Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valaki járt a várandósság alatt a Medicover kismama programjára?Tapasztalatok? fórum

Valaki járt a várandósság alatt a Medicover kismama programjára?Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


8. annababa22 (válaszként erre: 7. - Csokidarabka)
2016. aug. 19. 23:10

Szia Csokidarabka,


Nekem pont ugyanaz a kérdésem, mint neked, te végül hogyan döntöttél? Köszönöm szépen a válaszod előre is.

7. Csokidarabka (válaszként erre: 6. - Sophiebrando)
2016. márc. 9. 09:56

Szia sophiebrando,

nekem céges biztosításom van a Medicoverben, ami fedezi a terhesgondozást, viszont saját nődokim is van, aki az Uzsokiban vállalja a szülést.

Azt szerinted meg lehet beszélni, h járok a Medicoverbe a vizsgálatokra, de csak "felhasználom" az eredményeket a saját dokimmal? Mert Ez a duplán orvosi vizsgálat sem jó, meg az én dokim sem vállalja a szülést, ha nem az elejétől hozzá jársz.

Hátha te tudod...

Köszi előre is a válaszod.

2016. jan. 6. 15:40

Sziasztok, nem tudom, jelenleg érdekel-e valakit, de leírom az én tapasztalataimat.

2015. januártól van biztosításom a Medicovernél, ami elvileg azt írta, hogy a terhesgondozás csak a második biztosítási évtől van benne a csomagomban. Ehhez képest júliusban terhes lettem, és minden további nélkül járhattam oda terhesgondozásra. Annyi volt a feltétel, hogy a 12. hétig kell náluk jelentkezni. Innentől kezdve mindig ők kerestek, hogy mikor, milyen vizsgálat esedékes, és beszéljünk meg időpontot. Szerintem ez nagyon kényelmes.

Mivel vidéki vagyok, ahol egy nagyon elfuserált kórház van, ezért döntöttünk eleve a biztosításuk mellett. Mivel az én városomat is megjelölték, hogy szerveznek oda időpontokat, ezért oda kértem nőgyógyászhoz időpontot terhesség megállapításra. Hívtak is, hogy a helyi kórház szakrendelőjébe a normál rendelésre az éppen ügyeletes orvoshoz mehetek pár nap múlva. Ekkor nagyot csalódtam, hiszen ezt én is el tudtam volna intézni medicover nélkül, ingyen is... Mondtam, hogy köszi, de ez nem pálya, akkor inkább mennék a Bp-i klinikájukra. Kb másfél óra itthonról kocsival, de úgy voltam vele, a gyerekem egészsége megér ennyi utazgatást a vizsgálatokra. Ami Bp-n fogadott, az mintha egy nyugati ország klinikája lenne, kicsit sem a magyar viszonylatokat tükrözi. Nem mondom, hogy mindig minden zökkenőmentesen ment, de összeségében elégedett vagyok velük. A 36. hétig vállalják a terhesgondozást, mivel szülni náluk nem lehet. Viszont ha valaki 36 hetesen állít be egy orvoshoz, hogy szeretne nála szülni, akkor kiröhögik. Tehát a 20. hét környékén úgyis kell keresned más orvost (is - úgy értem, a laborokra, meg genetikai uh-kra utána is lehet oda járni, csak a nőgyógyász konzultációnak nincs duplán értelme) Addig viszont maximálisan jó. Az már más kérdés, hogy csak ezért érdemes-e velük biztosítást kötni, mivel nem olcsó mulatság.

Ha valakinek van valami konkrét kérdése, szívesen válaszolok :-)

2012. márc. 16. 22:39
Ezt konkrétan nem tudom, de azt igen, hogy ha választani lehet, a legolcsóbb orvost választják, kivéve ha marketingről van szó..
2010. ápr. 19. 20:35
?????????
2010. ápr. 19. 06:52
Tényleg senki??????????
2010. ápr. 18. 10:53

Hahó!Senki?

Vagy mindenki főz? :)

2010. ápr. 18. 09:13
Olvastam erről a programról a Nők Lapjában.Érdekelne,hogy mik a tapasztalatok.Itt vidéken vacak a kórház,órákat kell várni,mert doki sincs.Ráadásul 35 felett vagyok,tehát genetikai vérvételt is szeretnék,ami úgyis fizetős lenne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook