Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meddig lehet az adónk 1%-át felajánlani? fórum

Meddig lehet az adónk 1%-át felajánlani? (tudásbázis kérdés)

14. ecb0a96a08 (válaszként erre: 13. - Kacago325)
2010. ápr. 23. 13:10
Igen, rendelkező nyilatkozat a nyomtatvány neve. Remélem sikerül, de ha nem jelezd, és megnézem, mi hogy tudtuk letölteni.
13. kacago325 (válaszként erre: 12. - Kacago325)
2010. ápr. 23. 10:23
Ezt kérdezni szerettem volna,csak elfelejtettem ?-et rakni a mondatom végére.
2010. ápr. 22. 12:49
Ha a munkáltatóm nem ad nyomtatványt a 2x1%-hoz,azt is tudok letölteni az Apeh honlapjáról.
2010. ápr. 22. 12:22
Köszi mindenkinek:)
10. ecb0a96a08 (válaszként erre: 7. - Ronikutyi)
2010. ápr. 22. 12:03
Általában a cégek az utolsó pillanatra hagyják a beküldést, szerintem érdeklődj. És én azt gondolom, hogy ha el is küldték, még tudsz utólag is rendelkezni, csak ki kell töltened a rendelkező nyilatkozatot. Ne hagyja senki elveszni, hisz annyi rászoruló van, és ez nem kerül semmibe, csak egy kis odafigyelés, utánajárás, jóakarat. Sok sikert.
9. mh07 (válaszként erre: 5. - Ronikutyi)
2010. ápr. 22. 12:02

A munkáltatónak kell adnia 2 db nyomtatványt. Az egyikre egy 4 számjegyű technikai számot tudsz írni ez az 1 % megy az egyházaknak és az állam által finanszírozott pl. gyermek étkeztetés/szegénység ellen vagy a parlagfű írtására stb.

A másik 1 % mehet az alapítványoknak, civil szervezeteknek. Ide a támogatni kívánt szervezet adószámát kell írni.

Lehet csak az egyik 1 %-ot is felajánlani, de akkor a másik az államnál marad!

A kitöltött papírokat egy borítékba kell tenni, aminek az elejére a név, cím és a saját adószámot kell írni, a hátoldalán a ragasztási felületen pedig aláírni. Így hivatalos.

A munkáltatónak biztosítania kellene a támogathatók listáját, bár ezzel kevés helyen foglalkoznak.

Az adoegyszazalek.lap.hu oldalon is megtalálható.

2010. ápr. 22. 11:59
Van hozzá formanyomtatvány, amit az APEH honlapjáról letölthetsz, vagy az adócsomaggal együtt elküldtek a címedre, vagy a cégednél kérhetsz nyomtatványt. És ne feledd: kétszer egy százalékról rendelkezhetsz. Az egyik adószámos, a másik technikai számos szervezet. Ezeket is megtalálod az APEH honlapján
7. Ronikutyi (válaszként erre: 6. - 'szti)
2010. ápr. 22. 11:57
Az a baj,hogy én GYED-en vagyok itthon,de semmilyen értesítést nem kaptam,vagy lehetőséget arra,hogy felajánljam,nem kérdezték meg,hogy akarom e,vagy sem.Februárba kiküldték a papírt,hogy önadózó szeretnék e lenni,vagy a cég csinálja a bevallást,a céget választottam,de azóta semmit nem küldtek.
6. 'szti (válaszként erre: 5. - Ronikutyi)
2010. ápr. 22. 11:45
ez munkáltatónként más és más, nálunk pl. már le kellett adni, itt fénymásoltak a formanyomtatványból és ki kellett tölteni
5. Ronikutyi (válaszként erre: 4. - Mh07)
2010. ápr. 22. 11:42

És akkor mi a teendő,ha a munkáltatóm csinálja az adóbevallásomat,és ő is adja postára?

És milyen papírt kell mellé csatolni?Annak a szervezetnek az adószámát csak,aminek odaszeretném adni az 1 %-omat?Elég leírni egy papírra,hogy kérem adóm egy százalékát ennek,és ennek az alapítványnak utalni,vagy hogy működik ez?Van nyomtatvány hozzá?

4. mh07
2010. ápr. 22. 11:36
Szívesen. Együtt kell leadni/elküldeni az adóbevallással. Lezárt borítékben mind a kettőt.
3. kacago325 (válaszként erre: 2. - Mh07)
2010. ápr. 22. 11:35
Köszönöm,akkor még beleférek!
2. mh07
2010. ápr. 22. 11:33

Az adóbevallással együtt kell leadni.

Vállalkozóknál február 20, egyéb esetben május 20.

2010. ápr. 22. 11:32
Meddig lehet az adónk 1%-át felajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook