirja a konyveben, hogy mire jo. Allitolag a rosszindulatu daganatokat is gyogyitja.
6. tereza49 (válaszként erre: 3. - Kalthelios)
2009. jún. 1. 16:07

Nekem a mezei zsurló segített a méhpolipra.

Mezei zsurló+körömvirág+cickafark+csalán egyenlő keveréke, naponta egy liter. A leforrázott teát 1-2 percig állni hagyni, leszűrni és feltenni egy dunsztkötést a has bal felére,(egy zacskóba, vagy zsebkendőbe rakva, és utánna nejlont rá, hogy át ne vizesedjen,)még naponta 3dl zsurlóteát külön elszörcsölgetni melegen.Éjjszakára ujra felraktam a hasra a most csak a zsurló dunsztkötést. Egy idő múlva megindult a vérzés, darabokba megaludva így kipucolódott, én is a Mária Treben könyvéből próbálkoztam.

2007. jún. 4. 12:50
köszi, mindent leírtál, ami érdekelt :) A bőröm miatt szerettem volna inni, pattis voltam régebben, de néhány heg megmaradt utána, és a zsurló jó rá állítólag :) Én napi 1 literről tudtam, amit lehet inni, de látom, ennél kevesebbet...
4. Kalthelios (válaszként erre: 2. - Bernuska)
2007. jún. 3. 12:52

Teakészítés: 1 púpozott teáskanál zsurlót adunk negyed liter vízhez, forrázzuk. Reggel és este egy-rgy csészényit elkortyolgarunk.

Vérzések esetén csészénként 2-3 púpozott teáskanállal veszünk belőle.

Vízkór esetén, amikor más vizelethajtó szer nem használ, igyunk 4-5-6 napon át 5-6 csésze zsurlóteát, de csak kortyonként, egész napra elosztva.

2007. jún. 3. 12:44

A mezei zsurló kiváló vérzéscsillapító, nagyszerű vesetisztító, és egyike a legjobb légúti megbetegedések elleni gyógynövényeknek.

JÓ:

- vese- és hólyagbetegségek (vesehomok, vesekő)

- nehezen gyógyuló sérülések, rákszerű fekélyek, csontszú, gennyes bőrkiütések, körömágy-gyulladás, sipolyok, szőrtüszőgyulladás, bőrfarkas, sömör

- hólyaghurut, görcsölő fájdalmak

- vesemedence-gyulladás, -gennyesedés

- mandulagyulladás

- a száj nyálkahártya gyulladása

- szájpenész, fogínyvérzés, -gyulladás

- krónikus hörghurut, tüdőtuberkulózis


A zsurlótea hosszabb idejű használata gátolja a rosszindulatú daganatok növekedését, és végül visszafejleszti azokat a benne lévő kovasav segítségével.


Ennyi címszavakban a Maria Treben könyvemből.

Zsurlóból lehet készíteni teát, dunsztkötést, ülőfürdőt, tinktúrát és pépes borogatást.


Ha konkrétan kérdezel a használatáról, konkrétan válaszolok.

2007. jún. 3. 10:11
Az érdekelne, hogy milyen hatásai vannak, mennyit lehet meginni belőle naponta, és hogy a legcélszerűbb elkészíteni.... és minden más... tapasztalatok pl. köszi mindenkinek :D
2007. jún. 3. 10:10
Mit tudtok a zsurlóteáról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook