Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló abbahagyása utáni tünetek fórum

Fogamzásgátló abbahagyása utáni tünetek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
133. npalmer (válaszként erre: 129. - Gabcsi1105)
2021. márc. 25. 22:15
Szia! Hogy alakultak a dolgaid? Én is közel 10 évig szedtem sajnos...
132. npalmer (válaszként erre: 131. - Dominó123)
2021. márc. 22. 08:50

Szia! Én 2020. november 10. napján szedtem be az utolsó tablettát, előtte kb. 10 évig szedtem sajnos, mi is babát szeretnénk.

Nekem azóta így jött meg: 2020. november 14-18 (ez még a normál, a tabletta miatt), 2020. december 23-27., 2021. január 26-28., február 6-17., február 22- március 5., március 8 - március 14. és most tegnap megint. A barna folyás folyamatos, a hangulatom borzalmas, semminek nem tudok örülni, tiszta depis vagyok, a hajam hullik, a hátam és az arcom tele lett pattanással. Nagyon aggódom már, mert azért eltelt 4 hónap az abbahagyás óta. Neked azóta rendeződtek a dolgok? Az, hogy rendszeresen megjött neked is, pontosabban mit jelent? Tartok tőle, hogy az általam leírt rendszeresség már nem "normális". A nőgyógyászom premenst ajánlott és azt kérte legyek türelemmel.

2020. dec. 12. 22:55

Sziasztok van még vki aki mostanában hagyta abba? Tapasztalatok érdekelnenek?

Júniusban hagytam abba babát szeretnénk. A hajam fele kihullott a bőröm rémisztő volt az első napokban szédültem. Fél évig viszonylag rendszeresen megjott most már napok óta fáj a mellem szúr a hasam de semmi. Ez egy agyrem 7 évig szedtem az utolsó egyben cserélték attól híztam 8kgt az nem megy le... Szóval csoda dolog ez a gyógyszer. 😏

2019. dec. 2. 09:34

Sziasztok! Pár hozzászólással lejjebb találhatjátok a posztom (117.).

Több mint egy év telt el. TAPASZTALATAIM:

Ahogy visszaálltam a fogamzásgátlóra (más fajta, mint amit korábban szedtem), pár hét múlva a hajam nőtt vissza, jobb lett a közérzetem, a pattanások nem jöttek ki, nem voltam fáradékony, stb.

Ez év május végén abbahagytam a gyógyszert. Után a homoktövis velőt kezdtem el inni, a Barátcserje kapszulát szedtem és a Forcapill-t (3 hónapig). Fél éve nem szedek fogamzásgátlót, de a homoktövist iszom és a barátcserjét reggel este szedem. Szépen lassan kezd minden rendbe jönni: az "új" hajam 10-15 cm és van mindenhol, van amikor pattanásos a bőröm, van amikor nem; időnként vagyok csak fáradt; sokkal jobb a közérzetem (nem vagyok depis)!!

Remélem, hogy tudtam segíteni!!

2019. nov. 8. 15:13
Én pont ebben vagyok, sajnos. Némileg megnyugtat, hogy nincs semmi komoly, és más is jár ebben a cipőben. 2 hete hagytam el 10 év után a bogyót és kb 3 napja folyamatosan fáj a fejem és szúr meg fáj az alhasam. A puffadásról már nem is beszélve. 😢
2019. okt. 30. 10:24
Tapasztalt más is ilyen tüneteket: fejfájás, szédülés, hányinger, petefészek szúrás-ezt láttam, hogy más is... szóval a gyógyszer abbahagyása miatt lehetnek?
127. csingi-lingi (válaszként erre: 126. - Tunc)
2019. szept. 11. 16:06

Szia!

Nekem is hasonló tüneteim voltak, miután abbahagytam a gyógyszert. Most 1 hónap után lassan kezd múlni a fájdalom, de teljesen nem múlt el. Én úgy gondolom, mint ahogy írtad is, a petefészek feléled, és újból munkába áll, ezért lehetséges a fájdalom.

126. Tunc
2019. szept. 7. 22:31

Sziasztok!

Én elsősorban taoasztalatokrol kerdeznék. 10 évig szedtem a Lindynette 20-at elvileg pajzsmirigy működés beállitására is javasolták, de mivel partnerem is volt, arra gondoltam elkezdem szedni. 2 eve viszont mar kulonfele tünetek jelentkeztek..varatlan 10kilos hizás..erős faradtsagerzet..mellemben eros szurasok.. Igy az utolso levél bevétele után nem folytattam a szedését. 11 napja ennek. Volram azota vervizsgálaton..igazabol kisebb lezajlo gyulladason kívül mast nem látott az orvos. De! 4 napja fajnak a petefeszkeim. Nagyjaból allaakor erzem a nyomaserzest illerve ha kezzel a petefeszkek helyén megnyomom a hasam akkor eléggé fájnak.. más is tapasztalt ilyet a tabletta letétele utan? Esetleg lehet a petefeszkek "beindulasa" miatt is? Mas tunetem nincsen egyenlore.

2019. máj. 28. 22:02
Sehol senki? 42.napnal jarok, de mèg semmi. Megjon erzesem sincs csak nèha bizsereg a mellbimbom. Ami mondjuk nem szokott.
2019. máj. 24. 18:17

Sziasztok! 14 evig szedtem a yadine fogamzasgatlot (kozben kb 1,5ev kihagyas babazas miatt ☺ ) tehat akkor kb 12,5 evig. 3 honapja abbahagytam, mert megelégeltem a mellèkhatàsokat ill. Azt, hogy ilyen mestersegesen iranyitom a szervezetem. Az elso 2 honapban 35 napra megjott,orultem is, mert olvastam h van akinek fél evig semmi. Na de most màr 38nal jarok es semmi. Nèhany napja volt kicsit olyan erzesem, h megjon de megse. Azota is csupan a feherfolyas jellemzo, ami ugye normalis, szagtalan, de neha tobb. A pattanasok,kiutesek sajnos elojottek, ahogy abbahagytam, pedig sosem volf ilyen a borom, de ha ez a max, elviselem ☺

Szoval most azon gondolkozom, hogy van-e màr peteeresem? Esetleg lehet-e terhesseg? A parommal megszakitasossal "vedekezunk",de "baleset" nem tortent mèg sose.

En speciel nem zarkozom el a gondolattol, hogy megint babazzak, de parom azt mondja mèg nincs itt az ideje. Mindenesetre tudjuk h nem vagyok vedve, bàr most elbizonytalanodtam, hogy egyaltalan helyreallt-e màr a hormonhaztartasom? Ti mit gondoltok? Volt vkinek ilyen tapasztalata? Azèrt nem olyan kellemes ez a kiszamithatatlansag, folyton azt gondolni, talan ma jon meg?

2019. ápr. 10. 18:39
2hónapig szedtem fogamzásgátlót.Ez volt az első hónap,hogy nem szedem.A második levèlből mèg volt 5szem mikor vèrezni kezdtem.Ez előtt a vèrzès előtt 2nappal volt sex.Ebben a hónapban volt peteèrèsem ès rá 15napra meg is jött.Ebben a hónapban nem volt sex.Csináltam tesztet 37 nappal az utolso sex után ami negatív.Ugye így nem lehetek terhes?
2019. febr. 6. 09:15
4 éve hagytam abba, ha pontosan emlékszem. Ezek után szükséges volt egy eü. küret. Majd nem jött meg, így Norcoluttal hozták meg, azóta rendszeres, 27-28 napos ciklusaim vannak.
121. nikky21
2019. febr. 6. 09:00
Én is mikor abbahagytam. Teli lettem pattanassal. Most a 3. Fajta fogigatlot szedem. Hullik a hajam. Mindig megerzem a peteérést.
2019. febr. 6. 08:32
en amikor abbahagytam semi tunetem nem volt s par het mulva ujra a regi voltam pedig 21 evig szedtem.
2018. dec. 9. 15:05

Sziasztok!Nem tudom olvassa még valaki ezt a fórumot,de azért leírom,hátha tudok segíteni vele.

9 év után hagytam abba a fogamzásgátlót. Először Diane-t szedtem 1 évig ,utána átállítottak a Cypromixre,ami lényegében ugyanaz csak generikus készítmény.Amire felírták arra sajnos nem használt,de mivel olvastam itt a fórumokat,nem mertem abbahagyni,féltem a következményektől.

DE ugye egyszer abba kell, végtelenségig nem lehet szedni,főleg 41 évesen nem ajánlott,nemhogy ezt,hanem semmilyent. Végülis körüljártam a témát,és november 1-én hagytam abba.Eddig semmi nem történt. Az első héten a halántékomon kijött 1 fájdalmas patti,de 3 nap múlva el is tűnt. Más említésre méltó nem történt.Ahogy abbahagytam rá 1 hétre elkezdtem szedni a Barátcseje kapszulát napi 1X1-es adagolással,ami a szervezet prolaktin és progeszteron szintjére hat.

Lehet ennek köszönhetem,hogy ennek a félelmetes szernek az elhagyása nem okozott eddig problémát.

A menszeszem 37.napra jött meg,de számítottam rá,hogy 9 év ösztradiol bombázás után,nem fog 28 napra megjönni 41 évesen, attól is tartottam,hogy egyáltalán nem. de most nagyon boldog vagyok.Komolyan ennek még a színe is másabb mint amilyen a megvonásosnak volt! :-)


Aki fontolgatja az abbahagyást,vagy már abbahagyta de előjöttek a negatív tünetek,azoknak ajánlom a barátcserjét,nekem eddig bevált! :-)

2018. szept. 18. 15:50

Sziasztok!


Olvasgattam a korábbi hozzászólásokat a témában.

Sajnos nálam is ugyanazok a tünetek, mint a többségnél. Menstruációm megjött, igaz pár nap elcsúszások vannak. De nem ez a legnagyobb bajom. Sajnos a hajhullás nálam is jelentkezett..

2,5 hónapja nem szedem a Lindynette 20-at, de nagyon azon gondolkozok, hogy újra elkezdem.

Rengeteg hajam kihullott, sajnos a tarkómnál már van 1-2 ritkább terület is.

Írjatok léci, hogy ti hogy vészeltétek át ezt az időszakot! Elmúlott ez a hajhullás egy idő után? Ha igen, mennyi idő?

Nagyon kétségbe vagyok esve.. :(

2018. júl. 18. 13:09

Sziasztok!


Elsősorban azoknak a tanácsára lenne szükségem, akik hasonló cipőben jártak mint én.

2014 feb.tól a Dienille fog.gátlót szedtem 2018 decemberéig. Gyermeket szerettünk volna így fél év gyógyszeres szünet után (kiürülés a szervezetből, így a biztos…) 2018 júliusától próbálkoztunk volna. A fél év alatt persze más védekezési módszert választottunk. De! A félév alatt rengeteg problémám lett. Februártól elkezdett hullani a hajam, egy hónap múlva pedig már foltokban hiányzott és a bőröm is iszonyatosan zsíros lett és pattanásos. Márciusban a nőgyógyász azt mondta, hogy nem biztos, hogy hormonális problémával állunk szemben, keressek fel bőrgyógyászt. Mire időpontot kaptam április vége lett. Addigra a hajam nagy része elhullott. A bőrgyógyász pedig mindenféle sampont, hajszeszt, gyógyszert javasolt. A góckutatás végére minden negatív lett… Az orvos nem tudott mint mondani. A gyanúm továbbra is az volt, hogy ez vmi hormonális probléma lehet. Fáradt voltam, nem tudtam koncentrálni, a fejem csillogott a zsírtól és a pattanástól, a bőröm máshol száraz volt (szinte fehér), hajam több mint fele kihullott, nőni nem akart. Más nőgyógyászt kerestem, aki nem tudott mit mondani, kértem tőle hormon vizsgálatot (vérvételt). Az eredménnyel más nőgyógyászhoz mentem, aki azt mondta, hogy a Dienille abbahagyása után előfordulhat hormonszint csökkenés, amit egyébként a vérvizsgálat is igazolt. Az ő javaslata az újabb fogamzásgátló gyógyszer volt: Diane.

Most ezt szedem két és fél hete. Némi javulás van: nem vagyok annyira pattanásos és a fejem sem olyan zsíros.

Kinek volt alacsony hormonszintje? Hogy tornázta fel? Ha újra abbahagyom a fogamzásgátlót mit várhatok?

Nagyon fontos lenne a ti tapasztalataitok, főként azoknak akik átmentek ezen!

2017. okt. 18. 06:08
nekem semi tunetem nem volt.
2017. jún. 20. 12:47

Lassan fél éve nem szedem a Milligestet.

Menstruációm teljesen pontos, hajam húlik ,fejem zsírosabb,de minden peteérést megérzek sokat fáj a fejem...

114. Énakiskirálylány (válaszként erre: 113. - FourDeuces)
2017. jún. 18. 15:07

Együttérzek veled 😕

3 hónapja hagytam abba a gyógyszert tri regolt szedtem 10 éve. Az arcom, vállam , nyakan óriási piros pattanásokkal van tele. A hasam szúr, fáj azóta ...

talán egy-egy hét van mikor nem fáj. Rettenetes :(

2017. jún. 5. 23:52
Sziasztok,a REZIAT szedtem 3 évig.Szeptember óta nem szedem.A bőrőm rettenetesen pattansos azota is,a hatam is vegig.A hajam zsirosodik és hullik. 2 havonta jön meg.Borzasztó...
2017. márc. 9. 21:37
Sziasztok , 10 év utan 2 hónapja hagytam abba a miligest fogamzásgátló szedését . Én azert hagytam abba mert a menstruaciom teljesen megszűnt illetve 1 napig volt nagyon minimális elég volt a tisztasági betét is . Ebben a 2 hónapban megjött rendesen a menstruaciom , fogamzásgátló elott sem volt sok 4 nap kb most is annyi , ennek örülök viszont annyira fáj az alhasam hogy nem bírom fájdalomcsillapító nelkul :( az egész alhasam ,kérdés valaki volt mar igy ? Es mit tudok tenni ? Meddig fog tartani ? Másik kérdésem higy milyen hormon mentes fogamzásgátlót ajánlotok ? Koszonon
111. Angel8511 (válaszként erre: 98. - Harleyquinn)
2017. febr. 19. 09:24
Szia! Hasonlokepp en is ezt a gyogyszert szedtem, 3szori abbahagyassal (kb 3-6honapokra) es most ismet abbahagytam egy honapja, mert mar nem akarom szedni. A menstruaciom megjott, par nappal elobb ugyan, de jelentektelen ver mennyiseggel. Par nap eltelt azt hittem vége aztan ujra vereztem de most erosebben es görcsös hasfajdalmaim is voltak. Megint eltelt par nap, kozben szeretkeztunk is a parommal mert ugy gondoltam elmult, erre ma reggel ismet pisilesnel vér is jött. Alhasi fajdalmam van kicsit olyan mintha izomlazam lenne, de nem elviselhetetlen. Szoval ez ket hete tart kb. Görcs nincs, semmi mas csak ez az összevissza vérzés zavar. Szerinted mit csinaljak? :/
2017. jan. 14. 18:19

Sziasztok!

Jó régen írtam már ide, gondoltam én is leírom a tapasztalataimat, hátha valakit érdekel! :)

Én pontosan 1 éve hagytam abba a fogamzásgátló szedését!

Rosszat én sem tudok írni az abbahagyásról!

Én 7 évig szedtem folyamatosan, igaz többször lett változtatva, több bogyósat és a hüvelygyűrűt is kipróbáltam. Az utóbbi nekem jobban bevált, mint a bogyó, nem kellett vele naponta vacakolni, és a páromnak is bejött ;) ha értitek mire gondolok :D

Én mielőtt elkezdtem szedni a gyógyszert rettenetesen görcsöltem minden hónapban, többször hányás is társult a görcsökhöz, és igencsak 6-7 napig tartott a bajom. A gyógyszerrel ez 2 napra csökkent és fájdalommentesre!

Nagyon féltem attól, hogy ha abbahagyom minden a "régi" lesz. Szerencsére közel sem! Most 4 napra bővült a megléte, viszont a mennyiség nem sokkal lett több, mint a gyógyszer mellett, igaz 20-22 naponta meglátogat... Mire az egyiket kiheverem, már ott a következő :D Nagy szerencsémre a görcsök sem tértek vissza, tény és való, hogy az első nap eléggé kivagyok, de fájdalomcsillapítót nem kell bevennem.

Külsőleg talán annyi változás történt, hogy nagyon zsírosodik a hajam, de kibírom, kétnaponta megmosom és kész.

Belsőleg viszont... a libidóm, huhú :D nem gondoltam volna, hogy a gyógyszer ennyire befolyásolja! A párom már ahogy elkezdtem szedni tett megjegyzéseket, hogy kicsit sűrűbben is lehetne és régen volt is, de nekem nem hiányzott annyira... viszont mióta abbahagytam, nincs panasza :D

Mindenkinél más és más a tapasztalat, én a szerencsések közé tartozom. Nem mondom azt, hogy soha többé nem fogom újrakezdni, de most egy jó darabig szüneteltetem az biztos! :)

2016. dec. 27. 10:23

Sziasztok!

10eve szedem a Miligest fogamzásgátlót. Kisebb koztes vérzések adódtak. Az utóbbi időben mielőtt megjon ingerult vagyok szívdobogás érzésem van (van kisebb szivritmus zavarom orvoshoz járok rendszeresen) van hogy hamarabb megjon mint kellene. Hízni nem hiztam .És szeretnék szünetet tartani inkabb párom javasolta a szünetet mivel régóta szedem és annyira nem egészséges. Januárban szeretnék orvoshoz is elmenni de jelenleg szabin van. Pénteken kellene bevennem az első szemet mert most meg van. Érdemes szünetet tartani és ha igen mire számíthatok két három hónaposszünet idején? ! Köszönöm; Brigi

2016. dec. 20. 18:40
sziasztok! úgy tűnik én azok kevesek közé tartozom,akik pozitívan tudnak beszámolni a fogamzásgátló abbahagyásáról. Ehhez nyilván rengeteg megelőzés tartozik, vagy nemtudom,de csak jót tudok említeni. 3 hónapja hagytam abba,az én bőröm nemhogy rosszabb,hanem sokkal jobb lett! 13éves korom óta küzdök a pattanásokkal,most 21 éves vagyok. 3 évig szedtem a deciora nevű fogamzásgátlót. Higgyétek el ezekben az években én már mindent kipróbáltam,voltak jobb és persze rosszabb időszakok, a fogamzásgátló nálam nem mulasztotta el,nem is vártam tőle csodát,de nem is hozott. VISZONT most mióta abbahagytam, nem lett bababőröm,DE talán még nem volt ilyen szép az elmúlt 8évben. Persze nem tulajdonítom teljesen a bogyó abbahagyásához,de nekem amik segítettek "megelőzni" vagy nemtudom hogyan is írjam külsőleg a levendulaolaj(csodaszer!) és az akneroxid(ezt korábban is használtam) így a levendulaolajnak tulajdonítom. belsőleg elkezdtem nyomni magamba a cinket,hogy elkerüljem az esetleges hajhullást és megállt az eddigi is, ráadásként egész gyorsan elkezdett nőni a hajam:) omega3,szelén, E-vitamin,jód-nem mondom hogy most rögtön, aki tudja szaladjon és vegye meg az összes létező vitamint táplálékkiegészítőként,de ha valaki 1-2re is rászánja magát már hatásos szerintem. LIBIDÓ, na szóval az én szexuális életem aranykorát éri az abbahagyás szempontjából,észre sem vettem mikor szedtem a gyógyszert hogy valami nincs teljesen rendben, pedig mennyire de nem volt rendben! olyan fénysebességgel tért vissza a libidóm,hogy pislogni is alig tudtam. a súlyom nem változott egyébként,hálaistennek gyorsan hízok,de gyorsan is fogyok. Most talán könnyebbnek érzem magam. Aki tart attól,hogy abbahagyja-e a gógyszert: Tegyétek le,ne tömjétek magatokat mesterséges hormonokkal,ne kockáztassatok. Az orvosom anno vizsgálat nélkül írt fel egy olyan gyógyszert,amiről akkoriban kb 2 mondatot tudtam utánaolvasni a neten,annyira új volt és annyira promótálta(undoríto ez számomra). A majdhogynem havonta jelentkező hüvelygombámról már inkább nem is beszélnék, az utóbbi 3hónapban viszont rejtélyes módon nem kopogtatott. Remélem valakinek tudtam segíteni!:)
107. tokfozelek (válaszként erre: 57. - Babóca01)
2016. aug. 6. 18:55

Szia Babóca, mi már ismerjük egymást egy másik fórumról :)

Már nagyon rég írtál, de én szívesen leírom, ami velem történt. (ha még nem tettem)

Én 10 évig szedtem 3 különféle gátlót és másfél éve hagytam abba. Az első fél év halál depresszív és reménytelen volt, azóta ez megváltozott. De csak az érzés. Mert a ragyák maradtak. Igaz, nem olyan mértékben: első pár hónapban gyulladt, fájós, égős piros vulkánok voltak rajtam mindenhol. Most is mindig zsíros a bőröm, és tele vagyok velük.

Akkor az olvastam a fórumokon, hogy kb 1-2 év, mire kiürül. Azt gondoltam, én ezt nem fogom tudni elviselni 2 évig. Másfél évnél tartok és még nem öngyilkoltam le magam. :) De még fél évet adok, aztán bőrátültetés :D

Viccelek. Kitartás. Én csak kívülről kezelem, de ezt belülről kell.

Majd ha még jársz erre, dobj egy helyzetjelentést :)

2016. ápr. 10. 12:18
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Belara fogamzásgátlót szedtem, és amint leálltam vele azonnal jelentkeztek a bőrproblémák. Kb 10-11 hónapja nem szedem, és ugyanennyi ideje szedem, attól tartok, hogy a hormonháztartásomat teljesen hazavágta. Hallottam a Barátcserje kapszuláról, és most szedem harmadik hónapja azzal a reménnyel, hogy ez majd helyrehoz. Azt szeretném tudni, mennyi idő míg teljesen kiürül ez a szutyok a szervezetből? Hétfőn vetetek vért, akkor talán, majd többet fogok tudni. Ill. Szeretném tudni, kinek milyen tapasztalata van a barátcserjével kapcsolatban? Gondoltam méregtelenítésre is, hiszen lehet az felgyorsítaná a dolgot, de a barátcserje szedése miatt nem merek belevágni. Eléggé kikészít ez a dolog,rengeteget sírok miatta és az önbizalmam a béka segge alatt van,mert az arcom egyre rosszabb, várom a hasonló cipőben járó nők tanácsait, tapasztalatait. Segítségeteket előre is köszönöm. :)
105. hiden
2016. febr. 22. 02:15
Bocsi,utolsó. Leesett,hogy az ösztrogén egyik hormonja az ösztradiol.
104. hiden
2016. febr. 22. 00:56
De hülye vagyok... most kevertem az ösztrogént és az ösztradiolt. De mondjuk,már akkor is össze vagyok zavarodva,mert ahogy nézem,nekem nem néztek ösztrogént.
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook