Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodával kapcsolatos kérdések, problémák... fórum

Óvodával kapcsolatos kérdések, problémák... (beszélgetős fórum)


2010. okt. 11. 14:05
Ki vagyok akadva amiket írtok..Falusi oviba járunk,3szor voltunk kint beszoktatón..2-3éves koráig.Az első nap otthagytam.Előtte elmagyaráztam neki mi hogy fog következni...Soha semmi gond..kivétel az evés de az itthon is.Biztos ahol pszihológushoz küldenek ott az ovónővel van a probléma!Egy átlagos gyermeknek nincs szüksége a dilidokira..
2010. ápr. 22. 11:27
jó lett volna, ha a mi óvónénink is olvassa a fórumot s valakitől már elfogad egy kis segítséget. A védőnő is beszélt már vele, de ő azt válaszolta, nem fog megváltozni és nem fog a szülőknek könyörögni, hogy ezt meg ezt csinálják a gyerekekkel..........pl.nevelési tanácsadó, pszichológus, orvoshoz már diagnosztizálva küldeti az anyukával a gyereket ő maga meg sutyiba jár az óvi mellé cigizni mert idegileg ott tart már.
24. Tamianyu (válaszként erre: 19. - Micimacko72)
2010. ápr. 21. 09:47
Menjen el az ilyen óvónéni konyhalánynak,ott nem zavarják a gyerekek.Elég baj,hogy a kisebb falvak még itt tartanak:(((
2010. ápr. 21. 09:46

Nálunk is így próbálják szoktatni a gyerekeket,de én magam is így szoktattam őket itthon,hogy az asztal mellől nem futunk wc-re(kivéve ha baj van),alvás időben sem,hanem előtte utána...stb.

Szerintem ez normális.Persze kisgyerekeknél még nem lehet nagyon szigorúan venni,előfordul,hogy menni kell,de én helyesnek gondolom ezt a fajta szoktatást.

Szerintem ha agyerek nem kommunikál megfelelően az óvónővel,az az óvónéni hibája is,mert nálatok arról lehet szó.

22. micimacko72 (válaszként erre: 21. - Szisi)
2010. ápr. 21. 09:16

pont igy szokta a többi szülő is megfogalmazni :-)

Már reggel 8-ra érjen oda minden gyerek, mert nem hajlandoak a foglalkozáson résztvenni, biztosan azért, mert előtte nem játsszák ki magukat, nem hajlandoak rajzolni vagy csak mindig egy témát....és sorolhatnám

Azt hittem én vagyok elfogult (ami azért igaz is, hisz a gyerekemről van szó) de hogy már az enyém kórházba is került a stressz és idegeskedés miatt azért ez nekem már sok :-(

21. szisi (válaszként erre: 19. - Micimacko72)
2010. ápr. 21. 09:11

Sejtéseim szerint ő nemcsak otthon tiszta zizi...


A főiskolán megtanultuk, hogy a gyerekekkel életkori sajátosságaiknak és egyéni érettségüknek megfelelően kell foglalkozni.

Megtanultuk azt is, hogy egy foglalkozás mitől lesz "jó": színes képek, zene, énekek, mozgás, pörgősség, a pedagógus lelkesedése, és még egy rakás dolog.

A gyerekek általánosságban azért "rosszak", azért nem figyelnek, mert az óvónő nem tudja megfelelőképpen lekötni őket. No comment.

Mindenkinek lehetnek nehéz napjai, az óvónő is csak emberből van, de hogy valakinek minden egyes napja egyformán sz.r legyen...! Ott már gond van. Igen erősen.

20. uracsvivi (válaszként erre: 19. - Micimacko72)
2010. ápr. 21. 08:58
Értesd meg a szülőkkel,hogy melléd kell álljanak ha szólsz a gondok miatt,mert egyedűl kevés leszel.
19. micimacko72 (válaszként erre: 17. - Szisi)
2010. ápr. 21. 08:49

Én is azt mondtam, ha nem tudnak 4-en l5 gyerekre figyelni egy kis falusi óvodában, akkor nem ott lenne a helye. És 4-en négyfélét mondtak el, mikor megkérdeztem, ugyan mi történt azzal a gyerekkel. És persze észre sem vették, hogy vérzik, pedig látványos volt, a ruhájából itélve. Az egyik kis óvis ment szólni, óvónéni a Bencének nagyon vérzik valamilye........ Minket már elküldött nevelési tanácsadóba is, mivel a gyerkőcöm nem kommunikál velük......és tudta, hogy terápiára kell hordanom és minden gond ami a gyerekkel van az otthonri probléma miatt van!

A szülői állando témája, hogy nagyon rosszak a gyerekek, nem akarnak tanulni, csendben lenni és játszani, zajongnak mire ő hazamegy tiszta zizi.....

18. micimacko72 (válaszként erre: 17. - Szisi)
2010. ápr. 21. 08:45

Pont ő a vezető óvónő :-))

A védőnő panaszolta épp nekem, hogy minden szülő neki panaszkodik és senki nem mer az óviba szólni. Tudja, hogy én már megtettem, próbáljam meg újra.....

Én igenis szólók, mert már az én gyerekem odáig jutott, hogy nem beszél az óvónővel, nem kommunikál s a stressztől állando fejfájása-hányása van. S a szülők is nekem mondják.......

De jövő héten lesz a szülői értekezlet, azért is kérdeztem mindezt, hogy van-e erre valami törvény-leírás, hogy is kell ennek működni........Mert nálunk minden szigorúan papír szerint.


Szóvá fogom tenni, de nem mindegy hogyan közelitem meg a dolgot, amig nem tudom igazából mit is lehet annak a gyereknek és mit nem :-))

17. szisi (válaszként erre: 16. - Micimacko72)
2010. ápr. 21. 08:14

Hát azért már hajlok arra, hogy ott az óvónő nemtörődömsége nagy részben szerepet játszik ezekben az esetekben...

Én egyedül miért tudok 30 gyerekre figyelni? (plusz az udvaron még a többi csoport gyerekeit is szemmel tartjuk, tehát nem "válogatjuk", hogy ez a gyerek a te csoportodba jár, figyelj rá te...) Nem mondom, hogy soha nem történnek balesetek, hiszen nagyon sokan vannak, és nem tudjuk mindegyiknek a kezét fogni, de látjuk és tudjuk, mi történt, és azonnal tudunk intézkedni.


Na meg arról nem is beszélve, hogy egy gyereket 10féleképpen meg lehet kérdezni valamiről, de mondjuk ebből csak 20 féle kérdésre fog válaszolni (mert ugye lehet kapkodva, arrogánsan, kedvesen, szeretetteljesen, nemtörődöm módon, stb. kérdezni, és a hangsúly sem mindegy...)


Ha többen vagytok, akiknek problémája van az óvónővel, akkor a vezető óvónőhöz kell először menni panaszra, és ha vagytok elegen, akkor az atya Úr Isten is lehet a jegyző. Az óvoda van a gyerekekért, és nem fordítva.


Ha meg csak neked van érdemben gondod, be kell menni egy fogadóórára az óvó nénihez, és szépen finoman és türelmesen megbeszélni a történteket (nehéz, de a kiabálással egyik fél sem megy semmire) Hátha lenne ennek is eredménye...

16. micimacko72 (válaszként erre: 15. - Szisi)
2010. ápr. 21. 08:04

falun ez azért más, a probléma felvetése........a jegyző felesége az óvónő.........és valahogy még a felnőttek is tartanak tőle. Igy nem csodálkozom, hogy a gyerekek is.

De mi nemrég költöztünk ide s úgy gondolom, hogy a gyerekem érdeke azért nekem fontos.

Pl. leesett a mászókáról, mikor mentem érte arca feldagadva, szája átharapva, tiszta vér a ruhája...megkérdeztem az óvónőt mi történt? Hát...........ők kérdezték a gyereket, de nem mondta meg.

Van l5 gyerek és 4 felnőtt.

De miért kell a gyereket kérdezni? Nem figyelni kellene rájuk?

De igen, de ő egyszerre csak 3 gyerekre tud figyelni.........Ettől azért kicsit kiakadtam.

Lehet velem van a probléma :-(( de én nem így képzelem el az óvódát

15. szisi
2010. ápr. 21. 07:54

A bepisilés rengeteg okra vezethető vissza:

- szervi baj (pl. felfázás)

- rettegés az óvónőtől (egyébként is, és a bepisilés egy hatalmas segítségkérés)

- a szobatisztaság még nem "állt be" a gyereknél

- valami miatt fél kimenni a mosdóba, fél egyedül lenni, fél a wc-től, stb.

- annyira jól elfoglalta magát pl. játék közben, hogy már késő volt, becsorgott...


Meg még van egy rakás dolog.

Sosem lehet azt mondani, hogy csak a pedagógus a hibás, és sosem lehet azt mondani, hogy csak a gyerek.


Egyébként az óvónővel ezt nyilván meg lehet beszélni, hogy sűrűbben engedje ki, én nem ismerek olyat, akinek leharapták volna azért a fejét, mert felvetett egy problémát, amit meg lehet oldani.

14. Humor Helga (válaszként erre: 12. - Micimacko72)
2010. ápr. 21. 07:50
Mi pl egyszerre egy gyereket engedünk ki, többet nem, és nagyon sok esetben van olyan h jönnek 5en h ki kell menni...mondom jó de egyenként kb az első kimegy és utána senki...
13. szisi
2010. ápr. 21. 07:50

Az óvónők egy idő után már ismernek minden gyereket.

Vannak kicsik, akik ráéreznek, hogy mennyivel jobb odakinn "húzni az időt", ezeket a gyerekeket is ismeri már a pedagógus, és nyilván ha egy gyerek negyed órán belül másodszorra megy ki pisilni, ott már szervi baj van, tekintve hogy minden étkezés és lefekvés előtt is kimegyünk a mosdóba, kötelező jelleggel mindenkinek pisilnie kell.


Ha meg nem teszi, és tényleg étkezés közben jön rá, akkor megfeddjük, de kiengedjük a mosdóba - kísérettel, hogy most tényleg elintézte-e.

Alvásidőben is természetesen előfordul, hogy valaki ki szeretne menni, hiszen az 2 óra hossza: ha már aludt, akkor azért kell neki, ha meg még nem, akkor gyanús, hogy nem is kell ténylegesen...

Szóval azért a gyerekek is szeretnek ezzel játszani, és már én is találkoztam olyan esettel, hogy a gyerek elmondása szerint nem engedték ki, pedig nem is mondta, hogy menni szeretne...


Képzeljétek el, mi lenne, ha mindenki menni szeretne alvásidőben: egy nagy káosz, minden, csak nem pihenés...

12. micimacko72 (válaszként erre: 10. - Bun Csilla)
2010. ápr. 21. 07:49
de ha bepisil az a gyerek akkor valószínű, hogy pisilni akart és nem szórakozni :-((
2010. ápr. 21. 07:37
Nálunk sosem volt ilyen. Néha ha lefekszem azt érzem mindjárt elalszok és 5 perc múlva jön rám a pisilés... És 21 vagyok. Nem lehet időzíteni. Ilyen sokszor előfordul. Ha kell neki menjen ki, persze a nem csak tényleg arra játszik, hogy ne kelljen aludni. De ezt szerintem ki lehet szűrni, hogy tényleg pisil vagy nem.
10. Bun Csilla (válaszként erre: 1. - Micimacko72)
2010. ápr. 21. 07:36
Nálunk az oviba nem engedik ki evés közben , mivel pont evés előtt mindenki kimegy wcre és utánna is! Szerintem azt a 15 percet kibírja mindenki, nálunk ebből senki nem csinál gondot, a gyerekek se szólnak hogy menni kell! Max a szokatás idejében!
9. micimacko72 (válaszként erre: 7. - A106211d56)
2010. ápr. 21. 07:31
falun lakunk, nálunk vegyes csoport van. De a nagyobb gyerekeknél probléma a bepisilés. Mert nem mehetnek ki, mert zörög az ajtó..........És nem a rosszalkodásról van szó. Pl. az én gyerkőcöm olyan csendes, hogy azt sem tudják, hogy ott van. Ő már túlságosan is visszahúzódó. S ezért is gondolom problémának, hogy rettegnek a gyerekek. Én imádtam óviba járni, itt pedig a gyerekek 9o %-a nem.
2010. ápr. 21. 07:23
Nálunk is van ez a mondat(oviban dolgozom) azzal a különbséggel h elmondjuk a gyereknek és utána kiengedjük. De volt már olyan szituácio h a gyerek azt mondta h azért pisilt be mert nem engedtük ki, miközben ki se kéredzkedett.
2010. ápr. 21. 07:23

Ez helyzetfüggő:Tudod nekünk kiscsoportunk van.Kiengedjük,de van egy határ.Vannak gyerekek,akik nem alszanak,nem is kötelező aludni.DE!Mint csendespihenőt ami a házirend része be kell tartatni a kisgyermekkel is.

És bizony a kisgyerek tanulékony,okos...ha ráérez a felnőtt gyengéjére...ki is használja.Hiszen az egy helyben való tartózkodásnál mennyivel jobb a mosdóban!(pancsolni is lehet..és az nagyon klassz dolog ám!)

Nagyon el kell találni,hogy valódi oka van-e az ismételt mosdóhasználatnak...vagy csak szórakozás.

Nagycsoportban határozottan KI KELL BÍRNIA a kb.90 percet!!

De 1×-1× természetesen ki lehet menni.

6. micimacko72 (válaszként erre: 5. - Fdóri)
2010. ápr. 21. 07:22

Erre voltam kíváncsi!


Jövő héten lesz szülői és én bizony szólni fogok érte!

Érdekesen zajlik ám ez is nálunk! Mikor az óvónő elmondja, felolvassa a gondolatait, megkérdi van-e valakinek valami kérdése.............néma csend.

Az élet többi napján pedig mindenki zúgolódik, persze egymás közt, hogy a gyerekkel reggel harcolni kell, mert félve és útálattal megy az óviba.

2010. ápr. 21. 07:20

Nem!


Az én nagyfiam 2 oviba járt, mindkettőben kiengedték.

4. micimacko72 (válaszként erre: 2. - D89d9f2f77)
2010. ápr. 21. 07:20

Ezért inditottam ezt a fórumot, mert nálunk inkább pszichológushoz viszik a gyereket, mert bepisil de nem mernek az óvónővel szembeszállni.

Hogy annak a gyereknek ha épp evés vagy alvás időben kell pisilni akkor igenis had akkor pisiljen.

Erre a válasz: meseidőben alvás előtt kell elintézni!!!!


De még egy felnőtt sem (szerintem) tudja időziteni, nem hogy egy 4-5 éves gyerek :-((

2010. ápr. 21. 07:20

Hát még ilyet?


ez borzasztó,nálunk még ilyen nemfordult elő

2010. ápr. 21. 07:16
nem engedik ki???Igaz az én fiam még nem ovis,de csak nem hadják hogy be pisiljon a pici!!
2010. ápr. 21. 07:14

Sziasztok!


Szeretném kérdezni, más óvódában is úgy működik, hogy alvás és evés közben nem engedik ki a gyerkőcöket wc-re?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook