Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyszerűbb lett-e a határátkelés az Unióban? fórum

Egyszerűbb lett-e a határátkelés az Unióban? (tudásbázis kérdés)


15. supin
2007. nov. 17. 13:17
Igen! Ígen! ÍGEN! Van valami jó is ..
14. Saci49
2007. nov. 17. 12:33
Igen.Azóta bejártuk a párommal Eorópát és nagyon élveztük, hogy csak úgy megyünk át egyik országból a másikba,Egy tábla jelezte : "itt volt a határ"
2007. szept. 28. 14:08
Volt hogy még a magyar -osztrák határon sem kérték a papirokat,ki sem bújt senki,mehettünk át simán
12. LoLiNa (válaszként erre: 6. - Bazsika2580)
2007. szept. 28. 07:11
semmi mást, csak személyi :)
11. LoLiNa
2007. szept. 28. 07:10
egyszerübb.. párom hazajöhetett úgy, hogy nem kellett egy halom pénzt felmutatni...
2007. aug. 7. 18:28

Spanyolország (és az addig érintett országok) schengeni országok. Magyarország várhatóan 2008. január 1-jétől válik teljes jogú schengeni országgá, addig csak korlátozottan az (ezért van az, hogy pl. Ausztria felé csak ránéznek az útlevélre)

A schengeni jog azt jelenti, hogy az Európai Unión belül nem lesznek határok, azaz jövőre úgy mehetsz Ausztriába, majd Németországba, Franciába, Spanyolba, stb. hogy SEMMILYEN IRATOT NEM KÉRNEK, ÉS A HATÁRON NEM ÁLLÍTANAK MEG. Azaz NEM LESZ HATÁR. Ausztriától "nyugatra" már így van.

Azaz ha mész Ausztriából nyugatra, akkor onnan tudod, hogy Olaszországban vagy, hogy olaszul vannak az autópályán a táblák. Meg valahol volt egy "határtábla".


SF

9. emily (válaszként erre: 8. - Birogaby)
2007. jún. 22. 23:05
Pont most tértem ide vissza, hogy hozzád irányítsam a kérdéssel, de Te gyorsabb voltál! ;-)
8. birogaby (válaszként erre: 6. - Bazsika2580)
2007. jún. 22. 21:19

Szia! Én Romániában élek,múlt héten voltunk Budapesten,nem kellett a határnál csak a személyi.Igaz,a biztonság kedvéért vittük az útleveleket is,de nem adtuk oda,nem is kérték.Kifele csak a magyar oldalon "ellenôriztek",semmi másból nem állt,mint ránézett a személyikre,és mehettünk tovább.Befele ugyanez,csak a román részen,meglepetésemre a román vámos magyarul beszélt.:-)


Mikor,és hová utazol?

2007. jún. 22. 15:43
Ha Romániába mész jobb ha mindent viszel magaddal
2007. jún. 22. 12:43
Sziasztok! 17 éves vagyok és Romániába szeretnék utazni. Megtudnátok mondani hogy egy uniós országba milyen papirok kellenek a határátkeléshez? - vagy csak 1 személy igazolvány és ennyi ?
5. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 1. - 84f91d7aa9)
2007. jún. 8. 21:22

Az utlevel egyertelmuen a legfontosabb. En mindenhol azt hasznalom, es a ferjemtol is csak utlevelet kertek idaig.

Ha bankkartyaval akartok viszont vasarolni spanyolban, mutatni kell masik igazolo okmanyt is, mi a jogositvanyunkat szoktuk. A bankkartyakat ellenorzik, nem-e lopott.

4. emily (válaszként erre: 3. - 84f91d7aa9)
2007. jún. 2. 23:19

Én csak Párizsig voltam, de addig nem kérte a kutya sem. Csak az osztrák-magyar határon ellenőriznek, de ott sem vártam még sokat. De lehet, hogy csak mindig szerencsém volt... ;-DDD

Ha tévednék, valaki javítson ám ki!!! :-D

3. 84f91d7aa9 (válaszként erre: 2. - Emily)
2007. jún. 2. 23:16
Tényleg ilyen gyors az egész? Nagyon féltem, hogy órákon át várni kell. Köszi a válaszod!
2. emily (válaszként erre: 1. - 84f91d7aa9)
2007. jún. 2. 23:15
Miután Magyarországot elhagytad úgy Spanyolországig még a személyid sem fogják elkérni szerintem. :-)
2007. jún. 2. 23:12

Sziasztok!


Idén először külföldre, Spanyolországba utazok. Mivel nem vagyok ilyesmihez hozzászokva, ez rengeteg aggodalommal tölt el. Például nagyon érdekelne, hogy mennyire egyszerű vagy bonyolult a határátkelés, ajánlatos-e még mindig útlevelet is vinni, mennyit kell várakozni a határon, stb. Nagyon megköszönném, ha leírnátok a tapasztalataitokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook