Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdekes... aki tud szóljon hozzá! fórum

Érdekes... aki tud szóljon hozzá! (beszélgetős fórum)

1 2 3
2010. ápr. 21. 15:17
a sorsunk meg van irva.. nem tudjuk mit hoz a következö 10perc..sztem élje mindenki ugy az életét ahogy saját maga jónak érzi... látjátok a papokat...ök Isten hirnökei.. mégis mennyi rosszat hallunk róluk.. az élet azért van éljük.. ki így ki úgy..
60. e5bfff55e3 (válaszként erre: 58. - Vica009)
2010. ápr. 20. 22:34
Mindenki eleve rossz. Én is.
2010. ápr. 20. 22:29
Érdekes feltevés.
58. vica009 (válaszként erre: 55. - E5bfff55e3)
2010. ápr. 20. 22:26
Akkor mi is legyünk rosszak,hogy legyen idejünk megváltozni?
2010. ápr. 20. 22:20
Hát próbára tett minket rendesen:-((
56. 901c5389fe (válaszként erre: 54. - 486f159516)
2010. ápr. 20. 13:50

Istennek nem csak a rossz emberek kellenek...

Lehet szüksége volt a Jó Istennek Édesanyádra, annyira szerette, mert jó ember volt..

55. e5bfff55e3 (válaszként erre: 52. - Vica009)
2010. ápr. 19. 23:57
Talán azért, hogy még legyen ideje megváltoznia.
54. 486f159516 (válaszként erre: 52. - Vica009)
2010. ápr. 19. 21:45
én egy hasonló dolog miatt nem hiszek Istenben, ha lenne nem lenne ilyen igazságtalan
2010. ápr. 18. 20:12

Nem vagyok ugyebár mai csirke, de van egy-két dolog, amivel édesanyám megkeseríti az életemet:

1.: ne forduljak vissza, mert nem lesz szerencsém;

2.: ha nő kíván először boldog új évet, szerencsétlen lesz a következő év.


Abszolút nem hiszek benne, de egy pillanatra mindig bevillan. És nagyon szeretem a fekete macsekot!

2010. ápr. 18. 18:31
Valami nekem is nagyon furcsa dolog történt az életembe 20 évvel ezelőtt.Az anyukám meghalt 49 éves kora előtt 1 héttel.Nem ivott,rendes életet élt,tisztességesen nevelt bennünket.Mégis elment.Az apám,aki megcsalta őt(jó sokszor)és 3 dbz cigarettát szív el naonta,és megissza a min.2 liter bort,miért élte túl?!
2010. ápr. 16. 19:16

Hát, érdekes, vagy inkább különös dolgok mindig megesnek. Amit most leírok megtörtént eset.

Egy srác napokon keresztül azt álmodta, hogy a barátaival körben ülnek a földön, beszélgetnek, és mindenki előtt van egy tányér, amiből időnként esznek. Csak hogy az ő tányérján nyers zöldborsó volt, és ő azt ette.

Aztán egyik nap az autójával ment a munkahelyére. Előtte egy teherautó haladt. A különös az volt, hogy zöldborsót szállított. A srácnak beugrott a visszatérő különös álma, és valami megmagyarázhatatlan okból lassítani kezdett, hogy lemaradjon minél messzebb. A következő pillanatban a teherautó fékezett, és kiömlött az aszfaltra rengeteg borsó. Ha a fiú nem lassít, megcsúszva a borsókon belerohant volna, talán meg is hal.

A Sorsnak néha különös humora van, de akadnak segítő előjelek. Azt nem tudom, hogy ezután kedvelte-e volna, vagy sem eme ártatlan (mellesleg finom) főzeléknövényt. :)

Bárhogy legyen is, tanulságos történet.

50. a0c1361e44 (válaszként erre: 49. - D88de5d4b0)
2010. ápr. 16. 18:47

Ha nagyon ragaszkodsz hozzá:)))

Te begolyóztál:)))

2010. ápr. 16. 16:03
Na,semmi vélemény?Legalább mondjátok hogy biztos begolyóztam!!!
2010. ápr. 16. 15:39

Nem tudom,álmomban nem igazán jönnek "megérzések".

Olyan van már jó pár éve hogy néha hallok egy női hangot ahogy a keresztnevemet mondja.Évek óta,bármilyen élethelyzetben,van hogy 2x is egymás után,aztán sokáig megint nem.

47. 901c5389fe (válaszként erre: 46. - E5bfff55e3)
2010. ápr. 16. 15:37
érdekes ez is...én is hiszem a Jó istent..
2010. ápr. 16. 15:34

Szerintem az álom erre a halálesetre utalhatott és nem kell félni másik tragédiától, ha átteszik az időpontot. Egyébként én sem hiszek a babonákban, fekete macskában, Istenhívő vagyok. Én is úgy gondolom, hogy az embereknek vannak megérzéseik illetve vannak jelek bizonyos történésekre. Nekem például többször volt már olyan, hogy megéreztem, ha egy közeli hozzám tartozóval baj történt. Nem külső jelek alapján, hanem nagyon nagy feszültség támadt hirtelen bennem, ami nem akart elmúlni. Egyszer például elutaztunk az énekkarral és este volt egy buli, ahol tiszta ideg lettem, nem tudtam mit kezdeni magammal, nem tudtam mi a bajom, csak gubbasztottam egy sarokban. Fel is hívtam a szüleimet, hogy minden rendben van-e, mondták, hogy igen. Másnap mikor apukám ment meglátogatni a nagyszüleimet elromlott a kocsi és belezuhant az árokba. Mikor mentem haza az énekkaros fellépésről láttam, hogy a kocsi a házunk előtt totálkáros. Szerencsére apukám megúszta egy-két karcolással a dolgot, de biztos vagyok benne, hogy emiatt voltam előtte ideges.


De volt olyan is, hogy Isten álmomban üzent nekem, amikor nagyon ki voltam bukva. Nem volt semmi körítés, csak egy nagyon megnyugtató hang, hogy Ne félj!, aztán egy másik alkalommal pedig: Minden meg fog oldódni, de nem úgy, ahogy gondolnád!. Nagyon érdekes volt, mert valahogy tudtam, hogy ez nem csupán egy átlagos álom része. Sőt nem is kapcsolódott álomhoz, nem volt hozzá kép, csak hallottam a mondatokat. Teljesen különbözött az addigi összes álomélményemtől. És aztán tényleg megoldódtak azóta és tényleg nem úgy, ahogy vártam.

45. d88de5d4b0 (válaszként erre: 44. - 901c5389fe)
2010. ápr. 16. 15:33
Jó,akkor én még ilyennel nem voltam tisztában,soha nem láttam senkit "elmenni".
2010. ápr. 16. 15:31
Ilyet nem szabad kivánni. az ember nem rendelkezhet mások felett egyedül a Jó Isten rendelkezhet az életünkről és halálunkról..
2010. ápr. 16. 15:26

19. szülinapom volt és mikor elfújtam a gyertyákat,azt kívántam haljon meg az ex-em új barátnője!

1hétre rá meghalt a sógornőm utána pedig anyu nagybátyja.

Sors?Véletlen?

42. 901c5389fe (válaszként erre: 41. - D88de5d4b0)
2010. ápr. 16. 15:22
ha megosztod a történetet velünk irunk hozzá véleményt...
2010. ápr. 16. 15:11
Van egy számomra megfejthetetlen történetem,hátha ti tudjátok mekkora ebben a véletlen!?
2010. ápr. 16. 10:34

Néhány évvel ezelőtt hallottam az alábbi történetet:


Egy fiatalember az volt az élete álma, hogy kijusson Amerikába. Az álom teljesült, kezében a repülőjeggyel és indult taxival a reptérre. Útközben történt egy nagy baleset, az utat lezárták. Elkésett. Este bekapcsolta a televíziót és szinte legyökerezett: a gép útközben lezuhant.

2010. ápr. 16. 08:56

Hát ha mindenképp várni akarsz valami rosszra, tegyed, de szerintem badarság.

Az élet zajlik, az emberek meghalnak, a tárgyak elromlanak, és egyiknek sem tudjuk előre meghatározni az idejét, és ez így van jól!

A kitűzött esküvőt elhalasztani a haláleset miatt, lehet, hogy nem tudják, hiszen egy esküvő megszervezése, előlegezése, stb. manapság sokba kerül. A halálesettel kapcsolatban meg azt gondolom, hogy egyetlen szerettem sem, aki meghal nem kívánja azt, hogy a halálával az én életem vagy másé is megálljon, mint ahogy meg semm áll. Természetes a halál miatt érzett szomorúság, hiányérzet, de akik tovább élnek azoknak élniük kell, és a lehető legjobban, ami tőlük telik. Nálunk is volt olyan, hogy halottunk lett hirtelen, és akkor már tudtuk mikor lesz az esküvő. A halottat eltemettük, majd nem egész 1 hónap múlva meg volt a lagzi is. Az akkori ifjúpár azóta is boldogan együtt él:) A halott, aki nem mellesleg az én apukám volt, nem átkozott el senkit, hiszen szeretett minket, mi is őt, és nem akarta, hogy a halála napjától magunkba roskadva, átkától félve éljük életünket.

2010. ápr. 16. 07:54

szerintem sincsenek véletlenek.. vmi vmiért mindig történik..

és az a mondás? hogy most már 3. nem áll meg a baj?


Mig a szüleimmel laktam, 4éve nálunki is sorozatban jöttek a nagyobbnál nagyonn problémák. Kezdődött az autóbalesetemmel, igaz nem sérültem meg, 4napot voltam korházba megfigyelésen. mikor indultam vna munkába másfél hét táppénz után, meghalt egy idös bácsi aki velünk lakott(dédimamám testvére volt,mi gondoztuk). a kocsim totálkárosra tört, közbe jött egy temetés, rá két hétre kilyukadt a vegyes tüzelésű kazánunk. újat kellett venni. az a hónap akkora csőd volt..

na most azért irtam ezt le, mert félek hogy mi fog még történni..

igaz amit a Jó Isten ránk mért, nem tudjuk elkerülni..

2010. ápr. 16. 06:13

Ezer dolgot tudnék mesélni az ilyenekről!És itt most,nem a péntek 13 ról,és a fekete macskáról van szó!Figyelni kéne apró jelekre,dolgokra,egy csomó bajt meg lehet előzni így!Higgyetek nekem!ja,és nem vagyok bolond!


Egyszer történt velem egy olyan,hogy a barátaimnál voltam,és siettem haza,de letört a cipőm sarka,úgy döntöttem,aznap nem megyek haza...az a busz,amivel mentem volna,belecsúszott az árokba!!erről ennyit!Istenhívő sem vagyok,csak abban hiszek,hogy valaki onnan föntről figyel rám!Talán apukám,aki imádott?

36. spinneli (válaszként erre: 32. - 3a92f8d690)
2010. ápr. 15. 22:45

értem, sajnálon.


Én nem hiszek babonákban, kulturtörténetileg érdekesek.

2010. ápr. 15. 22:18

Ajaj, hol élünk a középkorban?

Álmok, babonák, hiedelmek....

Álmodtam már olyat, hogy megnyúztam valakit élve, meg olyat is, hogy farkas ember széttép. Azóta nem nézek horror filmeket.

Barbika, ne haragudj, de a babák nem a temetés miatt haltak meg.

Én valamelyik év, valamelyik hónapjának 31. napján szűltem, az anyukámat másnap temették.

És még sorolhatnám a történéseket, álmokat. egyik sem jelentett semmit.

34. 3a92f8d690 (válaszként erre: 29. - A14deb9047)
2010. ápr. 15. 21:55
valamint ha péntek 13 án???
33. 3a92f8d690 (válaszként erre: 18. - 901c5389fe)
2010. ápr. 15. 21:53
valamint a hülyeséget is javítanám:-))
32. 3a92f8d690 (válaszként erre: 7. - Spinneli)
2010. ápr. 15. 21:50
2 alkalommal voltam terhesen temetésen egyik babám sem maradt meg 18 hetes és 35 hetesen vesztetten el őket...nálam már ez babona .....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook