Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szürkévé teszi a mosógép a fehér ruhát, mit csináljak? fórum

Szürkévé teszi a mosógép a fehér ruhát, mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


13. Barát1 (válaszként erre: 12. - Hanata)
2010. ápr. 18. 20:29
Szűrőt is megnézted?
12. Hanata
2010. ápr. 18. 20:20
Mosóport nem váltottam, a ruhamennyiséggel sem lehetett baj, mert össezsen 2 lepedő volt benne. A szódabikarbónát és a mosószódátkipróbálom, köszönöm a tippeket!
2010. ápr. 17. 21:18
Itt a Hoxán van már néhány 'háztartás'-fórum, valamelyiken olvastam, hogy 2 kanál szódabikarbóna vagy mosószóda csodát tesz a fehér ruhákkal. Kipróbáltam, és tényleg működik a dolog!! Elszürkült, elsárgult régi holmik lettek újra fehérek! /a szódát vagy bikarbónát a mosóporhoz kell adagolni, csak magában nem elég/
2010. ápr. 17. 20:51
Én most kaptam egy emailt hogy a szódabikarbóna milyen jó és gyogyszertérban milyen olcsó ja és mennyi mindenre jó.Még a mosógépet is kitisztítja , kifertőtleníti.Próbáld ki.
2010. ápr. 17. 20:35

Lehet, hogy egy ideje nem volt használva és beporosodott a belseje. Én is egy ecetes, magas hőfokú mosást ajánlok üresen.

Ha más most nem változott (mosópor, ruhamennyiség), akkor ennek kell lennie a gondnak.

Esetleg annyit még tengyék meg előtte, hogy leszereled vissza a csapról, és amiben a vizet szivattyúzza cső, azt is alaposan átmosod - de azt ne ecettek, mert lehet, hogy nem bírja az anyaga...

2010. ápr. 17. 20:33

Időnként én is beleöntök fél üveg ecetet, és végigviszem 90 fokon a programot ruha nélkül. Ártani nem árt neki, de hogy a ruha fehérebb lesz-e?

A hőfokszabályozó jól működik? Nem alacsony hőfokon járat?

2010. ápr. 17. 20:27
szerintem.rendes mósópór,és.a, venisz.hátha.mególdás. és.vizlágyitó./ de,lehet,hogy, sima háztartási.vizköoldó val.átkelmósni,a gépet. ágnes1219
6. Barát1 (válaszként erre: 2. - Hanata)
2010. ápr. 17. 20:26
Nézd meg a szűrőt, hogy nincs-e benne valami, esetleg a mosóporoddal nem lehet gond? Szerintem egyik mosógép sem szürkíti a ruhát.
2010. ápr. 17. 20:25
ecettel, esetleg trisóval mosd át a gépet, majd egy ideig trisóval mosd a fehéret a mosópor mellett.
2010. ápr. 17. 20:23
Biztos, hogy a gép szürkíti? Nem lehet, hogy a mosópor? Nem tudom, mitől lehet ilyen...
2010. ápr. 17. 20:23

Nem a sok vízkő van elszíneződve és az fogja össze a rucikat?

Én megpróbálnám , hogy üresen mosol egyet magas hőfokon ecettel.

2010. ápr. 17. 20:21

Kaptam egy mosógépet, nagyon megkímélt állapotban, kipróbáltam fehér lepedőkkel, hogy milyen lesz, gondoltam, ha netán nem jó az eredmény, ezeken az anyagokon a fehérítés majd úgy is segít, és ahogy megszáradtak a ruhák, látszott, hogy kapott egy szürkés árnyalatot.

Nem tudom, mit lehetne csinálni, mindent azért nem moshatok fehérítővel.

Valaki tud tanácsot adni? Egyébként nagyon jó a gép, nem rozsdás, nem öreg, sajnálnám kirakni.

2010. ápr. 17. 20:18
Szürkévé teszi a mosógép a fehér ruhát, mit csináljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook