Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valakinek terhessége alatt vesegörcse, vesekő miatt? Hogyan kezelték? fórum

Volt már valakinek terhessége alatt vesegörcse, vesekő miatt? Hogyan kezelték? (tudásbázis kérdés)


2017. dec. 26. 21:05
5 hónapos terhes voltam, mikor elindult a vesekövem. Befektettek az urológiára, és mivel hatalmas fájdalmaim voltak, félő volt hogy elvetélek, döntést hoztak... Dupla J katétert kaptam, amit a hólyag és a vese közé helyeznek fel. Nekem 27 cm hosszú volt. Az eredeti terv szerint csak szüléskor vették volna le, de mivel 2 hétre rá kipisiltem a követ, bevittem a dokinak, így kikönyörögtem a katéter levételt. Viszont ennek a hadműveletnek köszönhetem a terhességem megmaradását, és a ma már 25 éves fiamat! :)
2010. ápr. 20. 09:07
Az első lányommal voltak vesegörcseim, de vesemendencegyulladás miatt. Senkinek nem kívánom! Antibiotikumot kaptam, szinte már egy nap után érezhetó volt a javulás, de 5 napig szednem kellett a gyógyszert.
2010. ápr. 17. 14:42
Barátnőmnek volt, nagyon szenvedett, kórházban is volt miatta 20 hetesen, és "megszülte" a kövét.
6. niki0126 (válaszként erre: 5. - Vvicus)
2010. ápr. 17. 14:16
Köszönöm szépen!
5. vvicus (válaszként erre: 3. - Niki0126)
2010. ápr. 17. 14:15
Jobbulást kívánok!
2010. ápr. 17. 14:10
Azt mondta a doki, hogy 2 mm-es vesekő sejthető. És pang a vizelet a vesémben.
2010. ápr. 17. 14:10
Én sajnos úgy jártam, 27 hetes terhesen, szerdán,hogy begörcsölt a vesém. Bementünk a kórházba, adtak egy injekciót, meg végbélkúp fájdalomcsillapítót, ha itthon is fájna. Hazajöttem, aludtam, és arra keltem,hogy iszonyatosan fáj. Visszamentünk a kórházba, fölhelyeztek egy kb.20 cm-es csövet, a vesém és a hugyhólyagom közé. És csak szülés után veszik ki. Most nagyon nehezen mozgok, pisilek, stb. (és persze félek!)
2010. ápr. 17. 14:08
Biztos, hogy vesekő? Nekem volt vesegörcsöm, de nem kő miatt, hanem mert a baba nyomta a vesémet, és vesetágulat alakult ki.
2010. ápr. 17. 14:07
Volt már valakinek terhessége alatt vesegörcse, vesekő miatt? Hogyan kezelték?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook