Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apa jogai fórum

Apa jogai (beszélgetős fórum)

1 2
53. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Krisztine2)
2016. aug. 26. 19:57

Már többen is leírták és én is azzal értek egyet, hogy amíg nincs gyámhatósági, vagy bírósági határozata az édesapának, addig nem vagy köteles odaadni a gyereket.

Ha ő veszi a fáradtságot és elindítja a láthatási ügyet, akkor meg fogja kapni, de akkor is először a te felügyeleted mellett és a környezettanulmány után.

A láthatás nem függ össze a gyerektartással. Azt neked kellett volna hivatalosan kérni. Lehet, hogy azt a válóper során nem kérted, mivel lemondott a láthatásról. Utólag is kérheted és visszamenőleg megítélik.

A láthatásról való lemondás nem jelenti egyúttal a gyerekről való lemondást is.


Arra ügyelj, hogy ne tudja megkeresni a hátad mögött, pl.ne tudja elvinni az iskolából.


Sajnos nem tudod figyelmen kívül hagyni, hogy a gyerekkel ne közöld és azt sem, hogy milyen érzelmeket hoz elő a fiadnál.


Annakidején rosszul választottál, de a gyereknek nincs választási lehetősége. Neki az édesapja marad és csak a jövő dönti el, hogy mivé alakul a kapcsolatuk, az érzelmi kötődés, vagy annak hiánya.


Elvált szülők gyerekének nem jó lenni, de az biztos, hogy minél többen szeretik a gyereket, az neki annál jobb. Míg a viszály hatalmas károkat tud okozni.

52. igazság hol vagy? (válaszként erre: 47. - Muraja)
2016. aug. 26. 18:09
Apuka lemondott a láthatásról,erről határozat is van!Miről beszélsz?
51. Pimaszulsuttogó (válaszként erre: 45. - B8103f009a)
2016. aug. 26. 17:43
Nálunk pont erre volt példa sajnos.... most mar kellene neki 5 évesen amikor nalunk jön a kistesó és teljes családja van...
2016. aug. 26. 17:41
Azért tudok ellenpéldát is. Nalunk apa 5 évig tudomást sem akart venni a gyerekről. Hiába kértem es könyörögtem. Most hirtelen eszébe jutott hogy van gyereke es meg a Szentestéket is akarja. Ez sem normális..
49. snpp
2013. ápr. 26. 17:42
SOK NŐ A ZSAROLJA LELKILEG AZ APÁKAT A GYEREKEKKEL , AMIKOR AZ APA FIZET .VESZ MINDENT AZ A BAJ HA NEM VESZ, AZ A BAJ ,GYAKORLATILAG MINDEN BAJ .É EKKOR JÖN A LELKI ZSAROLÁS A GYEREKKEL. NEM VIHETED EL- NEM ÉRHETŐ EL AZ ANYUKA- NEM TARTOZKODIK OTTHON MIKOR LÁTHATÁSA VAN A RENDES APÁNAK.ez mire jó a nőnek ezt anyukának lehet nevezni az ilyen nőt. általánosítanak a nők ,minden apa rossz. egyszerüen az emberi prímitivség határtalan. hihetetlen hogy felnőtt emberek milyen önzők és konok-ok tudnak lenni általában a női nem ről beszélek most tisztelet a kivételnek, az apai jogokat betartatni . engedni az apának vannak apai jogai. ja és a családi háttér a nőknél ugye ilyenkor megy müködik a jóindulat ugye. hihetetlen sajnos .
48. Muraja (válaszként erre: 46. - GabriellaSu)
2013. márc. 3. 13:54
Sok nö akkor asik orra amikor valasnal megszunik hogy a volt parja eltartja az a igazi ok hogy ott veszi ki boszut a gyereken .
47. Muraja (válaszként erre: 45. - B8103f009a)
2013. márc. 3. 13:52

Nagyon nagy szazalekban igenis a nök korlatozak az apa es gyerek vallas utani egyuttletett .

Igenis ez egy ismert fenomen sok orszagban hol a nök szeretnenek egyeduli patentott a gyerekre hol ott ez sert a gyerek konvenciot.

2013. márc. 3. 13:01
Apa jogai.. azt bezzeg sokan elfelejtik, hogy egy apának kötelezettségei is vannak, nem csak jogai. Majd ha teljesítette a kötelezettségeit úgy a gyerek, mint az anya irányába, nah majd akkor talán beszélhetünk az apa jogairól, addig ő csak egy nagy nulla.
45. b8103f009a (válaszként erre: 44. - Muraja)
2013. márc. 3. 12:36
Szegény apák... Szegény, aki nem kíváncsi a gyerekére évekig, nem gondoskodik róla semmilyen formában, aztán egyszer csak eszébe jut 5 év után, hogy hoppá, van egy gyereke is. És eddig hol volt?! Gondolkodj már, és ne a saját vélt sérelmed, keserűséged vetítsd ki minden nőre!
44. Muraja (válaszként erre: 43. - Mamika50)
2013. márc. 3. 12:25

Erdekes , apa jogai -anya jogai , hol vannak a gyerek jogai ? Gyerekeknek senki sem visszi a szavat ? gyönyöru vilag.

Hanyszor de hanyszor kenytelenek szegen apak feladni mert a volt tarsuk total szabotalja es ellenuk neveli a gyereket .

Hala Istennek nem mindehol ez igy van de sajnalatom azokhoz kik meg a mai vilagban is cselekednek.

Gyereknek egyforma jogai vannak mind ket szulöhöz a UN konvencio szerint.

43. Mamika50 (válaszként erre: 41. - B8103f009a)
2013. márc. 3. 11:33
Én úgy tudom ilyen estben megis fogják vonni tőle az apai jogait,mivel hosszú időn kersztül nem volt kíváncsi a gyeremekére ! De nem vagyok 1000% biztos benne , ennek utána kellene nézni .És mivek nem is kérte anno , hát nem igen hiszem ,hogy megítélik neki !
42. b8103f009a (válaszként erre: 15. - Krisztine2)
2013. márc. 3. 11:28
Nem vagy köteles sem az otthonotokba beengedni, sem biztosítani a láthatást semmilyen módon. Sajnos sok ilyen szemét pasi van, sz..ik a gyerekére, aztán egyszer csak gondol egyet, és felbukkan. Sok esetben még ők a mártír is. Annál fogva kellene fellógatni az ilyen senkiházi palikat.
41. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Krisztine2)
2013. márc. 3. 11:24
Add bíróságra, kérj távol tartást. Aki 5 évig nem kíváncsi a gyerekére, nem gondoskodik róla semmilyen módon, annak semmi joga hozzá. ezt a bíróság figyelembe fogja venni. Már rég meg kellett volna fosztatnod az apai jogok gyakorlásától, hiszen nem is akarta gyakorolni ezeket.
40. Mamika50 (válaszként erre: 3. - Krisztine2)
2013. márc. 3. 10:59
Láthatás csak akkor jár neki, ha a bíróság meghatárota !Ha nincsen neki végzése a láthatásról ,akkor azt kérnie kell előbb a bíróságtól ! Ha mgitélik akkor elviheti a kisgyereket!
39. Mamika50 (válaszként erre: 37. - Gonosztorpe)
2013. febr. 28. 16:08
Hát, valamiért kételkedik a férfi, de ha kiderül ő az apa, akkor jogai is vannak .
2011. szept. 16. 10:56
azért kérdezem mert a gyámhatoság eljárást inditott elene és lehet hogy most azért érdeklödik hogy ne keljen pereskedni a dns teszt után lehet hogy el akarja majd venni a piciket m,ert a srác anya képes rá ha kiderül hogy az unokái
2011. szept. 16. 10:52
Sziasztok egy kis jogi segitségre lenne szükségem tud e valaki segiteni az lenne a kérdésem hogy a sogornömnek 1hónapja ikrei születtek de az apát eddig nem érdekelték a gyerekek most viszont elkezdett érdeklödni utánuk azt mondta majd ha biztos lessz hogy az övé a 2 gyerek de le sem tagadhatja na de az lenne a kérdésem mivel nem ismerte még el öket nincs a nevén a 2 gyerek van e joga elvetetni a piciket amig nincs a nevén
36. Krisztine2 (válaszként erre: 35. - Krisztine2)
2010. ápr. 22. 17:51

Azt is írtam hogy más lenne a helyzet ha az Apuka tartotta vlna a kapcsolatot a gyerekkel..

Gondolj bele kicsit,látom Anya vagy Te is:

Ha a Te párod hagyná ott a gyerekét amikor másfél éves,és lemondana a láthatásról is,se egy telefon,semmi soha..

Majd előkerülne mikor a gyerek már elmúlt 7 éves...

Nem tudom,akkor hogyan vélekednél erről...

35. Krisztine2 (válaszként erre: 33. - Rasza)
2010. ápr. 22. 17:45

ha tanácsot adsz,akkor kérlek olvasd el mit írtam:)

Írtam hogy maga az "Apa" mondott le a láthatásról sok-sok éve...

Tehát nem én akadályoztam hogy lássa a gyerekét:)

Ö nem volt rá kíváncsi éveken át...

34. kotyesz (válaszként erre: 32. - Krisztine2)
2010. ápr. 22. 10:24

Igen igazad van, az általam említett eset a vége felé közeledik, a te történeted az elején jár. Itt nem 7 hanem 27 év nem látás után a gyerek kereste meg az apát akit a gyerekek kiskorúsága idején sokszor kellett bíróságra idézni az elmaradt havi 1-2 ezer Ft-os tartásdíjért, mert 2 gyereket 1 fizetésből a '80-as években sem lehetett felnevelni. Neked most azt is el kell döntened, hogy milyennek mutatod majd be a vérszerinti apát a gyereknek, (könnyen lehet hogy BE KELL!) mert talán 20 év múlva a gyereknek nem lesz fontos az első 7 éve amire nem is fog 30-évesen emlékezni, de te tudod hogy mennyivel könnyebb lett volna ha az apa az első perctől veletek van és segít ahol tud.

Bizony jobb lenne ha így maradhatnátok hisz' tudja az ördög mi lesz 20 év múlva, neked ma kell békés családi légkört bitosítani a gyereknek és magatoknak is.

Érthető ha nem kérsz az újra felbukkant apából jogi értelemben sajnos nem tudok segíteni megjegyzem vannak "sztár"-ügyvédek akik a maguk területén mindent, és annak az ellenkezőjét is el tudják intézni. Ha jól tudom a mi jogrendszerünk ilyen ügyekben a gyerek érdekeit igyekszik képviselni és azt mondja, hogy joga van a vér-szerinti szülőkhöz és a velük való rendszeres kapcsolattartáshoz ez az alap, és ehhez valószíneleg még egy rakás szabály van amiből következik amit már irtam h. minden lehet és az ellenkezője is....

33. rasza
2010. ápr. 22. 01:37
Akárhogyan is a gyerek nem ismeri az apját .Tehát a szemében idegen.A gyereknek mindig éreznie kell hogy melletted biztonságban van.Szóval egy idegen ne vigye már el a gyereket .Előbb ismerjék meg egymást.A gyerek érdekeit nézd.Ha egyszer kiderül hogy megakadályoztad hogy megismerje az igazi apját akkor mit fog szólni a fiad?Nem fog szemrehányó lenni később?De a te dolgod megvédeni a gyerekedet. Csak te tudod hogy milyen ember az apja.!Ártana a gyereknek?Írtad hogy agresszív.Fogj egy papírt és írd le az érveket és ellenérveket hogy mi a hátránya és az esetleges előnye a gyerek szempontjából.
32. Krisztine2 (válaszként erre: 31. - Kotyesz)
2010. ápr. 21. 11:57

Igen elgondolkodtató amit írtál...

De nem az én esetemben!:)

Mint írtam nálunk az Apa évek óta nem látta a gyereket mert nem volt kíváncsi rá,fizetni pedig a büdö életbe nem fizetett utánna.Még a láthatását sem kérte anno:(

Szóval most már menjen a fenébe és ne dúlja szét a gyerek nyugodt CSALÁDI életét.

Tudod nem az az Apa aki "megcsinálja" a gyereket,hanem az aki felneveli:)

Kisfiam 7 éves,és 5 éve nevelőapukája van.Ez azért elgondolkodtató...

2010. ápr. 21. 10:42

:Hmmmm... És az élet milyen???....

Bocs a költőieskedésért, de muszály az életből példákat kiragadni persze minden példa csak arra az egy esetre vonatkozik, de mi egyébből tanulhatnánk? ( Jogilag az apának is szülői jogköre van. Az élet és a jog is az utóbbi időkben az apák jogait igencsak megfarigcsálta (általában szerintem) nem sokan érdeklődnek afelől, hogy jól érzik-e magukat a bőrükben és "társ-szülői" szerepükben).

A TE eseted biztos, hogy egész más mint amit most szándékszom gondolkodás-serkentőnek leírni és mindenki más-másképp értékeli majd az esetet ami nem kitalált, és őszintén szólva nekem sincs határozott véleményem az esetről (túl közeli).

A lényeg: válás 3 éves és 1 éves gyerek az anyukával marad, pár hónap után a nagyobbikkal való találkozásokat is abbahagyja az apuka a kicsivel pelenkás korától soha nem találkozott. Csonka kicsi család nagyszülői sgítséggel talpon marad. Anyuka egyedül, gyermeki és nagyszülői ellenkezés miatt tartós kapcsolata sem sikerült.

Napjaink:Felnőtt családos gyermekek felkeresik az apukát, hogy megismerjék. Anyuka öngyilkosságot emleget. Nincs vége, majd meglátjuk mi következik.

Anyuka nem akarta lejáratni apukát alig beszélt róla a gyerekeknek, apuka amennyire tudta a tartásdíjfizetést is kerülte.

Jogok, kötelességek, fáradozások, mulasztások, gyengeség, kitartás, szorgalom elnyeri jutalmát/büntetését? Nem tudom.

Felnőtt ember aki a gyerekeiről gondoskodik a gyerek érdekében nem mindig jól dönt, kérdés, hogy meddig kell megadni a javítás lehetőségét.

Neked a párodat és a gyereket kell a szakemberek mellett elsősorban bevonnod a döntésekbe....

30. Mamazon (válaszként erre: 27. - Krisztine2)
2010. ápr. 19. 17:57

Józan paraszti ésszel gondolkodj (tudom, hogy ilyen feszült helyzetben nehéz)...Ha kizárólagos felügyeleti jogot gyakorolsz és az apának nincs kijelölve láthatás, akkor semmi jogalapja nincs arra, hogy a gyermek közelébe menjen. Pláne, hogy nem csak látogatni, hanem elvinni akarja.


Azért keress magad mellé egy jogban jártas támaszt. Akivel leülsz végigbeszélni a lehetséges jövőbeli variációkat, aki segít felkészülni a következő lépésekre, ha úgy adódik, hogy küzdened kell. Sok aljasságra és nemtelen eszközök bevetésére képesek a férfiak. Beszélj végig mindent egy tapasztalt szakemberrel!

29. e47d027f74 (válaszként erre: 23. - Krisztine2)
2010. ápr. 19. 17:54

szivessen elbeszélgetnék az ilyen apukákkal..


az a helyzet hogy ismerek/ismertem olyan családot ahol anyuka a világrapottyantotta a 2 gyereket aztán ugy döntött inkább londonba megy "K"-nak..

telt mult az idö apa nevelgette 2 gyermekét..

de hozzá kell tenni ö meg nem a becsületesség hirében áll. erre kb 1 éve megjelent anyuka (gyermekek 3-5 évesek) hogy neki kellenek a gyerekek

a tartásdij miatt nagymama lakását elárverezték. de apuka még a mai napig nem látott belöle egy fillért se de a biroság és a hatoságok probálják apába sujkolni: NE LOPJ! -jogos- de határozatoktol nem laknak jól a gyerekek.


én azt mondom vigyázz rá és ne add oda soha senkinek.

2010. ápr. 19. 17:52

Valaki mondja meg nekem hogy évekig nem érdekelte a gyerek,felé sem nézett,akkor most MIÉRT akarja látni?

Sosem volt vele amkor beteg volt,amikor oviba ment stb...

Nem értem:(

Most megy majd a gyerek suliba,megvan a nyugodt élete,nem értem miért akarja felbolygatni.

27. Krisztine2 (válaszként erre: 25. - Mamazon)
2010. ápr. 19. 17:48
persze végzésem,nem is ez a probléma.csak nem voltam tisztába azzal hogy ilyen esetben mit tehetek.Hivaalossan is rendezett a helyzetünk.
26. Mamika50 (válaszként erre: 24. - Mamazon)
2010. ápr. 19. 17:47
Szerintem nem fog harcolni ,sőt én azt is kétlem ,hogy a bírósághoz fordul ,mert 5 évig a gyermek felé sem nézett .De igazad van, jobban teszi ha mindenre felkészül ,kérni kell a láthatási tilalmat ,mielött az ex lépne .
25. Mamazon (válaszként erre: 18. - Krisztine2)
2010. ápr. 19. 17:43
Bocs, ezt csak most olvastam. Ezek szerint mégis a kezedben van a végzés. Akkor pedig mi a kérdés? Nem adod, sőt nem adhatod oda és ezzel lezárt az ügy. Ha erőszakos, lehet hívni a rendőrséget!
2010. ápr. 19. 17:41

Egyszerűbb lenne a helyzet ha te időben gondoltál volna arra, hogy eljöhet ez a pillanat és előre kérted volna a láthatási tilalmat -mivel nem fizetett és több, mint egy éven át nem kereste a kapcsolatot- erre minden további nélkül jogod lett volna és akkor most elég lenne neki egy határozatot felmutatnod.

Most viszont nála van a kártya. Ha elmegy és hivatalosan kéri a láthatást, és hajlandó harcolni, akkor meg fogják neki ítélni a rendszeres láthatást. Persze ez eltart egy darabig, közben neki gyerektartást el kell kezdenie fizetni és a végén lehet olyan megoldás, hogy nem viheti el, hanem csak egy családgondozó jelenlétében találkozhat a gyermekkel.


De a fontos, hogy mielőbb menj el egy családgondozóba és a gyámügyre! Ha most le is tesz a szándékáról vagy éppen úgy tűnik, hogy eltűnik...bármikor újra megjelenhet. Ne dugd többet homokba a fejed, menj és hivatalosan tedd rendbe a helyzeteteket!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook