Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemő (újszülött) ultrahang diagnosztikai magánrendelést keresek Debrecenben, tudtok ilyenről? Csak nőgyógyászatit és magzatit találtam.. fórum

Csecsemő (újszülött) ultrahang diagnosztikai magánrendelést keresek Debrecenben, tudtok ilyenről? Csak nőgyógyászatit és magzatit találtam.. (tudásbázis kérdés)


17. xti_ (válaszként erre: 16. - Giga455)
2010. ápr. 21. 21:46
köszi, hogy ezt leírtad. én sem szívesen vinném, csak hát a barátnőm ajánlotta...
16. giga455 (válaszként erre: 12. - Xti_)
2010. ápr. 21. 18:49

Én csak akkor vinném, ha valami oka is van a vizsgálatnak, egyébként kár vele nyaggatni a babát. Ugyan nem fáj, de az enyém úgy ordított, mint akit nyúznak, utálta hogy lefogják...

Azon kívül csak csináltak vele nekünk iszonyatos 4 hetet, amit nem kívánok senkinek, mert találtak valamit, ami miatt a neurológiára kellett mennünk, de oda 4 hét volt a várakozási idő.Ott közölték, hogy nincs semmi baja a gyereknek, 3 hónapos korára pedig teljesen el is tünt az a valami, amit a mai napig nem tudunk hogy mi volt, arra viszont tökéletes volt, hogy felerősödjön a depresszióm, és majdnem elapadjon a tejem... :(

15. giga455 (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2010. ápr. 21. 18:44
neurológiát olvastam :)
14. xti_
2010. ápr. 21. 16:25
a Lézerben már nincs jó szonográfus, mióta Novákné Szerdahelyi Zsuzsa elment.
13. misz
2010. ápr. 21. 14:43
A Lézerben nem foglalkoznak ilyennel véletlenül?
12. xti_ (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2010. ápr. 21. 14:33

hát igen, nem számíthatunk kivételezésre : )

nem, szerencsére minden rendben van egyelőre, de a gyermekorvos jó barátnőm, és úgy gondoltam, biztosan van értelme a vizsgálatnak - ha más nem, hogy a felsoroltakat kizárjuk - ha ő annyira javasolja.

de valószínűleg mégis kihagyom, ha se időponthoz, se magánrendeléshez nem jutok, mert még sohasem szoptattam, vagy altattam a babámat nyilvános helyen, és szerintem ez egyikünknek sem esne jól.

11. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Giga455)
2010. ápr. 21. 13:43

"6 hetesen vissza kell vinni a kisbabát kontrollra a neonatológiai osztályra"


A neonatológián mindenki kisbaba. ;) Mármint a vizsgálandók. :)

10. giga455 (válaszként erre: 8. - Xti_)
2010. ápr. 21. 13:37

Nem lehet személyesen időpontot kérni? Mert nálunk úgy is lehetett, főleg hogy én egy adott orvost kértem, hogy csinálja meg.

Egyébként lehet hogy kisbabával előre vesznek soron kívül, legalábbis minket az ortopédián még mindig soron kívül behívnak, pedig van időpontunk, de csúszik a rendelés.

9. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Xti_)
2010. ápr. 21. 13:18
Nekünk 2007ben még nem is volt ilyen... CsípőUH volt csak... Azt hittem, gíanakodtok valamire, de akkor most megnyugodtam. :)
8. xti_
2010. ápr. 21. 13:03

nálunk a klinikán az a gyakorlat, hogy 6 hetesen vissza kell vinni a kisbabát kontrollra a neonatológiai osztályra, ahol alapból elvégzik ezt a vizsgálatot is. elvileg be lehet jelentkezni, de soha nem veszik fel a telefont. én viszont nem szivesen várnék fél napot egy kisbabáal, aki másfél óránként szopizik. kérdeztem a gyermekorvosunkat, hogy kihagyhatom-e ezt az egészet, de ő nagyon ajánlotta, éppen az említett koponya-ultrahang miatt.

gondoltam, hogy akkor megcsináltatom csak ezt, valahol egy magánrendelésen, de nem találok ilyet...

2010. ápr. 21. 11:50

Szia!


Nekünk a rendes ultrahangban csináltak ilyen vizsgálatot, itt sincs külön gyermekeknek UH.

2010. ápr. 21. 11:40
gyermekosztály van? ott kéne orvost és ultrahang után érdeklődni
2010. ápr. 21. 11:38
Keresgélek, de nem találtam Debrecenben, csak a Kenézyben az SZTKsat. Bpen van magán...
2010. ápr. 21. 11:30

Huhh... Talán ezirányú szakorvost keress, aki gyerekekkel is foglalkozik.

Remélem, vaklárma!!!

3. xti_
2010. ápr. 21. 11:27
koponya ultrahangot: agyvérzés, érelváltozás, fertőzés stb. szűrést.
2010. ápr. 21. 11:24
Mit akarsz nézetni?
1. xti_
2010. ápr. 21. 11:19
Csecsemő (újszülött) ultrahang diagnosztikai magánrendelést keresek Debrecenben, tudtok ilyenről? Csak nőgyógyászatit és magzatit találtam..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook