Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valentin angyalka lett fórum

Valentin angyalka lett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Valentin angyalka lett

1 2 3
89. Jégvilág (válaszként erre: 88. - Edadf283be)
2012. júl. 24. 20:50
Köszönöm.Nagyon sok erőt és sok boldogságot kívánok neked és családodnak. Anikó
2012. júl. 23. 21:23
Drága Anikó!Istenem!Annyira sajnálom!Nagyon örülök,hogy megosztottad velem történeted!Nem jutok szóhoz!kisfiad szülinapja lassan közeleg és Valentiné is julius 27! 3 éve már!3éve élek/élem a gyász kinok kinját!3év!Nekem is itt van a babapotlóbabám Hunor 21hónapos lesz,én is igy érzek.szívem egyik fele a 3gyermekem a másik fele Valentinnal együtt meghalt,el lett temetve!ez egy pokoli érzés és nincs vigasz!férjem nekem sem beszél róla.tabu téma.én mesélem gyermekeimnek,hogy ne feledjék el soha sem őt!néha úgy érzem nem bírom,néha meg úgy hogy csak álom és nem velem történt ez meg.megváltozott az életem a belső énem!nyugodt anyukából nyughatatlan lett és hamar ideges!nehezen bírom a megpróbáltatásokat!egyre nehezebben.Valentin jól itt hagyott!pedig,hogy imádtuk istenem.sajnálom nem megy tovább az írás!nem bírom!menekülök,bezárkozom.múltkor bútor kipakoláskor előkerült emlékdoboza!tudtam nem szabad kinyitnom,de nem tudtam álljt parancsolni kezemnek,újra átolvastam mindent.és a zokogás,fájdalom újra előtört!mindjárt itt a 3 3éves évforduló. 1szülinap. 2halála napja,3 aug 3.án a temetése!Angyalkám remélem nem bántad meg,hogy nem minket választottál.szeretlek míg a szívem az utolsót nem dobbanja!
87. Jégvilág (válaszként erre: 84. - Fzsuzsa76)
2012. júl. 18. 14:28
Köszönöm
86. Jégvilág (válaszként erre: 85. - Fzsuzsa76)
2012. júl. 18. 14:23
Szia nem az orvosok nem ismerték el a kh-t pereltük Szilárd akkor volt 13 hónapos és az őssejt kezelést terveztük, kellett a pénz rá ezért kezdtünk bele. Tavaly 2011-ben lett vége másodfokon is kimondta a Bíróság hogy 100%-ig az orvosok a hibásak A kisfiunk agykárosodása miatt.DE ez nem vigasz és nem enyhíti fájdalmunkat.Sőt hatalmas gyűlölet ébredt bennem az orvosok kórházakkal szemben. A kisfiunk is azért halott, mert a főorvos nem akarta rontani a statisztikát.Ezért nem császároztak meg.
85. fzsuzsa76 (válaszként erre: 84. - Fzsuzsa76)
2012. júl. 18. 14:02
Az orvos/ok elismerték, h hibáztak?Vagy ez naiv kérdés?
84. fzsuzsa76 (válaszként erre: 83. - Jégvilág)
2012. júl. 18. 14:00
Őszintén nagyon sajnálom ami veled történt:-(Erre igazán nem lehet mit mondani, csak azt, hogy őszinte részvétem, és együtt érzek veled.
83. Jégvilág (válaszként erre: 82. - Jégvilág)
2012. júl. 18. 11:28

Szia.

Azt nem írtam le hogy kiderült hogy már 11 óra után pár percel azonnali császárt kellett volna végezniük mert már akkor a kisfiam szívhangja életveszélyesen le lassult a nyakára volt többször a köldökzsinór tekeredve és 15 óra után nemsokkal már nem is volt szívhangja születése után többször újra élesztették ez okozta az agykárosodást és amikor a búra alatt láttam kisfiamat szenvedni már azok is epilepsziás rohamok voltak. Mind ezt három Igazságügyi Orvosszakértő állapította meg és írta le.Kisfiam most is itt lehetne közöttünk éppen és egészségesen! :(


Anikó.

82. Jégvilág (válaszként erre: 64. - Edadf283be)
2012. júl. 18. 11:14

Szia!

Nagyon sajnálom ami történt veletek igazán együtt érzek mert hasonló fájdalmakat éltünk át mi is a párommal,ha nem haragszol le írom.

2002 12 04-én hajnalban 3 óra körül arra ébredtem hogy elfolyt a magzatvíz 37. hetet betöltve.Bementünk a kórházba kb 11-ig minden rendben volt egyre gyakrabb és erősebb fájásaim voltak és ahogy erősödtek úgy gyülekeztek az orvosok körém, éreztem hogy valami baj van de hiába kérdeztem senki nem mondott semmit csak szófoszlányokból tudtam meg hogy babám szívhangja gyakran(erős fájásokkor) le lassul többen megvizsgáltak kicsit odébb vitatkoztak de nem mondtak semmit sem nekem sem a nővéremnek(ő volt benn velem szülni, mert a párom félt be jönni)Egyszer végül oda jött hozzám a főorvos és csak annyit mondott hogy minden rendben van ahogy tágulok hamarosan baba meg lessz kb fél óra és elment az orvos. Hát nem így történt.Ekkor már nagyon erős fájásaim voltak.Bízva az orvosokban hogy jó helyen vagyunk meg nyugodtam és csak a babámra koncentráltam megéltem a szülést és várva vártam a pillanatot hogy megölelhessem kisbabámat!

De baj volt igen is nagy baj!főorvos rohant ,megvizsgált meg még sokan mások vitatkoztak pár lépésre az ajtó előtt kiabáltak egymással.Én további 4.5 órát vajúdtam 15.35 perckor megszületett kisfiam Szilárd 2800g és 51cm-rel azonnal el vitté kb30 perc elteltével hozták vissza nagyon meg ilyedtem mert kisfiam kék szürke és fekete szinű volt szemén és a homlokát és a kis feje egyik felén egy hatalmas vérömleny és épp csak mocorgott és egyáltalán nem sírt egy pillanatot sem!!!

azonnal az intenzívre vitték kb 2 mp láttam.Szívem belesajdult zokogtam órákig kértem tájékoztassanak de senki nem mondott semmit.Hosszú órák teltek el mikorra meg engedték hogy újra meg nézhessem.Búra alatt oxigént kapta és kb10-15 mp-ként pici kis teste megfeszült mintha valami nagyon fájna.Amit éreztem azt le sem tudom írni...........

És az gyerek orvos azt monda SEMMI BAJA CSAK EGY KIS OXIGÉN TÁMOGATÁSRA VAN SZÜKSÉGE TELJESEN EGÉSZSÉGES! még aznap este helikopterrel a Klinikákra szállították kaptam egy fényképet a picikémről és egy telefonszámot hogy pár óra múlva érdeklődhetek.Akkor még mobilom nem volt a kh-ban az érmés készülék nem működött kértem az épp bejövő orvosomat hogy telefonálhassak érdeklődhessek hogy van a kisfiam és ő volt olyan gerinctelen hogy azt mondta hogy kh-tól pár száz méterre van fülke és ott hagyott oldjam meg!Én remegő lábbakkal tettem meg(aggodalom és a kimerültségtől kb 7-8 óra telt el hogy a kisfiam megszületett és éjfél körül volt) azt közel két kilométert és végül mondani sem tudtak semmit kisfiamról mert még folytak a vizsgálatok. Reggel saját felelősségemre hagytam el a kh-t hogy kisfiam után mehessek. kettő nap elteltével tudtuk meg hogy Szilárd oxigén hiányos állapotban volt és agykárosodást szenvedett.De ÉL ÉS BÍZUNK mert úgy látják nem nagy a baj mert az ilyen mértékű agykárosodás sok fejlesztéssel kitartással és szeretettel még rendbe hozható!Kettő hétre már a Svábhegyi Neuorológián voltunk és pár nap elteltével már tudtuk a vizsgálatok alapján hogy születése közben nagyon súlyosan károsodott a kisfiunk agya és nem sok jövöt jósolt neki az orvos.Ahogy ő fogalmazott "Szilárd agya úgy néz ki mint egy szita nem lessz belőlle semmi adjuk intézetbe ne is vigyük haza mert a gyereknek úgy is mindegy mert a környezetéből úgy sem fog fel semmit"A későbbiekben még az is kiderült hogy szintén az agykárosodástól még epilepsziás is ami nagyon agresszív nagyon nehéz gyógyszerekkel beállítani(volt hogy 24-órán keresztül rohama volt)tehetetlen voltam zokogtam majd meg őrültem ordítani tudtam volna!FÁJT!!!Természetesen meg sem fordult a fejünkben hogy intézetbe adjuk haza vittük. Szopizni nem tudott nem volt szopó reflexe Így fél éves koráig éjjel nappal fejtem hogy anyatejet kaphasson kb egy evés 1.5 óráig tartott + fejés sterilizálás stb.Tornáztatuk meg mindent meg tettünk amit a neuorológus javasolt kb 6 hónaposan a fejét meg tudta emelni 8 hósan hasról hátra fordult az orvos szerint ez már hatalmas fejlődés volt ekkor kezdett el gagyogni és hétről hétre egyre több dolgot tudott 1 évesen mondta "Anya" megismert minket és tudott örülni nekünk ha Apa haza ért keze lába járt repkedett a boldogságtól hangosan nevetett imádta a mondókákat :).Fejlesztésekre hordtam DSGM terápiára Lovasterápiára, masszőrhöz, uszodába.ekkor epilepsziás rohamai csak elvétve voltak.Kb 1.5 éves volt amikor ismét egyre gyakrabb rohamok nagyon lerontották az állapotát hormon inekciókat kapott amit itthon nem is lehetett kapni ezzel kicsit stagnált talán még javult is az állapota de utána ismét csak romlott visszafordíthatatlanul nem lehetett már etetni meg kellett műteni. hasfalára szondát helyeztek Így fizikailag nagyon sokat javult de már az értelmét nem tudtuk javítani csak a kis szemén látszott hogy ott van még az értelem és be volt zárva csak már jelezni nem volt képes a kis teste.Négy és fél évet élt.


ezt most azért írtam le mert itthon nem tudunk róla beszélni azóta pont öt év telt el júli 24.-én halt meg és még most is iszonyúan fáj Én már azóta nem lennék az élők sorában ha nem tartotta volna bennem a lelket hogy a szívem alatt ott hordom a a kisbabámat, az előtt tudtam meg 5 nappal hogy kisfiam meg halt.

Ő lassan 4.5 éves egy igazi eleven ki boszi Boglárkának hívják és ővé a szívem egyik fele a másik fele meghasadt.

kérlek ne haragudj hogy téged terheltelek de ki kellett írnom magamból.Üdv: Anikó

2012. jan. 15. 15:21
alexa,bella! Köszönöm.Remélem pár embernek erőt és kitartást tudtam adni.azáltal,h.mi újra megpróbáltuk a lehetetlent.azóta Hunor egy eszelősen jó pasika lett.megy beszélget és15hónapos lesz
2012. jan. 3. 22:13

Minden pillanatban hálát adok Istennek a Gyönyörű Egészséges Kisfiamért!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sok erőt kívánok Nektek!

2012. jan. 3. 22:03

Én a 22,héten veszítettem el a kislányomat Kírát.

Nagyon nehéz!

2012. jan. 3. 22:01

Először is sajnálom a kis Valentint, és Gratulálok a pici Hunorhoz.

Nagyon erősek vagytok!

77. edadf283be (válaszként erre: 77. - Picur12)
2011. júl. 25. 14:48

Szia.

Köszi szépen,azota megszületett kistesoja HUnor is,ő márlassan 9 honapos lesz.Valentin után 16 honappal született elolvashatod a HUNOR-VALENTIN ANGYALKA KISTESTVÉRE cikkben...

köszi Anett

2010. dec. 19. 22:23
Nagyon sajnálom:(((
75. geraldine (válaszként erre: 74. - Edadf283be)
2010. nov. 4. 14:05

Szia!

2,5 éves:-)

köszönöm

74. edadf283be (válaszként erre: 73. - Geraldine)
2010. nov. 4. 13:48

Szia.

nagyon sajnálom!!!

mennyi idős már a kiselevenke???

73. geraldine (válaszként erre: 72. - Edadf283be)
2010. nov. 3. 18:55

Szia!

igen elmesélem.

3-as ikrek voltak,a 9.héten a (a C )magzat elment:(

Minden eredményem vizsgálatom jó volt:)))Papiron!

Nem mondták,hogy a (B) magzattal valami rendellenesség volt.Végül aminocentézisen voltam ott mondták,hogy beteg:(((Mivel 2-en voltak semmit nem lehettett csinálni,nehogy az egészséges babának valami baja legyen.

Egész jól viseltem a terhességet ,hízni sem sokat híztam 10kg,csak a hasam volt hatalmas:)

Végülis egy fejlődési rendellenessége volt,felkészítettek a legrosszabbra:(

A 38. hétre megszülettek császárral.Nem kellett gépre rakni ,ugyanúgy fejlődött ,hízott.

Utána egyik pillanatról a másikra romlott az állapota .Szerencsére nem szenvedett,nem fájt semmije.Az orvosok már aznap tudták,hogy nincs tovább:-(

Az utólsó percig benn voltam vele....A kezemben aludt el örökre:-((((

Még megengedték,hogy fogjam egy kicsit.A tesója is biztos érezte,hogy valami baj van olyan nyugtalan volt.

De hálát adok,hogy a másik gyerek makk egészséges és eleven.Hát naggyából ennyi így röviden.

72. edadf283be (válaszként erre: 70. - Geraldine)
2010. nov. 2. 12:08

Szia.

köszönjük

veletek mi történt?elmeséled,akár priviben is megirhatod.köszi

71. edadf283be (válaszként erre: 69. - Akymo)
2010. nov. 2. 12:07
köszönöm szépen.
2010. nov. 1. 19:36

Részvétem a családnak!


A Mi kis angyalkánk 2 éve hagyott itt,3,5 hónapot élt:-(((((

69. Akymo
2010. nov. 1. 18:44

Gyújtottam egy gyertyát a kicsi fiadért.

[link]

Priviben megadom a jelszavat amivel változtathatsz rajta .

68. edadf283be (válaszként erre: 67. - 4ef9451d27)
2010. nov. 1. 13:59

Köszönöm hodanyo!!!

sajnálo hogy a hugod elment,nem lehetett szüleidnek sem könnyebb mint most nekem,de te ott voltál nekik,nekem meg a gyermekeim akik néha igy kevesek voltak.

most már a 35hetet taposom és remélem innentől kezdve minden rendben lesz,nem lehet másképpen!!!

Szeretettel ölel Anett

2010. okt. 31. 16:00

Anett kívánom szívből hogy a babád épen,egészségesen szülessen meg és ne kelljen ilyen borzalmakat mégegyszer átéljetek.

Nekem "csak" a hugom ment el,sosem láthattam mindössze 6 napot élt,de így is nagyon hiányzik:(

Pedig ennek már 23 éve...

66. edadf283be (válaszként erre: 65. - Asztalos krisztina)
2010. szept. 9. 11:57

Köszönöm szépen

és hogy szoritasz azt is.

köszi a családom nevében is,szia Anett

2010. szept. 8. 17:52

Szia!

Elolvastam mi történt veletek.Mire a végére értem már folyt a könnyem.Nem tudom mit lehet ilyenkor mondani,Talán azt,hogy fogadd őszinte részvétem.Olvastam,hogy várandós vagy.Kívánok neked minden jót,sok boldogságot,egészséget,kitartást.Én a 33. hétre szültem a kislányom,betegen született,neki is volt légmelle,tüdőgyulladása stb.Most 17 hónapos ,okos kislány.Nagyon szép családod van.Én így ismeretlenűl is szorítok nektek.Krisztina.

2010. máj. 31. 13:32

Kati-Heni!

KÖszönöm.

itt a pocimban a kisbaba enyhiti picit fájdalmamat,de nem kellö képpen,most julius 27.én lesz/lenne 1 éves,és julius 28.án lesz 1 éve hogy meghalt.

Szomoruan olvasom mindkettötök levelét hogy ti is igy jártatok,de eröt ad nekem az hogy utána ti is mertetek vállani és boldog egészséges "kisbaba"nagy gyermek vigyorog már rátok vissza.

Köszönöm hogy megosztottátok velem azt ami veletek is megtörtént és hogy biztattok,

hálás és boldogvagyok érte.Köszönöm.

sziasztok Anett

63. heni1975 (válaszként erre: 55. - Edadf283be)
2010. máj. 26. 20:28

Szia Anett!Ne haragudj,hogy csak most válaszolok,de nem vagyok sűrűn a Hoxán.

Gergő halála és a nagyobb lányom születése között nem egészen 1év telt el.Mikor a zárójelentéséért mentünk vissza a kórházba,akkor már tudtam hogy babát várok.Az intenzíven az adjunktusnő szerint Gergő intézte ott fent az égieknél,hogy ilyen hamar babát várok,mert szerinte megérdemeljük a boldogságot.Szép gondolat,nem?Ezeket a szavakat soha nem fogom elfelejteni tőle.Lehet hogy majd egyszer leírom ezt a mi tragédiánkat részletesen is,de senkit nem szeretnék bántani,bár nagyon sok bántó dolog ért már orvosok és ápolónők részéről is,akik igencsak leszerepeltek előttem emberileg és szakmailag is egyaránt.Na,de viszont volt sok lelkiismeretes orvos és ápoló is,akik nélkül még ez a 9 hónap sem adatott volna meg nekünk.

Lányaim elég gyorsan jöttek egymás után,ma már 6éves a nagyobb és 5 a kisebb.Szépek,egészségesek és ez a lényeg.Gergőt nem fogjuk soha elfelejteni,mint már írtam,minden nap eszembe jut valamiről.Most például közeleg a születésnapja,ugyanis június 1-én lenne 8 éves...

62. Törökné Kati (válaszként erre: 61. - Edadf283be)
2010. máj. 21. 12:45
Szia!Nagyon sajnálom ami veled/veletek tőrtént.Mi is átéltük ezt.Én 1999-ben szültem a kislányomat aki sajnos csak 8 napot élt.De az élet 2008-ban megajándékozott egy másik babával(Ő a Tibcsi) aki 35.hétre született,de egészséges és itt van nekünk.Ez a lényeg.Csak várni kell és biztosan sikerülni fog a baba.Rengeteg erő és kitartás kell hozzá.De mindent bele.Üdv:Kata
61. edadf283be (válaszként erre: 60. - 31b7b5919f)
2010. ápr. 28. 11:35
Köszönöm:-(((
2010. ápr. 27. 22:37
Nagyon-nagyon sajnálom!!Szívből!!!:(((
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook