Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Photoshoppal szeretnék kivágni egy arcképet egy meglévő képből és áthelyezni másik háttérre. Tudtok segíteni? fórum

Photoshoppal szeretnék kivágni egy arcképet egy meglévő képből és áthelyezni másik háttérre. Tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


28. Heni86
2010. ápr. 20. 21:27
Sikerült! Köszönöm! :)
2010. ápr. 19. 20:33

Van egy olyan progi hogy gimp2, és a goolge-ba hozzá magyar nyelvű utasítás, pont ilyenre való egyik képről kivágni, másik hátérre rátenni, nem macerás. Ha esetleg nem találod szólj és akkor átlinkelem!

Puszi :)))

26. mese (válaszként erre: 25. - Heni86)
2010. ápr. 19. 18:43

Jó rétegen voltál?mert csak akkor nem működik megfelelően, ha nem jó funkcióban vagy...

Azt kissé furcsállom, hogy nem tudsz üres dokumentumot nyitni...

25. Heni86
2010. ápr. 19. 17:36

Nagyon szépen köszönöm!


Közben én a "mágneses lasszóval" próbálkoztam és fogjuk rá sikerült. Csak az a baj, hogy át is tettem külön rétegre ami kellene nekem de onnan nem tudom átmásolni másik dokumentumba.


Eleve nem nyit meg 2 vágólapot valamiért...

2010. ápr. 19. 17:02

A varázspálcával pedig így kell:


van ott egy kis mező, amiben számokat látsz, hogy 20% vagy 60% vagy több. ezzel a pálca érzékenységéd állítod. ha ezt jól eltalálod, sikerülni fog, mert csak az azonos színű területeket jelöli ki.


itt egy videó, hogy hogy működik:


[link]


(igazából csak az eleje érdekes a videónak)


A LÉNYEG: az első kattintásra ki fog jelölni valamennyit az azonos színű részből. ez még nem lesz tökéletes. ekkor kinézel még olyan területet, amit ehhez hozzá szeretnél adni, nyomva tartod a shift gombot, és megint belekattintasz. így egyre növekszik a terület.


Ha egyszínű a háttér, érdemes azt megpróbálni kiválasztani, és ha az egész megvan, nyomsz egy Del gombot, és egyszerűen eltünteti a kijelölt részt.


Ha nagyon tiritarka a háttér, és az arc egyszínűbb, próbálkozhatsz az arc kijelölésével is.


Kicsit ki kell tapasztalni, de nagyon szép pontos körvonalat tud csinálni.

23. mese
2010. ápr. 19. 16:52

akkor mondom mit tegyél!kicsit bonyolultabb lesz! de precíz!

Szintén maradj a nagyobb kivágó eszköznél,és nagyvonalkban jelöld ki a kívánt területet! ezután,az eszköztárdnál, ott, ahol a két színes négyzeted van, alatta, látsz két darab téglalapot, a közepükön egy körrel. kattints a jobb oldlaira.Ne ijjedj meg, ha a kijelölt terület, színessé válik, és áttetsző! ez a lényeg!

Utánna menj az ecstere, és az intenzitást tedd 100%-ra. az ecsettel ami az arcon kívül van, nagyon precízen el tudod tünteni az elszíneződést, ami a kijelölésed... azt a részt tüntesd el, amire ninsc szükséged... ha bele mentél, ne aggódj, a billentyűzeten nyomj egy x-gombot, és visszafested, majd, szintén nyomj egy x-et, és akkor eltüneted. nagyon precízen lehet vele dolgozni, az ecset fejét is változtathatod... ha az arc pontosan körbe lett vágva, és csak az a terület színes, amire szükséged van, akkor az eszköztárban a színes négyzetek alatt lévő két téglalap közül, kattints arra, ami épp nem aktív, vagyis a bal oldalira. és lám, meg van a kijelölésed! innentől a többi lépés ugyanaz!

aprólékos munka, de megéri!

sok sikert!

22. Heni86 (válaszként erre: 21. - Mese)
2010. ápr. 19. 16:40

Ez így megy köszönöm!

Eddig eljutottam meg van a 2 kép csak az a baj, hogy nem simán kijelölni szeretném, hanem az arca mentén szépen körbevágni. Tehát nem kocka vagy kör kivágás hanem csak az arca szép precízen...

21. mese (válaszként erre: 15. - Heni86)
2010. ápr. 19. 16:34

nyisd meg a képet, oldalt az eszköztárban felül lesz egy szaggatott négyzet, vagy kör, a lényeg, hogy ott ezekre a kivágásos eszközökre kattints rá. Menj a kéPre, és az egérrel jelöld ki a képnek azt a részét, amelyikre szükséged van...

A file menüben, ott van, hogy új dokumnetum,vagy új lap megnyitása... menj, rá, és ott meg van adva, milyen mérető lapokat kérhetsz... gördíts a legaljára a listát, és legalul lesz az a kép méret, ami azonos azzal a képméretel, amelyik fotóval dolgozol. okézd le... Két lap van megnyitva így a programBAN... az üres, és a fotó, ami ki van jelölve, a körbevágással... A fotód legyen most aktív. A második menüpont felül, kattints, rá, és legördül.. menj, a másolásra...

utánna, tedd aktívvá, a sima lapot... menj vissza a ugyanoda, ahol a másolást jelölted ki, csak most menj rá a beillesztés menüpontra. és már betette neked a képet. ha az új képre mész, jobb klikket nyomj, ott egy kis menüsor jelenik meg, amivel pontosan méretre tudod igazítani a képedet... remélem értehtő volt, bocs, csak én az angol nyelvűt használom, és a magyar nyelvűbe nem tudom pontosan a menük nevét...

Sok sikert!

20. Heni86
2010. ápr. 19. 16:26

Egyébként nagyon bonyolult? Csak hogy megéri-e vele szenvedni vagy nagyon macerás.

Még soha nem használtam ezt a programot amúgy. Az egyszerűbbekkel eddig meg tudtam oldani mindent...

19. Heni86
2010. ápr. 19. 16:24
Ez nekem egész területeket jelöl ki ha rákattintok. :(
18. Heni86
2010. ápr. 19. 16:22

Szóval megnyitottam a képet.

Most simán a varázspálcával körbepöttyözöm ugye?

17. a25519fea2 (válaszként erre: 14. - Heni86)
2010. ápr. 19. 16:22
ha nem megy, le fogom írni lépésenként, hogy kell :)
16. Heni86 (válaszként erre: 13. - 07c4794583)
2010. ápr. 19. 16:19

Azaz!!! Csak nem találom. :(

Ha egyáltalán jó úton idultam el...

15. Heni86 (válaszként erre: 10. - Mese)
2010. ápr. 19. 16:19
Adobe Photoshop CS2 magyar
14. Heni86 (válaszként erre: 9. - A25519fea2)
2010. ápr. 19. 16:18

Nagyon aranyos vagy! Köszi előre is! :)


Kicsit még próbálkozok hátha sikerülne megtanulni. :)

13. 07c4794583 (válaszként erre: 12. - Heni86)
2010. ápr. 19. 16:18
nem az kell neked, hanem a varázspálca szerintem
12. Heni86 (válaszként erre: 6. - A25519fea2)
2010. ápr. 19. 16:17

nem-nem :)


Tudod, szépen körbe vágni szeretném, hogy ne a régi háttér legyen.


Addig jutottam amúgy hogy pontozással kéne körbemenni rajta de kiszínezte feketére a belsejét és ott megakadtam....

2010. ápr. 19. 16:16
az arcképet pontosan az arcéle mentén akarod kivágni, vagy jó egy kör vagy négyzet is, amiben benne van (és akkor persze látszik egy kevés a háttérből ia)?
10. mese
2010. ápr. 19. 16:15
Én számítógépes grafikus vagyok, ha az adobet használod, tudok segíteni, de így, hoyg nem tudni milyen progi, nehéz lesz...
2010. ápr. 19. 16:15
mindegy, ha nem tudod megcsinálni, irj privátot, és megcsinálom neked :)
2010. ápr. 19. 16:15

cs2 azt hiszem és magyar


csak találomra letöltöttem egyet tegnap

próbálkoztam mindennel de nem ment úgyhogy kb. semeddig nem jutottam. :(

2010. ápr. 19. 16:13
Hát kéne tudni melyik Photoshop és magyar vagy sem?
6. a25519fea2 (válaszként erre: 2. - Heni86)
2010. ápr. 19. 16:13
jaaaaa... hogy körbe... azthittem a kör eszközzel akarod kör alakúra vágni :D azért irtam az elliptical marquee toolt :D
5. mese
2010. ápr. 19. 16:11
kérje egy új lapot, ami sima... a kivágott részt, copy-zd, és a paste menüvel illeszd át aaz új, tiszta lapodra...Milyen programot hazsnálsz?
2010. ápr. 19. 16:10
kijelölöd a képet (vigyázz, jó layeren legyél) az elliptical marque tool-tal, ctrl+c, ctrl+v -vel rámásolod az uj háttérre a képet, és a move tool-lal a helyére mozgatod :)
3. tavaszilány (válaszként erre: 2. - Heni86)
2010. ápr. 19. 16:07
Mit csináltál eddig?
2010. ápr. 19. 16:05

Szóval adott egy kép a kisfiamról de az arcképét körbe szeretném vágni és áthelyezni egy másik képre de sajnos nem megy. :(

Egész este próbálkoztam de elég bonyolultnak néz ki. :(

2010. ápr. 19. 16:03
Photosoppal szeretnék kivágni egy arcképet egy meglévő képből és áthelyezni másik háttérre. Tudtok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook