Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Régi párkapcsolat... fórum

Régi párkapcsolat... (beszélgetős fórum)


29. Mindzsi (válaszként erre: 1. - Viki82_03)
2010. ápr. 17. 19:15
Én megtartottam azokat a kis apró emlékeket, amiket kaptam... levél, plüssök, fénykép... Igaz már nem jelentenek semmit, de sajnálnám kidobni... mégis csak emlékek!
28. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Viki82_03)
2010. ápr. 17. 13:35

Szia,ha nem túl békésen intettetek búcsút eymásnak,akkor ne őrizgess semmit.

Mondjuk az én exem eljött és elvitt mindent amit amit tőle kaptam,nekem nem volt meg a választás lehetősége,megtartom vagy kuka.

27. Azul
2010. ápr. 17. 12:31
Jaj: elirányítOm, elnézést.
26. Azul
2010. ápr. 17. 12:29
Én kidobáltam mindent, se közös kép, se tárgyak. Ha emlékezni akarok rá, nem a tárgyak fogják felidézni az emlékeimet! Ha meg fénykép kell az unokáimnak, elirányítóm őket az exhez, ő ilyen elpakolós-megőrzős fajta!:)
2010. ápr. 17. 09:32
azok csak tárgyak, és szép emlékek..
24. b73e24f31f (válaszként erre: 21. - C5f0b4a751)
2010. ápr. 17. 09:26

Azért ez nem ennyire egyértelmű, hogy neki nincs szíve meg lelketlen...hogy mondhatsz ilyet valakiről, akit nem is ismersz! Pláne nem ismerted a szakításuk körülményeit. Az jó, hogy van véleményed, és hogy le is írod, de előbb kérdezz szerintem! Sajnos nekem is az expasim amikor együtt voltunk folyton az orrom alá dörgölte, hogy én mennyi mindent kaptam tőle, szinte számon kért, ha mondjuk adott nekem pénzt (pedig azt mondta h ne adjam vissza), vagy ha az emlékekről van szó, amikor szakítottunk azt mondta kéri vissza az összes fényképet, amit ő hívatott elő a saját pénzén, és nekem semmi közöm hozzá. Na erre varrjál gombot! Azt persze nem adtam vissza (elfelejtettem :P), de ami a szmg-en volt, a mai napig nem láttam belőle semmit, pedig rengeteg utazásos kép van ami nekem szép emlék. Amit én adtam neki ajándékba azt nem kértem vissza, de biztos vagyok benne hogy már a szeméttelepen van.

Csak arra akarok rávilágítani, hogy vannak olyan pasik is akik burkoltan, vagy nem burkoltan visszakövetelik ám a dolgokat.

23. veledjooo (válaszként erre: 21. - C5f0b4a751)
2010. ápr. 16. 22:20

... ne vádaskodj, nem voltál ott és nem ismerted a helyzetet! Sok mindent kaptam a szerelem hevében, arany ékszereket is többek közt... és finoman de jelezve volt, hogy az visszajár... tehát összecsomagoltam és odaraktam... megmondom őszintén, nem gondoltam biztosra, hogy elviszi... de megtette.

Nyugi, az egész szakítás nem engem minősített negatívan... Én akartam szakítani, mert nagyon sokat bántott... ő pedig úgy érezte, hogy megteheti, hiszen materiálisan odarakta, ami által ő úgy gondolta, hogy tulajdonjogot szerez.

Tehát nyugiii... nem vagyok tisztességtelen... de mindig igyekszem az adott helyzetnek megfelelően cselekedni. :o)

22. c5f0b4a751 (válaszként erre: 16. - F3ef182e14)
2010. ápr. 16. 22:18

De miért ütött szívem! Te soha semmit nem kaptál senkitől amit megőriztél?


Más kérdés,hogy még becsben sem tartotta,hiszen a kacatok között van. Én nem ehhez vagyok szokva, és soha nem várnám el a páromtól,hogy dobja ki mindenét. Leülnénk és megnézegetném és együtt gyönyörködnék mind abban amije van. Múltja mindenkinek van, ha nem csecsemő. Az élete része az emlék, miért kellene eldobni.


Én azt tartom megtiszteltetésnek, ha mindent megoszt Velem! Többek között ezt is. Ha vigyázz az emlékeire,akkor Rám is vigyáz! Ráadásul nem tegnap volt az eset és nem is ma.

21. c5f0b4a751 (válaszként erre: 3. - Veledjooo)
2010. ápr. 16. 22:13

Ez a legnagyobb sértés és bántás, amit valaha is megtehettél volna valakivel szemben, aki fontos volt.


Aki adta, az akkor és ott ahol adata és kaptad tiszta szívből adta. Azzal amit tettél porig aláztad! A baj az, hogy azt hiszed, jól és nagylelkűen cselekedtél. Nem! Megbántottál valakit nagyon aki adott. A tetted alapján nem érdemelted meg! Méltatlan voltál Rá!


Soha nem adunk vissza semmit,mert meghazudtolod azt amit átéltél Vele. Helytelenül mondták! Nem hülye vagy, hanem lelketlen és nincs szíved. Csak a külsőségekre adsz. Gondold végig mit tettél! Megaláztál valakit akivel ugyan szakítottatok, de nem érdemelte meg,hogy ennyire megalázd! Ha ezt nem látod és azok sem akik a válladat veregetik, akkor nincs miről beszélni.


Sokkal tisztességesebb volt az aki semmit nem adott vissza. Még valamit, most is cinikusan beszélsz Róla. Egyszer még nagyon megbánod hidd el. Akkor abban a pillanatban rá fogsz jönni, hogy mi miért is történik.

Ne sértődj meg, csak a véleményemet mondtam el. Tiltakozhatsz is,ha akarsz.


Vigyázz az igazi értékekre! Most nem azt teszed.

Könnyedén dobod el azokat.

20. c5f0b4a751 (válaszként erre: 1. - Viki82_03)
2010. ápr. 16. 22:04

Szia!


Ha megengeded én is elmondanám az én álláspontomat e tekintetben. Soha nem dobnék ki emlékeket, mert azok hozzád tartoznak. Te élted át, és adott esetben Te veszed elő majd egyszer és mutatod meg akár a gyermekeidnek akár az unokáidnak! Mindegy kinek!. De lehet majd később egy közös emlékezés alapja is. Ma még nem tudod,de az idő múlásával sok mindent másképpen lát az ember. A mai képek, levelek versek,holnap kincsek valakitől akinek valamit köszönhettél. Lehet, hogy csak szebb pillanatot az életedben. Az is lehet,hogy egyszer valakiről ezek közül hallasz valamit, ami arra késztet, hogy elővedd a régről megőrzött emlékeket és elgondolkozz a múlt eseményein. Hogy könnyesen, vagy nevetne az mindíg az adott helyzettől függ. Jó hogy van mit ilyenkor elővenni és emlékezni.


Vigyázz a "kincseidre" mert ezek később pótolhatatlanok. Egyszeri és megismételhetetlen!


Csak ennyit szerettem volna mondani.

2010. ápr. 16. 21:55

hát én nem dobattam ki, meg se mondtam neki, hogy megtaláltam

csak kicsit rossz érzés volt

de hát persze ez ilyen

egyébként ha jobban szétnézek a cuccaim között lehet nekem is akadnak olyanok

de az csak max véletlen

2010. ápr. 16. 21:52

Szerintem ha végig gondolod,h neked is volt előéleted,akkor belátod,h nincs miért aggódni.Azzal egy ütt kell elfogadni őt.Gondolj arra,h ha veled van,annak oka van,és oka volt,h szétmentek.Sokat tanult tőle azért,h a veled való kapcsolata jobb legyen!

Én megjártam volna ha a párom úgy gondolkozna,h mindent ki kell dobni,mert én egy kutyát kaptam anno az extől...még jó,h nem dobatta ki... :-)

2010. ápr. 16. 21:48
bocsi rajta lett volna
2010. ápr. 16. 21:47

én nem tartottam meg semmit

viszont a minap találtam egy kb 4 cm kis macit és rejte, hogy xy-től xy-nak

a férjem kapta a volt barátnőjétől

igaz benne volt egy kosárba ami tele volt kacattam

jaj de sziven ütött

pedig már 13 éve semmi közük egymáshoz

15. veledjooo (válaszként erre: 14. - Viki82_03)
2010. ápr. 16. 21:31
... aki ciki, azt selejtezd ki. :D
14. viki82_03 (válaszként erre: 11. - Aysel)
2010. ápr. 16. 21:21

Szia!

igen, erre gondoltam,h mi lesz pl 50-60 évesen? És mi van akkor,ha nem akarom,h valaha is bárki tudomást szerezzen a régiről...

13. veledjooo (válaszként erre: 12. - Viki82_03)
2010. ápr. 16. 21:20
Tartsd meg! ... a majdani unokák imádni fognak kutakodni benn... :o)) Én is ezért őrzöm a "múltamat", tiszta történelem lesz nekik! :))
2010. ápr. 16. 21:19
elkezdtem lementeni a gépemről a képeket cd-re,de újra kell írnom...nem akarom megőrizni a közös képeinket...sokszor eszembe jut,h most lehet így érzem...de mi lesz később? bánni fogom? vagy örülni fogok,h kitöröltem,és nem nyomasztott tovább a dolog? igazából ami fontos,az úgyis megmarad belül...ahhoz nem kellenek kézzel fogható,szemmel látható dolgok..vagy tévedek?
11. Aysel (válaszként erre: 1. - Viki82_03)
2010. ápr. 16. 21:17

Hello!

Én bedobozoltam a dolgait, de nem dobtam ki!

Tudod milyen más sok év múlva visszagondolni.

Én már csak tudom, a nyáron leszek 50 éves.

2010. ápr. 16. 21:14
most így azt mondom,h szóba se állnék még egyszer vele..
2010. ápr. 16. 21:13
Nekem már az sem jó,ha rá gondolok! Féltékenységével őrjített meg, ezért is lett vége! 4 hónapomba telt,h elértem azt,h már nem zaklat se telefonon, sms-ben,levélben...nem fogadta el,h vége köztünk mindennek...üldözött,azt mondogatta,h addig nem fog békén hagyni,míg hozzá nem megyek feleségül...akkor elvakított vmi,mikor elkezdődött vele..utána más embert mutatott,mint előtte...most meg ahogy nézem a közös képeket,ijesztő,h nem vettem észre,h milyen beteg ember...
8. 3cbd320f88 (válaszként erre: 1. - Viki82_03)
2010. ápr. 16. 21:09
nem szoktam megtartani emlékeket, sem fényképeket...általában mindenkitől maradt nálam egy-egy póló az szuvenír :)
2010. ápr. 16. 21:05

szerintem egyén és helyzetfüggő.

Ha fájdalmat okoz, mert Te nem akartál szakítani, akkor tartogasd egy darabig, ha már nem jelent semmit, dobd ki. Ezt csak Te tudod eldönteni.

2010. ápr. 16. 21:05
Én sosem adtam vissza semmit.Nekem sem esne jól ha vissza adnák azt amit én szeretettel adtam.Nem is dobok ki semmit éppen ezért.Elteszem őket egy dobozba azt meg be a szekrénybe.Később szép emlékek lesznek ezek.:)
5. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 1. - Viki82_03)
2010. ápr. 16. 21:05
Attól is függ milyen volt a kapcsolat vége.Ha már nem jelentett semmit mikor elment lassan megvállnék a felesleges dolgoktól.Ami meg hasznos és használható megtartanám.HA fájdalmas a kapcsolat vége akkor megtartanám amig elhatározásra nem jutnék...aztán hasonlóképpen tennék mint az elöbb írtam.De még nem volt egy hosszú kapcsolatonak sem vége......vagyis most nem tudom mi is van az én kapcsolatommal.Elvileg auguszus óta nem lakik velem.
2010. ápr. 16. 21:04

Szio!

Szerintem őrizd meg! Sosem lehet tudni... No de nem csak ezért, hanem mert butaságnak tartom kidobni. Azok nélkül is emlékezni fogsz és fájni fog egy ideig!

Ha nagyon nem akarod látni őket, akkor tedd egy dobozba és tedd el valahova.

Ez is egy fejezet volt az életedben. Ha kidobod később megbánod szerintem. De te tudod.

Puszi

3. veledjooo (válaszként erre: 1. - Viki82_03)
2010. ápr. 16. 21:04

... visszaadtam minden, kérés nélkül. Amikor összepakoltam a holmiját, odatettem bedobozolva, becsomagolva szépen. Igaz, hogy azt mondták, hogy jóóó nagy hülye vagyok, de hát ez van! ;DD

Mondjuk csak az ajándékokat adtam vissza, közös fényképek megvannak. :o)

2. 78826dc958 (válaszként erre: 1. - Viki82_03)
2010. ápr. 16. 21:02
Én vissza adtam mindent volt férjemnek amiket tőle kaptam!
2010. ápr. 16. 21:00

Sziasztok!


Érdekelne,h ki mit gondol...Megőrizni a volt párkapcsolat emlékeit-gondolok itt fényképekre,ajándékokra vagy bármire,ami rá emlékeztet-vagy mindent kidobni?


köszi mindenkinek aki reagál!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook