Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A személyiség jog védelme érdekében tetves gyerekek is járhatnak közösségbe!!! Ez a demokrácia? fórum

A személyiség jog védelme érdekében tetves gyerekek is járhatnak közösségbe!!! Ez a demokrácia? (beszélgetős fórum)


1 2
34. Aysel (válaszként erre: 33. - A14deb9047)
2010. ápr. 18. 19:27
Ismerős a dolog, de most átestünk a ló túlsó oldalára:(
2010. ápr. 18. 12:14
Nálunk is volt ilyen vizsgálat az iskolában nyolcadikosként, de nem csináltak semmit! Nekem derékig érő hajam volt és kiderült közben, hogy csak korpás volt... Rettenetesen égő volt!!
2010. ápr. 18. 06:38
Én úgy emlékszek,régen úgy volt a tetű irtás hogy az iskolában átnézték a gyerekek fejét,és ott rögtön le is kezelték.otthon a szülőnek persze 1-2 szer meg kellet ismételni.Nem emlékszek,hogy ez gond lett volna,bár akkor még kisgyerek voltam.De nem hiszem,hogy fél évig kezelgetni kellett volna a gyereket!
31. a14deb9047 (válaszként erre: 29. - C42aaaac41)
2010. ápr. 17. 18:27
Mert valószínűleg többen vannak!!
30. Aysel (válaszként erre: 29. - C42aaaac41)
2010. ápr. 17. 18:21

Sajnos én sem, de a személyiségi jogokra hivatkozva

nem szabad emiatt hazaküldeni a gyereket:(

2010. ápr. 17. 18:10
Nem értem mi köze a demokráciának a tetvekhez?!:(
2010. ápr. 17. 17:59
Bakker! Viszket a fejem!! Lehet, hogy a hét elején kaptam valamit a gyerekektől?? Nemcsak csokit??
27. Aysel (válaszként erre: 26. - A14deb9047)
2010. ápr. 17. 17:46

De most, ha kiderül, akkor sem történik semmi.

Mindenki úgy szólt hozzá, mintha ez a felnőtteket nem is érintené. Pedig Ők is elkaphatják. És ha emiatt ki kell maradni a munkából már nem is olyan egyszerű ez az egész!!!

2010. ápr. 17. 16:30
Amikorra kiderül, akkorra már a fél iskola bogaras. És ahová több száz (4-5-600) gyerek jár?
25. 5e48d37001 (válaszként erre: 24. - Veledjooo)
2010. ápr. 17. 15:08

Megértem,de azért harapózott ell ennyire ez a tetűinvázió,mert a gyerekeket nem tartják otthon a szülők,így ki alakul az oda-vissza fertőzés, és a a kezelések szélmalomharcá vállnak.

Kéne ezt valahogyan szabályozni,úgy mint régen a mi időnkben volt.A védőnő,tanítónéni szolt XY anyukájának,hogy tartsa odahaza a gyereket ameddig húzódik a fertőzés.

24. veledjooo (válaszként erre: 21. - 5e48d37001)
2010. ápr. 17. 14:21
... mondom, én fél éven keresztül irtottam a lányom hajából.. a ruháit elégettem, szinte naponta az ágyneműt mostam, főztem... a hagyományos gyógyszertári tetűírtón kívül is kipróbáltunk mindent, amit hallottunk, hogy jó lehet, az ecetes borogatástól elkezdve az étolajig... és egyszerűen vért izzadtunk mindketten amire eltűntek... mindamellett rendkívül jó tanuló, és okos lány... ha féléven keresztül nem ment volna iskolába, ugye osztályt ismétel... hm? Nem azért volt tetves, mert nem törődtünk vele... egyébként a kullancsok is azonnal megtalálták, amint kijött a jóidő. :o( Mostanában viszont nem volt ilyen gond. Ez egy eset volt, de bizony, akkor fél évig. :o(
2010. ápr. 17. 14:14

szerintem az lenne a normális ha a tetves gyerek szépen hazamenne kezelnék a fejét,aztán menne vissza a közösségbe.


Nálunk is volt sajna tetűjárvány az oviba,nekem első utam a patikába vezetett-biztos ami biztos-alapon meg megelőzés céljából bekentem a gyerek fejét.


Vannak ennél felháborítóbb dolgok is.Amikor betegen hozzák a gyereket oviba de volt már aki himlőssen hozta...

2010. ápr. 17. 13:33
Szerintem jobb lenne,ha otthon maradna a gyermek,amíg le nincs kezelve a probléma,hiszen átterjedhet más gyermekekre,így már az ő jogaikat is sérti,hiszen joguk van megvédeni magukat,illetve a szülőknek joguk van megvédeni saját gyermeküket az ilyesmiktől...kérdés:ha vihetik tetvesen a gyermeket oviba,akkor addig az egészségesek ne menjenek??
21. 5e48d37001 (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2010. ápr. 17. 13:21

Én nagyon szeretem a hozzászólásaidat,mert tényleg nagyon jól látod a dolgokat,de ebben nem értek veled most egyet.

Tetves gyerek ne menjem közösségbe,maradjon otthon ameddig ki nem írtják az élősködöket.

Én sem köhögök és trüsszentek senkire direkt,hogy megbetegedjen.

20. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Aysel)
2010. ápr. 17. 09:46
Nem értek vele egyet, mert az egyén a közösségért van a közösség meg az egyénért. Szerintem ha egy gyerek tetves akkor szedjék ki belőle és kész aztán mehet közösségbe. Nem tudom mi ezen a megoldhatatlan? Most akkor ha egy tetves akkor legyen mind az?
2010. ápr. 17. 06:04
Nálunk is volt már az oviban nem is egyszer. A "rendesebb" szülők szépen megveszik a tetűirtót és lekezelik a gyerek fejét. Nincs is ezzel gond. A nemtörődöm szülő viszont hozta úgy óvodába és a gyereke néhány nap alatt megfertőzte, majd kicsit később újrafertőzte a többit is. Azért az nem fer, hogy sok más szülőnek okozzon gondot az ő hanyagsága, így nálunk is már csak orvosi igazolással lehet jönni ha valaki megkapja. A kényszerűség vitt rá minket ennek a bevezetésére.
18. Aysel (válaszként erre: 17. - Puritan)
2010. ápr. 16. 22:46

Kb én is erre gondoltam.

Itt sok mindent tudnék sorolni, én is az eü-re gondoltam. Mert ugye pörgethetjük tovább is a dolgot, mi az nekem salmonella, azért felszolgálhatok...

De tényleg nem erről van szó, hanem nem kéne valahol határt húzni?

2010. ápr. 16. 22:22

Ez marha érdekes. Akkor bárányhimlősen nem tilthatnak ki senkit a terhesgondozóból sem?

Nem hinném, hogy a tetű jogi kérdés volna, inkább egészségügyi. Megáll az ész.

16. Aysel
2010. ápr. 16. 21:46

Aranyosak vagytok- Vajon csak én látom rosszul, hogy ezzel a rendelettel mást is sértenek, mert én úgy gondolom, hogy hamarabb meg lehetne szabadulni a jószágoktól.

Amikor középiskolás voltam árulták, mert otthon lehetett vele maradni. Hála Istennek akkor nem találkoztam vele.

DE tényleg így jó, hogy vki hetekig fertőzheti a társait?

2010. ápr. 16. 21:33
Eltart néhány hétig, mire szűnik az "invázió". Bizony sokat panaszkodott az anyuka, hogy heteken keresztül kell a patikába járnia. Sőt! A kislány szép haját is levágatta, hogy könnyebben tudja kezelni. És persze a sapkák fertőtlenítése sem egyszerű dolog. Az én fiamnak is volt "tengerészgyalogos" frizurája.
14. veledjooo (válaszként erre: 1. - Aysel)
2010. ápr. 16. 21:24
Fél éven keresztül irtottam a gyönyörű, okos és tiszta lányomból a tetűt... folyamatosan, a gyógyszertárban már csak röhögtek rajtunk... végül eltűntek, de azért jó, hogy iskolába mehetett. :o)Életemben nem láttam még ilyen tetűinváziót, kb. 3 éve volt... és volt, hogy a gyógyszertárban elfogyott a szer, mert annyi tetves kisgyerek volt. (Városi, normális iskola, ahova jár.)
13. Aysel (válaszként erre: 12. - Aysel)
2010. ápr. 16. 21:21

Bocsi félreérthető volt a mondat. Elnézést kérek!

Csak annyi megkülönböztetés érte már.

De a mondatom, nem volt fair.

12. Aysel (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2010. ápr. 16. 21:12

Ez így igaz.

De gondolom nem tudtad, hogy a környezetben van beteg, Itt arról van szó, hogy a szülök tudják, hogy mi a baj,csak nem tesznek ellene.

Felhívnám a figyelmet, miután a képen is látszik az unokám élig roma, a problémámat fehér emberek +okozzák+

És ez a probléma megszüntethető, nem összehasonlítandó a a fertöző betegségekkel!

11. 40163fd81d (válaszként erre: 10. - Aysel)
2010. ápr. 16. 21:04

Milyen állapot?

Nem igazán értem?

Honnan tudod,hogy nem kezelték a gyerekeket?

10. Aysel (válaszként erre: 9. - 40163fd81d)
2010. ápr. 16. 21:02
Abból, hogy már hetek óta tart az állapot! Volt 1-2 hétvége +tavaszi szünet.
9. 40163fd81d (válaszként erre: 7. - Aysel)
2010. ápr. 16. 20:55
Ezt miből gondolod?
2010. ápr. 16. 20:42
Várandósan kaptam el egy kolléga nőmtől a mumszot, ezt követően az édesanyám is átesett rajta. Az iskola és az élet nem steril szoba.
2010. ápr. 16. 20:40

Értsétek meg nem a tisztaságról beszéltem.

Sajnos anno a gyerekeim is megkapták. De vannak olyan szülők akiket nem érdekel a probléma.

Ennek következtében így járnak gyerekeik iskolába.

Nincs rá idejük. Akkor mire van?

6. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Aysel)
2010. ápr. 16. 20:33

Az gondolom ,hogy nem hinném ,hogy meg kellene alázni a gyerekeket ilyen szülői hozzáállással.

Fejtetü,mióta világ a világ létezik,és néha megjelenik a gyereknél,ezért ellenőrzik rendszeresen .

A tetves gyereket kezelik ,és kész.


:)


Nálunk is volt a gyerekek osztályába, nem kapták el ,de eszembe nem jutott a demokráciát,és személyiségi jogokat lobogtatva kitíltatni a gyerekeket az osztályból.


:(((

2010. ápr. 16. 20:32

Nálunk elvileg nem mehet, ugyanúgy, mintha beteg lenne. Orvosi igazolást (vagymit) kell vinni, hogy nincs bent tetű.

Egyébként nem az a szégyen, ha valaki tetves, henam az ha nem kezeli, mert a tetű mindenkit megtalál, vérre megy, nem tisztaságra.

Ennek ellenére én is felháborítónak tartom, hogy egyesek sz@rnak az egészre és még csak meg sem próbálják kezelni a problémát, más meg miattuk kapja el a bogarakat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook