Ekcéma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2018. jan. 24. 14:33
Megint én. Az alábbiakban írt fürdőt csak 10 napig csináltuk. Utána már elég volt az Eucerin SOS krém. Azóta is csak minimálisan van jelen a térdhajlatba az ekcéma, pár picike rózsaszín pont formájában. Tehát a sófürdő hosszabb távon hatott és nem tért vissza az ekcéma 95%-a.
186. Sütike76 (válaszként erre: 185. - Sütike76)
2018. jan. 6. 19:19
bélflóra javítót akartam írni:-)
2018. jan. 6. 19:15

Ekcémára (ami gombával vegyült) nekünk a megoldás - ezer más kipróbálása után és 3 hónapi őrület után - a következő volt: Holt-tengeri sós fürdő naponta 10-15 percig. Utána nem töröltük le, hagytuk a bőrön megszáradni. Utána 1 óra múlva krémeztük Eucerin SOS krémmel (40 ml kb. 4000 Ft) + Protexin bélflóra javított szedett gyermekünk (ezt min. 6 hétig kell) A sós fürdő 5 nap alatt teljesen megszüntette a problémát, pedig rettenetesen súlyos, gyulladt volt a bőre, a szteroidos krém sem használt.


38 fokos fürdővízbe mi 2 kg Holt-tengeri sót tettünk + 10-15 csepp teafaolajat. 4 nap után csökkentettük a só mennyiségét 1 kg-ra. Először csípi a gyulladt bőrt, de legalább nincs káros mellékhatása.... Remélem sok embernek segít.


(Én is valahol interneten kaptam az ötletet mástól, tehát nem saját "recept".)

184. Evelina_97 (válaszként erre: 182. - Pumpkingirl)
2016. márc. 11. 21:07

Szia, nekem az segített, és javított nagyon sokat az ekcémám súlyosságán, hogy minimalizáltam a búza lisztet, a cukrot lecseréltem eritritre, tehéntej helyett rizsitalt iszom, tejtermékeket egyáltalán nem fogyasztok. Emellett nagyon fontos, a megfelelő mennyiségű és minőségű zsírok bevitele. Pl. Sertés zsírral főzni, hurkát, kolbászt, szalonnát enni. (Persze módjával)

Plusz kiegészítésként, sok sok omega!!

Nem vagyok orvos, sem alternatív gyógyász, úgyhogy mindössze saját tapasztalatot és elképzelést tudok mondani. Nekem kb 7 éves koromban jelentkezett először, és volt, hogy az egész arcom beterítette, és véresre kapartam. De immár elmúlt, ezért vagyok merész megosztani a tapasztalatom.

Szerintem a Te esetedben annyi történhetett, hogy most ketten osztoztok a babával azon a tápanyagmennyiségen, ami eddig neked egy személynek elég volt. Ezért a bőrödön jelzett a tested, hogy most már bizony duplázni kell. Egyébként gratulálok! :)

Ami külön allergén az ekcémánál: narancs, paradicsom, lazac, kakaópor (nekem csak az egyszerű kakaóporból csinált kakaótól jött ki egyből)

Ui.: a szteroidos megoldásokat szerintem a baba ideje alatt, meg amúgy is jobb, ha mellőzöd. :)

Remélem tudtam segíteni.

183. Evelina_97 (válaszként erre: 182. - Pumpkingirl)
2016. márc. 11. 21:05

Szia, nekem az segített, és javított nagyon sokat az ekcémám súlyosságán, hogy minimalizáltam a búza lisztet, a cukrot lecseréltem eritritre, tehéntej helyett rizsitalt iszom, tejtermékeket egyáltalán nem fogyasztok. Emellett nagyon fontos, a megfelelő mennyiségű és minőségű zsírok bevitele. Pl. Sertés zsírral főzni, hurkát, kolbászt, szalonnát enni. (Persze módjával)

Plusz kiegészítésként, nem tudom mennyire ismered az ökonetet, de nekem a többféle omega készítmények közül az övék segítette az elmúlást. (Ha érdekel, a megszerzésben tudok segíteni)

Nem vagyok orvos, sem alternatív gyógyász, úgyhogy mindössze saját tapasztalatot és elképzelést tudok mondani. Nekem kb 7 éves koromban jelentkezett először, és volt, hogy az egész arcom beterítette, és véresre kapartam. De immár elmúlt, ezért vagyok merész megosztani a tapasztalatom.

Szerintem a Te esetedben annyi történhetett, hogy most ketten osztoztok a babával azon a tápanyagmennyiségen, ami eddig neked egy személynek elég volt. Ezért a bőrödön jelzett a tested, hogy most már bizony duplázni kell. Egyébként gratulálok! :)

Ami külön allergén az ekcémánál: narancs, paradicsom, lazac, kakaópor (nekem csak az egyszerű kakaóporból csinált kakaótól jött ki egyből)

Ui.: a szteroidos megoldásokat szerintem a baba ideje alatt, meg amúgy is jobb, ha mellőzöd. :)

Remélem tudtam segíteni.

2016. febr. 26. 16:46

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni ekcéma témában? 13 hetes kismama vagyok és ahogy terhes lettem kijött a 13 éve nem látott ekcémám. Emlékszem régebben csak az Elocom segített, de pikk pakk, viszont azt most nem kenhetem. A gyógyszertárban már mindent megvetettek velem. A bőrgyógyászom a Psoridern sensitivet ajánlotta, de attól csak rosszabb lett. Van valakinek valami jó ötlete?

2016. febr. 14. 16:20
Sziasztok! Úgy érzem muszáj megosztanom saját tapasztalatomat is itt az ekcémáról. Már 16 éve küzdök vele. Kezdetben jártam bőrgyógyászhoz, aki szteroidos krémet írt fel, de egy idő után már ez sem volt az igazi, úgyhogy inkább lemondtam róla. Az évek során egyre rosszabb lett. Mindenféle krémet kipróbáltam, shea vajat is, még a fényterápiát is. Rengeteg pénz elment rá, a semmiért. Gyanús volt, h mikor több tejterméket fogyasztok, jobban fellángol, de ezek elhagyása nem hozott igazi eredményt. Decemberben úgy döntöttem, h kipróbálom a gluténmentes táplálkozást. Már 5 nap után alig viszkettem, 10 nap után hihetetlen volt a változás! 1 hónap után nyoma sem volt az ekcémának. Egy próbát szerintem mindenképpen megér.
180. sz_reka
2015. okt. 14. 15:11

Sziasztok! Ugyan elég régen érkezett a témához hozzászólás, de saját tapasztalatomat szeretném megosztani veletek. Az arcomon található leginkább ekcéma, és kb. 2 hónapja próbáltam ki (és azóta is használom)a Happy Skintől az Élégance arckrémet. Ezúton is köszönöm!(Bár más fórumon jeleztem már közvetlenül feléjük is a köszönetemet.)

Igazából 2 terméket ajánlottak a problémámra, és a kettőt együtt használom. Egy parajdi sós szappan, és a fent említett arckrém.

Nagyon szépen feljavult tőle a bőröm, és én azóta boldog vagyok! Senki nem mondja meg, hogy ekcémás volt az arcom. Bátran és tiszta szívből ajánlom őket!

A cég nem mellesleg magyar, és natúr kozmetikumokat árul.

179. 4327a8e017 (válaszként erre: 178. - Békuci22)
2014. dec. 30. 00:02
A shea vajat próbáltad már? Mert ebben is az van, illetve B5, a többi összetevő csak arra való, h tubusolható legyen. :)
2014. dec. 22. 01:55

Sziasztok!

Hátha segítek valakinek ... :)

Én nagyon hosszú idő után, 3 hete találtam rá egy szuper krémre:LA ROCHE-POSAY CICAPLAST BAUME B5.

Nem kimondottan ekcémára készült, viszont számomra olyan hihetetlen eredményeket produkált, mint eddig semmi más ... Nem akartam hinni a szememnek, amikor az esti kencézés után reggel ránéztem a sebekre ... A szteroidos krémekkel való kezelés után nem volt ilyen eredmény ... Szóval szívből ajánlom mindenkinek! :) :) :)

(Amik még egész jók voltak az az Eucerin atópiás dermatis testápolója, illetve a gyógyszertárban kevert krémek.)

177. pikuli
2014. jún. 17. 12:27
en az emolium kremet hasznalom es nekem kivalo.en mindenfele tisztitoszerre vagyok alergias mar3 eve a tenyeremen mindjart kijon az ekcema ha nem hasznalok kesztyut.ajanlom mindenkinek.
176. Nóra08
2014. jún. 17. 10:46

Mi is a selyembalzsamot használjuk, ajánlom mindenkinek!

[link]

2014. jan. 8. 15:56

Sziasztok! En az unnepek alatt lettem ekcemas, eddig sosem voltam. Gondolom is mitol: az tortent, hogy kulfoldrol repultem hazafele es a repteren unalmamban amig varakoztam kiprobaltam a csuklomon es a nyakamon nehany parfumot. Eltelt par nap es eloszor a csuklom, majd a nyakam lobbant be. Szornyen egett es viszketett, meg volt duzzadva a borom, alig fordult a nyakam. Mivel unnep volt, nem mentem dokihoz, elkezdtem elolvasni az osszes forumot. Kiprobaltam szinte mindent, amit ott ajanlottak. Nekem a Sudocrem ami elkezdte csillapitani a viszketest es a teafa olaj, ami volt otthon mindent kentem ra, meg olivaolajat is, meg napozas utani kremet is. Mostanra job valamivel, mar nem duzzadt, nem viszket, de meg latszik a helye.

Orvoshoz vegulis nem mentem, mert mire veget ertek az unnepek jobb lett. Meg minden forumon azt olvastam, hogy cask kiserleteznek, felirkalnak mindefele draga szteroidos kremeket.Szoval eldontottem, hogy orvos csak legvegso esetben. Ja, es azota no parfum :)

174. akiss
2014. jan. 2. 22:36

Bátran ajánlom ekcémára,pikkelysömörre.égési sérülésekre "Selyem Balzsam"

Az egész családom immár egy éve használja,nagyon elégedettek vagyunk.

Bio boltokban kapható.

173. gabelli
2013. nov. 4. 08:22

Sziasztok!

Látom ez a Fórum már régóta nem él.Ellenben megosztanám tapasztalatomat,mert hátha valaki még elolvassa,akin segít.A tengeri sóoldat enyhítette a viszketést,de nem mulasztotta el az ekcémát.Ám az aloé növényke csodát tett.Kíváncsi leszek meddig tart ez a nyugalmi állapot:)

172. zizabella (válaszként erre: 171. - Vicus36)
2012. febr. 23. 20:10

Hol olvastál róla pontosan, mert én nem találom.

Átküldenéd priviben?

171. Vicus36
2012. febr. 22. 15:32

Sziasztok!

A Tsukuba krémmel kapcsolatban kérnék tapasztalatokat, illetve, hogy hol lehetne és mennyiért megvásárolni.

A kisfiam nagyon ekcémás, szinte már mindent kipróbáltunk, erre a krémmre itt a neten bukkantam rá, állígtólag valami japán krém... és hatásos.

Köszönöm

170. Arizan
2012. febr. 21. 11:22

Sziasztok!


Szeretném megosztani veletek , ami nekünk bevált.

A Sanatopic testápoló! Rengeteg mindent kipróbáltunk, drágákat is, de semmit nem javított a kislányom bőrén, néha már úgy nézett ki hogy borzasztó és nagyon kínlódott tőle, ilyenkor kénytelen volnam bekenni a szteroidos krémmel, mert az tényleg segít átmenetileg, de azzal csínján kell bánni.

Mióta a Sanatopic-ot használjuk, puha, selymes a bőre, néha jön csak elő kis ekcémás folt, de akkor gyakrabban kenem és szinte mindíg visszahúzódik, nagyon ritkán fordul elő hogy be kell kenni szteroiddal. Nekünk ez nagyon bejött.Van külön gyerekeknek és felnőtteknek is. Sajnos nem annyira ismert, mert nem a reklámra költenek hanem a minőségre, magyar termék, mindennek eredményeként viszont nem utolsó szempont: olcsó és jó!

169. bonesz
2011. dec. 9. 14:38

Sziasztok!

tüneti kezelésre nekem nagyon bevált a Sudocrem. kicsit zsiros, de elég belőle nagyon kevés is a látványos hatás elérése érdekében. :-)

168. 7ede41bc7f (válaszként erre: 166. - 67811f5fc9)
2011. nov. 20. 00:12

Szia!

A problema a szteroidnal kezdodik!

Jelentkezz a titkos naplomba, ott minden nap irok az ekcemamrol, mi tortenik eppen, meg ilyesmi. Ha gondolod latogass el hozzam.:-)

En 22 eve kuzdok ekcemammal, de 1 eve kezelhetetlen.

A pattanas pszeru dolgok a szteroidtol jonnek elo!!! Es azert jon vissza az ekcemad, mert a szteroid nem szunteti meg az okot, csak tunetet kezel, arrol nem is beszelve mennyi mereg kerul a szervezetedbe ezaltal.:-/

Jobbulast!!!

167. 4327a8e017 (válaszként erre: 166. - 67811f5fc9)
2011. nov. 18. 12:00

Szia! Én csak a tengeri sót és hidegen sajtolt olajokat tudok ajánlani, olvass vissza a fórumban, többször írtam már róluk.

Gyors jobbulást!

2011. nov. 17. 23:22

Sziasztok!

kérlek segítsetek ha tudtok!

kontakt ekcémám van a bőrgyógyász mondta, szteroidos krémet adott, amitől elmúlt, de egy hét múlva újra kiújult az ekcéma, ami az arcomon van a szemem alatt és a szám mellett!piros viszket,száraz!

egyszer be is hólyagosodott, és fel is szokott puffadni az arcom.nem tudom mi lehet a kiváltó oka ? hol milyen vizsgálatot csináltassak?

ráadásul a szteroidtól teljesen kipattanásosodtam, vagyis ahhoz hasonló, így nem merem, használni a szteroidot, de akkor mit ????


köszönöm !!

165. Csimpánz (válaszként erre: 159. - 4327a8e017)
2011. okt. 25. 17:37
Szia! Sikeresen elkeztem használni a shea vajat, de nem nagyon használ, ezért úgy vélem valami hamisított cuccot sikerült vásárolnom... Mannaszappan.hu-n nézegettem hidratáló szappanokat meg ott is lehet venni shea vajat, majd lehet onnan rendelek! A következő amit kipróbálok az az olivaolaj szappan :) ! Ha már az sem hat, akkor nemtudom! Remélem javulni fog! Köszi a segítséget!!!!
164. Ananke81 (válaszként erre: 160. - Szila5)
2011. okt. 23. 14:13

Örülök hogy jobban vagy....remélem így is marad...vagy jobb lesz.

Nekem volt egy bejegyzésem itt a fórumon kb 1.5 hónapja írtam hogy sokkal jobban vagyok tulajdonképpen meggyógyultam...törölték a bejegyzést,nem tudom miért?...vagy én nem látok....

Azóta sajnos megint voltam orvosnál koránt sem annyira rossz a helyzet mint akkor volt de megint kezdődött ..és meg akartam előzni a bajt...szóval a lényeg kaptam injekciót...jó kis szteroidosat..( de sajna nem volt mit tenni) teszteket fog csinálni 6 hét múlva..vér, vizelet, allergia, candida...stb.

Szóval amit én tapasztalatok alapján már el tudok mondani..ha ezzel segíthetek másoknak hogy az ekcéma nem egy egyértelmű, egyszerűen kezelhető betegség..teljes, testi lelki kivizsgálást igényel és a végén vagy rájönnek a kiváltó okra, okokra vagy nem...viszont amit semmiképpen nem szabad kihagyni az az orvos!..tudom mindenkinek megvannak a rossz tapasztalatai, meg a sok kidobott pénz a rossz haszontalan krémekre gyógyszerekre, de nem lehetetlen egy olyan szakembert találni aki tud segíteni..tisztában kell lenni viszont azzal hogy az orvos sok esetben azért tud csak a tüneteken enyhíteni és nem az okot megszünteti,,mert ez leginkább rajtunk múlik....figyeljük magunkat, mikor erősebb a viszketés, mit csináltunk vagy ettünk előtte, esetleg kivel beszéltünk aki felidegesített frusztrált vagy stresszet okozott, sajnos ez mind mind lehet az ekcéma kiváltó oka.


Mindenkinek jobbulást , és kitartást.

163. Ananke81 (válaszként erre: 158. - Csimpánz)
2011. okt. 23. 13:59
Sajnos nem tudok neked a Pesti orvossal kapcsolatban segíteni, csak együttérzésem kifejezni, ja és csatlakozom nekem is midig azokat a szar szteroidokat írják fel ami nekem már nem használ + rohadtul ártalmas..öregíti, elvékonyítja a bőrt...ráadásul bekerülve a véráramba további visszafordíthatatlan károkat okoz..Jobbulást..remélem találsz valami dokit aki érdemben segít.
162. 0379577b17 (válaszként erre: 1. - 72d8c8f336)
2011. okt. 21. 05:25
161. szila5 (válaszként erre: 158. - Csimpánz)
2011. okt. 21. 04:03
Köszönöm, megjegyzem! :)
160. szila5 (válaszként erre: 157. - Ananke81)
2011. okt. 21. 04:01

Szia! Köszönöm szépen az együtt érzésed és a biztatásod, kicsit késve, de válaszolok. Igen voltam a bőrdokinál, a szokásosat írta fel: elocolm vagy mi, a gyógykenőcs, egy zsírozó, egy mosdókenőcs, cérna és gumi kesztyű. Illetve egy hónapra rá allergia vizsgálatra beutaló, ami nemsokára itt is van. A fogam azóta elkészült, és klasszisokkal jobb a kezem, igaz nem 100%-os, de sokkal jobb. Kesztyűben pacsálok, kivéve zuhanyozáskor; csak akkor kenem, ha nagyon fáj, vagy száraz, sok volt neki a nap. Valszeg a mosogatószer nem tetszik neki, bár ezek után már úgy gondolom, hogy semmi sem, ami vegy-, tisztítószer. A többit majd meglátjuk. :)

Minden ekcémás betegnek mielőbbi javulást, gyógyulást kívánok!

159. 4327a8e017 (válaszként erre: 158. - Csimpánz)
2011. okt. 11. 15:26
Próbáld ki a tengeri sós vizet és a shea vajat illetve olíva olajat. Ezeknek köszönhetően hónapok óta tünetmentes vagyok. Ha visszanézed a hozzászólásaimat ebben a fórumban, akkor részletesebben is leírtam, mit hogyan. (Habár nincs semmi extra trükk. :) )
2011. okt. 10. 11:54

Sziasztok! Csecsemőkorom óta van ekcémám, anyukám mindig azzal magyarázta, hogy neki is volt, és örököltem. Néha enyhül, néha nem. Nyáron az ekcémás embereknek ajánlom, hogy a Szelidi-tónál nyaraljon, mert a tó vize gyógyvíz (jódos) és néhány nap alatt helyreteszi a bőrt. Most ahogy bejött a hideg, rossz idő nekem elkezdett terjedni az ekcémám. Mindig csak a hajlataimba volt illetve a kézfejemen. Most már az arcomon és a nyakamon, bokámon, karomon is van, és valami eszméletlen ronda! Fáj, viszket és megőrülök. Bőrgyógyászok mindig ugyan azokat a szar szteroidos kenőcsöket írják fel és a szteroidos gyógyszereket. Ha valaki ismer Pesten valami jó bőrgyógyászt, vagy tud valami módszert, amivel enyhíteni lehetne, hálás lennék a segítségéért!!!

Előre is köszönöm!! :)


u.i.: Akinek a kezén van ekcémája, és nem olyan régen tart, annak ajánlom a Ftorocort nevű krémet! :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook