Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki van itt ügyvéd vagy jártas ebben? Gyerek téma fórum

Ki van itt ügyvéd vagy jártas ebben? Gyerek téma (beszélgetős fórum)


13. G....
2010. jún. 3. 23:32

Szia!

A tartásdíjat a kötelezett jövedelme alapján számítják ki, általában a jövedelem 20%-a. A lényeg, hogy nem a hivatalosan igazolt jövedelem alapján ítéli meg a bíróság, hanem a tényleges vagyoni viszonyaid alapján. Szóval, ha mondjuk 70 ezret igazolsz, de BMW-vel jársz, az elég ciki lesz. Írj, ha szeretnél még valamit megtudni.

2010. máj. 13. 23:55
na kíváncsi vagyok mi lett...szerintem sem emeli meg a bíróság és ha nincs pénzed ne költs ügyvédre, itt nincs szükség különösebb jogi tudásra.
11. tiata
2010. ápr. 18. 07:47
Szerintem nem fogják meg adni neki az emelést,bár nem tudom mennyit fizetsz.Az nem úgy van,hogy kéri,és csak úgy meg is kapja,főleg ha három évnél kevesebb ideje váltatok el.Azt azért keményen meg kell indokolni,hogy miért kéri.OLvass utánna jogi fórumokon,ott adnak szakszerű tanácsot is.
2010. ápr. 17. 11:00
Minden eddigi pénzátadásróül van papírod...? Aláírta, h átvette??
2010. ápr. 17. 10:30
Figyelmeztesd a volt nejed,hogy azt hiszem úgy változtak a törvények,hogy amennyiben megkéri valaki ezt a megállapítást/felemelést és az állam kifizeti az apa helyett, azt később a gyermekeknek amikor elkezdenek dolgozni vissza kell fizetni!!De ezt tényleg saját ügyvéddel beszéld meg SOS-ben...
2010. ápr. 17. 10:28
VAn egy olyan érzésem, hogy nem úszod meg ügyvéd nélkül ha jól akarsz kijönni belőle. Egy konzultáció általában még elfogadható áron van, hogy legalább tudd mire számíthatsz.
2010. ápr. 17. 10:24
1hónapja kérem állítsa le,május 11én lesz a tárgyalás :s
2010. ápr. 17. 10:21
az van hoyg alá írtam egy megegyezést ami eddig is volt,de.... arra nincs pénzem ügyvédet fogadjak,ez meg egy pénzes ügyvéd,volt sógorom peren kívül oda hívták a volt nejét gyere tartás miatt szombati napon,ez az ügyvéddé szívesen beszélnék,mit húzza az időt állítson le mindent ,vagy most mi van??
5. f5848578d5 (válaszként erre: 3. - N.Józsi)
2010. ápr. 17. 10:16
Ne akarj beszélni az ügyvédjével, keress saját ügyvédet, az majd hivatlból felveszi vele a kapcsolatot, arra muszáj lesz reagálnia. Ne írj alá semmit.
4. N.Józsi (válaszként erre: 2. - F5848578d5)
2010. ápr. 17. 10:09
pest
2010. ápr. 17. 10:09

jajj... ugy van a papíron amit alá írtam,hoyg gyerektartásdíj megállapítása és felemelése!


de előtte le van írva miben egyezzünk meg,szerinte ez formalitás,de nem lehet elálitani!!!!

nem inkább időhuzzás ,mint az ügyvédjének,mint bár miben?

SZERINTE NEM LEHET MÁR LEÁLLÍTANI!húzza halasztja hoyg beszéljek az ügyvédjével is...

2. f5848578d5 (válaszként erre: 1. - N.Józsi)
2010. ápr. 17. 10:06
Keress ügyvédet, különben pár hónap, év múlva újra kezdheti az egészet, ha most le is áll. Melyik megye?
2010. ápr. 17. 10:01

Sziasztok

Én egy szingli elvált apuka vagyok,nem én voltam a ludas,a lényeg szerettem gyerekeimet .Mindenben rész veszek,nincs nagy távolság köztünk,de 2hetene velem vannak !Meg már ugye nagyobbik önálló 18lesz,kisebbik 11éves.

Nos,fizetek fizettem adok mindenben benne vagyok,a volt nejem most hogy munkanélküli vagyok nem érti meg nem tudok annyit adni ha össze jön egykét dolog akkor tudok adni,de most már nem úgy mint az előtt!ha előre kért gyerektartást előre adtam 3-4 hónapot...szóval neki van valakije együtt is élnek,meg házat csináltak már kocsi stb.. utazgat wellnesszel ,de most már nem mert ugy döntött nem lesz nővér kilépet....most munkanélküli van,akivel meg együtt van nincs munkája.

a lényeg,napi kapcsolatban vagyunk volt nejemmel,most emg gyerektartásdij meg megálapitást kért,mi emg egyeztzünk perenkivül fixet adom amite ddig,igaz még többet is szerettne...de miből?

a léyneg be adták bírosáhra,mindig csak mondta majd le állítja,én mondtam állítsa,mert nem megyek sehova bár mit alá írok ha kell neki ,de nem megyek.Erre közölte de el kell,"ÉS NEM LEHET LE ÁLLÍTANI SEMMIT"

kérdezem,le lehet állítani?

ha igen akkor az ügyvédnek kell ezt elintéznie?bár mikor,még ah tárgyalásra csak az ügyvéd megy el,meg egyeztünk peren kívül?


segítsetek,keveset vagyok neten főleg hétvégén mert kisebbik itt van nálam most apás hétvége van!

de válaszolok ha vaslaki írna...köszönöm szép

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook