Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek, 38 fok feletti lázzal mit tegyek? fórum

Segítsetek, 38 fok feletti lázzal mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


24. 31b7b5919f (válaszként erre: 23. - Dee)
2010. ápr. 21. 02:23
Igen.Már beszedett egy 10 csomit.Ma mondta a dokinénink hogy még egy adagot adjak neki.
23. dee
2010. ápr. 21. 02:15

Normaflore-t kap?


Hasmenés esetén ajánlott,sőt antibiotikum mellé is kiegészítésnek.

2010. ápr. 21. 02:07
Igen Nurofent kap és eddig mindig levitte.:(
2010. ápr. 21. 02:07

Nagyon szépen köszönöm!!!

Neked is jó éjt!

20. dee (válaszként erre: 18. - 31b7b5919f)
2010. ápr. 21. 02:05

Normaflore-t kap?


A gyógyszerrel óvatosan, küzdjön az immunrendszer.


Jobbulást a picinek!

Ha még lenne kérdésed írj nyugodtan privit is!


Jó éjt!

2010. ápr. 21. 01:55
El vagyok maradva a naplónkkal úgyhogy megírom.Úgyse tudok most aludni...
2010. ápr. 21. 01:54
beteg.Már másfél hete megy a hasa és lázas.Illetve hétfőn nem volt láz és jobban is volt.Már voltunk is újra a dokinál aki azt mondta meg gyógyult.Erre kedden este megint 38.2 lett akkor levitte a Nurofen.És éjfélkor arra ébredtem hogy megint meleg.megse mértem már adtam neki a gyógyszert de nem hatott.Akkor fordultam hozzátok.Kaki vizsgálat már beadva de a doki szerint szalmonella a csirkés bébiételtől:( Mert csütörtökön tiszta véreset kakilt.az lett beadva.
17. dee
2010. ápr. 21. 01:50
Aludjatok jól, szép álmokat!
16. dee (válaszként erre: 15. - 31b7b5919f)
2010. ápr. 21. 01:49

Leveheted a borogatást, ne csinálj semmit!Később ellenőrizd a lázát, de ha nyugodtan alszik a baba, ne háborgasd!

Ha újra lázas lenne csak akkor borogasd vagy hűtőfürdőzd!


A fogától is lehet lázas vagy vírustól.

2010. ápr. 21. 01:46

37.4!

Végre....

El is aludt.Eddig szenvedtünk vele.Lehet hogy most hatott a Nurofen???

Meddig hadjam rajta a borogatást?

Ha leveszem nem fog újra felmenni a láza?

14. 31b7b5919f (válaszként erre: 13. - Dee)
2010. ápr. 21. 01:43
Csak babáknak való kúpom van még.Inni is alig akar...
13. dee (válaszként erre: 12. - 31b7b5919f)
2010. ápr. 21. 01:40

Ne legyen sokáig vizes!


A kis csuklójára, bokájára később is tehetsz borogatást.


A Nurofenen kívül van más gyógyszered otthon? Ha lázas lenne még később, jobb lenne más vegyület.


A teájába cseppents Cebion cseppet, immunerősítő!

2010. ápr. 21. 01:35

Most ott beszélget apával az ágyban totál betakarva egy vizes tetra pelussal.:(

Köszi a segítséget.

2010. ápr. 21. 01:30

"Készítsünk a kiskádjába bőségesen fürdővizet. Amikor belefektetjük a babát, a víz hőmérséklete csak egy-két fokkal legyen kisebb a lázas betegénél. (36-37 fokos)

A lábánál engedjünk még egy kevés langyos vizet, de ne hűtsük túlságosan le a fürdőt. Öt-tíz percnél ne pancsoljunk többet, valószínűleg egy fokot javul a testhőmérséklete. Ha ismét felszökik a láz, megismételhetjük a fürdőt. Ez ugyanis a leggyorsabb és leghatásosabb lázcsillapító módszer."


(szintén máshonnan)


de tényleg próbálj ne pánikolni, tudom, könnyen beszélek...majd írj, h mi lett!

2010. ápr. 21. 01:28

egy másik fórumon ezt írták egy hasonló kérdésre:


"Attól függ, mennyi a láza. Ha 38 fok fölött van (végbélben, fülben mérve 38,5 fölött), akkor inkább próbáld a lázcsillapító kúpot vagy szirupot. A hűzőfürdő és a borogatás inkább hőemelkedés esetén jó. Ha nagyon lázas a baba, akkor hamar visszaállhat a lázas állapot, mert ezek nem hatnak a hőközpontra. Ha a borogatást választod, akkor se engedd, hogy a baba a vizes borogatásban aludjon. Egy lepedőt langyos vízzel nedvesíts át és a baba egész testét tekerd bele, csak a feje legyen belőle kint. Amint a borogatás átmelegszik, nedvesítsd be újra. A borogatás alatt nem szabad nagyon takarni a babát, mert az nem engedi a hőleadást és csak ártasz vele (bedunsztolódik szegény és még lázasabb lesz).Fontos, hogy a hűtőfürdő és a borogatás után is vékony, jól szellőző ruhát kell a babára adni és csak egy könnyű, vékony takaróval szabad betakarni, hogy a hőleadást ne akadályozd. A hűtőfürdőt olyan hőmérsékletű vízzel kell kezdeni, amilyen hőmérsékletű a baba teste. Ezt lehet fokozatosan kell csökkenteni 36 fokig. De ha tényleg nagyon magas a láza, akkor ezek csak átmeneti megoldások. A gyógyszer biztosabb."

9. dee (válaszként erre: 4. - 31b7b5919f)
2010. ápr. 21. 01:27

Normál fürdő,bele a baba, majd lassan kis mennyiségben a hideg víz hozzá. Lassan locsolgasd a kicsit. Fő a fokozatosság!


Miután langyosra hűlt a víz, vedd ki a babát, öltöztesd fel,takard be jól. Sok folyadékot adj neki!


Az immunrendszere hamar legyűri a lázat,csak adj időt neki! Ne pánikolj!

2010. ápr. 21. 01:27

"Első lépésként hűtőfürdő, hűtőborogatás (priznic) és bőséges folyadékfogyasztás ajánlott. Sokan tartanak attól, hogy a fürösztés rontja a beteg állapotát. A félelem teljesen alaptalan.


A kellemes, testhőmérsékletű vízzel való zuhanyozás, a fokozatosan lehűtött, kezdetben testmeleg vízben való fürdés, a karok vagy lábak állott vizes ruhával történő borogatása minden beteg közérzetét javítani szokta. "

2010. ápr. 21. 01:26
"A fizikális lázcsillapító módszerek közé a hűtőfürdő és a hideg borogatás (priznic) tartoznak. Figyelni kell, hogy egyik esetben se teljesen hideg, hanem legalább szobahőmérsékletű vizet használjunk. A hűtőfürdő során a gyermeket derékig ültessük be langyos vízbe, majd locsolgassuk a mellkasát és a hátát kb. 10-15 percig. A hidegborogatás esetén (kb. szobahőmérsékletű) állott vízbe áztatott kendővel borogassuk be a hátát és a mellkasát. Ezt is kb. 10-15 percig hagyjuk rajta, majd töröljük szárazra bőrét. Az eljárást naponta többször lehet ismételni."
2010. ápr. 21. 01:26

de hogy van pontossan ez a hűtőfürdőzés?

Langyos vízbe tegyem?

2010. ápr. 21. 01:25
én is a hűtőfürdőt javaslom...fokozatosan hűtsd a vizet, nehogy baja legyen a szívének...szerintem 25 fokig mehet...sajnálom a picit:( de várj, utánanézek neked!
4. 31b7b5919f (válaszként erre: 3. - Dee)
2010. ápr. 21. 01:24

Bele tekertük egy hidegvizes pelusba.Az is jó?

Hogy hűtőfürdőzzem??

Még sose csináltam ilyet

3. dee (válaszként erre: 2. - 31b7b5919f)
2010. ápr. 21. 01:22

Hűtőfürdő! minimum 4-6 órát várj a következő gyógyszer beadásával!


Légy türelmes és higgadt!

2010. ápr. 21. 01:20

Kis fiam 6 hónapos és 38.3 a láza.Már 1 órája kapott Nurofent de nem megy le neki.

Segítsetek mit tehetek???

2010. ápr. 21. 01:19
SEGÍTSETEK!!!!38 fokfeletti lázzal mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook