Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A GYED után... fórum

A GYED után... (beszélgetős fórum)


2010. okt. 7. 14:15
Elvileg igen,ha addig nem vonja vissza a kormány azt,hogy gyes mellett lehet 8 órában dolgozni.Ha nem vonja vissza akkor,amíg te munkanélkülin vagy a párod is igénybe veheti a gyest.
2010. okt. 7. 14:12

Sziasztok!Jövő augusztusban lejár a gyedem,nem tudok hová visszamenni dolgozni,mert felszámolták a céget ahol dolgoztam.Szerintetek lehet e gyed után egyből munkanélkülire menni,valamilyen tanfolyamot szeretnék elvégezni(pár hónap)ezután igényelném meg a gyest,és így vállalnék munkát gyes mellett.

Szerintetek ez így működne?

6. e4838aa63b (válaszként erre: 1. - Ronikutyi)
2010. ápr. 19. 13:07

Miért adnád fel a gyes-t?

30nap az elbírálási idő, szóval én már most beadnám a helyedben.

Nekem február 23-án járt le, hónap elején szépen elküldtem az igénylőt, hogy február 24-től számítva folyósítsák.

Gyes mellett lehet dolgozni, szóval ha lejárt a gyed, akkor a munkaügyibe is bejelentkezhetsz.

Én is mostanában készülök elmenni, szóval pontos infóm még nincs arról, hogy miket kérnek, de a fejed nem fogják leharapni :)

2010. ápr. 17. 20:51
Okés,köszi:)
4. 3da8f53e4a (válaszként erre: 3. - Ronikutyi)
2010. ápr. 17. 20:48

Értem...


Mindenféleképpen menj be a MÜK-be hétfőn és kérdezz rá, hogy mikortól kellene regisztrált munkanélküli lenned. Szeptember még messze van... addig még a GYES-t is igényelheted....

3. Ronikutyi (válaszként erre: 2. - 3da8f53e4a)
2010. ápr. 17. 20:46
Eladói tanfolyamról lenne szó,szóval biztos találnék munkát vele,és nem azért adnám fel a munkahelyemet,mert nem szerettem ott dolgozni,sőt..,hanem mert 3 műszakba jártam,és a párom is,viszont a gyerek elhelyezését nem tudom megoldani.Hiába járnánk váltó műszakba,az a kér óra váltásnál kiesik.És ők visszafele mennek,így 2 hetente 1 hetet egy műszakba lennénk.Ezért nehéz.
2. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - Ronikutyi)
2010. ápr. 17. 20:42

Muszály a munkahelyedet feladni egy tanfolyam miatt? Mert ha regisztrálással tudod elkezdeni, akkor fel kell mondanod - de előtte pontosan utánna kellene nézned a munkaügyben is, hogy tuti indul-e a tanfolyam. És ha elvégezted a tanfolyamot, tudsz vele munkát vállalni, elhelyezkedni? GYES-t biztosan igényelhetsz....


Elég sok bizonytalan tanfolyamokat inditanak - úgymond EU-s - aztán a nagy semmi munkáltató jön....

2010. ápr. 17. 20:37
Még februárban voltam a munkaügyi hivatalban,megkérdeztem,hogy rajtuk keresztül végezhetnék e tanfolyamot,és azt mondták,hogy szeptemberben indul az a tanfolyam,amire jelentkeznék,de be kell hozzájuk regisztrálni.Na már most az én GYED-em május 31-én jár le,és az lenne a kérdésem,hogy most akkor le kell számolnom a munkahelyemről,hogy elvégezhessem a tanfolyamot,és ha igen,akkor mikortól kapnék munkanélkülit,közbe igényelhetném a GYES-t,vagy hogy van ez?Tudja valaki esetleg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook