Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyílászáró cseréje! fórum

Nyílászáró cseréje! (beszélgetős fórum)


15. 3da8f53e4a (válaszként erre: 14. - Lackó-zsanett)
2010. ápr. 17. 21:02

...az tényleg gáz :(( hogy a fenébe tudott a fa bepenészedni? Szellőztetni bizti kell télen-nyáron, a gőzről nem is beszélve.... Kár érte, hogy nem tud lakni a néni. (felénk így mondják, hogy egy lakást lakni is tudni" kell)


Persze az árak is változóak lehetnek (én Bács-megyei vagyok, te pedig pesti) eltérőek lehetnek.


Ha tavaly újítasz be, akkor még vissza tudtad volna igényelni - ha jól emlékszem - a 20 %-át, azt viszont nem tudom, hogy még vonatkozik-e a 2010-es évre is. Azért annak is nézz utánna és SZÁMLA!!!


Sok sikert és jó választást!

2010. ápr. 16. 21:02

Köszi a tanácsokat, véleményeket.


Hát nem is tudom én tegnap volt fent a harmadikon, ahol két éve cseréltek a nappaliban fa nyílászárót egy éve pedig a többi helyiségben műanyagot.

A néni behívott a nappaliba a két éves fa tiszta penész, a műanyag gyönyörű.

Igaz, nem tudom, hogy milyen technikával szellőzted, mennyi ideig, főzés miegymás, de a különbség igen csak nagy volt.

Az nálunk nem kérdés, hogy fa vagy műanyag, mi a műanyag mellett szavaztunk,hanem az ár. Az nem mindegy.

Bár ma utána érdeklődtem több embertől is. Egyik munkatársamék szeptemberben cseréltek ablakot egy 66 négyzetméteres lakáson, két nagy, egy kicsi, és egy fürdőablak. Cakk-pakk (tok, redőny, 2 szúnyogháló) 750 - 800 ezer forint volt.

Hát nem tudom! Nagy dilemma az! Jól meg kell gondolni......

13. chelsee (válaszként erre: 12. - Barat55)
2010. ápr. 16. 12:50
Szerintem nagyon sok az összeg. Ha megveszed az ablakokat és az ajtót és keresel egy szakembert, aki beszereli (általában ajánlanak), akkor is jóval olcsóbban megúszod. És ne dőlj be annak, hogy a drága a legjobb, mert sok olcsó is tud ugyanannyit, mint egy méreg drága. Én amúgy a fát ajánlanám, nekem bevált, környezetbarát, jól szigetel és nem fog besárgulni. Persze ezt is festeni kell, de legalább lehet.
12. barat55 (válaszként erre: 1. - Lackó-zsanett)
2010. ápr. 15. 21:30
szia ez tenyleg sok itt megfizeted az ugynokoket is, probalj meg te magad utanna jarni,megeri!
11. kefekötőke (válaszként erre: 1. - Lackó-zsanett)
2010. ápr. 15. 20:32
Ugyan ekkora és részleteiben is egyező ablakcsere volt nálunk is.Igaz panelprogramban szigeteléssel együtt.Az önrész 380 eFt volt 4 éve.
10. 3da8f53e4a (válaszként erre: 7. - Lackó-zsanett)
2010. ápr. 15. 20:02

Nos ízlések és pofonok, sajnos a műanyag nekem biztosan nem kellene.


Az enyém fából készült, hungarophán üveggel, az ajtót+ablakot én terveztem meg (aztán még alkudtunk is az árából stb) és nagyon jól bevált...

2010. ápr. 15. 19:59

Neten tuti lehet árajánlatot kérni úgy, hogy beírod az ablakok méretét. Mi is egy ilyen cégtől rendeltük az ablakainkat, amit május 6-án jönnek kicserélni, 5 ablakot kell cserélni, ebből csak egy kicsi, az ami a fürdőben van, a többi hatalmas. Igaz én külföldön élek, nekünk 570ezerbe kerül.

Ablak és ablak között rengeteg különbség van, oda kell figyelni. A miénk A++ energiaosztályos, 4+20+4 mm-es, UV szűrős üveg van rajta, meg olyan, hogy a meleget engedi befelé, de ki nem, hanem a fűtés melege visszaverődik az ablakról. Az ablakon az üveg is szoba melegségű lesz, nem hideg, így a pára se fog lecsapódni rajta.


Nem mindegy, hogy milyen vastag a két üveg között a távolság, hogy hány cellás a műanyag tokja, hogy milyen minőségű a gumi szigetelés rajta, stb.


Nem szabad az elsőre igent mondani, utána kell nagyon nézni, az első cég, akiket kihívtunk, azok 3.270.000-ért akarták totál ugyanazt az ablakfajtát eladni.

2010. ápr. 15. 19:56
Most sajnos mennem kell, de várom a tanácsokat, véleményeket.
2010. ápr. 15. 19:52
műanyag
6. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - Lackó-zsanett)
2010. ápr. 15. 19:46
Ez m.anyag vagy fa?
2010. ápr. 15. 19:43
szerintem más ajánlatot is érdemes lenne meghallgatni. Mi már régebben cseréltettük egy szobában, de azóta penészedik a fal. Utólag tudtuk meg, hogy van olyan típus is, ami bitosít vmennyi szellőzést.
4. zuzu07 (válaszként erre: 1. - Lackó-zsanett)
2010. ápr. 15. 19:42

Szerintem kissé sok!...érdemes lenne itt a neten körülnézned ez ügyben,sok honlapon még árakat is találsz.

Én nem cseréltettem ennyit,és Bp-n lakom,ha esetleg te is,akkor talán nézz fel a thermidoor kft honlapjára,és tájékozódj.

3. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - Lackó-zsanett)
2010. ápr. 15. 19:42

Szerintem magam keresnék jó, megbízható asztalost akivel én legyártatom: méretre, szinre, fazonra stb. üveget én választom hozzá.


(Én tavaly így cseréltettem ki a bejárót és az ablakot is)


Nem bízok ügynökben, arról nem is szólva ha előleget? kértek/nek.

2010. ápr. 15. 19:41
elég húzós ár :(
2010. ápr. 15. 19:37

Sziasztok!


Segítség kellene!

Ma du. voltak nálunk ügynökök ablakcsere ügyében.


Egy 52 négyzetméteres lakásról van szó (II. emelet)Egy konyha, egy kisebb szoba, egy nagy szoba - erkélyajtóval együtt+fürdő ablak 480 000Ft!


Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook