Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Felismerésem története - ételfüggő vagyok fórum

Felismerésem története - ételfüggő vagyok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Felismerésem története - ételfüggő vagyok

1 2
59. Riti
2012. ápr. 8. 13:42

Szia!

NAgy örömmel olvastam ezta ciukket, mert ezek szerint ne m,vagyok egyedül. Több mint egy éve próbálok lemondadni a cukros, lisztes dolgokról és egy pár napig bírom ,de utána majd megőrülök. A legrosszabb ,ha nagy nehzen meg is tudom állni jönnek a jó tanácsok, hogy nem is vagy te kövér, miért kell ez, ó csak egy szelet sütike ez nem a világ, ettől nem fogsz elhízni, ha ezeket is megvonod magadtól mi jó marad az életedben. Ismerős? És lehet hogy egy szelet sütike ne ma világ, de ha csak egy harapást is eszek, nem tudom abbahagyni, nem is vagyok már éhes de csak eszem és eszem. Szerencsés vagyok, mert nem látszik még annyira rajtam, de már kezdem érezni, hogy bizonmy a régi ruháim már igencsak feszülnek rajtam. Tudom ,hoyg ez nem normális ez így nem mehet tovább, megálljt kell parancsolnom ennek az egésznek, csak nagyon nehéz, főleg úgy, hogya családo més barátaim ,nem értik meg, hogy ez nem egészséges és nem csak egy rossz szokás. NAgyon jó lenne, ha lenne egy olyan oldal, ahol egymást bátoríthatnánk, segíthetnénk, tanácsokat adhatnánk, nagyon remélem, hogy itt van erre lehetőség.

58. Binky (válaszként erre: 57. - Barackvirág72)
2010. máj. 22. 18:33

Nyugi én se szeretek annyira mozogni. De ha rászoktatod magad az esti tornára lefekvés előtt, egy idő után hiányolni fogod. Függőségbe kell hozni a tested a mozgással szemben. Először én is csak 50 felülést csináltam oszt ennyi..ma már rendesebben edzek.


Amúgy a magam történetét írtam le. Én így lettem függő, kényszerevő.

57. barackvirág72 (válaszként erre: 56. - Binky)
2010. máj. 22. 17:48
Szeretnek, én is szeretek, ezzel szerintem semmi gond nincs, jó a munkahelyem, szeretek ott dolgozni, ráadásul olyan beosztásban, hogy azt sem mondhatom én lennék az elnyomott. Én a testemet is elfogadtam ilyennek. Szeretek enni, és ez egyértelműen örömforrás, feszültségoldás. Inkább szerintem az utóbbi.Rohanó világ, sresszes munkahely, hova osszam be azt a kevés pénzt ami van, stb... Persze vissza foghatja magát az ember, egy darabig megy is, aztán... A másik dolog, amin változtatni tudok, de megszeretni nem a mozgás. Valahogy nekem nem termeli azt az átok adrenalint.
56. Binky (válaszként erre: 55. - Barackvirág72)
2010. máj. 22. 10:09

Szerinted ha én nem lettem volna benne, mondanám?

Nem adok tanácsot a madaraknak, hogyan repüljenek...

Ha kimondod a probléma okát, félig már meg is van oldva.

Például: Szeretetéhes vagyok, elhanyagoltnak érzem magam, magányosnak, úgy érzem nem szeretnek, ezért én sem szeretem magam, mert kiérdemeltem, hogy ne szeressenek. Enni jó, örömet okoz. Azért eszem, hogy örömöt leljek, és azért nem fogyok le, mert a tükörbe nézve értéktelennek tartom magam.


Kimondani, pl. így.

Aztán helyretenni.

55. barackvirág72 (válaszként erre: 54. - Binky)
2010. máj. 22. 08:39
Könnyű mondani ám, hogy rendet kell rakni, de azt kivitelezni.....
54. Binky
2010. máj. 21. 22:10
Az ételfüggőség leginkább lelki eredetű. Rendet kell magadban és a környezetedben raknod, hogy legyőzhesd. És ez nem a szeretek enni/ unatkozom, ezért kövér vagyok kategória, hanem valóban betegség...
53. barackvirág72 (válaszként erre: 52. - Clugie)
2010. máj. 13. 18:10
Én benn vagyok, csak a szervezést ne nekem kelljen bonyolítani.
52. clugie
2010. máj. 13. 13:01

Nagyon jó cikk!!!! Köszi! nem hallottam még a könyvről, de most megveszem :)

Én is ételfüggő vagyok, sajna rá kellett döbbenem.

Itthon vagyok a gyerekkel és az egész napom arról szól, hogy milyen finit fogok főzni enni nasizni. Ha fáradt vagyok eszem, ha ideges vagyok eszem, ha boldog vagyok eszem, ha meg szomorú vagyok akkor is eszem. van olyan nap, hogy elfogy 2 tábla csoki is a kaja mellé!!!

Alakítsunk egy anonim ételfüggő klubbot! :)))))

51. barackvirág72 (válaszként erre: 48. - 8e5c7fa084)
2010. máj. 7. 14:15
Hát ha valaki imádja, akkor nélkülözni lehet, de nem leszokni róla. Elméletileg ha nem fogyasztasz cukrot, akkor egy idő után nem érzed azt az elviselhetetlen vágyat, hogy megedd. Nekem bejött, de ettől még imádom a csokit, csak nem eszem, mert nekem nem tesz jót.
50. Hope23
2010. máj. 7. 10:42
jah még egy az adatlapodon feltett kérdésről: a barátnőm fogyasztószereket szedett,majdnem belehalt. úgyhogy ezt se ajánlom.
49. Hope23
2010. máj. 7. 10:40

Hali!


A csokiról úgy lehet leszokni,hogy nem veszel egy darabot sem,így nincs kísértés.


"Sovány alakot" nem lehet hamar és látványosan elérni.


Az étvágyat nem kell legyőzni,se elnyomni. Így jelzi ugyanis a test hogy éhes...


Az adatlapodat olvasva pedig kérlek NE akarj anorexiás lenni. Inkább legyél boldog :)

2010. máj. 7. 08:30
Hali! Hogyan lehet leszokni a csokikról, ha imádom? Hogyan lehet elérni a sovány alakot de hamar és látványosan! ?? Hogyan lehet elnyomni az étvágyat? Segítsetek! írj. aguilera5@freemail.hu
47. barackvirág72 (válaszként erre: 46. - 4b6a2525df)
2010. máj. 5. 17:20
Igen
46. 4b6a2525df (válaszként erre: 48. - Barackvirág72)
2010. máj. 5. 06:44
Bocs, de szeretném megkérdezni, hogy ez magyar nyelvű?
45. 8cfbe1d61f (válaszként erre: 43. - Barackvirág72)
2010. ápr. 29. 20:06
Szólj, ha kapsz, mert a nagy könyvesboltokban nincs.
44. barackvirág72 (válaszként erre: 43. - Barackvirág72)
2010. ápr. 29. 17:27
Én nem istenítem ezt a könyvet, csak egyenlőre jobbat nem találtam, de hátha most, majd referálok, ha elolvastam.
43. barackvirág72 (válaszként erre: 42. - Hope23)
2010. ápr. 29. 17:26
Kösz az ötletet, meg fogom nézni a könyvet.
42. Hope23
2010. ápr. 29. 14:59

Tényleg nagyon jól nézel ki,gratulálok!! :)


Én is voltam ételfüggő,sőt bulimiás és anorexiás is. Nekem is megvan a könyv,de nekem nem tetszett,sőt egyenesen utáltam,mert folyton azzal kellett volna foglalkoznom amivel a legtöbb gondom volt akkoriban,az étellel. Valahogy elrettentett a tudat is,hogy örök életembe méricskéljek,számolgassak stb. Spiritus írta Yo-yo diéta szindróma c. könyvet,nekem is az segített igazán. Nagyobb hangsúlyt fektet a lelki és pszichés okokra és szerintem valahol itt is van a kutya elásva,nem látszat megoldásokat kínál,hanem a probléma mélyére nyúl. Az általad említett könyvvel az volt a bajom,hogy inkább az tüneti kezelést,mint életre szóló változást. De kinek a pap kinek a papné :)


Az eredményeid csodálatosak,nagyon ügyes vagy!!

41. barackvirág72 (válaszként erre: 40. - 8cfbe1d61f)
2010. ápr. 28. 22:03
Természetesen, különben a naplómból másoltam ide neked, ott találsz egy-két linket, ahol a sütiket, palacsintát találtam.
40. 8cfbe1d61f (válaszként erre: 38. - Barackvirág72)
2010. ápr. 28. 20:54
Hálás köszönet! Bemásolhatom magamnak, hogy ne kelljen keresgetnem később?
39. barackvirág72 (válaszként erre: 38. - Barackvirág72)
2010. ápr. 28. 17:54
A husoknál például nagyon finomak a sütőzacskóban sültek, lehet mellé gombát, krumplit tenni.
38. barackvirág72 (válaszként erre: 35. - 8cfbe1d61f)
2010. ápr. 28. 17:53

Reggel ehetsz egy csésze tejet, egy csésze gabonát, vagy egy adagot/ez már sok terméken rajta van/, egy adag fehérjét, és egy adag gyümit. Nekem ez általában banánturmix vagy tejeskávé, rizsszelet gabona gyanánt sajt, esetleg sonka/figyelni kell melyikben nincs cukor/

Délben 8.5 dkg fehérje/húsok/, 1 csésze zöldség itt én a párolt gombát szeretem a legjobban, de leveszöldség stb is lehet, 1 csésze friss zöldség, akár sali gyanánt, 1 adag keményítő /rizs vagy krumpli/, 1 adag gyümi, két kanál saliöntet /joghurt/.

Vacsi 1 adag fehérje az ebéd szerint, 1 adag keményítő, 1 adag zöldség, 1 adag sali vagy friss zöldség, 2 kanál saliöntet, 1 adag zsiradék, és ráadás vacsi 9 fél 10 felé 1 adag fehérje, 1 adag gabona 1 adag gyümi. A ráadásvacsinál vagy tejbezabit eszem/1 csésze tej, 4 dkg zabpehely, 1 ek. kókuszreszelék, kis fahéj 2 pecig mikróban, 10 pecig utána lefedve és gyümivel megbolondítva isteni, vagy 1 csésze joghurt lefagyasztva, majd közvetlenül evés előtt kivéve és gyümivel összeturmixolva/De megpróbáltam már a zabpelyhes palacsintát és sütit is sütöttem, finomak lettek.


A főétkezésekhez engedélyez 1-1 csésze levest üresen. Adagokat be kell tartani, ki kell mérni.

37. prebotka (válaszként erre: 32. - 8cfbe1d61f)
2010. ápr. 28. 13:53

Errol meg nem tudok nyilatkozni, egyelore nem tudom beszerezni!

Teny, az eredmeny latvanyos, de a legfontosabb az akaratero!

Sok sikert!

36. 8cfbe1d61f (válaszként erre: 34. - Spiritus)
2010. ápr. 28. 09:21
OK! Majd beleolvasok, ha szembejön velem, feltétlenül. :)
2010. ápr. 28. 09:20

Szia!

Barackvirág: megtennéd, hogy priviben vagy ide vagy a naplódba elküldöd, hogy miket eszel egy nap? Nagyon megköszönném! :)

2010. ápr. 28. 07:50
Van a YoYo diéta könyv is. Ott is ételfüggőségről beszél, de hangsúlyozza a pszichológiai hátterét a dolgoknak..szóval azt kell megoldani.
33. 8cfbe1d61f (válaszként erre: 31. - Barackvirág72)
2010. ápr. 27. 19:24

Több naplót láttam már, akik ezt olvassák, remélem lassan idetalálnak. Én még nem jutottam a végére, így a cukor és liszt mellett nem tudom, mik tilosak, de mintha a tejtermékek (natúr) közt is lenne megkötés. Igyekszem olvasni, de kevés az időm, és azt is jegyzetelve olvasom, mert egyelőre csak könyvtári a könyv, de asszem nemsokára megveszem. Már nem akartam egy századik könyvet megvenni, és nem is gondoltam, hogy ez lesz számomra a megoldás. De nagyon úgy fest. :)


Örülök, hogy ezt olvasom nálad is. :)))

32. 8cfbe1d61f (válaszként erre: 21. - Prebotka)
2010. ápr. 27. 19:21

Én olvastam Norbi könyvét, és olvasom ezt a könyvet is. Más, merőben más. Norbi mesemondása nagyon szórakoztató, de itt nem egy emberről beszél, hanem mindenről, hogy hogy élik meg ezt azok, akik komolyan küzdenek az ételfüggőséggel, hogyan tudom magamban felismerni a tüneteket, és hogyan tudom ezt lépésről lépésre az életembe illeszteni.


Ha érdekel a téma, olvasd el, ha nem is érzed magad ételfüggőnek, sokat segít felismerni, és kezelni azt, amikor beindul a falási roham. Ha nincs ilyen gondod, gratulálok neked, szuper jó lehet. :)


Ez az angliai dolog iszonyú, nem gondoltam, hogy ott is ez van már. :( Amikor tizenéve egy évet ott éltem, igencsak reformkaják voltak jellemzőek a sulikban (önkéntesként felügyeltem suliscsoportokra foglalkozások között, ebédidőben és ha beteg volt a tanár, afféle napközisként).

31. barackvirág72 (válaszként erre: 30. - 8cfbe1d61f)
2010. ápr. 27. 19:20
Örülök, hogy tetszik a könyv, én nem propagálni szeretném, egyszerűen csak leírtam a gondolataimat. Én is állandóan a súlyommal küzdök, és 2 év alatt belecsömörlöttem minden diétába. Éreztem, hogy valami nem passzol, hogy ennek valami belső oka van, ekkor találtam rá a könyvre. Sajnos, vagy szerencsére minden szava rám illik. Így lehet, hogy sokan akik ducibbak a kelleténél nem függnek ezektől az anyagoktól, én igen. Ha nem látnám be, és tagadnám az sem hozna eredményt. Ennek ellenére én pl. 1200 kcal-val tudok fogyni, lejjebb szerintem nem nagyon érdemes vinni, mert lelassul az anyagcsere, így nekem még amikor kicsit szeretném, hogy lejjebb menjenek a kilók, ebből is visszább kell vennem, mert én úgy számolgattam, hogy ez kb 1600 kcalra jön ki.
2010. ápr. 27. 19:15

de=se


Bocsi! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook