Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy szól a törvény?Egy hétre jutó szabadnapok száma mennyi?Nyitvatartás: H-P:8:00-17:00, Szo:9:00-12:00. fórum

Hogy szól a törvény?Egy hétre jutó szabadnapok száma mennyi?Nyitvatartás: H-P:8:00-17:00, Szo:9:00-12:00. (tudásbázis kérdés)

2011. okt. 4. 11:05

Heti 2 szabadnap,abból az egyiknek hétvégére kell esnie- a vasárnap nálad adott, íhy ahéten még egy nap szabadnap jár!!

Sőt,egy hónapban jár egy hétvége,legalább is mi eszerint járunk., pedig a mi cégünk is nagy mágus.

2010. ápr. 18. 16:08

Összesen 3-an vagyunk, ugye a főnök az szinte nincsen bent a boltba, van egy területi képviselő (aki ha nincsen kiszállítás, tárgyalás) akkor ő is ott van a boltban, és vagyok én boltvezető, akinek ott kell lennie mindíg.Ha jól megy akkor 2 szombatot dolgozok egy hónapban.


Köszi mindenkinek a segítséget.

2010. ápr. 18. 16:07
Nem kötelező egyben kiadni, de ha jól emlékszem meg van milyen időközönként kell egy hétvégét kapnia, mivel nem folyamatos nyitvatartásúak, vagyis hogy vasárnap nincsenek nyitva. Na majd holnap megnézem bent a papíromat.
12. zuzu07
2010. ápr. 18. 15:58

Persze,meg lehet oldani,ha a főnök is úgy gondolja,de a lényeg,hogy nem kötelező ilyen nyitva tartás mellett,hogy egyben adjon ki heti 2 napot.

Persze arra figyelnie kell,hogy a 8 órásként alkalmazott munkaideje ne lépje túl az előírt havi óra számot.

2010. ápr. 18. 15:52
Én hasonló nyitvatartású üzletben dolgozom és megvan a heti 2 szabadnap, kivétel ha szabadságon vagyunk, vagy beteg valaki. Dolgoztam olyan helyen is, ahol vasárnap is nyitva voltunk, ott is meg volt a 2 szabadnap hetente. Mindkét helyen megvan/volt 1-2 havonta a szabad hétvége is. Szerintem meg lehet oldani.
10. zuzu07
2010. ápr. 18. 15:49

A rendeltetés szerűen egyébként is nyitva atartó boltoknál nem jár külön hétvégi pótlék,emelt bérezés.

Havonta csak 1x kell úgy kiadni a pihenő napot,hogy az vasárnapra essen. MTK 124/A§ (1)-(3)

2010. ápr. 18. 15:44

ha ez egy olyan üzlet amibe ő az eladó, akkor ez nem lehetséges.

Még ha más is az üzletvezető.


De ha belegondolsz: te lennél az üzletvezető és a boltodról van szó;nyilván szombaton is nyitvatartanál.

Ien esetekben nincs lehetőség a heti 2 szabadnaphoz.


A multiknál van, és nagyvonalakban be is tartsák.

Én dolgoztam multinál, és az 5 nap alatt több volt néha az órám, viszont a 2 szabadnapot biztosította.

2010. ápr. 18. 15:44

Pontosan itt olvashatod,ez a Munka Törvény Könyve,és keresd a "Pihenőidő" fejezetet a 122§-tól.Ne feledd figyelembe venni azt,hogy a vasárnap is rendeltetés szerűen nyitva tartó üzleteknél egy cseppet más a helyzet,ott 6 munkanap után csak 1 pihenőnap kiadása kötelező,de javaslom olvasgasd,ide teszem a linket:

[link]

2010. ápr. 18. 15:43

két nap jár törvény szerint. Maximum egy héten 48 órát dolgozhatsz.

Havonta vagy kéthavonta kell 2 egybefüggő napot adnia, aminek egyik napja hétvégére esik.

6. mese (válaszként erre: 5. - Mese)
2010. ápr. 18. 15:42
persze az én munkahelyem kicsit másabb, éjjel nappal nyitva, multinak dolgozom.
5. mese
2010. ápr. 18. 15:41
Szia!Én vasárnap is dolgozom, de nekem elvileg 6 napot kell dolgoznom egy héten max.Ez mindig változó, mert a beosztásom minde nap más. De geyhuzamban szabadnap nélkül, maximum 6 napot dolgozhatok.
2010. ápr. 18. 15:39
szia! Én is űgy tudom hogy 2 nap szabadnap jár egy hétre. Mivel te vasárnap nem dolgozol ezért hétköznap kéne adjon még egy napot. Ilyen nincs hogy arra fogja hogy túlórába kifizet stb.. Jár a szabadnap. De azért még érdeklődj.
3. lilasrozsaszin (válaszként erre: 2. - Edikee)
2010. ápr. 18. 15:29

Igen én is úgy tudtam, de a főnök szerint nem, hiszen ha túlórába van kifizetve, illetve hétvégi pótlékként akkor nem kell hogy adjanak szabadnapot.Ezért gondoltam hogy hátha valaki tudja a törvényt rá.

De azért köszi a segítséget.

2010. ápr. 18. 15:27
szia szerintem minden heten jar ket nap szabadnap...
2010. ápr. 18. 15:25
Hogy szól a törvény?Egy hétre jutó szabadnapok száma mennyi?Nyitvatartás: H-P:8:00-17:00, Szo:9:00-12:00.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook