Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Horgászélmények, jók és rosszak fórum

Horgászélmények, jók és rosszak (beszélgetős fórum)


4. d9a5cac94b (válaszként erre: 1. - Chippolino)
2007. jún. 1. 16:36
Légyszi, majd értesíts a fejleményekről! Ja, a véleményem: csatlakozom pitzburghoz! Kiakasztó! :(
3. d9a5cac94b (válaszként erre: 1. - Chippolino)
2007. jún. 1. 16:33

Szia!

Ez nagyon vad :( Szomorú, hogy nem segített nektek senki :(

Nálunk sajnos sokan kutyafürdetésre használják a tavat, kutyika betrappol a vízbe, elzavarja a halakat az etetésről. Mikor kultúráltan kértem, hogy hívják ki a jószágot a vízből, az összes felmenőmet elkezdték szidni. Szerencsémre a sporttársak mellém álltak, úgyhogy nagyobb gond nem volt.

De vannak a horgászatnak szép oldalai is :) Aznap 2 pontyot fogtam :))

2. e71af41436 (válaszként erre: 1. - Chippolino)
2007. jún. 1. 13:24

ha az őszinte véleményemet mondanám el,akkor sajnos ki lennék kiabálva egyí rasszista embernek.

ezért csak annyit tudok tanácsolni,csinálj a tónak negatív reklámot ,hogy mindenki lássa milyen profitorientált....


és majd értesíts a további fejleményekről...



(mellékesen megjegyzem,kár hogy nem voltam ott......)

2007. jún. 1. 13:14

A cikkek menűben, mely a horgászatról szól, ugyan még csak két írásom van, mint írtam időhiány miatt ritkán jutok el az oldalra. Ez a két írásom, melyek megtörténtek velem, szép élmények Örömmel adtam közre.

Sajnos a pozitiv élmények mellett, egy hete negativ is ért, amit nehezen tudok "feldolgozni". Lássátok a történetet:

2007. május 27-én a Dunaegyháza területén lévő holtágon horgásztam a családommal, vendéghorgászként (2 fő). A napijegyeket a helyi tápboltban váltottam, darabonként 2.500 Ft-ért.

A holtág partján (a büfé mögötti részen) egy kb. 10 méter széles sóderos területre pakoltunk ki felszereléseinket és kezdtük meg a horgászatot, reggel 8,00 órakor.

11,00 óra körül megjelent a parton egy nyolcfős, főleg kamaszokból álló roma társaság, akik felszólítottak bennünket, hogy a helyet hagyjuk el, mert strandterület és ott horgászni tilos. Válaszképpen tájékoztattam őket, hogy sehol sem láttam olyan táblát kihelyezve, amely a vízben való fürdésre ad engedélyt, így a horgászatot tovább folytatjuk. (Megjegyzem, hogy máshol nem volt hely, minden horgászállás foglalt volt). Ekkor trágár szavakkal illettek mindnyájunkat; köpködtek felénk, idős édesanyámat, aki a vita során közbeszólt, mindenféle vén… lehordták. Majd neki vetkőztek és belegázoltak a vízbe, zsinórjainkat összekuszálták, lefröcsköltek, sarat dobáltak felénk. Eleddig türtőztettem magam, de a szerelékeink rongálása miatt már nem tudtam továbbiakban szó nélkül megállni, felszólítottam őket, hogy hagyják abba magatartásukat (részemről durva, vagy közönséges szó nem hangzott el). Ekkor telefonálni kezdtek, majd egy kis idő múlva megjelent két roma származású nő, akik tovább inzultáltak, illetve életveszélyesen megfenyegettek, hogy „idehívjuk a férfiakat, akik kaszával a nyakatokat fogják elvágni”. Szó-szót követett, és mivel fenyegettek, én segítséget kértem a k.miklósi rendőrségtől, ahol azt mondták, hogy értesítik a területre kijelölt halőrt, és az intézkedni fog.

Körülbelül három órája várakoztunk a halőrre, közben el kellett tűrnünk az egyre szaporodó roma társaság mocskolódásait, fenyegetéseit. Közben a „strandnak” nevezett helytől úgy 20 méterre felszabadult egy horgászállás, oda átmentünk, de még ettől sem nyugodtak meg a zaklatóink. Csónakba ültek, és arra a helyre eveztek, ahová a készségeinket szerettük volna be dobni, és onnan is trágár, nyomdafestéket nem tűrő szavakat kiabáltak, felverték a vizet, hogy semmiképpen ne tudjunk horgászni. Ekkor mi már nem szóltunk hozzájuk, kb. ½ óra múlva, felhagytak a cselekményükkel. Azzal viszont nem, hogy folyamatosan oda kiabáltak nekünk mindenfélét.

A halőrre való várakozás ideje alatt a tápboltba kocsival visszamentem és érdeklődtem, hogy az a terület, ahol a horgászást megkezdtük, valóban kijelölt strandterülete a holtágnak? Az a hölgy, aki a házból jött ki, elmondta, hogy tudomása szerint ilyen hely nincs kijelölve. Kértem, hogy amennyiben ismeri a halőrt, értesítse, vagy ha telefonszámát meg tudja adni részemre, abban legyen a segítségemre. Sem a halőrt nem ismerte, sem a telefonszámmal nem rendelkezett.

Egyedül a D.vecsén működő őrző-védő szolgálattól, XY úr jött el a helyszínre, akit nem tudjuk, hogy ki értesített az eseményekről, és elmondta, hogy segíteni nem tud, mert erre nincs jogköre. Annyit tud tenni, hogy a gépkocsijával lassan elautózik mellettük, hátha ezzel jobb belátásra bírja a romákat. Ekkor már 15,00 óra volt. XY úr, ígérete szerint elhaladt a társaság mögötti úton, akik erre elcsendesedtek, de miután elment a területről, folytatták zaklatásunkat. Mi azért csak megpróbáltunk még horgászni, de úgy 15,45 óra körül egy LADA szgk. érkezett a partra, amelyben öt nagydarab roma férfi ült. A kocsiból kiszálltak, szólni nem szóltak hozzánk, csak a gáton az irányunkba, feltűnően, hogy mi is észrevegyük őket, sétálgattak, felénk mutogattak. Mondanom sem kell, alaposan megijedtünk tőlük, így sietve elkezdtünk összepakolni és 16,00 órakor hazaindultunk.

A halőr ezen időig sem jelent meg a helyszínen, így védelmet, tájékoztatást, bárminemű intézkedést, segítséget nem kaptunk. Összegezve: mindennemű segítségtől el voltunk zárva.


Fentieket összefoglalva el kell mondanom, hogy mélységesen fel vagyok háborodva, azért, mert hiába kértünk, semmiféle segítséget nem kaptunk, mi, akik tisztességesen megfizetjük a napi jegyet (5.000 Ft/2 fő), és ha más egyesületnél is, de az éves horgászengedélyt is kiváltjuk. Továbbá azt tartom még nagyon felháborítónak, hogy a halőr távolmaradt, hiszen a horgászást abba kellett hagynunk és a parton álldogálva várakoznunk a segítségre, mely nem jött.

Természetesen írtam a helyi horgászegyesület elnökének egy panaszlevelet, hogy mi lesz az eredménye nem tudom.

Mindenesetre elszomorító, hogy a tisztességes embereknek félniük kell. Ha segítségre szorul, nem számíthat senkire.

A történet ennyi, kiváncsi vagyok a véleményetekre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook