Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek? A párom költözni akar! fórum

Mit tegyek? A párom költözni akar! (beszélgetős fórum)


1 2
48. c1e9612cd3 (válaszként erre: 44. - Énekes pacsirta)
2010. ápr. 24. 17:28

bocs, nem voltam egy kis ideig.

Ne aggódj! ki fogja nőni! Ez tényleg csak a kamaszkor hozadéka!

47. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 44. - Énekes pacsirta)
2010. ápr. 23. 12:01
Te szegény, nem könnyű a helyzeted. Nem régen még a mamáddal vívtad a gigászi küzdelmet, most a lányod fordult ellened. De ha még mindig másoktól teszed függővé, hogy összeköltözz-e életed szerelmével vagy sem, sose leszel boldog. Mindig lesz valaki, aki bele fog szólni az életedbe. Legyél már egy kicsit határozottabb és dönts az életedről. A mamád sem lesz örökké, és hamarosan a lányod is az önálló életét fogja élni.
46. Crystall (válaszként erre: 1. - Énekes pacsirta)
2010. ápr. 22. 23:40
Szia! És mi lenne ha a párod költözne? Természetesen nem az exférjed lakásába hanem ha venne ott egy lakást ez nem megoldható? Elvégre csak 8 km a távolság.
45. Borsóleves (válaszként erre: 44. - Énekes pacsirta)
2010. ápr. 22. 18:36
Az nem minden, hogy kamasz....jól írod, ráfogod, hogy azért mert kamasz...ráfogod, de talán Te magad tudod is, hogy ez nem azért van így, csak saját magadnak is nehéz bevallani...lehet, hogy rosszul látom, minden esetre nem szabad mindent arra fogni...
44. Énekes pacsirta (válaszként erre: 42. - C1e9612cd3)
2010. ápr. 22. 18:22

Mostanában sajnos sokat sírok, mert néha úgy meg tud bántani! Lehet,h.ő észre sem veszi,h.ez nekem mennyire fáj..

Csak azzal magyarázom mindig, hogy: kamasz.

Remélem,hogy "kinövi"...

43. Énekes pacsirta (válaszként erre: 42. - C1e9612cd3)
2010. ápr. 22. 18:20
Köszi a véleményedet! Nehéz bölcsnek lenni és helyesen dönteni!
42. c1e9612cd3 (válaszként erre: 40. - Énekes pacsirta)
2010. ápr. 22. 18:10
ez nem feltétlenül így van. Személyiségfüggő is a dolog, nemcsak nevelés.
41. c1e9612cd3 (válaszként erre: 39. - Énekes pacsirta)
2010. ápr. 22. 18:08

próbálgatja a szárnyait. Tudom, h fáj (és pont ez a célja ezekkel! Ezt ne felejtsd el!), de ez életkori sajátosság.

Talán azt kellene látnia, h nem tud ezekkel olyan fájdalmat okozni neked, mit amilyet ő szeretne, és abbahagyná.

40. Énekes pacsirta (válaszként erre: 38. - C1e9612cd3)
2010. ápr. 22. 18:05

Én arra vezetem vissza ezt az egészet, hogy régebben nagyon sok minden meg lett engedve neki, no és persze azért most is,ami valljuk be - nem igazán jó!

Már nagyon bánom,h.nem voltam szigorúbb és következetesebb!

39. Énekes pacsirta (válaszként erre: 38. - C1e9612cd3)
2010. ápr. 22. 18:03

Igen, teljesen egyetértek veled!

Sajnos mostanában elég nehéz vele,a kora miatt.

Így is sokszor hozzám vág nagyon durva dolgokat,ami borzasztóan tud fájni...:(

38. c1e9612cd3 (válaszként erre: 31. - Ronikutyi)
2010. ápr. 22. 17:59

ha ez így történne (az összeköltözés miatt), akkor nemhogy nem tisztelné az anyját ez a lány, hanem azt hiszem, igazán nem is szereti! Ezt birtoklási vágynak hívják, és nem szeretetnek...

Amúgy meg, mégha nem is költözik össze az anyuka a párjával, akkor is bármikor a fejéhez vághatja egy kamasz lány azt, h "Útállak!". Csak úgy, vagy csak mert nem engedik el bulizni, vagy pasizni....

37. Énekes pacsirta (válaszként erre: 36. - Borsóleves)
2010. ápr. 22. 17:47

Köszi a biztatást!

Megpróbálok a sarkamra állni és nagyon határozott lenni! Másképp nem fog menni- érzem..

További szép napot! Puszi:)

36. Borsóleves (válaszként erre: 32. - Énekes pacsirta)
2010. ápr. 22. 17:46
Nem mindegy!!!!Sose késő a sarkadra állni és a boldogságodért mindent megtenni!!!Ha biztos vagy a párod iránt érzett szerelemben, akkor ne tétovázz, ha a gyerekeid egy határozott anyát látnak, ne félj ők is másként fognak viselkedni, de amíg rajtad is a bizonytalanságot, a befolyásolhatóságot látják ki is fogják használni....én nagyon szeretem a gyerekemet, én is elváltam, megküzdöttem érte, ez hosszú történet, de igen is neked is van jogod teljes életet élni és boldognak lenni!!!!!!!!!!!!!
35. Énekes pacsirta (válaszként erre: 34. - Ronikutyi)
2010. ápr. 22. 17:44

Köszi a véleményedet!

Ezt nekem kell valahogy kiokoskodni!

Nem lesz könnyű, az már biztos!

Remélem,hogy okos döntés hozok majd.

További szép napot!:)

34. Ronikutyi (válaszként erre: 33. - Énekes pacsirta)
2010. ápr. 22. 17:37

Hát igen,nagyon kellemetlen helyzetben vagy:S

Tudom,ez most közhely,de ha szeret,vár rád ameddig csak kell,viszont a gyereked hamar ellened fordul,pláne ha kamasz.Őszintén,nem tudom mi lenne a helyes,a legjobb,ami nektek is,és a lányodnak is jó lenne,de szerintem egyenlőre olyan megoldás nincs.:S

33. Énekes pacsirta (válaszként erre: 31. - Ronikutyi)
2010. ápr. 22. 17:29

Igen, épp ezért nagyon nehéz!

A páromnak kéne megértőbbnek lenni!

De tőle sem várhatom,hogy még 5 évig várjon rám...

2004-ben jöttünk össze.

32. Énekes pacsirta (válaszként erre: 30. - C1e9612cd3)
2010. ápr. 22. 17:27

Igen, ez igaz!

Sajnos nagyon sok minden rá lett hagyva az apja és én általam is!

Sokszor azon veszem észre magam, hogy már szinte kezébe veszi az irányítást,ami nagyon nem jó!

Lehet,h.korábban kellett volna keményebbnek lenni,de most már teljesen mindegy...

31. Ronikutyi (válaszként erre: 29. - Énekes pacsirta)
2010. ápr. 22. 17:27

úúúúúúúúúúúú!!A francba:SSSSS

Ne hurrogjatok le,de akkor ne menj!!!

Ismerem a kamaszokat,hisz én is voltam az,szeretnek az ember fejéhez vágni dolgokat.Gondolj bele,hogy ha elmennél,nem csak a hiánya miatt szenvednél,hanem a fejedhez is kaphatod,hogy eldobtad egy férfi miatt,hol ott nem így van,de ő még így érzi.Várj még szerintem,a párod ha szeret,megfogja érteni.A GYEREK AZ ELSŐ ilyen esetben!

30. c1e9612cd3 (válaszként erre: 27. - Énekes pacsirta)
2010. ápr. 22. 17:25

kamasz... :)

Viszont beszélgetésekkel többre mehetsz ebben a korszakban (pláne, ha nem kioktató az a beszélgetés, hanem majdhogynem barátnői), mint "rátelepedéssel", tiltással, és behódolással. Mert bizony, ha az ő akarata érvényesül, akkor behódolsz neki, és úgy is fogja kezelni a szitukat.

Mi is voltunk kamaszok, mi is erőteljesen feszegettük a határokat. Amit nagyon akartunk, úgyis megcsináltuk, mégha őrületes összeveszés is volt az ára otthon, dehát ez az életkor ezzel jár. A tinik szeszélyesek. Ne áldozd fel egy tini lány hóbortjainak a szerelmed! Lehet soha nem fogod tudni rendbehozni a dolgot, ha most a lányod nyer. És valószínüleg pár év múlva a lányod is belátja majd, h bizony tiniként hibázott 1-2 dologban, viszont a te szerelmed akkorra már hol lesz?....

29. Énekes pacsirta (válaszként erre: 28. - Ronikutyi)
2010. ápr. 22. 17:23

Sajnos a lányom nem jöhet velem...Ez fáj a legjobban:(

A volt férjem a bíróságon elmondta,h.sokkal jobban áll anyagilag - ami igaz is - így a lányomnak- ha én mégis mennék - nála kellene maradnia..

Ezt lehet,h.nem élném túl!!!

28. Ronikutyi (válaszként erre: 24. - Énekes pacsirta)
2010. ápr. 22. 17:18

Nagyon szép gyerekeid vannak gratulálok:)

A kérdésre válaszolva,én is anya vagyok most már,szerencsére,bár még a kezdők közt,de én úgy gondolom,hogy egy 16 éves lánynak még szüksége van az anyjára,tehát semmi kép ne hagyd magára,beszéljétek meg a problémát,és vidd magaddal.

Amennyire szereted te őt,ő is annyira szeret téged,és ha elmondod neki,hogy te a pároddal boldog vagy,de ő semmiképp nem fog ez miatt háttérbe szorulni,akkor meg kell,hogy értse.Én is nagyon apás vagyok,anyunak igaz nem volt más férfi az életében,hiába mentek szét már 10 éve,de volt,hogy én javasoltam neki,hogy keressen magának valakit,hogy ha én elköltözök,(19 évesen elköltöztem),akkor ne legyen egyedül,de neki senki nem kellett.Értem a lányodat is,de meg kell,hogy értse,hogy te szereted ezt a férfit,és összekötnéd vele az életed.Biztos megtaláljátok a közös hangot,és kompromisszumot tudtok kötni.

27. Énekes pacsirta (válaszként erre: 10. - C1e9612cd3)
2010. ápr. 22. 17:16

Köszi a biztatást! Igen, ez fontos, hogy tisztelje a gyermek a szüleit!

Sajnos a lányomnál pont most van egy őrült nagy dackorszak, iszonyatosan nehéz vele!

Visszabeszél, szemtelen, bulizni jár, szerelmes, stb.jönnek a gondok

Ezért érzem úgy,hogy vele kell legyek!

26. c1e9612cd3 (válaszként erre: 25. - Énekes pacsirta)
2010. ápr. 22. 17:14
egész életükben szükségük lesz rád! Az anyjuk vagy! Ez nem párfüggő!
2010. ápr. 22. 17:13

Tudom,hogy már nem kicsik, de attól függetlenül még szükségük van rám - legalábbis én úgy érzem...

Viszont a páromat sem szeretném elveszíteni...

24. Énekes pacsirta (válaszként erre: 20. - Humor Helga)
2010. ápr. 22. 17:07

Igen, ez nem nagy táv, hiszen Esztergomban laknánk!

Mi amúgy 20 év szünet után jöttünk össze,még 5 és fél év előtt! Érdekes és gyönyörű történet a miénk...

23. Humor Helga (válaszként erre: 21. - C1e9612cd3)
2010. ápr. 22. 17:02
hát igen, de ha tovább tanul akkor meg mégjobban
22. Humor Helga (válaszként erre: 19. - Árnyjáték)
2010. ápr. 22. 17:02
tudom :) én is h utáltam Anyu egyik pasiját(jó mondjuk a pasi is engem) de mi lejátszottuk kettőnk között, nem nagyon vontuk bele Anyut:)
21. c1e9612cd3 (válaszként erre: 16. - Humor Helga)
2010. ápr. 22. 17:02
ha nem tanul tovább, vhol akkor is rá van utalva az anyjára. Legalábbis sztem egy szülő- gyerek kapcsolat többről szól, mint anyagi függés. És pont ezért nem feltétlenül oldja meg a nagykorúvá válás a kérdést.
20. Humor Helga (válaszként erre: 18. - Énekes pacsirta)
2010. ápr. 22. 17:01
hát őszintén nem tudom milyen anyának lenni, tehát teljesen átérezni sem tudom, de sztem az a 8 km semmi, ha tényleg szereted a párod, mert különben olyan mintha csak kifogásokat keresnél, bocsi nem megbántani akarlak...
19. árnyjáték (válaszként erre: 11. - Humor Helga)
2010. ápr. 22. 17:01

A tinik már csak ilyenek:S

Persze később sok mindent megbánnak:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook