Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Cölibátus - mi a véleményetek róla? fórum

Cölibátus - mi a véleményetek róla? (beszélgetős fórum)

1 2 3
81. a14deb9047 (válaszként erre: 80. - Mogyoro777)
2010. ápr. 22. 15:24
Mert mostanában ez a "hír", néhány hónappal ezelőtt meg a vírus. Ontják ránk a negatívumokat!
2010. ápr. 22. 15:13

Lehet,hogy egy kicsit elragadtattam magam,de ez még a véleményemen nem változtat.

Sajnos a hétköznapi életben is rengeteg veszély fenyegeti a gyerekeket.Ha gyerekről van szó,akit bántalmaztak mindig felforr az agyam.

Túl sok volt az utóbbi időben az ilyen jellegű ügy ami napvilágra került,talán nem véletlenül.

79. a14deb9047 (válaszként erre: 78. - Globus)
2010. ápr. 22. 14:08
Az egyén felelőssége mindig nagy - de ebből nem következik a közösség felelőssége is; hajlamosak vagyunk általánosítani azonnal. Valljuk be....
78. globus
2010. ápr. 22. 13:54
Azért a sima, hétköznapi életben több veszély fenyeget, mint a templomban :)
2010. ápr. 22. 13:51
Főleg, ha a nagy számok törvénye szerint több "normális" van, mint...
76. CsillagTM (válaszként erre: 74. - Mogyoro777)
2010. ápr. 22. 13:50
hát, azért te is tudsz beszélni olyan dolgokról, amiről nincs tapasztalatod. pl én is tudom, h a házasság, a baba csodálatos dolgok (pedig még egyik sincs), vagy h a gyilkosság, erőszak rossz dolog.
75. CsillagTM (válaszként erre: 71. - Mogyoro777)
2010. ápr. 22. 13:49
talán nem kéne a melegekről alapból hülyeségeket feltételezni...szted mennyivel valószínűbb, h egy meleg pap megrontja a kisfiúkat, mint hogy egy "normális" a kislányokat?
2010. ápr. 22. 09:29

Gondolkodtam már azon is,hogyan tudnak olyan áhitattal prédikálni a családról,házastársi hűségről,gyermek nevelésről,áldozat vállalásról stb?

Ez igazi képmutatás.

Volt egy 12 éves fiúcska a sógornőm tanítványa,ministrált a templomban.Egyszer csak azt hallottuk,hogy felakasztotta magát a gyerek...Mindenkit megrázott és letaglózott a hír...Később tudtuk meg,hogy molesztálta a pap ahová ministrálni járt.Elmondta az anyukájának de az nem hitt neki,inkább a papot védte.A pap a mai napig misézik,nem lett belőle semmi!Oda lett egy gyerek élete egy mocskos pedofil miatt.

73. globus (válaszként erre: 72. - Globus)
2010. ápr. 22. 09:09

* a papok kefélnek,

bocsi, belejavítottam :))

72. globus (válaszként erre: 59. - Monika0104)
2010. ápr. 22. 09:08

Igazán vallásos lelkületűnek kell lenni, anélkül a gondolat fel sem merül. Más kérdés, hogy őt is megkörnyékezik a világi bűnök, hiszen emberből van.

Az a baj, hogy a média hatékony "segítségével" könnyebben alakítunk ki sztereotípiákat: a papok pap kefélne, minden orvos pénzéhes, a tanárok utálják a gyerekeket, a boltban csak romlott kaját sóznak ránk stb. :D Nekünk kell úgy alakítani a véleményünket, hogy ne húzzunk uniformist rájuk.

71. mogyoro777 (válaszként erre: 42. - 3889c2242e)
2010. ápr. 22. 08:58

Nagyon egyetértek veled!Az utóbbi időben a pedofil botrányoktól hangos a média.

A fiam kollégista volt egy katolikus kollégiumban és az egyik társa aki papnak készült már akkor meleg volt.Azóta már talán fel is szentelték...Mire lehet számítani az ilyen embertől?!

Van olyan papról tudomásom,akit már több faluban is megvertek a felbőszült férjek...Igaz,hogy ő is ember,de akkor ne esküdjön hamisan.Az meg,hogy gyerekeket molesztálnak egyenesen vérlázítóóóó!Undorító és útálatos!!!

70. CsillagTM (válaszként erre: 68. - D879a0c5b4)
2010. ápr. 22. 01:33

Hát én csak azt tudom, h mifelénk (Miskolc) nincs kolbászból a kerítés...

A falut én is úgy értettem, h több falunak egy pap.


Én sem akartam vitatkozni...

2010. ápr. 21. 21:50

Kinek mi adatik: orvos vagy szobafestő, cukrász vagy ápolónő.


Mindegy. Csak tegye a dolgát becsülettel, tisztességgel. Ez a feladata az embernek.

68. d879a0c5b4 (válaszként erre: 67. - CsillagTM)
2010. ápr. 21. 21:34

Kicsi falucskában ma már nincsen pap, mivel kevesen vannak és több település tartozik hozzájuk. Egyébként előbb-utóbb ők is kapnak autót, pár évente áthelyezik őket és van tető a fejük felett.


Egy fiatal párnak például ezeket meg kell venni.

De nem akarok vitatkozni ezen. Mindenki döntse el, mit akar csinálni. Én nem csinálnám, még ezekért sem :)

67. CsillagTM (válaszként erre: 61. - D879a0c5b4)
2010. ápr. 21. 21:04

azért ez csak az egyik véglet...gondolj bele, egy kicsi falucskában se kocsi, se menő ház nem jár (csak egy kis kuckó mondjuk), és ugye a fizu se hagyományos...más kérdés, h -elvileg- a hívek segíthetnek kajával.

és ugye a fiatal papok nem Bp előkelő részeiben kezdik...

66. Szilvamama (válaszként erre: 65. - A14deb9047)
2010. ápr. 21. 19:26
Csak a történelmi hátterét próbáltam röviden leírni, azért a te hozzászólásodra reagáltam, mert abban olvastam ilyesmit. Persze nem akarok belemenni részletesen a mondába, hogy a pápa a saját érdekeit védte ezzel, hiszen volt egy szeretője (Matilda) aki harcban állt Henrikkel, és a vagyonával Gergelyt támogatta stb. - ez már egy másik történet)
65. a14deb9047 (válaszként erre: 64. - Szilvamama)
2010. ápr. 21. 17:37
Ennek ma már nincs jelentősége!
64. Szilvamama (válaszként erre: 35. - A14deb9047)
2010. ápr. 21. 16:43
A világi hatalom számára a pápák közül VII. Gergely pápa volt az egyik legnagyobb ellenfél, aki 1075-ben kiadott dekrétumaiban nyíltan, köntörfalazás nélkül fogalmazta meg világi hatalmi igényeit. Ezekben a dekrétumokban közli többek között azt is, hogy a pápának jogában áll a császárt megfosztani hatalmától, hogy a katolikus egyház mindig is tévedhetetlen volt és az is marad, de itt található először utalás a papi nőtlenség, azaz a cölibátus bevezetésére is. IV. Hernik a Dictatus Papae-ra azzal reagált, hogy a wormsi birodalmi gyűlésen a pápát megfosztotta hatalmától, mire VII. Gergely pápa a német-római császárt átkozta ki az egyházból.
63. a14deb9047 (válaszként erre: 61. - D879a0c5b4)
2010. ápr. 21. 13:15
Lehetséges, hogy kívülről ez így látszik, de közöttük élve már nem olyan rózsás a dolog. De a gyakorlati élet nem erről szól!!
2010. ápr. 21. 13:07

Már Krisztus születése előtt is voltak olyan vallási - és nemcsak vallási - csoportok, mint pl. az esszénusok, ahol az önmegtartóztató élet erény volt.


Egyébként az újszövetségi szentírásban mondja Jézus, hogy vannak emberek, akik képtelenek a családi életre, vannak, akik isten országáért lemondanak a családi életről.


És mindegy, hogy betegápoló-, (fogolykiváltó a török időkben), v. tanító (bencések, piaristák, ciszterciek) rend.


A református-, evangelikus, görögkeleti, vagy akár az izraelita felekezetek is küzdenek a paphiánnyal, pedig ők házasodhatnak!

61. d879a0c5b4 (válaszként erre: 59. - Monika0104)
2010. ápr. 21. 12:31

Párom azt szokta mondani, ha nem lenne cölibátus, több lenne a pap :)

Gondolj bele. Fix munka, nem rúgnak ki létszámleépítés miatt, céges autó, kertes ház, sokszor ingyen ünnepi kaja (pl. húgom keresztelője után meg lett hívva a papunk ebédre), stb.

:))

2010. ápr. 21. 12:25
Ezt csak a papok találhatták ki mert a biblia nem kéri ezt.
2010. ápr. 21. 11:03

Sziasztok!!

Én 10 éves voltam amikor első áldozásom volt egy nagyon helyes pap volt aki első áldoztatott még anyukám is mondta milyen helyes volt azon gondolkodtunk mi vitte rá arra hogy ő pap legyen ilyen feltételek mellett , mert biztos vagyok benne hogy körül rajongták a nők apukám látta is és ő ezzel nem foglalkozott .

Mikor látok ilyen jóképű papokat fiatalokat sokszor elgondolkodom azóta is mi viszi arra rá hogy ő pap legyen.

58. 5e48d37001 (válaszként erre: 57. - 5e48d37001)
2010. ápr. 21. 10:34
cölibátust,elírtam bocsi
57. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Verga doro)
2010. ápr. 21. 10:31

Reméljül megváltoztatják majd,ha nem is Benedek pápa,de az utódja .Mert eredetileg nősülhettek,lehetett családjuk csak 900 év után gondolta egy pápa,hogy mégsem,de Szent Péter nem rendelkezett erről csak egy 900 évvel későbbi utód.

Én úgy gondolom hamarosan szabályozzák a cölibrátus.

2010. ápr. 20. 21:59

Én sem tartom valószínűnek,hogy ez megváltozna.

Legalábbis a közeljövőben biztos nem

2010. ápr. 20. 21:46

Erről beszélni lehet különböző aspektusokból, de több mint 600 éves hagyományt aligha fogunk megváltoztatni.

Egyébként van Magyarországon olyan pap, aki házas volt... Szemináriumba járt, de beleszeretett egy lányba. Összeházasodtak, gyermekeik születettek. Aztán a feleség meghalt. És az volt a kívánsága, hogy menjen vissza, ha ő elment... Visszament... Fölszentelték - (a családi állapota özvegy.) És nem hoz szégyent a reverendájára.

54. verga doro (válaszként erre: 53. - Globus)
2010. ápr. 20. 21:35

Jól tudod:) Legalábbis a tanulmányaimból én is így emlékszem. Bár ezt a célt ma már aligha tölti be.

Szerintem azért nem hajlanak a változásra,mert az évszázados hagyományokat nem akarják felrúgni

53. globus
2010. ápr. 20. 21:26
Úgy tudom, hogy annak idején a katolikus egyház azért írta elő, nehogy elaprózódjon az egyházi vagyon (örökség). Egy vallásfilozófus véleménye szerint a jelenlegi pápa nézetei minimálisan eltérnek a drákói szigortól, ám a változtatásra még várni kell. De valószínűleg történnie kell.
2010. ápr. 20. 21:10
Igen! Pl. az elsős gyerekeknek nem igen lehet úgy elmondani Mózes történetét (a csecsemő Mózest a fáraó leánya kihalássza a vízből és fizet a saját édesanyjának, hogy táplálja, hogy min. két fiúnak ne villanjon össze a szeme, pedig csak egy biológiai kifejezés hangzik el, aminek manapság szinte csak pejoratív értelme van. Ha ezt nem láttam volna a saját szememmel, nem hiszem el!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook