Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Női egyenjogúság? fórum

Női egyenjogúság? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Női egyenjogúság?

1 2 3 4
99. v.mesi
2010. júl. 6. 16:05
hát jól van most már ezt is tudom
98. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 97. - 07c4794583)
2010. máj. 28. 20:01
:D
97. 07c4794583 (válaszként erre: 95. - Talian35)
2010. máj. 27. 23:25
ctrl-c, ctrl-v csodákat tesz, ezenkívül nekem sincs hosszú í-m, de megtaláltam az interneten, hogy a jobb ALT + j lenyomása is í-t ír, mivel nem akartam igénytelenül írni ;)
96. v.mesi
2010. máj. 27. 23:14
sajnálom a helyesírást diszlexiás vagyok és ugyéreztem nem valami felsőosztályú katagóriában vagyunk ahol ezért megszolnak elnézést. De ez csak egy forum nem fogom , nyelvésszel átnézetni. De mindegy is. köszi, hogy írtál. Igen engem is a szakma szeretete hajt előre. És egyre inkább látom az út végét. SOk sikert az informatikához, az sem egyszerű. Puszi
95. Talian35 (válaszként erre: 92. - 07c4794583)
2010. máj. 27. 19:24
sajna nincsen hosszú i-betűm :-)
94. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 93. - 07c4794583)
2010. máj. 25. 13:19
:)
93. 07c4794583 (válaszként erre: 89. - V.mesi)
2010. máj. 24. 23:09

Egyébként ne add fel az álmaid. Én nőként informatikus vagyok - és onnantól kezdve, hogy volt, aki a fenekemre csapott, odáig, hogy kinéztek bizonyos teamekben a pasiklánok maguk közül, abszolút nem bántam meg. Érdemes mindenképp, a szakma szeretete kárpótolja az embert. És egy bizonyos idő eltelte után már nem számít, ki a nő, ki a férfi, ha megy a munka, és működik a kommunikáció a többiekkel, csak egy munkatárs leszel a sok közül.

Sok szerencsét! :)

92. 07c4794583 (válaszként erre: 90. - Talian35)
2010. máj. 24. 23:05
Azért a tudom után is elkelne egy vessző, az írnit pedig hosszú í-vel.. ha már.
91. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 90. - Talian35)
2010. máj. 24. 23:00
ejj-ejj :D
90. Talian35 (válaszként erre: 89. - V.mesi)
2010. máj. 24. 17:25
Tudom a favágáshoz nem kell tudni helyesen irni, de azért enyhén túlzásnak tartom a szövegben a hibákat :-(
89. v.mesi
2010. máj. 16. 22:28
SZiasztok! Köszi a sok hozzászólást! Volt egy kettő mely méllyen érintett. De sokban megtaláltam a választ a kérdéseimre. Közben rengeteg idő eltet és változtak a dolgok. DE elötte a véleményem. Én nekem ez az álmom, nem bizonyítani akarok. Nő vagyok egy nőies nő. Ugy öltözöm mint egy nő. De ha dolgozom felveszem a munkavédelmi ruhát hónom alá csopom a Sithl 441 láncfűrészem és fágom a fát. Tisztítom az erdőt, ábolom. Mert szeretem és az erdő az én megnyugvásom. Tudom magamról, hogy mit birok és mit nem. És igen tudok segítséget is kérni ha arrol van szó. Elismerem, hogy fizikumilag nem erős egy nő, de ne jelentsük ki azt hogy gyenge mert ez így hazukság. Nem akarok sullyemelő lenni. Női alakom van és fog is maradni. És ugylátom a világot, hogy igen egy nő szüljön, gyereket neveljen. De ez egy épp ugyan olyan munka mint egy ügyvédé vagy egy orvosé. Sőt egy ápoló nő statisztikailag többet emel mint egy fakitermelő szakmunkás. De én nem is igazán ez akarok lenni. Erdő mérnök ez a végcél. AKinek álltalában gőze sincs a láncfűrész beindításáról. Na ez a baj. SZerintem az a legrosszabb főnök aki nem tudja elvégezni azt amit a beosztotja csinál. ÉN kiakarom ismerni ezt az oldalát is. És nem a plusz 30 pont a lányeg ez csak egy érv volt. De nem lessz rá szükség. na de a fejlemények. Elvégeztem a tanfolyamot mint nő. Nagyon vicces volt mert eleinte furcsáltak engem a csapatban a többiek, de eglszen beleszoktak és már nem volt az, hogy ne ezt ne csináld nem neked való. Hanem csinálhattam szabadon azt amit tudtam. Elfogadtak egyre többen. Sokat tanultam rengeteget gyakoroltam. Millió könyvet elolvastam. Majd a vizsgára elmentem levizsgáztam. És én végeztem a csapatban a legjobb eredménnyel. Nagyon örültem. Mivel a kuratórium elnöke jött vizsgáztatni. És megbizonyosdott tulzott lelkesedésemről így felajánlotta, hogy amaennyiben elmulok 18 éves és elmegyek egy másik vizsgára ahol már teljesen lefixált kitételekkkel megkapom a bizonyítványom, űgy hogy valójában vizsgáznom nem kell. Lényegében most csak várnom, kell. Mert az álmait csak ugy érheti el az ember ha küzd. Én nem adom fel. Most még egy lépéssel közelebb vagyok. Köszönöm a tanácsokat. És köszi a jó kivánságokat. Én is szeretnék mindenkinek nyugot és moldog életett kívánni kinek, hogy felel meg. De szerintem nincs tökéletes kép. Mindenkinek az jó ami az ő vágyait kielágíti. Kinek gyerek kell és fakanál kiknek Stihl fűrész és balta. De a lényeg ugyan az. Ha lélekben nő vagy. Tudod mi a szép és mi kell a férjednek. Hogyan emelj fel egy kisbabát és szoptasd meg akkor nem mindegy mit dolgozol. Ez is csak egy munka. Sok sikert mindenkinek
2010. ápr. 29. 09:34
:)
2010. ápr. 28. 22:58

az egészből ezt szűrtem le... de ha nem igy van,bocsi..

..bár a megérzéseim nem szoktak csalni.. :-)

.. minden jót, és sok angyalkát kivánok..

86. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 85. - Rafaelark)
2010. ápr. 26. 08:31
ez melyik részben volt?
2010. ápr. 25. 16:28

.. hát, itt nem is a jogszabájról szól, szerintem csak egyszerűen haragszol a férfiakra, valamilyen oknál fogva, és a " na majd én nektek negmutatom",alapon akarsz te favágó lenni..

.. egszóval, nő vagy, és férfi akarsz lenni... miért ???????

84. Serry (válaszként erre: 45. - Ricuti)
2010. ápr. 24. 13:47

A jogszabállyal nincsen gond. Itt a fiatal nő hozzáállásával van baj. Csak azét választotta ezt az OKJ-sd tanfolyamot, mert plusz pontot jelent a felvételin. Nem járt utána, hogy amikor végez kaphat-e bizonyítványt.. ergo magának köszönheti nem a jogszabálynak. Mert ő nem azért végzi el a tanfolyamot,hogy extrém módon női favágó legyen hanem mert pontot ér....

Bizotsan van olyan OKJ tanfolyma amit elfogadnak az erdőmérnöki felvétleinél a vakitermelőin kivül szóval bizots van oylan ahol még bizit is kapna. Csak éppen nem nézett utána..

Ennyit az egyenjogúságról

A jogszabály meg nem a nők ellen hanem érdekükben szól.. mert mi van ha a f8izikai megerőltetéstől leszakad a méhe és nem lehet gyerek? Kit fog perelni. S inkább nem engedik meg senkinek ,mint,hogy ilyen kritériumokat tegyenek a törvénybe: elvégezheti ha felvételihez kell neki, elvégezheti ha orvosilag igazoltan megfelelő fizikummal rendelkezik ergo férfias nő.. Ezek már a túlzás....

83. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 82. - Serry)
2010. ápr. 24. 12:29

és igazad is van... a családállítás is éppen ezzel foglalkozik, hogy aki előbb született annak több joga van, aki később annak kevesebb...

és sohasem egyen rangú felek...

82. Serry (válaszként erre: 80. - Kotyesz)
2010. ápr. 24. 10:57

A gyereked nem egyenrangú veled . Szüksége van rád mint vezetőre és szüksége van az általad felállított korlátokra szabályokra.

a Szülő -gyerek kapcsolat nem egyenrangú felek kapcsolata. Alá főlé rendelt viszony ami ha jól működik szeretetteljes és baráti. De nem mindent megengedő partneri egyenrangúságon alapuló viszony. Ez az én bibliai alapokra fektetett véleményem erről:)

2010. ápr. 23. 16:10
:)
2010. ápr. 23. 14:05

Válasz mindenkinek aki idefigyelt polémiánkra.

A szülő-gyerek kapcsolat az én nézőpontomban az, hogy tekintet nélkül a korára megpróbálom egyenrangúnak, miközben nem hárítom rá a saját felelősségem. Viszont ha ha lehet tiszteletben tartom a döntéseit persze igyekszem az életkorát tudását, szellemi érzelmi fejlettségét is mérlegelni, nekem szerintem a feladatom helyzetben maradni, hogy adott pillanatot felmérjem és megíteljem, mit kell tennünk.

Olyan feladat ez amihez nagy empátia, odafigyelés, a túlaggódás leküzdése és még sok-sok minden kell. Nem állítom, hogy minden adottság tudás bennem megvan a feladathoz.

Néha bratyiztam a gyerekekkel, volt hogy kinyilatkoztattam a végső tudást mint egy felsőbbrendű fórumozó, tudom ezek végletek, igyekszem elkerülni tudod Bubu99 én magamban sokkal több hibát sejtek és nem azokat amiket te gondolsz.

Isten engem úgy segéljen ha rajtam múlik mától a lányok is lehetnek favágók, eddig sem én akadályoztam meg őket benne, és nem is nagyon akartak odamenni, eddig....

79. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 78. - A284cbe523)
2010. ápr. 22. 20:12
:D
78. a284cbe523 (válaszként erre: 74. - Kotyesz)
2010. ápr. 22. 20:09

Kedve kotyesz.


Nem megbántani akartalak és nem okoskodni. Ez itt egy fórum és eszmét cserélünk. Ha pedig fájó, hogy magadra ismersz bennem, akkor nyilván meghasonultál a körülmények miatt. Mert egyébként csak mosolyognál, hogy mekkora sületlenségeket hordok itt össze. A fájdalom mindig az érzékeny pontra tapintás jele. Nem állt szándékomban rajtad segíteni, mert ilyen esetekben az ember csak magán tud, ha akar. Az pedig, hogy 50 éves vagy és én csak 33, az nem érdem, hanem egy állapot. Lehet, nekem nincsen szülői tapasztalatom, de sok gyerek van a környezetemben és mivel érdekel az emberi psziché, sokat olvasok róla. Gyereknevelésről is. Jó kis iránymutatókat árulnak a könyvesboltokban.

77. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 75. - Talian35)
2010. ápr. 22. 19:05
egyet értek...még ha nincs is gyerekem, és nem is vagyok 50 :)
76. Talian35 (válaszként erre: 72. - A284cbe523)
2010. ápr. 22. 19:00

Van még :-)) Igyekszünk és gyakorlatilag a gyereken minden visszaüt, azt kell mondjam. Ha nem is látja, de érzi, hogy mi szülők "harcolunk" az a viselkedésében azonnal megnyilvánul - és ha "béke" van, akkor mintha kicserélték volna...szóval kiváló antennákkal rendelkeznek :-)


Mi legalább látjuk, felfogjuk ésszel mit rontottak el anno a szüleink és igyekszünk rajta változtatni - a médiát meg lehet szabályozni aki akarja persze :-)

75. Talian35 (válaszként erre: 74. - Kotyesz)
2010. ápr. 22. 18:57
Az, hogy nincs gyereke és úgy mondja el neki mi az értékrendje, még nem okoskodás. A Tiéd ez - látjuk. Téged nem zavar ezek szerint, ha a lányod 14 évesen egyszer beállit hogy apa terhes vagyok - kérdem én, milyen nő lesz egy ilyen gyerekből? Természetesen nincs garancia, hogy a gyereke olyan lesz, mint amilyennek Ő most elképzeli. De aki 13 évesen már igy kezdi, abból egy kiégett ember lesz... Látom a korosztályamban, akik korán kezdték (akkor már a 15-16 is korán volt), azt mondják utólag, hogy kár volt sietni - de utólag már nem lehet változtatni rajta!
74. kotyesz (válaszként erre: 71. - A284cbe523)
2010. ápr. 22. 16:44

Valójában ez egy egyszeri eset amit felelőtlenül kifecsegtem. Elmondtam kedves bubu99 nem pedig eltanultam volt a gyerek hülyeségeit.

Kívánom neked, hogy 50 évesen legyen családod, lányod ha el nem felejtem majd megkérdezem büszke APA lett belőled vagy egynéhány dologról megváltozott a véleményed. Szerintem egy 33 éves férfi más szülői tapasztalatokkal már bíróknek segíthet az okosságával, de a tiéd faramuci okoskodásnak tartom , a fájó benne, hogy valamikori magamra ismerek gondolataidban.

Tehát hajrá, nősülj, legyenek gyerekeid bizonyíts!

Én csak jót akarok neked....

73. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 71. - A284cbe523)
2010. ápr. 22. 15:17
csak egyet tudok érteni...
72. a284cbe523 (válaszként erre: 70. - Talian35)
2010. ápr. 22. 15:12

Igen. Igazad van. De a mai rohanó világban kinek van erre ideje?


Az igényes szülőnek van, aki nem felejtette még el, mi mennyit ér. És ha valaki megfelelő törődést, szeretetet és tanítást ad át a gyereknek később visszaköszön a gyerek életvitelében. Csak ehhez kell egy hiteles apa, egy hiteles anya, egy jó házasság, vagy legalább is jó szülői kapcsolat és rengeteg kommunikáció.


Kevesen foglalkoznak ezzel. Majd lesz valahogy, hisz mi is felnőttünk és mégsem vagyunk a börtönben igaz? :)

71. a284cbe523 (válaszként erre: 67. - Kotyesz)
2010. ápr. 22. 15:08

Szerintem nem vagyok maradi, még aktívan járok szórakozni, családom sincsen még. De én is nyitott szemmel járok a világban.


És az, hogy valaki maradi, vagy nincsen önbecsülése az két külön történet. A lányodnak már most nem sok van, hiszen leszólítja azt a fiút az utcán. Én ezt maradiságnak nevezném, hanem apai kudarcodnak. 33 vagyok, tehát valószínűleg még jobban emlékszem arra az időre, amikor én 13 éves voltam. Akkor is voltak olyan lányok akik szerelmes levelet írogattak, meg olyanok is akik leszólították a fiúkat. És melyik fiú ne hinné királynak magát ez után. Csakhogy amit az életben olcsón kapsz meg, azt nem is értékeled.


És az önbecsülésnek meg a maradiságnak semmi köze egymáshoz. Az szép dolog és becsülendő, ha van olyan jó a kapcsolat egy 50 éves férfi és 13 éves lánya között, hogy őszinte vele. De az sajnos nem jó, hogy ezzel egyet értesz.


Ha most leszólítja a fiúkat, holnap mi lesz? Én elhiszem, hogy sok gyerek ennél is lejjebb van, adatlapokkal, meg internettel. Van facebook, iwiw és még sorolhatnám. A szülők felelőssége, hogy a média által diktált hamis trendeket, fogyasztói szokásokat a gyermekek ne tegyék magukévá mindenestől. Ez a szülők felelősség. És nagyobb a teher, mint régen, mert a médiának már nagyon, nagy a fegyvertára.


Kábeltévé, mindenhol hirdetések, újságok és a favorit az internet.


Mit gondolsz miért van annyi kövér gyerek? Régebben miért nem volt.


Partnerek a szülők, a gyerek meg jól megvezeti őket.


Bizony kedves kotyesz ez a te szülői felelősséged. Munkád gyümölcse később visszaköszön majd a lányod életében valamilyen formában.

70. Talian35 (válaszként erre: 67. - Kotyesz)
2010. ápr. 22. 14:41
Egy 9 éves lány akkor fog csókolózni egy nagyobb fiúval, ha a szülők nem figyelnek rá, nem beszélnek vele, nem törődnek vele - alapból egy 9 éves kislánynak egyszerűen NINCS igénye erre. Szeretetre van, és amit nem kap meg otthon, azt máshol igyekszik majd keresni, csak a szeretet össze fogja keverni mással, mert nincs ott anyuka-apuka aki elmagyarázza neki mi a szeretet.
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook