Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit szóltok az ilyen anyukákhoz? fórum

Mit szóltok az ilyen anyukákhoz? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. máj. 6. 19:17
ja!
42. 7af3347250 (válaszként erre: 40. - 2656c806ea)
2010. máj. 6. 18:04
Nagyon helyes.
41. anikko (válaszként erre: 40. - 2656c806ea)
2010. máj. 5. 21:52
csodálod?
2010. máj. 5. 21:08
a fórumindító felszívódott.
2010. máj. 5. 14:45
nem csinált azért olyan nagy bűnt!nem értek vele egyet és maximálisan szoptatáspárti vagyok ha csak lehet,de ha három hósan kap egy 4 hós bébiételt,biztosan nem lesz baja tőle,régebben 3hótol ajánlották,manapság 6 hónaptól a hozzátáplálást...nem tudom miről van szó de gondolom nem csak azt kap egész nap
38. lauretta (válaszként erre: 1. - 886746dbb6)
2010. máj. 5. 14:41
3 honapos babànak mèg nem èrett a gyomra a bèbiètelhez!Lehet hogy èhes maradt a baba,vagy csak egyszeruen szeret cicizni.De ha egy anyukànak ez nyug,az màr nagy gond!Orulni kellene hogy van teje,a szoptatàs jo dolog,az osszebujàs,arrol nem is beszèlve,hogy a baba immunrendszere eros lesz tole.én 2 èves koràig szoptattam a lànyom,nagyon nehèz volt leszoktatnom rola,imàdta a cicit,legszivesebben 24 oràt logott volna rajta.O a cici mellett kapott 6 honapos kortol hozzàtàplàlàst,szèp fokozatosan,elobb anyatejjel higitva,kèsobb simàn.Eleinte nem is ivott,neki elèg volt a tejem.De visszatèrve,akinek nyug,inkàbb adjon tàpszert,ne bèbiètelt.Egy ideges,ingerult mama,aki kelletlenul szoptatja a babàjàt,roszabb mint a tàpszer!
37. 7af3347250 (válaszként erre: 36. - Rasza)
2010. ápr. 22. 15:23
Na igen, arról nem is beszélve, hogy régen, amikor még nem volt cumi, akkor egy rongyba tettek cukrot és azt szopogatta a gyerek, amíg a mezőn dolgoztak...vagy pálinkába volt itatva, hogy aludjanak...mégse rohant el senki a postára, hogy körüzenetben elküldje a falu minden lakójának, hogy a gyerekes anyukák mit csinálnak...
36. rasza
2010. ápr. 22. 00:37
Nem értem a fórumot! mire jó ez az egész? Én a nagyobbik lányomat 2 éves koráig szoptattam.4 hónapos korától kapott pépeket.A kisebbik három hónapos múlt.Rengeteg a tejem de rengeteget is eszik.700ml anyatejet eszik de 100-150 ml tápszert még kikeverek neki. Mikor látja hogy eszünk majd kiesik a szeme és kiabál.Cici nem kell neki.De akármikor látja hogy eszünk tátog és kiabál.Így kezdődött nálunk hogy 50gr banánjoghurtot is megeszik naponta még ezek mellé!!És ha nem adom neki a kanalat a szájába elég gyorsan még reklamál és tolja a kezemet a szájához.Én csak mosolygok rajta .Olyan jó az étvágya.Nem hiszem hogy bármi baja lenne tőle.És képzeld ez nem bébiétel!! Danonínó.Igazi tehéntejből!És ha több kanalas hamit fog enni akkor kiváltom vele a tápszert.És marad a szopi minden mennyiségben plusz a hami.Mi még feles tehéntejen nőttünk fel és 3 hónaposan darált mindenfélét ettünk és kutya bajunk. Ha nem tetszik indíts egy fórumot rólam is .Majd jót nevetek!!
35. 7af3347250 (válaszként erre: 27. - C5e4f82e3f)
2010. ápr. 20. 15:54

Teljesen egyet értek veled. Nem tudom, hogy ellenkező esetben hogyan esne azoknak, akik egyből negatívan ítélkeznek, ha a döntéseik miatt lejárató fórumokat nyitnánk, ezzel is lázítva a népet ellenük. Nem hiába szokták mondani, hogy "az vesse rám az első követ, aki..."

Nekem a lányom 8 hónapos, még szoptatom. 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Viszont 1,5 éves koránál tovább nem akarom szoptatni, mert azt nem veszi be a gyomrom, perverznek tartom. Másrészt, azokat a vitaminokat pótolni tudja már az ételekből.

Mégsem ítélem el azt, aki akár a 4 évest szoptatja, vagy azt, aki nem érzi magát képesnek rá.

"Úgy bánj másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!"

2010. ápr. 20. 15:35

Ha egy anya megszüli a gyermekét és véletlenül nincs teje akkor megkeresi a megfelelő megoldást korának megfelelően tápszert ir fel a gyermekorvos attól még lehet egészséges és a későbbiekben négy hónapos kortól meg sütőtökpürét lehet adni könnyű almapűrét. A második lányomnál sem volt sokáig anyatejem áttértem más táplálékra és egészségesen felnőtt. Azért járnak a szakemberek ki a kismamákhoz, hogy mindenféle tanáccsal ellássák és lehet bármi ilyen kérdésben hozzájuk fordulni, hiszen azért vannak. Mielőtt itélkezünk meg kell vizsgálni hogyan is van és utána véleményt nyilvánitani, de azt is inkább jószándékkal és nem a lejáratás céljával.

Üdvözlettel: Ágnes

33. 2656c806ea (válaszként erre: 32. - Timike33)
2010. ápr. 20. 10:07
csatlakozom...mindenki törődjön a saját gyerekével és ne másokat biráljon.
2010. ápr. 20. 09:37

Sziasztok!


Végig olvastam a fórumot és én inkább az ítélem el hogy valaki nyit egy ilyen lejárató fórumot....mi az hogy adja örökbe???Azért mert szoptatja....kicsit elszaladt veletek a ló, senkinek semmi köze hozzá szerintem...ez a hölgy dolga és nem hiszem hogy olyan nagy baja lenne a babának ha nem szopizik..más helyeken enni sem kapnak a gyerkek és ahhoz mit szólsz??Csak ennyi a véleményem...

2010. ápr. 20. 09:13

Sajnos én egyik lányomat sem tudtam szoptatni.:( Kevés volt a tej, így kezdettől fogva tápszeres kiegészítésre volt szükség, persze, hogy a cumisüveg maradt. Ma már tudom, hogy sokkal kitartóbbnak kellett volna lennem.

Mégis ennek ellenére 5,5 hónaposan kezdtem bébiételt adni a lányoknak. Korábban eszembe sem jutott volna.

A leírtakon azért sem lepődtem meg, mert egyik ismerős anyuka 4 hónaposan házi szalonnát adott a kislányának...ez még abszurdabb!

2010. ápr. 17. 21:41
szerintem a bébiétel nem gáz,bár főzhetne is neki. inkább az a gáz,ha van tej,és mégis főzeléket kap. bár nem hiába mondta nekem is a védőnő,hogy 4 hósan kezdhetem neki adni az almát krumplit...lehet,hogy az ismerősöd is ezt teszi. ebbe semmi rossz nincs. anyukám azt mondta,hogy anno mi már 3 hósan ettünk egy csomó mindent és akkor még nem voltak bébiételek,meg tápszerek. ne itélkezzünk.
2010. ápr. 17. 20:43
Én 14 és 15 hónapig szoptattam a gyerekeimet. Fél éves koruktól fokozatosan adtam nekik gyümölcsöt, főzeléket. Most várom a 3. gyerekemet, őt is így szeretném etetni.
2010. ápr. 17. 19:56

Így van nem szabad ítélkezni, de ha már elindult....

Én is adtam neki 3,5 hósan bébiételt, sőt 2 hósan tápszert és nem azért mert nem volt kedvem szoptatni.

Csak nekem is 2-3 óránként szopizott, legalább egy fél órát, ha minden rendben lett volna a tejcsivel, akkor kibírta volna tovább is.

És hogy inkább a szomját oöltotta vele, mint jólakott, ezért döntöttem a tápszer, és bébiétel között.

És szerintem nem látszik meg rajtuk, korának megfelelően fejlődik mind a kettő.

27. c5e4f82e3f (válaszként erre: 26. - Vvicus)
2010. ápr. 17. 16:22
Köszönöm! Pontosan így van! Itt hozzászólások vannak, ezeket tolerálni kell, nem pedig ítélkezni, ráadul nem olyan fórumot létrehozni, ami lejárató! Ez az anyuka biztos szomorú lesz, ha meglátja mit nyitottak ellene, senkinek semmi köze hozzá, hogy szoptat vagy sem. Megjegyzem én sem szoptatnék! És ez kizárólag az én magánügyem, nem háborogni kell, hanem elfogadni és a saját dolgunkkal törödni! Minden ember más, ezt el kell fogadni és tiszteletben tartani a másik ember döntéseit, addig, amig ezzel senkinek sem ártanak.
26. vvicus (válaszként erre: 24. - C5e4f82e3f)
2010. ápr. 17. 16:16

Teljesen igazad van! És az a kérdés is felmerül: mi jobb egy kisbabának, egy állandóan ideges-ingerült anya, aki utál szoptatni, nem megy neki jól (akár saját hibája, akár nem), vagy egy olyan anyuka, aki beismeri, ez neki nem megy, és keres más megoldást, így ő kibékül magával, nyugodt lesz, amit a babája is megérez.

Hozzáteszem, szoptatás párti vagyok, ha megszületik a babám, szoptatni akarom, amíg tudom és bírom, de "Ne ítélj, hogy ne ítéltess!!!"

2010. ápr. 17. 16:15
Semmit!Mindenkinek a saját döntése,hogy szoptat avagy sem!Nem értem,hogy miért kell még egy anyázó fórumot létrehozni!:(
24. c5e4f82e3f (válaszként erre: 1. - 886746dbb6)
2010. ápr. 17. 16:10

Szerintem az ő kisbabája és ő dönt, biztos, hogy nem akar ártani neki! Én is ezt tenném, ha nem esne jól a szoptatás és ezzel nem ártanék a babának...

Amúgy nem csak ehhez van hozzászólásom, hanem ahhoz is, hogy egy itt jelenlévő anyukáról becsmérlő fórum indul. Szerintem mindenki foglakozzon a saját gyerekével, ne okoskodjon itt és ne alázzon meg más nőt, aki közzé merte tenni, hogy hogyan szoptat! Felháborító milyen emberek vannak! Más dolguk sincs, mint másokat elítélni a számukra (begyöpösödött gondolkodásuk miatt) nem megfelelö cselekedetek miatt. Ehelyett tornáznának inkább és nem a gép elött tespednének, akkor talán ök is kivánatosak lennének és nem kéne másokon megbotránkozni... :P

23. b73e24f31f (válaszként erre: 22. - F2ee98befc)
2010. ápr. 17. 16:03
azt nem az anya dönti el hogy mi a jó a gyerekének, hanem a gyerek!!!
2010. ápr. 17. 15:23
szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy mi jó vagy nem jó a gyerekének. ezen kár is idegesítened magadat. ami szerinted nem jó, az a másik anyuka szerint jó. és ez így van rendjén. ha nem fájt a picike pocakja, akkor egészségére.
2010. ápr. 17. 15:13
Ha csak valóban a "megunás" az ok, akkor inkább adja örökbe.
20. 886746dbb6 (válaszként erre: 17. - A1baa7edcc)
2010. ápr. 17. 14:42

eddig úgy olvasgattam a fórumokat, hogy nem voltam regisztrálva. azért regisztráltam, hogy megkérdezzem a véleményeteket.

Tényleg semmi közöm hozzá hogy ki mit csinál a babájával csak nagyon felidegesített

19. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - 886746dbb6)
2010. ápr. 17. 13:57
no comment...:(
18. a1baa7edcc (válaszként erre: 17. - A1baa7edcc)
2010. ápr. 17. 13:19
vallalja
17. a1baa7edcc (válaszként erre: 16. - 5e48d37001)
2010. ápr. 17. 13:19
A forumkiiro meg uj regisztraciot is csinalt ezert a forumert, az eredeti nickjet sem vallaja.
16. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 886746dbb6)
2010. ápr. 17. 13:15

Szia!

Nem szólok semmit,lehet nem elég a teje és a kicsi mindig éhes és sír.

3 megoldás van ilyenkor,tápszer,de lehet nem fogadja el egy 3 hónapos baba,mert szokatlan az íze az anyatejéhez képest.

Női tej,de ha tejleadó nem megfelelően táplálkozik többet árthat mint használ.

Vagy a hozzátáplálás,ha az orvos és a védőnő nem zárkózik el.

Lehet ezért adja a bébiételt,és nem azért,mert lusta vagy félti a melleit.

Miért nem kérdezed meg priviben tőle?

15. a1baa7edcc (válaszként erre: 1. - 886746dbb6)
2010. ápr. 17. 12:44
Ha nem is ertek vele egyet, az o dolga.
14. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - Den Haag)
2010. ápr. 17. 12:43
nagyon egyetértek
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook