Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Informatika oktatás negyediktől minden iskolában van? Mi a véleményetek róla? fórum

Informatika oktatás negyediktől minden iskolában van? Mi a véleményetek róla? (tudásbázis kérdés)

16. kefekötőke (válaszként erre: 2. - 9b165d11ec)
2010. júl. 24. 17:49

Szerintem ez az egyik hiba,hogy számítástechnikának nevezték el a 70-80 -as években.

A másik probléma volt,hogy a kezdet kezdetén mint új,ismeretlen technika városban fellelhető "hozzákonyító" akárkik oktatták.

Oktatták amit ismerni véltek pl a DOS,vagy a COMMODOR világában a BASIC-ot.

Valmire az is jó persze,de teljesen felesleges információkkal tömték a gyerekeket.

Most nekem sem jut jobb név eszembe,de a "számítógépnek" nem szabadna a központi helyen

lenni minden pillanatunkban.Használni,alkamazni kell és kész.Külön tantárgyként kezelni teljesen felesleges.Ha gyereknek körző kell nem kell előtte levizsgázni ,hogy is rakják össze a körzőt.

Leböki,köröz aztán megy tovább.

A gyakori hiba ha már egyszer külön tantárgy és külön tanára van,hogy már a legelső órákon nem a biztonsági problémákkal foglalkoznak.Ész nélkül adják meg avilághálón az összes privát ,sőt néha nagyon privát adatukat,ész nélkül létesítenek kapcsolatokat ,ez mind az oktatás hiányossága.

2010. júl. 24. 17:28
korábban kéne kezdeni
14. 9b165d11ec (válaszként erre: 10. - Szabokisandi)
2010. ápr. 22. 09:25
Tökéletesen egyetértek veled.
2010. ápr. 22. 09:14
én is anno dos-t meg com.log-ot tanultam és ehhez hasonló ökörségeket 5-től. Semmi értelme, mint sok más is felesleges amit meg kell tanulni. Azóta érettségiztem infóból,van ecdl-m stb....nem ez a világ, ha kettes lesz kettes lesz. Nem fog összeomlani ettől a világ, majd jövőre már kicsit értelmesebbeket fognak tanulni és menni fog ;)
12. Meliga
2010. ápr. 22. 09:09
a lányom ostálya másodikban kezdte.nagyon szerette. szerintem sok függ a tanártól, hogyan adja le, mik a követelményei.
11. bumika
2010. ápr. 22. 09:06
A fiaméknál is volt.Szerette nagyon.Én jó dolognak tartom.Persze osztályozni nem kellene csak majd később.
2010. ápr. 22. 08:57
Az én gyerekeim is tanulják és szerintem óriási marhaság, amiket tanulnak,inkább a gépet tanulnák meg használni (természetesen nem a játékra gondolok, mert az amúgy is megy). Nem ismerik a wordöt, az excelt, de azt meg kell tanulniuk mi az operációs rendszer... Ezt egy ekkora gyerek fel sem fogja - tisztelet a kivételnek - csak megtanulja a szavakat egymás után. Fogalma sincs róla. Az elméleti részt én 7-8-nál előbb nem kezdeném. Amit most tanulnak, azt én középiskolában tanultam. A gyakorlati rész sokkal jobban megragadna a fejükben és játékosan meg lehetne nekik tanítani ezer dolgot, aminek valóban hasznát vennék. És kedvük is lenne hozzá, meg sikerélményük is, mert a gyakorlati munkát is lehet osztályozni és biztosan jobb eredmények születnének,mint abból, hogy milyen felbontású monitorok vannak... :(
2010. ápr. 22. 08:53
nem is gond hogy tanulják csak ne osztályoznák belőle .
2010. ápr. 22. 08:52
Én korainak találom negyediktől és az a legnagyobb baj hogy nem tudok segíteni mert nem is értem mit tanulnak.titkosírás meg comenius logo meg ilyeneket.és kettes belőle a gyerek.jó lesz ha meg nem bukik.a többi tantárgyyal nincs gond csak ezzel.ez olyan mint ha mindenből jó lenne kivéve torna és elkeserítő hogy az átlagot meg lehúzza.pénzem meg nincs hogy havi 10-20 ezerért különórákra vagy korrepetálásra vigyem.
2010. ápr. 22. 08:51
Viszont én foglalkoztam ilyennel, néhány szülő kért segítséget tőlem. Ezért össze állítottam olyan alap dolgokat, amikkel lehet kezdeni.
2010. ápr. 22. 08:50
Egyébként mi először a DOS-t tanultuk ha jól emlékszem, nincs semmi logikája. A parancsokat be kell magolni.
5. fdóri (válaszként erre: 3. - Access)
2010. ápr. 22. 08:49
Ez lehet, mármint hogy ötödiktől van..
2010. ápr. 22. 08:48

Szia!


Biztos hogy minden suliban van.

Vélemény? Mindenkinek kell a mai világban egy alap számítógépes ismeret. Szerintem hülyeség.

Nem tudom hogy tudnál neki segíteni...esetleg a tanárt meg lehetne kérni hogy írja le milyen programokat tanulnak, egy ismerős pedíg segíthetne neki.

2010. ápr. 22. 08:47
Nem minden iskolában van, és tankönyv sincs az ő részükre. Informatika az 5.ik osztálytól kezd, de azoknak sem igen lehet könyveket kapni, csak a későbbi osztálynak.
2010. ápr. 22. 08:43
szeretném megkérdezni hogy minden iskolában van informatika oktatás negyedik osztálytól?és mi a véleményetek róla.Nálunk nincs tankönyv sem és nem tudok segíteni a gyereknek mert nem is értem mindemellett elég rossz belőle és nagyon lerontja az átlagát és még a kedvét is elveszi a számítástechnikától.
2010. ápr. 22. 08:41
Informatika oktatás negyediktől

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook