Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családon belüli erőszak nem a bántalmazott szégyene! fórum

Családon belüli erőszak nem a bántalmazott szégyene! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. dec. 9. 23:36

Nevetséges ez az egész topic.

Szép, nagy szavak.... aztán ha futna valaki hozzátok, mert menekül a férje elől, akkor mindenki becsukná az ajtót.

Én napi szinten rettegek és nem azt szégyenlem, ami történik, hanem unom a magyarázkodást, hogy miért nem tudok lépni!

MERT NINCS RÁ LEHETŐSÉG!

Ennyi!

Se anyám, se apám, se hátterem, semmi!

Azt hiszitek, hogy ez így jó nekünk! Hogy szégyenből nem épünk!

Dehogy!

Egyszerűen a társadalom kirekeszt minket és nem ad segítséget!

64. manul (válaszként erre: 62. - Tamianyu)
2010. ápr. 28. 15:06
Így van!Egyetértek!Sokkal nagyobb elrettentő erővel kellenei bírni a börtönöknek.Mindenki kapja maeg ami jár neki és a halalbűntetést simán visszahoznám!
63. manul (válaszként erre: 60. - Syria)
2010. ápr. 28. 15:03

Egy fenéket viseli meg jobban!Nem áll senki őrt az ajtaja előtt és telefonon vagy személyesen is ugyan úgy intézheti a mocskos kis üzelmeit!

Nem kerülne semmibe,ha megdolgoztatnák őket úgy rendesen és hasznos munkát végeznének nem strucctelepet takarítanának csak,hogy csináljanak valamit!

2010. ápr. 28. 09:13

A börtön lakókat kényszermunkára kellene fogni napi min 16 órára,van elég kosz szutyok ebben az országban,van elég olyan meló amit senki nem akar elvégezni,azt meg kellene velük csináltatni.Természetesen 0 ft-ért.Ha dolgozik kap némi kosztot,ha nem,akkor semmit.Tettétől függően szigorítani a büntetését a vissza esőknek.Ha olyan dolgot követett el,akasztani.Biztos,hogy nagyon lenne a rend,nem lenne ennyi elvetemült embernek nevezett aljadék.

A lakókörnyezetüket pedig megfosztanám mindenféle kényelemtől élvezeti cikktől.

Ez sok embernek nem büntetés ahogy a börtönökben él,hanem nyaralás jólét.

61. Tamianyu (válaszként erre: 59. - Manul)
2010. ápr. 28. 09:06

Én tökéletesen egyet értek veled.

Sőt szerintem szigorítani kellene a törvényeket,visszahozni a halálbüntetést,és egy csomó elrettentő dolgot kellene a büntetés végre hajtásba bevezetni.Talán jobban meggondolnák az emberek mit tesznek.Túl nagy a kényelem a börtönökben,felháborító a "luxus" a bűnözőknek.

Pl:ha Te tanulni akarsz fizess súlyos százezreket,azok meg a pénzeden tanulnak....

Azért elgondolkodtató hová tartunk.Ez kb annyira rossz itt nálunk mint az ingyenélők eltartása.

Ebben az országban mindenkinek vannak jogai,csak a tisztességesen élő dolgozó normál értékrendekkel bíró adófizetőknek nincs.

Én akit ebben az esetben sajnálok,az egyedül az Édesanyja a pasinak.

60. syria (válaszként erre: 59. - Manul)
2010. ápr. 28. 06:41
A háziőrizet legalább nem kerül adóforintokba, és azt gondolom, hogy mentálisan jobban megviseli az elítéltet, mint a börtön. Plusz nem tud a többi zsiványtól újabb trükköket tanulni.
59. manul (válaszként erre: 58. - Syria)
2010. ápr. 27. 16:03

A háziőrizet és a mai bűntetés végrahajtási intézetek egyenlőek a nullával.Sok bűnöző a rossz körülményei elől menekül a börtönbe,ahol van orvosi ellátás,fogászat,könyvtár,fedél a feje felett étel és ital.Ha egy kicsit is értelmesebb az átlagnál akár még képezheti is magát!

Nem sajnálom őket!Egyáltalán!

Tekintve,hogy nekünk minden fillérért keményen meg kell dolgozni és senki sem fizet helyettünk semmit és meg sem bűnözünk!Ez ilyen egyszerű!

58. syria (válaszként erre: 57. - Manul)
2010. ápr. 27. 10:34
Ha ez ilyen egyszerű lenne, de szép is volna a világ.
57. manul (válaszként erre: 56. - Syria)
2010. ápr. 26. 15:09
Nem kell kétes ügyekbe keveredni vagy bűnözni és akkor az ember nem kerül ilyen helyzetbe!
56. syria (válaszként erre: 55. - Manul)
2010. ápr. 26. 09:29
A riport engem sem hatott meg. De kitűnt belőle, hogy az alany rosszabbul érzi magát, mint a börtönben. Nekem ennyi elég.
55. manul (válaszként erre: 54. - Syria)
2010. ápr. 25. 10:54
Engem nem nagyon hatott meg a riport.Van nagyon sok ember,aki nem követett el bűnt és megsincs biztos megélhetése és még fogni sem tudja semmire!
54. syria (válaszként erre: 53. - Manul)
2010. ápr. 25. 07:55

A riportról.

A házi őrizetről már leírtad, hogy szerinted semmit nem ér.

53. manul (válaszként erre: 52. - Syria)
2010. ápr. 24. 22:16
Már miről? A riportról vagy a háziőrizetről.
52. syria (válaszként erre: 51. - Manul)
2010. ápr. 24. 20:35
És mit gondolsz róla?
51. manul (válaszként erre: 48. - Syria)
2010. ápr. 24. 19:48
Láttam a riportot!
50. manul (válaszként erre: 48. - Syria)
2010. ápr. 24. 19:46

Nem csak gondolom,hanem tudom is!

Nekem két exfőnököm volt "háziőrizetben",tudom mivel jár és azt is,hogy hányszor és hogyan lehet tenni rá magasról!

49. Tamianyu (válaszként erre: 26. - Mamazon)
2010. ápr. 24. 11:20

Nem ártottál senkinek????

Tiszta a lelkiismereted???Ez elég nagy baj azok fényébe amit leírtál,nem normális dolog!

Normális család csak a mesében??

Sajnálom,hogy ezt hiszed.

Hogy lehetne boldogabb a gyereked apa nélkül,mintha normális teljes család lehetnétek az apukájával??

Te nagyon beteg vagy,tudom nem tehetsz róla,az apád a szüleid tehetnek róla,de akkor is kezelésre szorulsz!

Ami veled történt szörnyű,biztosan nagyon megnyomorított téged,de már felnőtt ember vagy,gondolkozni azért csak tudhatnál normálisan,és beláthatnád abnormális a gondolkodásod!

48. syria (válaszként erre: 47. - Manul)
2010. ápr. 24. 08:28
Gondolod te, mert nem láttad azt a riportot, amit egy házi-őrizetessel készítettek. Nem győzött panaszkodni, hogy nem teheti ki a lábát a lakása ajtaján, majd' beleőrül az unalomba.
47. manul (válaszként erre: 46. - Syria)
2010. ápr. 23. 12:48
A háziőrizet nem ér semmit.
46. syria (válaszként erre: 41. - Manul)
2010. ápr. 23. 11:56

Már kitalálták a házi őrizetet! Nincs állami koszt, kvártély, csak lakáselhagyási tilalom. Az illető be van zárva, de nem az adófizetők nyakán él, hanem amiből tud. Ráadásul, ha nincs családja, még egyedül is van, börtönhaverjai sem lehetnek.

Na ezt a büntetést szánnám (többek közt) a családon belül erőszakoskodóknak. Szerintem sokkal rosszabb, mint a börtön, vagy a halál.

45. manul
2010. ápr. 23. 10:17

A múltkor volt a tévében egy ember,aki 5 vagy 6 embert gyilkolt meg,életfogytiglani szabadságvesztésre ítélték és azt nyilatkozta vigyorogva,hogy ha kiengednék akkor ott folytatná ahol abbahagyta és nem viselte meg a börtönlét!


Hát tudjátok...elgondolkodnék rajta és meghúznám a ravaszt!


És kétlem,hogy azt érezném,hogy most ezzel a féreggel egy szintere kerültem!

44. Frontember (válaszként erre: 41. - Manul)
2010. ápr. 23. 08:54

Én a 80-as évek végén voltam sorkatona,egyszer kimenőn voltunk,másfél óra késéssel értünk vissza a laktanyába 6-7 sör után.

30 nap fogdát kaptunk,azt hittem hogy megőrülök mire lejárt.Szerintem én 2 évnél többet nem bírnák ki még gyógyszerekkel sem.

43. 40163fd81d (válaszként erre: 41. - Manul)
2010. ápr. 23. 08:47

És képes lennél ,nem hirtelen felindulásból,hanem jól meggondolva meghúzni a ravaszt?

Mégis akkor mennyivel lennél több ,vagy jobb nála?

42. 40163fd81d (válaszként erre: 41. - Manul)
2010. ápr. 23. 08:46
Családon belüli erőszak....nem innen indult a halálbüntetés kérdése?...
41. manul (válaszként erre: 40. - Frontember)
2010. ápr. 23. 08:43

Valós életfogytiglan,miközben etetik,ruházzák,melegben van,olvasgat és tévézik?

Nincs gondja semmire éli a világát!

Hát nem is tudom!Akkor inkább nagyobb bűntetés a kint emberek élete,akiknek mindenért meg kell küzdeni és nem tartja el őket az állam!


Ha az én családomból valakit kegyetlenül meggyilkolnának nekem elégtételt jelentene,ha a gyilkos fejéhez tarthatnám a pisztolyt!

40. Frontember (válaszként erre: 38. - Manul)
2010. ápr. 23. 08:28

Szerintem pont az ilyen tetteknél a halálbüntetés az enyhébb ítélet,sőt felér egy felmentéssel.

A valós életfogytiglan inkább elrettentő.

39. 40163fd81d (válaszként erre: 38. - Manul)
2010. ápr. 23. 08:23

Elgondolkoztam....mi lenne ha a halálbüntetést annak kellene végrehajtani ,aki a sértett fél ,vagy annak,aki bosszúra éhes....

Szerinted ,hány ember tenné meg,vagy gondolkodna el közben ,hogy semmi értelme ,miközben a halálraítélt fejéhez fog egy pisztolyt?

38. manul (válaszként erre: 37. - 40163fd81d)
2010. ápr. 23. 08:18
Én nem vagyok ennyire toleráns.Szerintem vannak olyan tettek,melyek miatt alkalmazni kellene a halálbűntetést.
2010. ápr. 23. 07:41

Tudom,ez egy ördögi kör,egészen addig tart,amíg valaki ki nem tud lépni belőle.

De halálra ítélés,nem megoldás,sem a bántalmazott fél nem lesz jobban tőle,sem az akit halálra ítéltek.

36. manul (válaszként erre: 34. - 40163fd81d)
2010. ápr. 23. 07:24
Pontosan ezért van szükség arra,hogy a gyerekek ne ebben a légkörben éljenek,mert nagy valószínűséggel belőlük lesznek az erőszakoskodó bűnözők,vagy az olyan férfiak vagy nők,akik bántalmazzák a családjukat!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook