Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Szünet"a párkapcsolatban.Szerinted segít a helyzeten? Megéri várni? fórum

"Szünet"a párkapcsolatban.Szerinted segít a helyzeten? Megéri várni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. máj. 31. 08:56
Szerintem is a kapcsolat végét jelenti
2015. máj. 31. 08:53
nem eri meg varni,lepj tovabb!
2011. szept. 10. 10:10
Ez mindenkinél egyénre szabott és rendkívül speciális. Van akiknél megéri van akiknek végleges szünetet jelent. Szerintem ha már bele van mindkét fél fáradva a kapcsolatba de nem szeretnének szakítani forduljanak bátran kellő szakemberhez tanácsadóhoz. Sokszor van hogy egy külső személy megoldást talál abban ami nekünk megoldhatatlannak tűnik! ;D
45. mese (válaszként erre: 43. - Meszjudit)
2010. ápr. 24. 23:13
Köszönöm szépen kedvességed!:)
2010. ápr. 24. 22:21
A rózsaszín felhők....sajnálom, hogy rossz neked. De gondolj bele, mi lesz az elkövetkező néhány nyaradon? Szünet, szünet és szünet?
43. meszjudit (válaszként erre: 34. - Mese)
2010. ápr. 24. 08:29

Nagyon sajnálom, hogy így jártál! Nekem is most ér véget egy több mint két és fél éves kapcsolatom.

Szinte már depressziós vagyok miatta.

Már legalább tízszer szakítottunk és két hét után kibékültünk. Háromnegyed részében ő szakított, szüneteltetett.

Az a baj, észrevettem mindig a jeleket ( női megérzés, nagyon hallgatni kell rá , de az iránta való mély érzéseim mindig elhessegették és ő is mindig megmagyarázta és azt mondta mint neked a volt párod, hogy túlkomplikálom a dolgokat és képzelődöm, kitalációim vannak.

Az tényleg egyértelmű jele volt annak, hogy ő már csak téged azért tartott meg, ha más nincs akkor te is jó leszel, hogy az iwiwen egyedülállóra válltoztatta a családi állapotát.

Az meg külön jel volt, hogy nem mutatott be a családjának, nem tekintett komoly partnernek.

Gondolom jön az egyik, megy a másik, mindenkit nem mutat be otthon.

Van olyan férfi aki villamosnak tekinti a nőt, az egyik jön a másik megy.

Megtanultam, nagyon észnél kell lenni a férfiakkal kapcsolatban.

Jól ki kell ismerni őket mielőtt még az érzések kialakulnak.

Nagyon oda kell figyelni a jelekre, megérzésekre és akkor is szakítani kell ha szereted.

Te nagyon szeretted őt, de őbenne csak fellángolás volt, vagy csak az újdonság varázsa.

Én is nagyon szerettem a páromat és én szenvedem meg az egészet.


Itt egy érdekes cikk:


" DR. Lux Elvira

>

> "Nagyon szorosan hozzátartozik a hűség-hűtlenség kérdéséhez az a

> társadalmi tudatban rögzült TÉVES képzet, hogy a "csajozó pasik" az

> igazi " macsók".

> De ez nem így van.

> A Casanova típusú férfiakkal van az igazi baj.

> Nekik mindig új inger, partner kell ahhoz, hogy fellobbanjon bennük a

> nemi tűz, ami már majdnem teljesen kialudt bennük.

>

> A jó szexualitású férfiak hűek!

>

> Mert" földi ember kevéssel beéri, vágyait, ha kevesebbre méri"

>

> Arany János

> Akinek ebben is igaza van.

>

> A hűség reális alapja a jó szexualitású férfi és az erkölcsös nő.

> A jó hímvessző nem válogat, tartja a bölcs mondás és ez szín igaz.

> Vagyis megelégszik a párjával és nem vágyik szebbre, újabbra.

>

> Van, hogy az ember házon kívül lesz szerelmes.

> De nem biztos, hogy a szexuális kapcsolat zavartalan lesz.

> Sok tisztességes férfi bűntudatot érez a csalás miatt, és ami otthon

> rendben van, lehet, hogy házon kívül nem megy.

> A bűntudat a nemi vágyat éppen úgy meggátolja, mint a nemi működést.

> Otthon minden rendben, a vágyott vadászterületen, viszont a fegyver

> csődöt mond.

> Pedig az embernek nincs kétféle nemi szerve, egy otthoni és egy

> külszolgálati.

> A nemi szerv moralitása fejlettebb mint a tudaté, a gondolatoké.

> Sokkal több hűtlenség útján begyűjtött kudarcot tapasztaltam - főleg

> férfiaknál - mint a házas élet terén.

> A szorongás mint gátló bűntudati tényező,nevezhetnénk lelkiismeretnek

> is, amely gyakran megvéd minket az önmagunk és a partnerünk ellen való

> könnyelmű vétkezéstől.

> De fordítva is elő fordul, az új partnerrel megy eleinte mert

> újdonság, de otthon a bűntudat miatt és mert a másik van a vágyaiban,

> ezért nem.

> Megrontja a párjával a szexuális kapcsolatot.

> Aki a párjában megtalálja a neki való örömforrást, és nem csak

> szexuális vonatkozásban, igenis képes a sírig tartó hűségre anélkül,

> hogy ehhez tartani magát nehezére esne.

> Erre azonban csak az egészséges lelkületű és szexualitású egyének

> képesek."

>

Én szerintem még az is hozzá tartozik, hogy mennyire szereti az ember

a párját!

Ha csak azért van a párja, hogy legyen valakije akkor nem lesz hű hozzá.


Kívánom tedd magad te is minél hamarabb túl rajta és találd meg az igazit!

De légy nagyon óvatos!

2010. ápr. 23. 22:54
Szünet van a moziban,meg a színházban,de egy párkapcsolatban,-véleményem szerint-a végét jelenti.
2010. ápr. 23. 16:11
Hát nagyon sajnálom....
2010. ápr. 23. 15:02
hát nem tudom az már elég baj ha szüneteltetni kell egy kapcsolatot ,az már annak a jele hogy valami nagyon megromlott.
2010. ápr. 23. 14:53
Véleményem szerint olyan nincs, hogy szünet egy kapcsolatban. Ez a szó egy finomabb kifejezése a szakitásnak. Esetleg a szakitás után lehetséges a békülés, de ez nem szüneteltetés.
38. mese (válaszként erre: 37. - Mya01)
2010. ápr. 22. 10:03
Köszönöm szépen!Jól esik, amit írtál!:)
37. Mya01
2010. ápr. 22. 07:47

Sajnos a szünet talán rosszabb,mint a szakítás.A mi kapcsolatunkban is volt egy egy hónapos szünet 2 éve, de nem tett jót, azóta persze kibékültünk,de még mindig a fejéhez vágom azt a nőt akivel akkor volt együtt... :s

Mese,Téged pedig nem érdemelt meg egy ilyen pasi,lehet most rossz,de jobb így, fel a fejjel! :)

2010. ápr. 22. 07:20

igen, sajnos ez megjósolhat volt:S. Nem az hogy csalt, hanem az hogy azt szeretné ha vége lenne...

sajnálom, de fel a fejjel!

35. mese
2010. ápr. 21. 23:50
köszönöm, az eddigi hozzászólásokat, de a történetem ezzel a féreggel mostantól véget ért!
34. mese
2010. ápr. 21. 23:45
Változás! Kiderült, a párom, agyba főbe csalt! ennyit a szünetről..hogy fordulna fel! végig hazudott, és kurvákat tartott mellettem, ezért nem ért rá velem foglalkozni... erről ennyit...
2010. ápr. 21. 21:45

Hát nem is tudom, hogy mit írjak erre a szünetes dolgra,de az szerintem nem túl jó jel, hogy az iwiwen meváltoztatta a kapcsolatban cimkét,de végülis te tudod, te érzed! Én úgy érzem mintha te jobban szeretnéd az illetőt mint ő téged!

Azért én sok sikert kívánok nektek és remélem van olyan erős a kapcsolatotok, hogy ki tudtok eymás mellett tartani.persze ehez 2 ember kell! SOK SIKERT HOZZÁ!

32. 2ed619333f (válaszként erre: 27. - Mese)
2010. ápr. 21. 12:41
Ha ugyanúgy érezne, eszébe sem jutott volna átváltoztatni az iwiwen a családi állapotot...szerintem csak azt akarja, hogy ha úgy alakul vissza tudjon táncolni.
2010. ápr. 21. 10:44
jah...hát akkor tényleg nemtom... :( hétvégén is dolgozik?
30. mese (válaszként erre: 29. - 874eb11dfd)
2010. ápr. 21. 10:42
nem keresek kifogásokat, de ez sajnos lehetetlen...akkor minden hajnalban fel kellene 4kor kellnie, hohy hazahozzon, és este 10kor tudna értem jönni... esélytelen... a családjának meg még nem lettem bemutava, velük él...
2010. ápr. 21. 10:34
olyat nem lehetne csinálni, hogy este nála alszol, másnap meg eljössz?
2010. ápr. 21. 10:25

Persze mi nem láthatunk bele a dologba, de azért tudunk általános elveket pufogtatni:

Az ember könnyen belekapaszkodik a fogalmakba. Mint itt: szünet. Ne egy szó határozza meg a helyzetet. Ha a tapasztalat, a valóság mást mutat, arra oda kell figyelni.

27. mese (válaszként erre: 26. - Zakkanat52)
2010. ápr. 21. 10:23
Én 22 éves vagyok, ő 30. anyira más vele! annyira érzem hogy szeret! de vannak olyan gesztusai, amiket bántónak érzek. Igazán közel érzem őt magamhoz. és tudom hogy Ő tényleg szeret.igazából nem is az fáj,hogy szünetben egyeztünk ki... sőt, örültem, mert titkon én is ezt tartottam a legmegfelelőbb megoldásnak jelnleg, mert nem akarok vele szakítani... ami visszavonhatatlan fájdalommal jár, az, hogy a beszélgetést követően az iwiw-en egyedülállóra változtatta a családi állapotát... ez nagyon-nagyon rossszl érint... mondtam neki, és azt mondta, ne kobináljam túl, ugyanúgy érez és gondol..és ez most nagyon összezavart...
26. zakkanat52 (válaszként erre: 25. - Mese)
2010. ápr. 21. 10:16
Én is. Ha felnőttként kezdtük volna a kapcsolatot, akkor biztosan tovább tartott volna. 16 évesen ismertük meg egymást, kamaszként. Most mindketten 25 évesek vagyunk, más-más irányban változtunk, szerettük, de visszahúztuk egymást. Mindenféle veszekedés, nézeteltérés miatt döntöttünk így. Ő már megbánta. Én nem, pedig soha nem gondoltam volna, hogy képes lennék más fiúval boldog lenni...
25. mese (válaszként erre: 23. - Zakkanat52)
2010. ápr. 21. 10:01
sajnálom:(
24. mese
2010. ápr. 21. 10:00
ez az egész annyira fáj!megkért rá, hogy ne idegeskedjek emiatt...és ne kombiáljak túl mindent... ez a rögeszméje.. szerinte, minden egyes dolgot, hatalmas katarzisként élek meg, és félreértem.. de én akkor sem érzem így.. tényleg nem,és fáj, nagyon!
2010. ápr. 21. 09:58
Mi karácsonykor költöztünk szét 9 év után... rá egy hónapra szakítottunk. Ennyi... Van, akiknek segít, hallottam már ilyen sztorit. Nekünk nem sikerült.
22. kacago325 (válaszként erre: 20. - Mese)
2010. ápr. 21. 09:55
Na,igen,akkor nálatok más a helyzet.
21. mese (válaszként erre: 19. - D11354fb1f)
2010. ápr. 21. 09:54
értem..:(
20. mese (válaszként erre: 17. - Kacago325)
2010. ápr. 21. 09:53
elfogadom, és igazad lehet.. de mi nem egy városban lakunk...
19. d11354fb1f (válaszként erre: 16. - Mese)
2010. ápr. 21. 09:53

Akkor tényleg friss kapcsolat.

Akkor pedig szerntem nem szabad szünetnek felfogni, inkább szakításnak. könnyebb lesz nektek. A szünettel az a baj, hogy nem oldja meg a problémákat, csak egyikőtök sem tud túllépni. Szabad vagy, de mégsem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook